B Gemeentenieuws Beeld onthuld in Helga Deentuin Bartels Jeroen de Leijer wint AdVinkenprijs Nieuwe banen bij nieuwe vestiging DB Schenker Frans van Aarle op TVP-lijst TotcöOO,- IURGSE KOER 5 istics. FOTO'S: PETER LIGTENBERG Drieburcht open op 21 december 'Proef WOZ-waardebepaling succesvol' SMART TV’s AMSUN ALGEMEEN >rt- Nag- dag BESTERDRING 87, TILBURG www.bartelstilburg.nl Alle types, uitvoeringen en formaten direct leverbaar jaar en uitge- ijn: Don van (orte Metten TV - HIFI - MEDIA - HOMECONTROL oog- en oorstrelend Workshop De partijen werken nauw samen om alle vacatures te vervullen. Alle kan didaten die passen in het profiel, ne- volgend jbezitters Tilburg - DB Schenker Logistics, de gemeente Tilburg en UWV hebben afgelopen vrijdag in het Willem II- stadion een samenwerkingsover eenkomst getekend. g met anderen en ieel veel uiteenlo- ts op dat »n in ons tilburg - Striptekenaar Jeroen de jer uit Tilburg krijgt de Ad Vin- 2013. Dat hebben burge- en wethouders besloten. Introductiepas Om iedereen de bieden kennis te mé ningen in Driebur meente een specie geeft tot 50 iverse activitei j met een ruim side) zwemacti- atief zwemmen, zwemlessen, Dok de activi- ligingen inde thal starten in één koopt, krijgt sporttas vol winkeliersvereniging Leijc kenprijs meester i tilburg - Frans van Aarle (57) stelt zich bij de gemeenteraadsverkie zingen van volgend jaar beschikbaar voor de Tilburgse Volkspartij (TVP). □SE koer%et|lburgse koerier DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 ITILBURG - Het bronzen beeld 'Verbondenheid' van Ikunstenares Margot Homan I! is afgelopen maandag ont- I huid in de Helga Deentuin I op de hoek van de Willem II- I straat en de Telegraafstraat. Voor heel Tilburg geldt dat 2,6 pro cent van de huizenbezitters een bezwaarschrift indient. Voor heel Nederland ligt dit percentage hoger, namelijk 2,9 procent. "Dit zijn prachtige cijfers", zegt CDA- wethouder Erik de Ridder (Financi ën). "Met de proef willen we mensen vooral laten zien hoe de WOZ-waar- de van hun huis is opgebouwd. Uit de reacties van de deelnemers blijkt dat ze het erg prettig vinden dat de WOZ-opbouw op deze manier wordt getoond. En uiteraard ook dat ze wij zigingen kunnen aanbrengen als be paalde gegevens niet kloppen. Het is goed te zien dat dit zich vertaalt in een afname van het aantal bezwaar schriften. Daarom willen we v- jaar alle particuliere woningbc toegang geven tot de proef." Vorig jaar begon Tilburg als eerste gemeente van Nederland met een proef om woningeigenaren meer te betrekken bij het bepalen van de INRUILKORTING v bij aankoop van Sport- Drieburcht aan het Wan de eerste c_, zijn deuren, 'anaf die dag I sporthal in jebouw. gelegenheid te taken de voorzie- jrcht, biedt de ge- iale introductiepas. Deze geeft tot 50 procent korting op diverse activiteiten (zie www. sportintilburg.nl/drieburcht). De pas is geldig van zaterdag 21 decem ber tot dinsdag 1 april en is al vanaf vertelde afgelopen maandag bij de onthulling iets over Helga Deen, stadsdichter Jasper Mikkers droeg een gedicht voor en wethouder Mar- jo Frenk (Cultuur) onthulde het beeld van Homan, die een toelichting op !;^-;t..erk gaf. Het dagboek van Helga Deen inspi- i reerde Homan bij de creatie van het kunstwerk, dat overleven, jeugd en hoop symboliseert. Het beeld is mede een eerbetoon aan joodse stadsgeno ten die tijdens de Tweede Wereldoor log door de nazi's zijn afgemaakt. Het bestuur van de bewonersvereni- ging Willem ll-straat en de Liberaal Joodse Gemeente hebben het initiatief vooreen kunstwerk in de Helga Deen tuin genomen. De financiering van het beeld is niet alleen gerealiseerd door de gemeente Tilburg en diverse spon sors, maar ook door crowdfunding via lwww.tilburgvoorcultuur.nl. De Helga Deentuin is in 2008 in samen- Ispraak met het bestuur van de bewo- nersvereniging Willem ll-straat opnieuw Wethouder Marjo Frenk van Cultuur verzorgt dit najaar de officiële uitrei king. "Met de Ad Vinkenprijs maken we onze waardering voor de klein kunst zichtbaar", vertelt zij."Ik kan me volledig vinden in de voordracht van de jury. Jeroen de Leijer is bijzonder veelzijdig, met sterke lokale wortels en nationale bekendheid. Hij is actief in het Tilburgse veld aanwezig, hij verbindt zich graag werkt samen met he pende makers. Ik ben er trots wij een kunstenaar als Jeroen midden hebben." Ad Vinken was een Tilburgse amb- Blaauwbroek (Sport). "Nu hebben de sportverenigingen duidelijkheid. Heel Tilburg is op 21 december en daarna van harte welkom om met korting het gebouw te bewonderen en alle faciliteiten uit te proberen." 1 oktober te koop in Bibliotheek Wagnerplein. Iedereen die er in de voorverkoop één koopt, krijgt een gratis felblauwe sporttas vol aan biedingen van wi Wagnerplein. In de kerstvakantie kan iedereen met de introductiepas recreatief zwem men. Daarna, op 6 januari, start de re guliere programmering i aanbod aan (begeleide viteiten, zoals recreate baantjes zwemmen, fifty fit en aqua-fitness. Oo) teiten van de sportverenh zwembaden en de sport) de week van 6 januari. Van Aarle was jarenlang voorzitter van de Ondernemers Federatie Til burg. Hij wilde het stokje overdragen aan een opvolger, waardoor tijd vrijkomt voor een nieuwe uitdaging. "Mijn hart ligt bij de grootste werk gever van de stad: het midden-en kleinbedrijf", licht Van Aarle toe. "Ik wil het ondernemersklimaat in Tilburg steunen en waar mogelijk verbete ren. Daarnaast wil ik me inzetten voor de hele Tilburgse samenleving. De uitgangspunten en het programma van deTVP sluiten daar het beste op aan." De partij heeft dat programma echter nog niet gepresenteerd. De TVP zal de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar ingaan met de slogan'Kies voor Tilburg, stem lokaal'. "In maart 2014 moet er echt iets veranderen", vindt lijsttrekker en fractievoorzitter Loes Dielissen van de TVP. "Als bewoners blijven stemmen op de-traditionele landelijke par tijen verandert er helemaal niets. Het kabinetsbeleid is zeer impopulair en veel WD- en PvdA-raadsleden zullen hun zeteltjes kwijtraken. Ook de landelijke oppositiepartijen CDA en Groen Links staan er belabberd voor. De TVP staat te trappelen om het stokje van de huidige coalitie over te nemen." ingericht. De tuin is vernoemd naar de Tilburgse joodse vrouw die in de Twee de Wereldoorlog in vernietigingskamp Sobibor om het leven is gekomen. In Kamp Vught schreef zij een dagboek en brieven voor haar verloofde. Oud-burgemeester Ruud Vreeman hetkunstwer tenaar en woordkunstenaar. Hij le verde onder meer een belangrijke bijdrage aan de Tilburgse Revue. Na zijn overlijden in 1988 heeft de ge meente Tilburg een kleinkunstprijs naar hem vernoemd. Eens in de twee jaar wordt de prijs uitgereikt aan een persoon of instantie die een bijzon dere bijdrage heeft geleverd aan de kleinkunst in Tilburg. De prijs bestaat inmiddels 25 jé wordt voor de dertiende keer i reikt. Eerdere winnaars zijr Gijsel (1989), Stichting Kor (1991), Jace van der Ven (1993), de Zwoelie Troelies (1995), Lauran van der Sanden (1997), Tom America (1999), Gummbah (2001), Peer de Graaf (2003), Kristel van Issum (2005), Karin Bruers (2007),Tilburg Cowboys (2009) en Joris van Midde (2011). TILBURG - Het gloednieuwe complex nerplein opent op van de kerstvakantie z. Tilburg-Noord heeft var weer een zwembad en een multifunctioneel ge Drieburcht biedt volgens de ge meente veel mogelijkheden met drie zwembaden, een sporthal, fit- i nesscentrum Sportinstituut Ooms, j Sport BSO Kinderstad en horecage- II legenheid met vergaderruimte. 'Ik ben blij dat duidelijk is wanneer de nieuwe Drieburcht wordt opge leverd", zegt PvdA-wethouder Auke tilburg - Ruim 1.600 mensen in Til burg-Noord en -West hebben dit jaar via internet zelf de WOZ-waar- devan hun huis gecontroleerd en wijzigingen aangebracht. Dit is onderdeel van het project 'Mijn WOZ - de burger telt mee'. I Het doel is woningeigenaren meer inzicht te geven hoe de WOZ-waarde wordt bepaald, invloed te geven op de WOZ-waarde en het aantal be zwaarschriften te verminderen. Via oen webapplicatie worden de ge gevens van de woning (oppervlakte, onderdelen enzovoorts) getoond. De eerste resultaten zijn zeer posi tief. De hoeveelheid bezwaren onder de deelnemende huiseigenaren in Tilburg-Noord en -West is volgens de gemeente namelijk flink afgenomen. Vorig jaar diende 2 procent van de woningbezitters in de wijk waar een Proef hiermee werd gehouden, een bezwaar in. Dit jaar is dit gedaald tot 13 procent (van 124 naar 81). ln2012 is inTilburg-Noord begonnen met de proef om woningeigenaren zelfwljzigingen op hun WOZ-waarde men deel aan een workshop sollicita- tievaardigheden. Slagen zij hiervoor, dan worden ze uitgenodigd voor een speeddate, waarin zij in gesprek gaan met DB Schenker Logistics. Voor de werving van warehouseme- dewerkers zijn in de eerste ronde 55 van de 65 kandidaten doorge gaan naar een vervolggesprek bij DB Schenker Logistics. Deze maand volgt een tweede ronde met een nog grotere speeddate voor de tweede lichting warehousemede- werkers. Voor deze enorme klus zijn ook aansluitende UWV-kantoren ingeschakeld. DB Schenker Logistics is enthousi ast over de samenwerking die het bedrijf aangaat met UWV en de ge meente Tilburg. "We werken al lan ger samen met UWV en gemeenten elders in Nederland en zijn tot nu toe tevreden over de behaalde resulta ten", zegt Leon Janssen, ceo van DB Schenker Logistics Nederland. "Het plezierige is dat UWV en de gemeën- te ons als werkgever veel werk uit handen nemen door de kandidaten goed te screenen en voor te berei den. We verwachten veel geschikte kandidaten aan te nemen voor onze nieuwe vestiging." CDA-wethouder Erik de Ridder (Economie): "Als ge meente willen wij mensen actief hel pen met het vinden van een baan. Wij zijn blij met het vertrouwen dat gemeente en UWV krijgen voor deze klus. Het is een geweldige kans om samen ruim honderd werkzoeken den uit de regio Tilburg te helpen aan werk in de logistiek." WOZ-waarde. Bijna 2.300 Tilburgse woningbezitters in Tilburg-Noord zijn toen gevraagd deel te nemen aan het experiment. De proef is dit jaar uitgebreid naar 6.200 huiseigenaren inTilburg-Noord enTilburg-West. De samenwerking tussen de drie partijen levert meer dan honderd werkzoekenden een baan op in het nieuwe warehouse van de interna tionale logistiek dienstverlener. Een nieuwe vestiging van DB Schen ker Logistics op bedrijventerrein Vossenberg in Tilburg betekent 148 nieuwe arbeidsplaatsen. UWV en ge meente werven het personeel gro tendeels onder mensen die een WW- of bijstandsuitkering ontvangen van UWV of de gemeente Tilburg. Het Werkgeversservicepunt Midden-Bra- bant speelt een belangrijke rol bij de werving voor DB Schenker Logistics. DB Schenker Logistics is een interna tionaal transport-Zexpeditiebedrijf en logistiek dienstverlener. In Ne derland beschikt het bedrijf over een netwerk van 21 logistieke centra en kantoren op 17 locaties. Het nieuwe warehouse van DB Schenker Logis tics in Tilburg is eind oktober ope rationeel. De samenwerking werd vrijdag bekrachtigd door onderteke ning van een convenant. Hiermee te kenen UWV en de gemeente Tilburg voor plaatsing van elk 50 kandidaten op de openstaande vacatures. te laten aanbrengen. Ook hier is een grote daling zichtbaar: van 2,3 pro cent in 2012 naar 1,2 procent in 20T3 (van 53 naar 27). Voor heel Tilburc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5