Gala van Het Nationale Ballet Dit seizoen nog vijf wandelvaartochten Willem ll-straat De Opening groeit uit tot traditie Musical bij opening cultureel centrum Hilvarenbeek Stadswinkel toont voorwerpen van Brabantse immigranten 11 0:ANDYDOORNHEIN Ie kledij uit UIQ TILBURG - Van vrijdag 13 'tot en met zondag 15 sep tember presenteert Thea- 1 tersTilburg illusionist Hans i Klok met de voorstelling I The New Houdini. Bekroond Hans Klok wordt in The New Houdini jram- meer Jachte 'Cirkel URG ^DE URGSE KOERIEf 5 gelegenheid J en er zijn /itei- De tentoonstelling is een initiatief van de Hoeders van de Brabant Bo kaal. In deze organisatie hebben zich de Brabanders verenigd die zijn on derscheiden met de Brabant Bokaal. Tien Trinh me vrouwenbeeldje Vietnam. FOTO: THOMAS VAN OORSCHOT De wandelvaartochten van De Kuierlat en Mee Naar Buiten zijn tegenwoordig niet meer weg te denken uit het Tilburgse. Speeldata en tijden: vrijdag 13 septem ber om 20.15 uur; zaterdag 14 en zon dag 15 september om 14.15 en 20.15 uur. Reserveren is mogelijk via 013- 5432220 en www.theaterstilburg.nl Tilburg - Willem ll-straat De Ope ning begint een traditie te wor den. Tijdens dit evenement, dat dit jaar wordt gehouden op zater dag 7 september, starten Paradox en Theater De Nwe Vorst officieel hun nieuwe seizoen. bijgestaan door zijn diva's of Magie, the Houdini Dansers en internatio naal bekroonde circusacts. Zo is er ongeëvenaarde grondacrobatiek n Shcherbak Popov, die dit jaar ale Circusfestival iden Clown, jreld, moch- »n van prins jhanie. De Rus- dna brengt je ïlahoep- sfeer van Moulin Itjes uit een doosje meisjes Seyranyan d Strakhov uit de Oe- landstand acrobatiek De kernwoorden voor deze nieuwe show zijn spanning, sensatie en stunts. In navolging van de legendari sche Houdini zal Klok nu ook voor het eerst "levensgevaar" hoog boven het toneel brengen. "Dit wordt niet alleen de spannendste, meest spectaculaire, maar ook de meest riskante show van mijn leven", zegt de illusionist zelf. Houdini zette zijn leven vaak op het spel in zijn show. Ook Hans Klok schuwt nu met zijn "Houdini’training levaar niet. "Ik ben goed voor- maar ik neem de uitdaging de c van op het International van Monte Carlo de Gouden Clov dë Oscar van de circuswer ten ontvangen uit hander Albert en prinses Step! sische Yulia Rasshivkii met haar sensationele hoef nummer in de Rouge. Als duvelt ontvouwen de zich en het duo kraïne brengt ha met een gevaarlijke touch. natuur via het water tot bijna in het hartje van het centrum komt. Onder weg hebben ze goed zicht op de his torische schepen in de Piushaven. De wandelvaartochten starten steeds aan de draaibrug over de Pi ushaven. Deelnemers krijgen aan Tilburg - Op zondag 15 september om 11.00 uur vertoont Pathé Tilburg aan het Pieter Vreedeplein eenmalig het Gala van Het Nationale Ballet. Tickets zijn te koop via www.pathe. nl en aan de kassa van de bioscoop. Het Nationale Ballet opent het nieu we seizoen op 7 september met een Gala in Het Muziektheater. Pathé mensen met een andere gede over het leven en de liefde. De'C van Liëfde' geeft Anne rust en ver trouwen en doet haar besluiten zich, samen met haar jongste kind Suus, aan te sluiten bij deze'groep, geleid door 'de profeet' Kalifa. Dit met alle gevolgen van dien... Deze musical gaat op 27 september om 20.30 uur in première. Daarna zijn er nog uitvoeringen op 28 en 29 september en op 4, 5 en 6 oktober. Op vrijdag en zaterdag beginnen de voorstellingen om 20.30 uur, op de zondagen om 15.00 uur. Kaarten kosten 12,50 per stuk en kunnen gereserveerd worden via www.val- seliefde.nl/enkelereis of bij Boekhan del Peter Swaanen in Hilvarenbeek. ?n zoon van “1. De burg de :k is niet te denken. Op déze ma de familie een bijzonder i aan de hedendaagse cul- >urg. De in 1971 in Viet- n Thien Trinh is een van lemers aan een tentoonstel- woensdag 4 september is geopend. Op deze tentoonstelling in de Stadswinkel zijn voorwerpen ig vrouwen en mannen te zich vanuit andere landen in Brabant hebben gevestigd. Deze voorwerpen vertellen het verhaal van de immigranten. De expositie is in de maanden september en okto ber te zien tijdens de openingstijden van de Stadswinkel aan het Stad huisplein 128. De tentoonstelling heeft als titel 'Schatten van Nieuwe Brabanders'. Van de in totaal vijftig deelnemers aan de tentoonstelling komen er elf uit Tilburg en nog eens zeven uit dorpen in Midden-Brabant. boord koffie of thee en een koék. Na afloop is er gelegenheid na te praten bij Café Zomerlust. Wie meer wil weten of zich wil aan melden, kan terecht op www.dekui- erlat.nl of op meenaarbuitenm- b.blogspot.nl. De straat is voor deze gel speciaal mooi aangekleed vanaf 13.00 uur al diverse activi ten aan de Willem ll-straat. Paradox brengt een muziekprogr ma, er zijn straatacts van onder n Fontys, in etalages en op vensterban ken is een fotoserie te vinden van de meest bijzondere (en onbekende) plekjes uit de straat, kinderen kun nen meedoen aan een introductieles van kidsclub De Vorstbende, er is een De laatste wandelvaartochten van dit seizoen staan gepland op zondag 15 september, vrijdag 20 september, »ndag 22 september, vrijdag 4 ok- t0')er en zondag 13 oktober. Tijdens een wandelvaartor ht wordt ^^^^■eenwandehir.). ,Kh Moerenburg ge. umbinn-ifl met een gröBLd vaartocht over het Wilhelmmakanaal de Piushaven De Tilburgse Koe !^M^^Brierkandezetontbi van harte aanbe velen! Onderweg vertellen gids Mare Storms en de bekende televisiebio- SI loog Gert Brunink over de rijke flora en fauna, de totstandkoming en de cultuurhistorische waarde van Moe renburg en de Piushaven. Deelne mers wandelen ongeveer anderhalf uur door Moerenburg, een prachtig stukje natuur op slechts een steen worp van Tilburg. Na de wandeling I 1 haalt de antieke groenteschuit De Ti- B K. Il I ka °f de fluisterboot De Waterlander i de deelnemers op. Ze ervaren hoe de vertoont dit feestelijke evenement zondag 15 september speciaal voor iedereen die het heeft gemist of het nog een keer wil zien. De registratie in high definition is mede mogelijk gemaakt door NTR. Op het Gala pre senteert het wereldberoemde bal letgezelschap hoogtepunten uit zijn rijke repertoire en vele verrassingen. foto-expo van William van der Voort, in alle hoeken en gaten van de villa van De Nwe Vorst zitten mini-voor- stellinkjes verstopt en na afloop kun nen bezoekers dansen. Het theater heeft om 15.00,15.30,19.30 en 20.00 uur wandelingen van ongeveer een uur op het programma staan. Paradox begint's middags al meteen concert van André van den Boogaart De Rauwe Rand. Buiten is er een podium waarop vertegenwoordigers van Incubate een voorbeschouwing op het festival geven, dat op maan dag 16 september begint. 's Avonds is ér in Paradox het Boy Ed- garprijsconcert van Oene van Geel's The Nordanians en dit begint om 20.30 uur. De entree bij de middag concerten is gratis. Tilburg - De Kuierlat en Mee Naar Buiten organiseren dit seizoen nog vijf wandelvaartochten, die deze en volgende maand worden Behouden. aan Houdini te evenaren, nee, soms zelfs te overtreffen. Zo heb ik de le gendarische onderwaterontsnap- ping van Houdini nog spannender gemaakt.... Ik kan niet teveel verra den maar voor het eerst breng ik een dubbele onderwater ontsnapping. Ik heb twee minuten onderwater nodig om me te bevrijden van mijn boeien en om uit de afgesloten kist te ontsnappen Hans Klok laat nog verschillende an dere stunts zien. De allergevaarlijk ste is echter De Klauwen des Doods. Daarbij hangt Klok hoog in een dwangbuis op zijn kop aan een touw. Hij moet zich in deze situatie binnen zestig seconden bevrijden voor het touw in brand gaat, waarna vlijm scherpe stalen Klauwen des Doods dicht klappen en Hans verpletteren. hilvarenbeek - Na jaren van plannen en onderhandelingen zal het nieuwe cultureel centrum in Hilvarenbeek in september haar deuren openen. Ter gelegenheid van deze opening pre senteren Koen Ketelaars en Maarten Jense de musical Enkele Reis. Enkele Reis vertelt het verhaal van Anne, een gevoelige, onzekere vrouw. Ze is getrouwd met Sjors en ze hebben twee kinderen, Merel en Suus. Al van jongs af aan vraagt ze zichzelf af of ze het allemaal wel goed doet. Haar onzekerheid be- -heerst haar denken en doen totdat twee personen bij haar aanbellen en haar later op straat aanspreken. De twee laten haar kennismaken met'De Cirkel van Liefde', een groep Tilburg - Thien Trinh is een zoor Vietname bootvluchtelingen, familie introduceerde in Tilbun Vietnamese loempia. De snack meer weg te denken. Op déze nier droeg r’ steentje bij tuur van Tilbu nam geboren de deelne ling die op< geopend. in wU Star van vijftig zien die z leiding: er: band S er:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7