I 10 EET IAS m2 JIM HTS Wereldpremière compositie voor beiaard Een moment van leven! HTS ET MoniquevanHoutum Oldtimerbeurs en expositie mobiel erfgoed Bijgeloof in 013 Concert L' Echo des Montagnes IURGSE KOERIEI GEESTELIJK 23 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 Telefoon: 06 - 301 85 968 Het Erfgoed Depot besteedt de komende tijd extra aandacht aan mobiel erfgoed. dhouc tolde lazo, Ir Faure j legt het uitvaart zoals u die wenst. T 013 5721822/06 24556106 www.moniquevanhoutum.nl Geldverkwistende luchtfietserij Spapens loopt onder een ladder door. Wie durft hem dat na te doen? Hans Smolders, Tilburg OVERLEDENEN Lezersbrieven OP IS OPl Vaandel St. Caecilia voor Textielmuseum Afscheid pastor Nico van Doorn Uitvaartverzorging Arie Vrijhof Uw wensen staan centraal D EN EN N acht hoe\ reet of inc tiati zuil i via e-mail info@ 1013-4670885. M met stem- Jie dit jaar ""-jarig krijgen :aler di- k moet jwe tentoons erfgoed. rbeurs is een heu- Uitvaartbegeleiding Het Afscheidshuis binnen de d Depot. U. wat er allemaal ie tijd is voorzien inaaimachine, tsen zijn daar Een persoonlijke uitvaart op maat tegen een betaalbaar tarief Waar u ook verzekerd bent, wij verzekeren u van een Joke van den Broek- Heeren 86 jaar, Tilburg 5-9 Ad van Hulten 81 jaar, Tilburg 5-9 Ellen Elias-Vermeulen 65 jaar, Tilburg 5.-9 DrévanGorp 90 jaar, Tilburg 4-9 Lies de Leeuw-Brabers 95 jaar, Tilburg 6-9 Marc van Hoof 46 jaar, Tilburg 5-9 Wil Janssens 76 jaar, Tilburg 7-9 Nelly Jansen-Weeterings 88 jaar, Tilburg 7-9 RIEL - Op zaterdag 21 en zondag 22 september wordt ondom het Erfgoed Depot lan de Dorpstraat 56 in Riel Mn feestelijke oldtimerbeurs leorganiseerd. Het evenement kiurt van 11.00-17.00 uur. info@uitvaartverzorgingarievnjh3f www. u itvaa rtve rzo rgi nga rievri jh of. com 2a bere*ba’' king I motorfiets U hoeft g oldtimercl te bezoek; '-elkom. K op wet t.nl. ILBUrg - Op vrijdag de 13e septem- er geeft Paul Spapens een lezing «r bijgeloof bij Boerke Mutsaers, rerlaan 2 in Tilburg. De bekende löcultuurkenner zal, speciaal ®or Het Jaar 013, in woord en eeld alle facetten van dit 'onge- uksgetal' belichten. Aanvang om I930 uur. De entree is gratis. Zitten we ermee in Tilburg? Of kan het ons niets schelen? Toen de stad opgezadeld werd met het kengetal urg - Op zaterdag 14 september It er een uniek concert plaats in Hburgse binnenstad. Beiaardier Eyndhoven voert dan sa- het Souvenir Jeugdkoor Hegeman een nieuwe uit van de Tilburgse Evert van Merode op in Jace van de Ven. Het poneert vindt plaats bij de toren van gen worden, het liefst door een koor van jonge mensen. Naast de nieuwe compositie speelt Van Eyndhoven zaterdag ook enkele andere werken. Het Souvenir Jeugd koor zingt onder leiding van Peggy Hegeman en met begeleiding van pianist Bén-Martin Weijand enkele liederen van Tilburgse componisten op teksten van Jace van de Ven. kburg - Op zondag 15 september treedt harmonieor- 8St L'Echo des Montagnes op in de Petrus en Paulus- erkaan de Vierwindenlaan. Aanvang om 10.00 uur. iet orkest luistert de Eucharistieviering op m uiige muziek in het kader van de Jaarmis, die en bijzonder karakter heeft vanwege het 145-jarig bestaan van het harmonieorkest. Op het programma staan Voices of the sky van Samuel Hazo, Invocation van Marc van Delft, Pavane van Gabriel Faure, Elysium van Robert Finn en als laatste EITorico de la Cüerda van Luis Serrano Alarcon. Meer informatie: Koen Timmermans, tel. 06-533916380, en Paul Hulshof, tel. 06-55331121. achterkomen als we te horen k‘ teveel geld de belastingbetah idirect aan dit pretpark bijdragen. In de krant staan ronkende teksten als 'Ambitieus plan heeft al brede steun'en zelfs Mark Rutte heeft zich al persoonlijk laten informeren. Nou nou, dat maakt indruk. Ik dacht dat we huizen en auto's moesten gaan kopen van Mark Rutte, heeft hij nu ook al verstand van pretparken? Ik maak me grote zorgen, omdat de presentatie van dit pretpark mij weer sterk doet denken aan de luchtfietse rij bij het Adje-Theater, waar destijds de Universiteit van Tilburg ook groot voorstander van was. Nu is deze UvT in de persoon van hoogleraar Wiltha- gen wederom groot pleitbezorger van dit peperdure pretpark. Gelukkig zijn de verkiezingen in aantocht. Tilburg - Op zondag 22 september neemt de Parochie Frater Andreas afscheid van Pastor Nico van Doorn, vanwege zijn pensionering. In de viering van 22 september, om 11.00 uur in de Lucaskerk, zal er aandacht zijn voor zijn vertrek, U kunt dan ook persoonlijk afscheid van hem nemen. Neem voor meer infor matie contact op kerkwest.nl of bel Ria Janse-de Langen 74 jaar, Tilburg 2-9 Dymphie Copal- van Vroonhoven 56 jaar, Oisterwijk 2-9 Martijn Paans 68 jaar, Tilburg 3-9 André van Beek 76 jaar, Tilburg 3-9 Riet de Kok van de Gevel 86 jaar, Tilburg 9-9 Koen Wilms jaar, Tilburg 10-9 Toon van Laarhoven 81 jaar, Tilburg 4-9 Cor Jansen-Spapens 89 jaar, Tilburg 4-9 013, brak er in elk geval geen volks opstand uit.Tilburgers zijn gewend om van hun zwaktes sterke punten te maken. En dus koesteren de krui ken de 13 als hun geluksgetal. Ze ker in Het Jaar 013. Voormalig journalist Paul Spapens is gespecialiseerd in Brabants volks geloof. In zijn meer dan levendige lezing legt hij uit waar de angst voor het ongeluksgetal vandaan komt. Neeltje van der Star-Hasper 93 jaar, Tilburg 2-9 Corrie Verhoeven- Donders 85 jaar, Tilburg 5-9 Mien Leenhouwers-Bertens 100 jaar, Tilburg 9-9 Lau van Kasteren 63 jaar, Berkel-Enschot4-9 Flip van Gessel 87 jaar, Tilburg 2-9 Cees van Gorkom 77 jaar, Tilburg 3-9 Ben Mallens 87 jaar, Tilburg 5-9 Emile Albers 86 jaar, Dongen 5-9 De uitvaart van bovenstaande overledenen wordt verzorgd door: Monuta Tom van Dijk Pastoor van Rijckelstraat 7 Oisterwijk 013- 8226527 Uitvaartverzorging Arie Vrijhof Mingersbergstraat 48, Tilburg 06-30185968 Monique van Houtum Uitvaartbegeleidjng Oude Lind 35,Tilburg 013-5721822 Annie Rutten Uitvaartbegeleiding Emiel van Hemeldoncklaan 4, Hilvarenbeek 013-5036727 Marco van Hamond Uitvaartbegeleiding Slibbroek 6, Hilvarenbeek 013-5052580 het verleden wat past b muren van het Erfgoed zult verbaasd zijn in de loop van de van wielen. De trapr mangel en rolschaats voorbeelden van. Liefhebbers van oldtimers denken bij mobiel erfgoed overigens in eerste instantie aan oude auto's, motorfietsen, bromfietsen en fiet sen. Voor hen wordt op zaterdag 21 en zondag 22 september een feestelijke oldtimerbeurs georga niseerd op het terrein rondom het Erfgoed Depot. Deze activiteit is uitstekend te combineren met een bezoek aan de nieuwe tentoonstel ling van mobiel erfg Aan de oldtimert Bij geldverkwistende luchtfietserij moet ik allereerst natuurlijk denken aan het Adje-Theater. Je zou verwach ten dat de politiek geleerd heeft van de ideeën van Adjê en zijn partner Joris Bengevoord, die de belasting betaler al 10 miljoen euro hebben ge kost. Nee hoor, Bengevoord kan zélfs als raadslid van GroenLinks wel eens mee gaan beslissen over een pret park in de Spoorzone, dat tussen de 45 en 60 miljoen gaat kosten! Tilburg zal door de onnozele Midi-soap veel gelukzoekers blijven trekken terwijl serieuze investeerders die echt goede plannen hebben, wel tweemaal zullen nadenken om in Tilburg te gaan inves teren. Zijn Han Peekei en de zijnen als initiatiefnemers van het pretpark nu gelukzoekers of een serieuze partij waarvan het plan zo goed is dat de ini- atiefnemers het financiële risico zelf dien gaan dragen? We zullen er snel Mobiel erfgoed toast een uitgebreide collectie feiekinstrumenten zijn er voor- ffirpen te zien uit huishouden, iribacht, school, kerk, techniek, lestdagen en tradities, maar ook an vakantie en ontspanning. Bij I deze thema's ligt de nadruk op lullen uit de 20e eeuw. an zaterdag 21 september tot laandag 6 januari 2014 is in het rfgoed Depot een speciale ten- ionstelling te zien over mobiel rfgoed, ofwel alles op wielen uit Tilburg - Koninklijk Tilburgs man nenkoor St Caecilia schenkt een 100 jaar oud vaandel aan het Textielmu seum in Tilburg. De officiële over dracht vindt plaats op zondag 15 sep tember om 16.00 uur tijdens 'Open Monumentendag'. Het gaat om een prachtig, kostbaar en goed geres taureerd vaandel. Het wordt zondag overhandigd aan museumdirecteur Errol van de Werdt op het voorplein van het TextielMuseum, waarna het koor enkele werken ten gehore zal brengen. Afgesproken is dat het koor bij speciale gelegenheden over het vaandel kan beschikken. se verkiezing verbonden. Elke oldtimer(merken)club mag één of twee auto's of motorfietsen af vaardigen, om deel te. nemen aan de verkiezing van.de best geres taureerde oldtimer, de best gecon serveerde oldtimer en de oldtimer, die het hardst aan restauratie toe is. Daarnaast is plaats voor een beperkt aantal standhouders met oldtimeronderdelen, folders, mini- atuurauto's en zaken, die betrek- hebben op oldtimer auto's, "“-tsen en bromfietsen. ■en geen lid te zijn van een Tierclub om de oldtimerbeurs te bezoeken. Iedereen is van harte welkom. Kijk voor actuele informa tie op website www.erfgoed-de- pot.i de Heikese Kerk en is gratis toegan kelijk. Aanvang om 15.00 uur. Carl van Eyndhoven is 25 jaar stadsbeiaardier van de gemeente Tilburg. Om dit jubileum te vieren wilde Van Eyndhoven graag een nieuwe compositie voor zijn in strument hebben. Het moest geen compositie worden voor beiaard alleen, maar er moest ook gezon- 1)2013 is het vijfendertig jaar ge- eden dat de broers Ton en Rien an der Heijden hun eerste oldti merbeurs organiseerden inTilburg. or Rien van der Heijden was het Ie start van zijn passie voor het ([zamelen van erfgoed. Inmid- lels heeft hij in Eveline Passier een «rtner gevonden, die deze passie Belt. De collectie van het tweetal (Inmiddels uitgegroeid tot een eweldige verzameling voorwer- I uit vervlogen tijden, zowel in mtiteit als kwaliteit. In het Erf- ed Depot wordt een deel van i collectie tentoongesteld. De ippervlakte van de expositie heeft rnniddels de duizend vierkante ter overschreden. Bijnen Uitvaartonderneming Tilburg Brucknerlaan 20 Tilburg 013-4553379 Uitvaartbegeleiding Harriet van der Vleuten Henriette Ronnerstraat 19,Tilburg 013-5920048 Dela Uitvaartverzorging Karei Boddenweg 3,Tilburg 013-5299670 Uitvaartonderneming Oisterwijk Dela Uitvaartverzorging Moergestelseweg 28, Oisterwijk 013-5216482 Monuta Benelux Karei Boddenweg 7, Tilburg 013-4632230 Monuta Denissen Gen. Winkelmanstraat 161 Tilburg 013-5425525 iff?# bh van pen me kl.v. Peggy Kompositie Rnponist Ren tekst v.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 27