MïwiïldCli. Film 20 procent bijtel I ing Audi A4 □SE KOERIER BMW S-serie Tony Vos Motorisch i de hele komen i 518d staat voortaan www.renova.nl Uitgave van De Tilburgse Koerier Jaargang 24 nr 32 Donderdag 22 augustus 2013 Oplage 112.500 Wie als automerk een succesvol model verkoopt, hoeft gaandeweg de levenscyclus niet veel ingrijpends te veranderen. BMW weet meestal de toon goed te zetten, dus kan volstaan met kleine aanpassingen. Dat is precies wat er gebeurd is met de huidige 5-serie. Zowel de sedan, Touring als de GT zijn weer helemaal bij de tijd. letters met een vinger kunnen worden ge schreven die vervolgens in commando's worden omgezet. Renova Waalwijk Van Andelstraat 9 T(04 16^332443 Renova Group Renova Breda Huifakkerstraat 1 4815 PN Breda T (076) 522 35 49 chtbare veranderingen beperken zich echts tot kleine retouches. Bij de 5-serie GT is dat het meest duidelijk te zien door toepassing van een andere achterklep en gewijzigde verlichting. Bovendien is het bagagevolume door deze ingreep met 60 liter toegenomen tot 500 liter. Wie de ach terbank neerklapt komt in het maximale geval zelfs aan 1.700 liter. Interieur De opbouw van het programma wordt licht aangepast. Naast de basisuitrusting en de grote hoeveelheid optiemogelijkhe den biedt BMW in de vernieuwde 5-serie in navolging van de 1 - en 3-serie ook de Modern en Luxury uitvoeringen waarmee de sfeer in het interieur wordt bepaald. Eveneens blijft de M Sport optie behou den. Specifieke modellen als de Active Hybrid, de M Performance met de triturbo dieselmotor en de M5 blijven vaste waar den binnen het programma.. Renova Tilburg Ringbaan Oost 102a 5013 CD Tilburg T(013)542 21 33 Wie als fabrikant in ons land nog serieus auto's wil verkopen, zal varianten moeten leveren met lage bijtelling. Audi heeft het programma van de A4 uitgebreid met de I 1.8 TFSIe. Deze behoudt z' n vermogen van I 170 pk, maar is met een uitstoot van 124 I g/krn aan C02 net wat voordeliger. Vanaf Het lijkt korter, maar toch is het al weer drieënhalf jaar geleden dat de huidige ge neratie BMW 5-serie op de markt kwam. Het is dus bijna logisch te noemen dat er nu een update wordt doorgevoerd. De auto is behoorlijk succesvol. nieuwe instapper niet onvermeld blijven. Dat is de BMW 518d die met zijn 143 pk sterke 2 liter diesel een CO2-uitstoot heeft van 119 g/km. Nieuw is verder dat de 520d met dezelfde dieselmotor, maar met meer vermogen (184 pk), ook kan worden gele verd met xDrive vierwielaandrijving. Maar ook aan het andere eind van het spectrum vinden we motorische vernieuwing. BMW past een sterk vernieuwde V8 toe in de 550i die niet alleen met 450 pk op alles voorbereid is, maar tegelijk een aanzienlijk lagere C02-uitstoot heeft van 199 g/km. Kijken we naar het interieur, dan zijn ook daar tal van verfijningen doorgevoerd en worden diverse elektronische noviteiten toegevoegd. Zo is er het nieuwe Connec ted Drive Office met stemgestuurde func ties. Binnenkort lanceert BMW noo een Constant streven We hebben namelijk te maken met de best verkopende 5-serie ooit. Ruim 1 miljoen exemplaren werden sinds de lancering al afgeleverd. En het succes is wereldwijd groot, van Europa tot Amerika, China en Rusland. Wel is er per werelddeel verschil in de verdeling van de drie carrosserie- varianten. In totaal werden er van de 5- serie sinds lancering begin jaren zeventig al meer dan 6,6 miljoen exemplaren ge bouwd. De wijzigingen die BMW nu doorvoert bevinden zich vooral op detailniveau. De 34.800 euro is deze versie te koop, alles behalve afzien met deze instapper die een koppel levert van 320 Nm. Audi levert voor 35.990 euro de zogenaamde e-Edition met extra complete uitrusting, die ook verkrijgbaar is op de A4 2.0 TDIe (37.990 euro). U mag mij beslist niet tot de filmken ners rekenen. In tegendeel. Maar toch verbaas ik me er soms over hoe een bepaalde film na enkele weken in de bioscoop vrijwel direct wordt verge ten. Andere rolprenten blijven beslist langer hangen. Tot die eerste catego rie behoort menig Franse film, als deze al de Nederlandse filmzalen bereiken. Het is al weer een jaar of twee gele den dat de acteur Danny Boon, wie kent 'm niet, de film 'Rien a déclarer' regisseerde en zelf ook de hoofdrol speelde. Het verhaal gaat over een grensstation op de Frans/Betgische grens die per 1 januari 1992 wordt gesloten. Dat levert heftige reacties op van de betreffende douaniers die voortaan als vliegende brigade in het zelfde gebied zullen worden ingezet. Dat stuit op weerstand vanwege een door geboorte ingegeven haat jegens de Fransen bij de Waalse tegenspeler. Als voertuig krijgt het duo een zo goed als versleten Renault 4 waarmee ze bij wijze van spreken wetsovertreders met een brommobiel nog niet kunnen kloppen. De auto wordt gepimpt en dan krijg het verhaal een andere wen ding. Onder liefhebbers van vooral Franse auto's heeft de film een cult status bereikt. Het grensplaatsje waar de film is opgenomen blijkt tot een waar openluchtmuseum te zijn opge waardeerd en eind september vindt er zelfs een auto-evenemerit plaats met de Renault 4 als middelpunt. Deelne mers met een auto tot en met 1988 krijgen een route voorgeschoteld langs de vele locaties waar de film is opgenomen, terwijl 's middags het publiek mag toestromen om de verza melde automobiele kunst te bewon deren. Ik denk dat ik die dag in mijn agenda maar eens ga vrijhouden... i het programma wor Naast de basisuitrustir elheid optiemogelijkhe- de vernieuwde 5-serie ,e 1 - en 3-serie wr. uitvoeringen waar™' rieur wordt bepaalu optie behoe de Acti’ de triturl Het is aërodynamica ten goede. Hét hoofddoel daarvan is uiteraard het verminderen van het brandstofverbruik, een constant stre ven van BMW. Alle motoren voldoen in middels aan de Euro6 emissienorm, zowel benzine als diesel. In dat kader mag de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 15