*1 Gemeentenieuws Verkeersmaatregelen vanwege Tilburg Ten Miles Werk Havendijk begint maandag ter ben. Plek voor jongeren achter trapveldje de Blaak Bewoners kunnen weer verloederde plekken melden GSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 ALGEMEEN 5 DR De noordzijde van de Havendijk wordt de komende weken heringericht, foto: peter ligtenberg Tilburg beste studentenstad van Nederland FOTO: PETER LIGTENBERG ater! ireen I krijgt >ij de duet inertot uwelijk: het wil! □akt. Hier is een but i euro voor uitgetrol Wethouder Roel Lauwerier FOTO: TOMMY FOTOGRAFIE sat, Koopvaardijs Heuvel afgeslot 11.15uur fcoduau9r Tilburg - De gemeente Jongeren Ontmoeting; I aanleggen in de Blaak. ;nigin- i echte en indo- entvrien- 1 Tilburg-De gemeente Tilburg gaat de noordzij*' tussen de R Prinsenhoeven gaat een Plek (JOP) ijde van de Havendijk Ringbaan-Oost en de -i herinrichten. ■DING >io”, “Italy- lingrekken, rx..appen om is dit en het aar bijgesteld naar twee." In de week van maandag 16 septem ber kiest de wethouder de projec ten uit. Hierbij is*het van belang dat het project bijdraagt aan de veilig heid en leefbaarheid in de buurt. Er moet voldoende draagvlak zijn en er wordt gekeken naar de ideeën van de indieners om zelf mee te werken aan de voorbereiding en uitvoering van het project. Wie meer informatie wil, kan kijken op www.facebook.com/tilburgknaptop en www.tilburg.nl/tilburgknaptop. Regelmatig kwamen op het stadhuis vragen binnen over meer voorzie ningen voor de oudere jeugd in de Blaak. Samen met de wijkagenten, de jongerenwerker en de jongeren zelf heeft de gemeente gezocht naar een goede locatie, die uiteindelijk werd gevonden aan het Slingepad. Aan het Slingepad ligt een trapveld je met twee goals met ballenvangers erachter. De jongeren voetballen en verblijven daar nu al regelmatig en zij geven aan dat dit een fijne plek is. Er ontbreekt alleen een plek om te zitten. De gemeente, politie en het jongerenwerk vinden dit een geschikte locatie en daarom gaat de gemeente daar een JOP maken. Er "De actie 'Tilburg knapt op!' was vorig jaar een groot succes", vertelt WD-wethouder Roel Lauwerier, die het schoonhouden van de stad in zijn portefeuille zit. "Reden temeer om ook dit jaar bewoners weer op te roepen om plekken in de buurt te melden die een doorn in het oog zijn." De gemeente gaat dit jaar twee van die plekken opknappen. "Vorig jaar waren dit er nog vijf, maar ach teraf bleek dat er vaak meer bij komt kijken om een verloederde plek op te knappen dan eerder gedacht. Daar- t jaar het budget verhoogd jntal op te knappen plekken -1 artwpp" Tilburg - Onder de naam 'Tilburg knapt op!' kunnen bewoners tot en met zondag 15 september via www.facebook.com/tilburgknap- top lelijke, vervuilde of onveilige plekken melden bij de gemeente. Die zorgt ervoor dat twee plek ken samen met bewoners worden aangepakt. Hier is een budget van 50.000 euro voor uitgetrokken. Vanaf 10.15 uur zijn de Schouwburgring en de Noord- hoekring afgesloten. De Noordhoekring is vanaf 16.15 uur weer bereikbaar en de Schouwburgring vanaf 19.00 uur. Bewoners in het gebied tussen de Noordhoekring, Schouwburgring, Heuvelstraat en de Schoolstraat kun nen vanaf de Schoolstraat de Schouwburgring recht oversteken naar de Zomerstraat (tegen de richting in) richting het Louis Bouwmeesterplein. Ze moeten daarbij letten op aanwijzingen van de verkeersregelaars. Zo niet, dan volgen er maatregelen. I De start van het evenement is op de Paleisring en het Ko ningsplein. De finish is op de Schouwburgring. Het parcours j staatopwwww.tilburgtenmiles.nl ('evenement'-'parcours'). De Tilburg Ten Miles kan enige overlast veroorzaken. De opbouw van het parcours start op zondagochtend om 07.00 uur. Het loopgedeelte start om 10.35 uur en duurt tot 16.45 uur. Daarna wordt het parcours afgebroken. Naar verwachting is het centrum vanaf 18.30 uur weer bereikbaar voor al het verkeer. De Heuvel, het Piusplein, de Paleisring, het Stadhuisplein I en de Schouwburgring zijn het centrale deel van het par cours. Het finishgebied ligt op de Schouwburgring tussen Bisschop Zwijsenstraat/Zomerstraat en Stadhuisplein/Pa- leisring. Dit gebied is zondag van 07.00 tot 18.30 uur ge sloten voor al het verkeer. Vanaf 10.35 uur is ook het gebied tussen de Gildebroe- dersstraat, Koopvaardijstraat, Piusstraat, Piusplein, Paleis- I ring en Heuvel afgesloten; vanaf 10.00 uur ook de Korte I Heuvel en om 11.15 uur de Oude Markt, die bij de onder delen 10 kilometer en 10 EM wordt gebruikt. Startgebied Het Koningsplein en de Paleisring zijn Schouwburgring is het finishgebied er en fin ishstel lages gebouwd. Op h< deelnemers zich omkleden en hur het Stadhuisplein en het Willemsplein naald en vijver staan infostands. Tussen 11.00 en 11.15 uur lopen deelnemers aan de 5-ki- I lorheterloop via de Heuvelring naar de Spoorlaan. Vanaf 11.00 uur lopen deelnemers aan de 5-kilometerloop over I het Piusplein en de Heuvel en later over de Prinsenhoe ven, St. Josephstraat, de Heuvel en het Piusplein naar de Paleisring. Tussen 11.25 en 14.45 uur zijn de Koopvaar- dijstraat, Piushaven, Havendijk, Prinsenhoeven en de St. Josephstraat (in periodes) afgesloten. Bewoners van de I wijk Hoogvenne kunnen de wijk uitrijden via een door- i steek aan de kop van de Piushaven. Let daarbij op aanwij- I zingen van de verkeersregelaars. Alle lopers volgen vanaf I 11.10 uur de route St. Josephstraat - Korte Heuvel. Het i blijft mogelijk in- en uit te rijden via deTivolistraat. jen met zit- intaarnpaal R2lregels. Zo'n aangelegd aan imburg Stirum- bij de Ringbaan-Oost). Hiervoor is het nodig om acht bomen (iepen) te kappen. De omgevingsvergun- ning voor het kappen is inmiddels verleend. De gemeente plant ne gentien nieuwe essen, esdoorns en wilgen. Bovendien komen er een haag, gras en een trapveldje met kunstgras. Een overzichtskaart met de nieuwe inrichting is te vinden op http://openbarewerken.tilburg. nl. Enexis gaat tegelijkertijd de gas aansluitingen vervangen. TILBURG - De SLAM!FM-DJ's Daniël Lippens en Ivo van Breukelen van het populaire programma De Avond ploeg zijn onlangs op zoek gegaan naar de beste studentenstad van Nederland. Zij bezochten daarvoor Eindhoven, Wageningen, Rotterdam en Tilburg. Tijdens hun tocht hebben de DJ's getest, waar je het goedkoopst een fiets kunt regelen en hoe gastvrij de steden zijn voor studenten. Verder hebben ze een heuse ontgroening Om de werkzaamheden zo vlot mo gelijk te laten verlopen en voor de winter klaar te zijn, wordt de Haven dijk tussen de Ringbaan-Oost en de Prinsenhoeven helemaal afgesloten voor verkeer. Tijdens de werkzaam heden is het dan ook niet mogelijk om de Havendijk met de auto te bereiken. De gemeente verzoekt bewoners om hun auto buiten het werkgebied te parkeren. Wel blijven de woningen en de boten te voet bereikbaar. komen twee overkappinge bankjes, een afvalbak, lar en een bord met spelr° zelfde JOP is onlangs onder meer de Van Lir laan in Zorgvlied. De exacte locatie van het veldje is achter het trapveldje, zo ver moge lijk van de woningen vandaan. De spelregels waaraan de jongeren zich moeten houden, zijn: geen overlast veroorzaken voor omwonenden, alle gebruikers zijn verantwoordelijk voor de JOP en eikaars gedrag, geen geluidsoverlast, vernielingen worden niet getolereerd en de politie kan controleren op drugs en alcohol. De jongerenwerker en de politie houden toezicht op naleving van de regels. De werkzaamheden starten over ongeveer vier weken en duren maxi maal drie dagen. i het startgebied. De ;n hier worden start- het Willemsplein kunnen jn kleding opbergen. Op i tussen de gedenk- De werkzaamheden starten op maandag 2 september en duren tot 25 oktober, afhankelijk van het weer. De gemeente vernieuwt het trottoir en de weg en richt de groenstrook opnieuw in. De groenstrook R-1 dezelfde uitstraling zoals bij Werf (het gebied onder het viadi Bereikbaarheid parkeergarages Parkeergarage Heuvelpoort is bereikbaar via de Jan Aar- testraat. Tussen 10.45 en 16.30 uur zijn er verkeersreg laars aanwezig, omdat het oversteken bij het Piusple langer kan duren. Parkeergarage Pieter Vreedeplein bereikbaar via de Tivolistraat, Veemarktstraat en de Tele- graafstraat, met uitzondering van 11.00 tot 11.10 uur. Het uitrijden van de parkeergarage is van 11.30 tot 16.00 uur lastig. Bewoners kunnen via de Poststraat en de Stations straat naar de Spoorlaan rijden. Ook zij moeten daarbij letten op aanwijzingen van de verkeersregelaars. Parkeer garage 013-Tivoli blijft normaal bereikbaar via de Spoor laan. Verkeer wordt hier in twee richtingen over de zuide lijke rijbaan geleid. Het in- en uitrijden van parkeergarage Koningsplein is alleen mogelijk via de Bisschop Zwij- senstraat. Parkeergarage Emmapassage is tot 19.00 uur gesloten. Parkeergarage Schouwburg (voorheen Louis Bouwmeesterplein) is bereikbaar vanaf de Korvelseweg. Vanwege het evenement kunnen de bussen van Veolia tot 19.00 uur niet hun gebruikelijke route rijden. De halte op de Spoorlaan bij het station blijft gewoon in gebruik. Voor meer informatie over gewijzigde busdiensten kun nen belangstellenden kijken op www.92920v.nl of bellen naar telefoonnummer 0900-9292. Wie direct langs het parcours woont en tijdens het evene ment weg moet, wordt verzocht om de auto tijdig buiten het parcours te plaatsen. Het uithangen van de vlag of het aanbrengen van versieringen stellen de organisatie en deelnemers erg op prijs. Let wel op dat spandoeken en dergelijke, op voorschrift van brandweer en gemeente, op minimaal 4,50 meter hoogte moeten hangen in ver band met de veiligheid. Inschrijven voor enkele onderde len kan nog in de Bibliotheek Midden-Brabant op het Ko ningsplein op vrijdag 30 augustus van 17.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 31 augustus van 11.00 tot 16.00 uur. In schrijven is op zondag 1 september niet meer mogelijk. Wie vragen heeft over het evenement, kan tot zaterdag 31 augustus contact opnemen met de organisatie via info@tilburgtenmiles.nl. Meer informatie over het evene ment is te vinden op www.tilburgtenmiles.nl. van de diverse studentenverer gen ondergaan, waarna ze als radidfeut het studentenlever ken op zoek naar een studen delijke slaapplaats. Op grond van de ze ervaringen is Tilburg uitgeroepen tot de beste en leukste studenten stad van Nederland. Op woensdag 28 augustus is de SLAMIFM Studen tenbokaal uitgereikt aan wethouder Marieke Moorman in het clubhuis van Tilburgse studentenvere Plato aan de Schouwburgring TILBURG - In Tilburg vindt op zondag 1 september de Brabants Dagblad Tilburg Ten Miles plaats, een internatipnaal hardloopevenement met ongeveer 10.000 deelnemers en enkele tiendui- I zenden bezoekers. - I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5