Gemeentenieuws Werkwijze Citytrainers succesvol tó WIJ HOF Cultureel centrum Elckerlyc opgeleverd Twee miljoen euro voor Tilburgse detailhandel F iinwijhof.nl www.woneni Succesvolle heropening Bibliotheek Hilvarenbeek DAG nber kijk op de website! schrijf je nu in! binnenkort' I in deverko°P* ikel 3r|<f Meldpunt gevaarlijke situaties op fietsroutes Bodemsanering op terrein Van Gend en Loos ALGEMEEN 5 HILVARENBEEK erier ter. 17.00 uur of Life! TILBURG - De werkwijze van Citytrainers, die de gemeenten Tilburg, Den Bosch en Dordrecht heb ben ontwikkeld, is suc cesvol. Dat blijkt volgens de gemeente uit onder zoek. Wethouder Auke Blaauwbroek FOTO:TOMMY FOTOGRAFIE Beoordeling De aanvragen worden beoordeeld door een adviescommissie, be staande uit een ambtelijk secretaris je trainers trots IZUKI loopt nog MIe nieuwe aptember tschap. vooralsnog bijna helemaal intact. De bomen die daar staan - voornamelijk berken - worden niet verwijderd. jenoeg te op de Biblio- 1 ragen en een Het nemen van ming van een «gdheid van iers. i de laatste in bekende zoals o.a. 4IE DOON .U-FALKE- FILODORO AARIANNE i sloop- igs werden n afgerond tot brandveiligheid, t gebouw. Afgelopen grote openingsdag DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 IGSE KOERIER J kennen bedrag inkelgebied per aarde is dat (substantieel) i.“Met het de- lonen we goede e bijdragen aan 'nkelgebieden, en innovatie ethouder den, dit kon ik al goed", zegt een Til burgse citytrainer. "Wel ben ik erach ter gekomen dat activiteiten draaien meer inhoudt dan alleen maar een bal neerleggen en gaan voetbal len. Op het gebied van organisatie ben ik verbeterd en dit vind ik pret tig, omdat ik hierdoor nu beter kan lesgeven." als beheerder van het gebouw. Met de overhandiging van de sleutel is een periode afgesloten van ruim 1,5 jaar, die in het teken stond van sl< en bouwactiviteiten. Onjang de laatste werkzaamheden met betrekking t installaties en het< zondag was de van het centrum. hilvarenbeek - Op donderdag 12 sep tember is het gebouw van cultureel centrum Elckerlyc opgeleverd. Wet houder van Doormaal nam namens de gemeente Hilvarenbeek de sleutel van het gebouw in ontvangst (zie fo to) uit handen van de Bouwcombina tie Hilvarenbeek (BoCo). De stichting Elckerlyc ontving later op de dag een sleutel en kan nu officieel aan de slag (geen stemrecht), een lid dat door de Ondernemers Federatie Tilburg (OFT) wordt voorgedn*- èxterne deskundige. He<. een besluit over toekenr bijdrage is een bevoegdl burgemeester en wethoude In december vorig jaar besloot de raad eenmalig twee miljoen euro vrij te maken voor de versterking van de detailhandelsstructuur. Bij de vaststelling van de visie Detail handel op 24 juni van dit jaar heeft de raad de opdracht gegeven om de criteria voor het Detailhandelsfonds uit te werken. Het voorstel wordt besproken in de raadscommissie Vestigingsklimaat van 30 septem ber en de raadsvergadering van 21 oktober. I Tilburg - De firma Gubbels uit Hel- voirt begint binnenkort met het «pruimen van de verharding op het terrein en het saneren van de bodem van het terrein van Van Send en Loos. Het gaat hierbij 'met name over zaken zoals fietspaaltjes of andere obsta kels op het fietspad, slecht wegdek, straatverlichting en onoverzichtelijke situaties. Door het uitvoeren van deze zogenoemde verkeersveiligheidscan, "Het succesverhaal is dat meer jongen tieve bijdrage will wekelijks inzetten I ten in de wijk", zegt I Auke Blaauwbroek nen ze op d“ ontdekken." wil de gemeente de verkeersveilig heid voor fietsers verder verbéteren. De gemeente zegt voortdurend bezig te zijn aan de hand van onge vallengegevens onveilige situaties in het verkeer aan te pakken, maar ongelukken waarbij de politie niet is ingeschakeld, worden niet gere gistreerd. Zo is de kans groot dat de gemeente niet op de hoogte is van bijvoorbeeld een fietspaaltje dat op een gevaarlijke plaats staat. Vandaar haar oproep om vooral ook dit soort Trots De jonge trainers zijn volgens de ge meente trots op het certificaat dat ze hebben. Ook hebben ze geleerd hoe ze beter kunnen samenwerken. Volgens de gemeente groeit hun zelfvertrouwen. En dat ze citytrainer zijn, staat goed op hun cv. Een paar hebben zelfs een baan gekregen. Bo vendien zou de inzet van de trainers leiden tot meer en tot leuke sportac tiviteiten in de wijken. Het onderzoek 'Citytrainers: sportie ve kracht voor de stad' is uitgevoerd door de Hogeschool Utrecht in sa menwerking met het Mulier Insti tuut voor sociaal-wetenschappelijk sportonderzoek. "Ik ben qua sport niet beter gewor- van Citytrainers jeren, die een posi- ™illen leveren, zich bij sportactivitei- t PvdA-wethouder (Sport). "Ook kun- deze wijze hun talenten Het maximaal toe te k is 75.000 euro per wir jaar. Belangrijke voorwaz de aanvragers zelf bijdragen in de kosten, tailhandelsfonds belon ideeën en willen we de kracht van wink leegstand bestrijden e bevorderen", legt CDA-wet Tilburg - Inwoners van de gemeen te Tilburg kunnen nog tot en met vrijdag 15 november via www. fietsmeldpunt.nl/tilburg laten we ten waar gevaarlijke situaties zijn voor fietsers. Erik de Ridder (Economie) uit. "Het is belangrijk dat de aanvraag het collectief dient. Düs een heel win kelgebied of winkelcentrum moet ervan profiteren. Denk bijvoorbeeld aan het opknappen van een ver waarloosde gevel of feestverlichting tijdens de kerstperiode. Maar ook initiatieven gericht op gezamenlijke ambities zoals het lintenmanage- ment kunnen worden ingediend voor een bijdrage uit het Detail handelsfonds. Ik laat mij graag ver rassen door de inventiviteit van de ondernemers." situaties te meiden via de website. Begin volgend jaar gaat de gemeen te op basis van de resultaten van de verkeersveiligheidscan bepalen wel ke knelpunten snel moeten worden aangepakt. Naast de gemeente Tilburg starten zeven andere gemeenten in de regio Hart van Brabant maandag met de verkeersveiligheidscan. Ook zij roe pen hun inwoners op om gevaarlijke situaties voor fietsers te melden via www.fietsmeldpunt.nl. hilvarenbeek - Op zondag 15 sep tember heropende burgemeester Palmen het nieuwe cultureel cen trum Elckerlyc waarin de Bibliotheek Hilvarenbeek gehuisvest is. Een fees telijke en zeer succesvolle dag met tal van activiteiten voor jong en oud. Bijna 3800 bezoekers lieten zich ver rassen door het nieuwe bibliotheek- concept en de leuke acties van deze dag. Bibliotheekleden leenden deze dag alle dvd's gratis en nieuwe leden ontvingen 25% korting op hun abon nement. Iedereen kreeg bovendien gratis een leuke tas mee naar huis. Ook voor kinderen was er ge doen. Zij konden met Kikker foto of zich laten schminken. theek Hilvarenbeek riep niet alleen bewondering op bij bestaande bibli otheekleden; de medewerkers schre ven deze dag ook tientallen nieuwe leden in die profiteerden van de Bodemverontreiniging Als de verharding is weggehaald, wordt de bodem gesaneerd. Op een aantal plaatsen zit nog wat die per gelegen bodemverontreiniging. Deze wordt opgeruimd. Daarnaast wordt een licht verontreinigde to plaag van ongeveer 50 centimeter over het gehele gebied afgegraven. De aannemer gebruikt de grond die daarbij vrijkomt, om een geluidswal aan te leggen op de plaats waar de oude loods van Van Gend en Loos heeft gestaan. Op het terrein komt een weggetje van grote platen en als laatste wordt het gehele gebied aangevuld met schone teelaarde en wordt er gras ingezaaid. Er is voor deze oplossing gekozen omdat er op dit moment nog geen concrete plannen zijn voor de invulling van het Van Gend en Loosterrein. Naar verwachting beginnen de werkzaamheden nog deze maand. Rond 1 december moet het werk klaar zijn. afgelopen maanden zijn op het rein in opdracht van de gemeen- K Tilburg de sporen verwijderd en is de oude loods van Van Gend en Loos gesloopt. Alle verharding ten noorden van het spoor dat is blijven ijogen, wordt verwijderd. Het ge bied ten zuiden van dit spoor blijft kortingsactie. Deze actie I tot eind van de maand. Al leden ontvangen t/m 30 sej 25% korting op een lidmaats Citytrainers zijn jongeren vanaf 14 jaar die hun sportieve en organisato rische talenten gebruiken om ande re jongeren in de wijk te betrekken bij sportieve activiteiten in de buurt. In de afgelopen twee jaar heeft de gemeente Tilburg 58 jongeren op geleid. De trainers organiseerden, samen met beroepskrachten va n het Sportbedrijf van de gemeente, aller lei sportactiviteiten in de wijken. In 2012 is het project Citytrainers al beloond met de landelijke Meer Dan Handen Vrijwilligersprijs. De werkwijze van citytrainers past bin nen de sportfilosofie van Tilburg. Tilburg - Tilburgse ondernemers- en winkeliers(verenigingen) met goede, innovatieve ideeën waar mee een winkelgebied wint aan aantrekkingskracht of vitaliteit, kunnen binnenkort een aanvraag indienen voor een bijdrage uit het detailhandelsfonds. Hierin zit 2 miljoen euro.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5