Tesla Motors opent assemblagefabriek in Tilburg Open dag Factorium op 8 september Open avond voor bruidsparen in Klasse Theater Kunstleer: boetseren in centrum Tilburg Schoenenmerk Red-Rag opent eerste eigen store in Moergestel Start tweede fase Hoge Hoek Berkel-Enschot ALGEMEEN 7 FOTO: RIK GOVERDE Het Klasse Theater is een officiële trouwlocatie in Tilburg. jke st tweede Tesla Motors levert het eerste Model 5 af aan Nederlandse klant in de'nieuwe assembla gefabriek in Tilburg. prest togre teur kan aank De of jen van vele plaats de uiaua 5 Maatschappij, ie innovatiefste ?reld naar onze st« r andere voor Tilbi ligging i infrasti jndig de aanschaf 5 advies erg Tilburg plaatsvir den Tilburg - Het Klasse Theater in Tilburg houdt op woensdag 4 september een open avond voor nieuwsgierige aanstaande bruidsparen. Tilburg - Op zondag 8 september staan de deuren van Factorium Podiumkunsten weer wagenwijd open aan het Koningsplein 11a (ingang Bisschop Zwijsenstraat) in Tilburg. DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 IGSE KOERIER TILBURG - Nu de leve- ringen van Model S in Europa zijn gestart, heeft Tesla Motors op donderdag 22 augustus een assemblagefabriek en distributiecentrum voor Europa geopend in Tilburg. Centrale ligging Met een oppervlakte van 18.900 m2 is deze state-of-the-art assemblage- i fabriek uitstekend geschikt voor de opslag en distributie van de auto's, die vanuit de Verenigde Staten wor den verscheept. Na de oversteek per schip komen de au to's aan in de assemblagefabriek jn spanningen van vele partijen, niet in de laatste plaats de Brabantse Ont- wikkelings Maatschappij, halen wij een van de innovatiefste bedrijven ter wereld naar onze stad. Tesla kiest onder andere voor Tilburg vanwege de centrale ligging in Europa en de uitstekende infrastructuur. Met de komst van de Amerikaanse elektri sche autofabrikant worden tiental len hoogwaardige arbeidsplaatsen gecreëerd." De eerste Eurof eerder deze r langstelling i verd. Donder Nederlan Duitse klc nieuwe vestic in ontvangst 1 De bruidsparen kunnen onder meer de locatie bezichtigen, hapjes en drankjes proeven en een deejay- show bewonderen. Het Klasse Theater is al sinds enige jaren een officiële trouwlocatie in Til burg. Regelmatig vinden er bruilof ten plaats, van ceremonie tot taart- moment en van dinertotfeestavond. Op 4 september kunnen aanstaande bruidsparen kosteloos en vrijblij vend een kijkje komen nemen in de voormalige kapel, die omgebouwd juteerde van de uam cn Erik de Ridder, -onomische zaken van Tilburg verzor an Batista, r van Tesl geïnspireerd te worden door de be zoekers waardoor de collecties nog beter en spannender kunnen wor den. Voor Red-Rag was het essenti eel om voor deze eigen store samen te werken met een retailspecialist. De winkel in Moergestel wordt gerund door Ligtvoet Shoes, een toonaangevende naam in de regio. Hier werken betrokken mensen die de passie voor schoenen delen met waar de eindassemblage indt voordat de auto's wor- getransporteerd naar de eind bestemmingen in Europa. Door de centrale ligging van Tilburg kunnen deze werkzaamheden snel; efficiënt en economisch rendabel worden ge daan. Onderdelen kunnen overal in ropa binnen 12 uur aangeleverd jrden. Tilburg is een ideale locatie jezien de directe nabijheid van de .avens van Rotterdam en de hoog- ardige infrastructuur. Een modern werk van spoor, wegen en bin- t zorgt voor uitstekende ver in tussen Tilburg en de rest Van 13.00 tot 16.00 uur ben je van harte welkom om kennis te maken met het nieuwe cursusaanbod. Als klap op de vuurpijl wordt tijdens de open dag een muziekcursus verloot. Dans, theater, musical en muziek. Van jong tot oud en van beginners tot gevorderden. Of je nu wil zingen als Beyoncé of als Pavarotti, dansen als Justin Timberlake of een prima ballerina of misschien wil schitteren in een musical: Factorium heeft voor ieder wat wils. Tijdens de open dag krijgt je meer informatie over de cur susmogelijkheden voor het seizoen 2013-2014. Je kunt daarnaast op je gemak sfeer proeven, genieten van live muziek en dans- en theater voorstellingen, openbare repetities bijwonen, instrumenten uitproberen en meedoen met gratis lessen. En als je aanspreekt, kun je je direct In in voor jouw favoriete cursus, s zijn er zo'n 6000 cursisten i of meerdere cursussen vol- :actoric jp is heel gevarieerd: men- jn eerste stappen zetten in tun kunst- Red-Rag en bovendien vakkur advies geven. Zeker bij van kinderschoenen is belangrijk. Qua cultuur passen de bedrijven perfect bij elkaar. Ligtvoet en Red- Rag zijn beide nuchtere familiebe drijven met een lange historie en eigenwijze aanpak onder het motto: "wie zijn eigen weg gaat, wordt niet snel ingehaald." levend model gewerkt. Bij Het vrij ere ruimtelijke werk kun je werken naar eigen ideeën of in samenspraak met de docent een ontwerp uitwer ken. René Donders, die zijn sporen als beeldend kunstenaar inmiddels ruimschoots verdiend heeft, is een enthousiast docent die zijn fascina tie voor de mens en zijn omgeving graag aan cursisten doorgeeft. Inschrijven kan via het inschrijfformu lier op www.kunstleertilburg.nl, bel 013-5423855 06-17840496, of mail naar kunstleertilburg@gmail.com. I moergestel - Op zondag 18 augus tus zijn in Moergestel de deuren van de eerste Red-Rag store ge opend, met een complete collectie voor kinderen, dames en heren. uit 86 woningen is nagenoeg opge leverd. In het eerste halfjaar van 2013 zijn 46 koopwoningen opgeleverd en grotendeels bewoond. Naar verwach ting worden 40 huurappartementen aanstaande september-oktober op geleverd. Het heeft dorpse allure met alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik. Kenmerkend voor Hoge Hoek is de typische dorpse bebou wing, met veel verschillende woning typen. Kijk voor meer informatie op www.hogehoek.nl. Tilburg - In de week van 2 septem ber start Kunstleer weer met cursus sen portret- en modelboetseren en ruimtelijke vormgeving. Kunstleer is gevestigd in een monumentaal pand in het hartje van Tilburg, waar het een aantal sfeervolle atelierruim- tes heeft. De cursussen zijn van maandag tot en met vrijdag van 19.15 tot 22.15 uur. Een cursus bestaat uit 15 les sen van drie uur en zijn voor begin ners en gevorderden. Bij portret- en modelboetseren wordt altijd naar Het tegendraadse schoenenmerk Red-Rag (merk van Klerx Schoenen) is uitdagend en eigenwijs, stoer en anders, brutaal en sterk én heeft hu- I mor. Red-Rag heeft in samenwerking met Ligtvoet Shoes gekozen voor een eerste zielfstandige store, om zo het eigenwijze karakter van het merk I optimaal tot uitdrukking te laten ko- men. Red-Rag is namelijk specialer 1 dan de meeste consumenten tot nu toe hebben kunnen zien. Niet alle I schoenontwerpen komen uiteinde lijk in de schoenwinkels terecht, be meest gewaagde modellen zijn uit commercieel oogpunt vaak te risico- vol voor de winkelier, dus worden ze l niet altijd besteld. Door deze schoe nen juist wél in de eigen store te pre senteren, wordt het voor de Red-Rag l liefhebber nog leuker om schoenen te shoppen. Passie Red-Rag wil niet alleen de klant prik kelen, maar verwacht juist ook zelf Eurof wor« ge; has waar netwer nenvaart bindinger van Europa. Wethouder Erik de Ridder (econo mie): "De komst van Tesla naar Til burg maakt mij trots. Dankzij de in- Bert Pauli, gedeputr provincie Brabant en wethouder economist de gemeente Tilburg verzorgden sa men met Bryan Batista, de Europese Sales Director van Tesla Motors, de openingsceremonie. In de Tilburgse assemblagefabriek vindt de eind- 1 assemblage van de Model S plaats en de locatie fungeert tevens als centrum voor de Europese distribu tie van Model S en van onderdelen. Daarnaast dient deze locatie ook als servicecentrum voor heel Europa. De 1 nieuw geopende assemblagefabriek vormde op de dag van de opening ook het toneel van de eerste afleve ringen van Model S aan Nederlandse klanten. jpese Model 5 werd leze maand onder grote be- in Noorwegen afgele- ;rdag waren een aantal andse, Belgische, Franse en Janten aan de beurt om in de iging in Tilburg hun auto tte nemen. het je aa schrijver Jaarlijks die een gen bij Factorium Podiumkunsten. Deze groep is heel geva.ïee sen die hun eerste stappen het de ontwikkeling van hc en cultuurbeleving tot mensen die beroepsmatig iets met podiumkun sten wil gaan doen. Je kunt bij Fac torium Podiumkunsten bijvoorbeeld een professionele deeltijdopleiding Musical volgen. Op muziekgebied is er coaching voor de Rockacademie en voor theaterdieren is er ook een intensief voorbereidend traject. Het is verder mogelijk om jezelf te laten zien op het échte podium. Gedu rende het cursusjaar vinden er veel grote en kleine optredens plaats, waarbij cursisten voor een breed pu bliek kunnen optreden. Meer informatie: www.factorium.nl. is tot theaterzaal, en het theatercafé en de foyer. Verder heeft het Klasse Theater meerdere samenwerkingspartners uit Tilburg uitgenodigd om hun mo gelijke bijdrage aan de trouwdag te ’senteren. Zo zijn er een trouwfo- jraaf, een bloemist en een decora- ir die de huwelijksdag naar wens i kleden. >pen avond is gratis toegankelijk en belangstellenden kunnen vanaf 18.30 uur langskomen. Geïnteres seerde bruidsparen kunnen zich aanmelden door via rozemarijn© klassetheater.nl contact op te nemen met Rozemarijn Romeijn. Meer info over het Klasse Theater is te vinden op www.klassetheater.nl. berkel-enschot - Op woensdag 4 september om 16.00 uur geeft wet houder Berend de Vries van de ge meente Tilburg het feestelijke start sein voor de bouw van de fase van nieuwbouwproject Hoge Hoek in Berkel-Enschot. Hoge Hoek fase 2 bestaat uit 107 wo ningen, waaronder koopwoningen, sociale huurwoningen en 49 huur woningen voor de vrije sector. Hoge hoek is een grote wijk met een intiem karakter. De eerste fase, bestaande

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7