3 1 I ’i I! Destil Trappers weer op het ijs Brabantse Parel een loop met ambitie Wandeltocht Jubileumseizoen begint in Tilburg met internationaal toernooi Tweede Drakenboot Festival in Tilburg JDE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 SPORT 17 ïel Georgiev e an to J. v.d. Hooff iera! en. e-mail DAMMEN ms en ’s k- 1 .S Paul Gardner is de nieuwe hoofdcoach. -FOTO: THIJSFOTOGRAFIE.COM jen is v-iiiiiatown, divers enter- os en demon- ten. Het uur en I IURGSE KOERIIr Afgelopen maandag vond de eerste ijstraining van Destil Trappers plaats. Verschillende Tilburgse fans hadden de moeite genomen om hiervoor naar Dordrecht te reizen, foto: thijsfotografie.com oisterwijk - Het hardloopevene- ment de Brabantse Parel dat op zaterdag 21 september in Oister- wijk wordt georganiseerd heeft met Prorun events en Mauri events twee nieuwe organisatoren. tilburg - W.S.V. Hart van Bra bant organiseert op 7 en 8 september voor de 50e maal de wandeltocht Amsterdam- Tilburg over 125 kilometer. In stapmogelijkheden zijn ervoor de tochten Vleuten-Tilburg over 80 km, Gorinchem-Tilburg over 40 km en Dussen-Tilburg over 25 km. Zaterdag is de start om 15.00 uur bij voetbalver eniging TOG in Amsterdam. De eerste groep lopers wordt zondag tussen 13.30 en 14.00 uur in Tilburg verwacht.Tot aan de start kan men nog inschrij ven voor alle afstanden. Ver dere’ inlichtingen: Ad Leerma- kers, tel. 0416-362858, ad.leermakers@tele2.nl. Open dag Op zondag 15 september vindt de jaarlijkse open dag van Tilburg Trap pers plaats. Het IJssportcentrum gaat die dag al om 09.00 >n. Er is 's ochtends speciaal cjerde team van de Tilburgse ijshoc- keyclub, dat voor een belangrijk deel bestaat uit voormalige spelers van het eerste team. Na deze wedstrijd is er een groot feest in de Overtime Sportsbar, bij welke gelegenheid de Jupiler Promotion Girls hun dans kunsten laten zien. Deze cowgirls zullen hierbij niet alleen de vloer gebruiken. Ook de tafels zullen niet veilig zijn voor de dames. Bij het kopen van kaarten voor het toernooi kan men een keuze maken voor vrijdag, zaterdag of een passe partout voor alle wedstrijden. De toegang tijdens de slotdag, die deel uitmaakt van de open dag, is gratis. Prijzen aan de kassa: passe-partout volwassene 15,-, passe-partout jeugd 10,-, dagkaart volwassene 10,-, dagkaart jeugd 7,50. Het is ook mogelijk om kaarten met korting on line te bestellen via Paylogic: passe partout volwassene 12,-, passe-par tout jeugd 8,-, dagkaart volwassene 7,50, dagkaart jeugd 5,-. ma een shoppingrun in de Kerkstraat gehouden worden. Ook de horeca van de Lind en het Lindeplein heb ben gezamenlijk hun schouders onder het evenement gezet. In sa menwerking met deze ondernemers zal er rondom het Oude Raadhuis en ren naar maximaal 3000 deelnemers doorgroeien. Nog meer deelnemers zouden wel eens voor een overbe lasting van het gebied kunnen zor gen. Bovendien wordt het dan ook te massaal en gaat het wellicht ten koste van het gezellige karakter dat Oisterwijk uitstraalt. Belangstellenden kunnen zich tot 8 september online inschrijven via wvyw.brabantseparel.nl. Daarna is in schrijven alleen nog mogelijk op 21 september van 12.00 tot 16.00 uur in theater deTiliander. Meer informatie: www.brabantseparel.nl. Tilburg - Op zondag 15 september van Tilburg en omstreken plaats: het vindt in de Piushaven het voorzo- Drakenboot Festival. Het evenement ver bekend grootste waterspektakel wordt georganiseerd door StuGood. Aaron Lee completeert Destil Trappers Tilburg - Met het aantrekken van de Canadees Aaron Lee heeft Destil [Trappers de selectie voor komend seizoen rgnd. De in Calgary geboren |Lee komt over van Crimmitschau Eispiraten uit de Duitse tweede bundesliga. {Lee, die als linkeraanvaller en als center kan spelen, kreeg zijn be langrijkste ijshockeyopleiding aan de universiteit van Alaska-Fairbanks. |Na zijn juniorenperiode volgde de ioverstap naar Rio Grande Valley Kil- |ler Bees, waar hij debuteerde op het professionele ijshockeyniveau. Met 103 goals en 92 assists in 270 duels Izette de forward zijn naam in de ge schiedenisboeken van de club uit de jCentral Hockey League. Lee speelde |de meeste wedstrijden, was het •'’'eest trefzeker en tekende voor de opéén na meeste assists in de histo- |ne van de'Bees'. Na vier seizoenen in Texas vertrok de 28-jarige Canadees naar Crimmitschau, waar hij met 45 iPunten (20 goals en 25 assists) in 48 (duels dubtopscorer werd. Trappers verwacht met Lee een echte goal- I Setter te hebben aangetrokken. org en de Junior Kamer Hart van Brabant. Verschillende teams nemen het te gen elkaar op in drakenboten en ma ken over een afstand van 200 meter uit wie er met de winst vandoor gaat. Teams van 17 personen gaan de spor tieve strijd aan op het water, in echte drakenboten van ruim 12 meter lang en 1 meter breed. Een teamsport, waarbij onderlinge samenwerking es sentieel is. Met name het gelijktijdig insteken van de peddels onder luid tromgeroffel bepaalt, welk team het eerst de finish haalt. Een waar spekta kel vol spanning en actie. Naast de spannende wedstrijde er een speciaal ingericht Chinatc een kinderspeeldorp, c tainment en workshops straties van Oosterse sporte evenement begint om 12.00 de toegang is gratis. Na 19-24 dacht wit zich te kunnen redden zoals aangegeven, maar dit lukte hem niet. 01. 19-24 02. 21-17 12x21 03. 26x17 24x33 04. 17-12 18-23 05. 12x01 32- 38 06.01x15 38x47 07.15x38 47x15 Georgiev werd dus wereldkampioen en we starten op 28 september met de nationale competitie over 11 ron den met promotie en degradatie. De promotie- en degradatieregeling blijft hetzelfde, wat o.a. inhoudt dat in de 1 e klasse C ook de teams op de plaatsen 2 en 3 nog kans maken op promotie via een beslissingsweds- tijd tegen een team uit de nationale hoofdklasse. Ter illustratie hebben we de betreffende teams even op een rijtje gezet; 9,10,11 en 12 in de ereklasse: Damlust 1312, Micone 1260, Arnhem 1246 en SNA 1243. Top vier hoofdklasse B: 1TDV 1277, 2. Des Lunteren 1268,3. WSDV 1259, 4. Huissen 2 1232; 1e klasseC: 1. Dor drecht 1195, 2. Micone 2, 1184, 3. PSV-Dammen 1178, 4. Middelburg 1140. Vorig seizoen strooide Samen Sterk verwarring door meteen laag rating team toch te promoveren. Het geeft extra cachet aan een competitie dat zo'n team toch kan excelleren. Als voorafje, indien gewenst, het Philips Bevrijdingstoernooi op 14 septem ber, waar vorig jaar diverse jeugdspe lers onder leiding van Theo v.d. Hoek acte de presence gaven; 28 septem ber, ereklasse: Micone 1-Denk en Zet, Culemborg; hoofdklasse B: HED 1-TDV 1; Ie klasse C: PSV-Dammen- Hardirtxveld, Micone 2-Culemborg 2, PWG-TDV2, Raes-EAD. het Lindeplein een gezellig start- en finishgebied ingericht worden. Rob Pauel van ProRun concentreert zich met name op de feitelijke organi satie van het evenement. Het dorp en het omliggende gebied bieden een mooi perspectief om dit evenement de komende jaren uit te bouwen tot een echte loopklassieker. "We willen ons duidelijk gaan positioneren tus sen de Tilburg Ten Miles en de Mara thon van Eindhoven. We merken nu al dat er lopers zijn die de Ten Miles dit jaar overslaan en op 21 september in Oisterwijk gaan lopen" aldus Pauel. De organisatie mikt dit jaar op 1000 deelnemers en wil de komende ja- pers. De junioren zullen vanaf 10.00 uur de nodige demonstraties ver zorgen voor hun leeftijdsgenootjes. Wie wil er nu niet kennismaken met de snelste teamsport te? wereld en het misschien zelf wel gaan spelen? Belangstellenden kunnen verder een kijkje nemen bij een stand van Aerographies. Daar zullen de ijshoc- keyliefhebbers en airbrushfanaten Kevin en Jasper laten zien hoe o.a. een goaliehelm gespoten wordt. Tijdens de open dag zullen ook de beide supportersverenigingen van Tilburg Trappers zich presenteren, Trappers Fanatic en Supporters Club Tilburg Trappers (SCTT). Er zullen meerdere stands zijn waar verschil lende fanartikelen van Trappers wor- den aangeboden, als mutsen, sjaals, t-shirts, pucks, caps, polo's en jacks. Behalve de reguliere 'merchandise' zijn ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan ook speciale jubileumartike- len te koop. Tijdens de open dag spelen HYC He- rentals en Konigsborner om 13.00 uurtegen elkaar. Om 16.00 uurwordt hetjubileumjaarvanTilburgTrappers geopend, een feestelijk jaar waarin verschillende jubileumactiviteiten worden georganiseerd. De open dag en het internationaal toernooi wor den afgesloten met de wedstrijd tus sen Destil Trappers en KSTorun HSA. Aanvang om 17.00 uur. Aansluitend vindt de prijsuitreiking plaats. flex (TILBURG - Na een zomer- programma op het'droge'is Destil Trappers deze week weer begonnen met de ijs- trainingen. Komend week end worden in Duitsland al de eerste oefenwedstrijden gespeeld. In het weekend van 13 tot en met 15 september presenteert het team van de nieuwe hoofdcoach Paul Gardner zich voor het eerst aan het eigen pu- bliek. Dan vindt in het IJssportcen trum Tilburg aan de Stappegoorweg een internationaal toernooi plaats met als deelnemers HYC Herentals, Konigsborner EV uit Duitsland, het Poolse KS Torun HSA en gastheer Destil Trappers. Het toernooi vormt de aftrap van de viering van het 75- jarig bestaan van het ijshockey in Tilburg. De laatste toernooidag, zon dag 15 september, staat de tradioti- onele open dag van Tilburg Trappers op het programma. Cowgirls In het aansprekende deelnemers veld is het Belgische HYC Herentals geen onbekende in Tilburg. Het team van coach Paul Vincent zou dit seizoen weleens voor verrassing^ kunnen zorgen in de Nederland competitie. Konigsborner EV sper in de Duitse Oberliga en wordt g traind door Frank Gentges, voorma lig coach van Nijmegen. Het Poolse KSTorun speelt in eigen land op het hoogste niveau. Het toernooi wordt vrijdag 13 sep tember om 17.00 uur geopend met de wedstrijd KS Torun HSA-Ko- nigsborner EV. Aansluitend presen teert Destil Trappers zich om 20.30 uur voor eigen publiek met een wed strijd tegen Herentals. Op zaterdag 14 september spelen HYC Herentals en KSTorun HSA om 14.00 uur tegen elkaar, waarna Destil Trappers het om 17.00 uur op zal nemen»tegen Konigsborner EV.'s Avonds om 20.00 uur staat er een duel old-time hoc key op het programma tussen het toekomstteam van Trappers en het ProRun is o.a. organisator van Rondje Tilburg en Mauri Events is belangrijke speler op de markt van bedrijfseve nementen. Luc Zweerts van Mauri houdt zich met name bezig met de sponsorfinding van het evenement. Hij'merkt op dat er veel draagvlak is voor het evenement bij de onderne mers in Oisterwijk. Zo zal er dit jaar als onderdeel van het loopprogram- iiiourg uur opt aandacht voor de jeugd van Trap-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 21