1 Eta Gemeentenieuws Groot leefbaarheidsonderzoek in Tilburg Gemeente kapt bomen voor Bredaseweg Lindeind Oisterwijk blijft groen Q Mensen gezocht voor wijkraad Tilburg-Noord Tilburg doet mee aan landelijke Burgernetcampagne ALGEMEEN 5 JRGSE KOERIER Tilburg doet onderzoek naar de leefbaarheid en veiligheid in de stad. De dat de HY Lo/s, htie de ion. TILBURG De gemeente Tilburg en vier woningcor poraties houden een groot leefbaarheidsonderzoek in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. r In 201 een I Oisterwijk •f.'TH vormip' college Het colli nog niet treffende “■nfor- aannemer ten tijdens uitvoering den voc Compensatie bomenkap Langs de Bredaseweg moeten veel bomen worden gekapt om de weg te kunnen verdubbelen. Om dit te com penseren, plant de gemeente op land goed Leijkant 1,5 hectare nieuw bos. gemeente is op 23 estart met de reno- eergarage Schouw- je krijgt een com- ■itstraling, de vloer judig. Na raak, tas- kan de op met als an de eve- wijkt i als in het v jlijkse wane r ouderen Tijdsinvestering Afhankelijk van wat zich voordoet in de wijk, moet het dagelijks bestuur rekenen op gemiddeld twee tot drie uur activiteiten per week. Daarnaast kolom- n gespo- het trap- dubbeler den gek gevingsv de gemeente me publicatie bezwe ...napbe avatie zijn bepaalde garage afgesloten, tinder plaatsen be- iat de aannemer erkzaamheden gaat n dit geluidsoverlast Kunt u ook ouwstof. 013-5495655 -nl HLBUrg - De gemeente werkt momenteel aan de voorberei ding van de verdubbeling van de Bredaseweg. OISTERWIJK meente en woningcorporaties bekij ken waar de leefbaarheid en veilig heid verbeterd kan worden en welke acties hierop ondernomen worden. Een hoge respons is dus belangrijk. Om dit te stimuleren worden onder de deelnemers 20 cadeaubonnen verloot van 50 euro. Tot 28 oktober kan men de vragenlijst terugsturen. De resultaten worden begin 2014 bekendgemaakt. Volgende week plaatst de aanne mer bouwketen op de akker die ligt tussen De Blommers, Bredaseweg en Burgemeester Letschertweg. De r gebruikt deze bouwke- is de voorbereiding en de 'ing van alle werkzaamhe- >or de verdubbeling van de Bredaseweg. Het college is van mening dat de groene uitstraling van de Lind deel uitmaakt van de identiteit en uitstra ling van Oisterwijk. Het gebruik van het centrum is voor het college van ondergeschikt belang ten opzichte van de intrinsieke en unieke waarde van het centrum. Het besluit ligt in het bepalen van de maatregelen die we moeten nemen om buurten en wijken leefbaarder en veiliger te maken”, licht wethouder Roel Lauwe- rier toe. "We hebben natuurlijk al in een aantal wijken met bewoners en partners verbetermaatregelen geno men. Dit onderzoek geeft ons daar naast ook informatie over hoe we wijken schoon, heel en veilig kunnen maken en houden." Renovatie parkeergarage Schouwburg tilburc - De I september gest; vatie van parkee I burg. De garage k pleet nieuwe uitstr worden voorzien van een nieuwe afwerklaag, de wanden, I men en plafonds worden ten. Daarnaast krijgt ook h< l penhuis een opknapbeurt. I Tijdens de renovatie zijn bepae delen van de garage afgeslo' waardoor er mihuc schikbaar zijn. Omdê ook sloopwerkzaai I uitvoeren, kan dit geluic I veroorzaken. Mogelijk kt overlast hebben van boi Info: Bojan Robbe, tel. 0 I en e-mail bojan.robbe@tilburg.nl. kappen van de bomen. De aanne mer houdt samen met de gemeente naar verwachting eind oktober een informatiebijeenkomst over de wegwerkzaamheden. Om de Bredaseweg te kunnen ver helen, moeten er bomen wor- «ekapt en daarvoor is een om- _,svergunning verplicht. Ook emeente moet deze aanvragen, oners kunnen tot zes weken na licatie bezwaar maken bij de ge meente. Het kappen van de bomen voor de verdubbeling van de Breda seweg is verdeeld in twee fasen. De gemeente heeft vrijdag 6 september een aanvraag ingediend voor het kappen van bomen tussen de Burge meester Baron van Voorst tot Voorst- weg en de Reeshofweg (fase 1). De gemeente heeft nog niet alle be nodigde grond aangekocht. Om tijd te besparen, vraagt de gemeente echter ook een omgevingsvergun- ning aan voor bomen op n- aangekochte grond. De betr eigenaren zijn hierover geïnf meerd door de gemeente. oisterwijk - Het'Lindeind' in Oister wijk, het stuk van de Lind tussen de Joanneskerk en het raadhuis, blijft groen. Dat heeft het college van de gemeente Oisterwijk be sloten. Er wordt een plan opge steld om de evenementendruk op het Lindeind te verminderen. Het gaat om het gedeelte van de Burgemeester Van Voorst tot toorstweg tot aan de Burgemeester taschertweg. De planning is om half november te starten met het De wijkraad, die sinds 2007 bestaat, is op zoek naar vrijwilligers en nieuwe bestuursleden. "We zoeken mensen met een vernieuwende, frisse blik op de ontwikkelingen in een wijk die al tijd volop in beweging is", zegt een woordvoerder van de gemeente. Noordraad HQ wil samen met Con- tourdeTwern meer activiteiten gaan ontwikkelen voor wijkbewoners, zo wel op werkdagen als in het weekend, bijvoorbeeld wekelijkse wandelingen, dansavonden voor ouderen of jonge ren, toneel voor kinderen, filmavon den en opera. Bovendien denkt de wijkraad aan een wijkrestaurant. Al deze initiatieven zijn alleen mogelijk met de hulp van vrijwilligers. Enthou siaste mensen, jong en oud, die graag een steentje bij willen dragen, zijn dan ook van harte welkom. De wijkraad verwacht van kandidaten enige bestuurlijke ervaring en goede contactuele eigenschappen. Bovendien is enige kennis vereist van moderne communicatiemiddelen, het gemeen telijk apparaat en de Tïlburgse politiek. Verbeterd Dit is de vierde keer dat het groot leefbaarheidonderzoek wordt ge houden in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. In 2004,2007 en 2010 werd eenzelfde onderzoek gehou den. Zowel huurders van WonenBre- burg, Tiwos, TBV Wonen en 't Heem als mensen met een eigen huis ont vangen de vragenlijst thuis. Zij kun nen de vragenlijst op papier invullen of digitaal. In 2010 nam 38% van alle aangeschreven bewoners deel aan het onderzoek. Hierdoor konden de resultaten goed vergeleken wor den met de resultaten van eerdere onderzoeken. Met de resultaten kunnen de ge- Gecombineerd In Tilburg zijn drie onderzoeken van belang voor (extra) maatregelen in wijken en buurten. Naast het leef- baarheidonc^erzoek, zijn dit de Til- burgse Veiligheidsindex en de zoge heten gebiedsscans van de politie. Voor het eerst zijn het leefbaarheid onderzoek en het veiligheidsonder zoek gecombineerd. In dit onder zoek ligt de nadruk op hoe mensen de eigen buurt ervaren, waarbij ook vragen aan bod komen over het ge voel van veiligheid, slachtofferschap en buurtproblemen. De resultaten uit de onderzoeken worden gebruikt bij het bepalen van (extra) maatre gelen in de wijken en buurten. lijn met het vastgestelde Beeldkwa- liteitsplan Centrum (2013) en met de uitgangspunten in de concept-ka- dernota Toerisme en Recreatie, die later dit jaar aan de raad ter vaststel ling wordt aangeboden. Het college stelt een plan c doel het verminderen var nementendruk. Door minder en/of andere evenementen toe te staarf, wordt het gazon meer ontzien. On danks een dergelijk plan kan niet worden voorkomen dat het gazon zo nu en dan toch in minder goede staat verkeert. Het college accep teert deze consequentie van de keu ze voor groen. vergaderen de bestuursleden één keer per maand. De complete wijk raad komt een keer per maand bijeen. Om de drie maanden is er overleg met ambtenaren of met de wijkwethouder en van tijd tot tijd vindt er ook over leg plaats met Stokhasselt '88 of met andere wijkraden. Incidenteel is er overleg met andere instellingen en organisaties. Een aantal werkzaamhe den wordt uitgevoerd in afzonderlijke werkgroepen die het bestuur advise ren, zoals Verrijk Je Wijk. Doorgaans gebeurt het overleg in de avonduren of overdag volgens afspraak. Wie geïnteresseerd is, kan dit vóór dinsdag 15 oktober laten weten aan de wijkraad. Dit is mogelijk door een briefte sturen naar Noordraad HQ, p/a Wijkcentrum De Symfonie, Eilenberg- straat 250,5011 EC Tilburg. Belangstel lenden kunnen ook een e-mail sturen naar secretariaat@noordraadhq.nl. De wijkraad nodigt met name vrouwen en allochtonen uit om te reageren. Om te zorgen voor een geleidelijke overgang van bestuur, is het de bedoe ling dat de nieuwe leden gaan functi oneren naast het huidige bestuur. De huidige voorzitter, secretaris en pen ningmeester willen binnen twee jaar hun taken neerleggen om routine en tunnelvisie te voorkomen. Wie meer wil weten, kan kijken op www.noordraadhq.nl. Belangstellen den kunnen ook contact opnemen met voorzitter Peter Korsmit van de wijkraad, bereikbaar via 013-4553043 en via petermarij@hetnet.nl. Tilburg - Enthousiaste mensen die zich graag in willen zetten voor Hei kant, Quirijnstok en Lijnse Hoek, zijn van harte welkom bij Noordraad HQ, de wijkraad voor Tilburg-Noord. DE TÏLBURGSE KOERIER DONDERDAG 26 SEPTEMBER 2013 )12 kwam het college, samen met klankbordgroep met vertegen woordigers van de commissie Wel stand en Monumenten, Heemkunde kring de Kleine Meijerij, het B-team, de winkeliersvereniging, horeca en de kwartiermaker van het centrum, na een bewogen discussie tot de con clusie dat het Lindeind groen moet blijven. In de zomer van 2012 kwam de Stichting Ijsbaan Oisterwijk met een initiatief voor het verharden van het Lindeind. In afwachting van plan ing en financiering heeft het ge de uitvoering toen uitgesteld. Het college wilde een besluit niet lan ger uitstellen. TILBURG - IN SEPTEMBER IS DE LANde- lijke campagne 'Meld je aan voor Burgernet' van start gegaan. Ook de gemeente Tilburg doet mee en roept alle inwoners op zich aan te melden via www.burgernet.nl. In Tilburg zijn al ruim 35.900 inwoners aangesloten op Burgernet. Hiermee staat Tilburg op de vierde plek in het gebied Zee- land/West-Brabant. Burgernet is een samenwerking tussen burgers, poli tie en gemeente om de veiligheid in de woonomgeving te vergroten. In Tilburg zijn dit jaar 40 Burgernetac- ties gestart, waarvan er zeven suc cesvol zijn opgelost. Er werden via de acties onder meer zes vermiste perso nen teruggevonden. "Samen zien we meer. Dat blijkt wel. Hoe meer mensen meedoen aan Burgernet, hoe groter de kans dat de politie snel een ver mist persoon kan terugvinden of een verdacht persoon kan opsporen" licht burgemeester Peter Noordanus toe. Burgernet breidt uit. Om meer Ne derlanders aan te spreken, is bin nenkort de Burgernet-app beschik baar. Het voordeel van de app is dat deelnemers een bericht ontvangen voor de plaats, waar zij zich op dat moment bevinden. Burgernet werkt heel eenvov een melding van een inbrae jesroof of een vermist kind, I politie een Burgernetactie starten. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen een spraak- of sms-be- richt met het verzoek uit te kijken naar bijvoorbeeld een gezocht per soon. Wie informatie heeft, belt de meldkamer via het Burgernetnum- mer 0800-0011 (gratis). Die informa tie speelt de meldkamer direct door naar de politie. Op dit moment wordt al 1 op de 10 Burgernetacties dankzij tips van Burgernetdeelnemers opge lost. In Nederland zijn 1,25 miljoen mensen aangesloten op Burgernet. Bij bijna 50.000 woningen, meer dan de helft van alle woningen in de stad, valt deze week een vragenlijst in de brievenbus. Met de enquête wordt bewoners gevraagd wat zij vinden van de leefbaarheid en veilig heid in de eigen buurt. Aan de orde tomen thema's als veiligheid, vervui ling, omgaan met verschillende be volkingsgroepen, sociale contacten, onderhoud van wegen en groen, verlichting en de kwaliteit van voor zieningen. Voor het eerst worden het leefbaarheidonderzoek en het veilig heidsonderzoek gecombineerd. 'Dit onderzoek is van groot belang, we willen graag horen wat inwo ners van hun buurt of wijk vinden. De resultaten worden gebruikt bij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5