*1 h ■'Xfc Michaël Mannes winnaar nzen rie Festival Alle 013 Goed en meer jrkt A f. 4 Akademie für Alte Musik Berlin naar Tilburg VriendenCultuurPrijs 2013 iURGSE KOERIEI Nieuwe editie'Schuimt in Paradox FOTO: KRISTOF FISCHER Michaël Mannes Spoorlijn Breda-Tilburg 150 jaar Bokbierfeest met jazzband Lamarotte een mode oals o.a. - FALKE - ODORO The Wooltown Jazzband MAROS jaarlijks inmiddels UIQ n Stads- isgidsen Jreda op ste- tionele ilburg 61 leugdharmonie Orpheus ode ursulinenkapel@ a-noian. Lnl. TILBURG - hoofdprogr avond Schi tem die Nara Noïan presenteert nieuwe cd singer-songwriter André van den Boogaart, wiens song "Hey God" werd uitgeroepen tot "Brabants Moiste 2012". André ont brak bij de opname van de CD Alle 013 Goed vanwege optre dens in New Orleans, maar sluit nu weer aan. spe- rkers mee. Het is loop van het igehaald, dat ie doelen Tilburg - Festival Alle 013 Goed en meer. On der dit motto vindt op zondag 29 september van 15.00-20.00 uur een gratis toegankelijk muziek festival plaats in Bosvreugd, Reeshofdijk 12 in Tilburg. Enkele artiesten die dit voorjaar te horen waren op de CD Alle 013 Goed maken hun op wachting. Zoals Shanna Nicó, de groep die met het nummer "In the Dark" de meeste stemmen kreeg van de lezers van het Brabants Dagblad. En deTilburgse zanger-entertainer Anton Kwan- tes, die samen met Frans Hensen optreedt. Ook te bewonderen is rapster Hind 'Double H' Hakki Tijdens deze show vindt de release plaats van haar nieuwe videoclip'Gonna win this'; die ze re cent in eigen beheer opnam in New York. Voorts treden enkele nieuwe toptalenten op. Allereerst Lieve Louise en de Fanfare, die zich onlangs plaatsten voor de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. En ook de groep Inlakech, die dit najaar opeens op veel plaatsen in de schijnwer per staat. Verder een optreden van deTilburgse Tilburg - Op 1 oktober is het precies 150 jaar geleden dat de spoorlijn Bre da-Tilburg officieel in gebruik werd genomen. Daarom verzorgen gidserij Tilburg en de stads» van het Gilde De Baronie in Brt zondag 29 september in beide den gratis stadswandelingen vanaf de stations. Tilburgers die de stad Breda wat beter willen leren kennen kunnen mee met zo'n wandeling om 11.15 uur en om 12.45 uur vanaf het niBuKG - Oe Akademie für Alte Mu- sik Berlin komt terug naar Tilburg. Stond hun laatste concert, twee jaar geleden in Concertzaal Til burg, in het teken van Vivaldi, dit- Bredase NS-station. De Sprinters, die vanuit Tilburg vertrekken om 10.45 uur en 12.15 uur, sluiten daar goed op aan. Het treinkaartje moet je wel zelf kopen. In de trein worden de deel nemers begeleid door een gids die, als alternatieve conducteur, allerlei wetenswaardigheden en anekdotes over de spoorlijn vertelt. De stadsgid- sen van het Gilde De Baronie staan in de Bredase stationshal paraat. Meer informatie: info@stadsgidserij.nl. Opgericht in 1982 in Oost Berlijn, behoort de Akadamie für Alte Mu sik Berlin tegenwoordig tot de we reldtop van de kamerorkesten. In dit gevarieerde Bachprogramma komt de veelzijdigheid van een van onze grootste componisten aller tijden uitstekend tot zijn recht. Met sopraan Joanna Lunn brengen de barokspecialisten drie van Bachs cantates. Deze worden afgewisseld met het Vioolconcert BWV 1056a met het overbekende, maar nog altijd prachtige largo. Ook het bruisende en levendige Brandenburgse Concert nr. 5 toont dat Bach niet alleen in religieuze, maar ook in wereldse muziek on geëvenaard is. Kaarten zijn theaterstilbur 013-543222 lijk muziekhappening. Dat is mede te danken aan de Tilburgse jazzforma tie Lamarotte, die traditiegetrouw de muzikale omlijsting in handen heeft en tevens ook haar 39 jarig bestaan zal vieren. De Zeven Geitjes is het thuishonk van de band. Bij droog en zonnig weer zal het Bok bierfeest zoals gebruikelijk buiten plaatsvinden en bij minder weer in de sfeervolle binnenruimte. De Zeven Geitjes is op zondag 6 oktober nor maal geopend vanaf 11.00 uur. Het Lamarotte-concert duurt van 14.00 tot circa 17.30 uur. De toegang is gratis. tilburg - Op zondag 29 september start een nieuw seizoen 'Wooltown I the boulevard-café’. Het pro gramma duurt van 15.30-19.30 uur en vindt plaats in Boulevard Café, Noordstraat 51 in Tilburg. De toe gang is gratis. Ws gasten ontvangt The Wooltown Jazzband zangeres Annet én bassist Hans Slaterus. Kijk voor meer infor matie op www.wooltownjazzband.nl. tilburg - Armeens spektakel zater dagavond 28 september in de neo gotische Ursulinenkapel, Elzenhof 139 in Tilburg (ingang Elzenstraat). Dan treedt Nara Noïan op met een Ar meense begeleiding van maar liefst zeven personen. Op het repertoire staan onder andere liederen van Brei en Aznavour, maar dan in Armeense sferen. Aanvang om 20.00 uur. Ondersteund door instrumenten als de duduk en udb wordt het derde al bum van Nara Noïan gepresenteerd. Oosterse klanken ademen nostalgie naar een vervlogen tijdperk met de hoop op een betere toekomst. Nara swicht van muziekstukken en lied jes tussen het Engels, Frans en het Armeens. Reserveringen: gmail.com. Zie ook www.nara- com en www.ursulinenkapel.n tilburg - Op zondag 6 oktober vindt i bij uitspanning De Zeven Geitjes aan J de Reeshofdijk in Tilburg het tradi- ‘“ile Bokbierfeest plaats. Die dag ar het donkerbruine, alcoholrij- keen enigszins zoete bier weer voor I het eerst worden geschonken. Deze J jaarlijks terugkerende gebeurtenis is uitgegroeid tot een waar- Muziekvereniging Andara 90 jaar tilburg - Muziekvereniging Andara organiseert in het kader van het 90 jarig bestaan diverse activiteiten, waaronder een afsluitend concert op 23 november met de bekende pianist Cor Bakker in Concertzaal Tilburg. Op zondag 29 september wordt een reünieconcert uitgevoerd in Het Plein in Udenhout. Aanvang om 14.00 uur. De harmonie speelt dan in een bezetting, versterkt met 16 oud-leden. Alle overige oud-leden en iedereen die ooit heeft meege speeld met de harmonie is uitgeno digd voor dit speciale optreden. Na afloop is er tijd om herinneringen op te halen. Meer informatie: www. andara.nl. goirle - Op zondag 29 september speelt de Jeugdharmonie Orpheus om 14.00 uur op de derdewereld- rommelmarkt van het Mill-Hillcol- lege in Goirle. In deze harmonie spe len ook leerlingen en medewerk «n het Mill-Hillcollege de bedoeling dat na aflc concert geld wordt opgena bestemd is voor zeven goede in de derde wereld. hebbende literatuursite De Contra bas. Hij zal een even messcherpe als humoristische column voordragen. Esther Porcelijn draagt een gedicht voor en ook dichttalent Akim AJ Wil lems treedt op. De presentatie is in handen van Frank van Pamelen. Hij tekende ook voor het thema van de avond: 'Oeverloos'. Aanvang 20.30 uur. De entree bedraagt 5 euro. Asfaltfeeën foto: anouk prins Asfaltfeeën vormt het gramma van de literaire luimt, op zaterdag 28 sep tember in Paradox. De band speelt uie avond een set van drie kwartier. De 'Con-artist' van de Nederlandse en Vlaamse dichtscene, Chrétien Breukers, is eveneens van de partij. Chrétien is naast gildemeester van het Utrechts dichtersgilde ook uit gever. Daarnaast runt hij de gezag- maal kiest dit topensemble voor een andere grootmeester uit de barok: J.S. Bach. Het concert vindt plaats op vrijdag 4 oktober om 20.00 uur in de concertzaal. ::n te bestellen via www. burg.nl, telefonisch via >20 en aan de balie van Theaters Tilburg. tilburg - De Vereniging Vrienden Theaters Tilburg organiseerde op zondag 22 september de Vrienden CultuurPrijs. In een bijzonder gezel lige en goed gevulde Concertzaal streden vier jeugdige deelnemers om deze prijs. Net als voorgaande jaren werd ook dit jaar gekozen voor de piano. Vier kandidaten presen teerden zich met hun eigen muzika le keuze. Vier fantastische optredens met één winnaar, namelijk Michaël Mannes. Ook de andere kandidaten, Karo- linka de Bree (1986), Anton Smulders (1997) en Masha Galperina (1989) wisten de vele toehoorders te boei en met hun virtuoos spel. I w

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 25