ll 1 Gemeentenieuws J College blij met Ülichtplan Piushaven F 1 _BOSE~ Werk uitbreiding Heyhoef gestart Ontwerpbestemmingsplan voor gebied Stappegoor vastgesteld ALGEMEEN 5 Werkzaamheden aan Sint Ceciliastraat eden jdens een iet HILVARENBEEK O Bluetooth SoundLink®Mini I zinswoninge I huidige ten VLOHradio Hilvarenbeek zoekt het hogerop TILBURG - Burgemees ter en wethouders zijn enthousiast over het lichtplan voor het Piusha- vengebied, dat de afge- lopen periode in nauwe samenwerking met Mid point Leisure Boulevard is ontwikkeld. BESTERDRING 87, TILBURG www.bartelstilburg.nl het de Uit voorraad leverbaar voer plaat beek TV - HIM - MEDIA - HOMECONTROL Bartels oog- en oorstrelend ..^.jiea, n en uit- ssen be- Tieente begint augustus met an in de Sint I Impressie uit het lichtplan voor het Piushavengebied. FOTO: GEMEENTE TILBURG Z BLEWSCREEN Ook te bestellen via onze webshop www.bartelsshop.ni RGSE KOERIH T|LBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2013 Regionale subsidie De provincie Noord-Br voor de uitvoering fase Van het lichtplê 5.000 euro jionale p1™-" ard'. De si ge in bijzondere bele- jeving en het water iding voor bezoekers terug te keren naar zou de sfeer en 'ebied »men- ■ngers ioen. i een groot deel van ipdedraai- i de nieuwe Ophef en karakteristieke het gebied worden op wijze verlicht en op enkele komt licht(kunst)projectie. lani- tilburg - De gem< op maandag 19 a wegwerkzaamheden Ceciliastraat tussen de Hart van Brabantlaan en de Burgemees ter Brokxlaan (voorheen de Lochtstraat). In aansluiting op deze werkzaamheden wordt ook een gedeelte van de Jan Heijns- straat en de Alleenhouderstraat tot en met het Dr. Cuijpershof meegenomen. Tilburg - De gemeente is afgelo pen maandag 12 augustus begon nen met voorbereidende werk zaamheden voor de uitbreiding van winkelcentrum Heyhoef op en rondom de Kalenbergplaats. Afhankelijk van het weer duren de werkzaamheden tot begin december. De Sint Ceciliastraat wordt ingericht zoals de Burgemeester Brokxlaan. Nieuwe riolering, asfalt en bestra ting worden aangelegd. Hierbij wordt aangesloten op de onlangs uitgevoerde werkzaamheden in de Alleenhouderstraat. Tijdens de werkzaamheden wordt ook de on derdoorgang bij het viaduct ver staande bestemmingsplan te wijzigen. Iedereen kan zich nader informeren over de plannen voor het gebied Stap pegoor. Dit is mogelijk via de website www.tilburg.nl/ruimtelijkeplannen en tijdens een aparte inloopavond die de gemeente en het consortium samen organiseren. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 20 augustus vanaf 19.30 uur in vergaderzaal 2 van T-kwa- draat en is vrij toegankelijk. Voordat de raad een definitief besluit neemt over het bestemmingsplan Stappegoor, heeft iedereen nog de mogelijkheid formeel een reactie te geven. Dit kan door het indienen van een zienswijze. Ook zienswijzen op de ontwerpomgevingsvergunning voor de supermarkt, die eveneens ter inzage ligt, kunnen worden inge-* diend. Meer informatie iste vinden op www.tilburg.nl/ruimtelijkeplannen. Dit collegebesluit is een ontwerpbe sluit en wordt naar verwachting op 2 december van dit jaar aan de ge diept, die nu niet geschikt is voor hoge vrachtwagens. Voor de verde re ontwikkeling van de Spoorzone is dat wel nodig. Op de kruising Sint Ceciliastraat-Jan Heijnsstraat-Bur- gemeester Brokxlaan komt een ver- keersregelinstallatie.Gelijktijdigmet de werkzaamheden worden door de nutsbedrijven diverse kabels en leidingen verlegd of vernieuwd. Afhankelijk van het weer duren de werkzaamheden tot 8 november. Om de periode van overlast zo kort mogelijk te houden, werkt de aan nemer soms ook buiten de normale werktijden en in het weekend. Tijdens de werkzaamheden kunnen mensen hinder ondervinden van het werkverkeer of geluidsoverlast hebben van de werkzaamheden. Ook zijn sommige woningen tijdelijk moeilijk bereikbaar. zijn, t-ijsbaan en Euroscoop, jpegoor zich volgens j tot een nog waarde- e plek voor de stad en de regio, itwikkeling wordt gerealiseerd door het Consortium (Synchroon en Bouwfonds) Stappegoor. bare verlichting in een gro<j het gebied, een lichtspel op brug. De hameitorens van brug Den- bomen in het gebied worden subtiele wijze verlicht en op enk plekken komt licht(kunst)projec Daarnaast komt er een lichtmt festatie tijdens het Lichtjesfeest op 13 december met enkele tijdelijke lichtprojecten op het water en de middenpier. Over andere deelpro jecten van het lichtplan wordt in een later stadium een besluit genomen, als hiervoor financiële dekking is gevonden. Bij de verdere uitwerking wordt een vertegenwoordiging van bewoners en ondernemers in het gebied betrokken. in- en uitgang van het parkeerter rein nog tegenover de Krabbendam straat. Tijdens de werkzaamheden blijft het parkeerterrein bereikbaar via één van beide in-/uitgangen. hilvarenbeek - Op zondag 18 augus tus om 16.00 uur neemt VLOHradio, de lokale radiozender van de gemeente Hilvarenbeek, een nieuwe zendmast in gebruik: de toren van de St. Petruskerk aan de Vrijthof. In de toren is onlangs een nieuwe antenne geplaatst. Via etherfrequentie 96.0 FM zijn de uitzen dingen van VLOHradio met ingang van het nieuwe radioseizoen 2013-2014 weer overal luid en duidelijk te ontvan gen in de dorpskernen en buitenge bieden van Baarschot, Biest-Houtakker, Diessen, Esbeek, Haghorst en Hilvaren beek. Tijdens een korte plechtigheid in "de huiskamer van Beek", café Gouden Carolus aan de Gelderstraat 20, zal de nieuwe zendmast officieel in gebruik worden genomen. Procedure De plannen om in het gebied sport mogelijkheden, woningen en een gro te supermarkt te realiseren, bestaan al langere tijd. De gemeente is daarom een procedure gestart om het be- Het lichtplan moet een bijzondere invulling worden van de openbare verlichting in het Piushavengebied. Het is de bedoeling om nog dit jaar de eerste fase van het lichtplan uit I te voeren. De gemeente ontvangt i hiervoor een provinciale subsidie van 215.000 euro, omdat het plan I invulling geeft aan de upgrading van waterrecreatie en cultuur in het gebied en tot stand komt door de samenwerking van onderwijs, on dernemers en overheid. Het lichtplan zorgt volgens de g“- meente voor 'een bijzondere bek- ig van de omgevm geeft aanleiding nog eens terug gebied'. Het plan veiligheidsgevoel in het get verhogen en interactieve elenr ten bevatten waar voorbijgang^ of bewoners aan mee kunnen doe “Met een uitgekiende toepassing van licht kunnen we de Piushaven nog aantrekkelijker maken voor be zoekers, bewoners, ondernemers en recreanten", zegt Berend de Vries, projectwethouder van de Piusha ven, enthousiast. "Samen met het Brabants Kenniscentrum Kunst en Cultuur, creatieve onderwijsinstel lingen, bewoners en ondernemers men we met dit unieke lichtplan Piushaven nog mooier maken." de raad akkoord gaat met het >rstel van het college voor de eer- fase van het lichtplan, wordt vrij wel direct gestart met de uitvoering van zes deelprojecten. Zo komt er, naast dynamische (regelbare) open- tilburg - Burgemeester en wethou ders hebben vorige week het ont- I werpbestemmingsplan voor het gebied Stappegoor vastgesteld. Iedereen heeft nog tot en met 23 september de mogelijkheid te rea geren op de ideeën waar het college mee heeft ingestemd. Uiteindelijk is het aan de raad definitief te be- I sluiten over het bestemmingsplan I Stappegoor. 1 Het te ontwikkelen gebied beslaat het gebied binnen de Goirleseweg, I Ringbaan-Zuid, Tatraweg/Abco- venseweg (Tilburg), Stappegoorweg en de A58. Stappegoor richt zich I vooral op sporten, Wonen, studeren, I uitgaan en winkelen. In de plannen is 1 plaats voor voetbalvelden en tennis- l| banen. In het gebied komen eenge zinswoningen met een tuin. Op het .arrein van voetbalvereni- I ging Ons Vios en de gemeentewerf —4 aan deTatraweg zijn ongeveer 190 Brabant stelt j van de eerste tplan een subsidie van 215.000 euro beschikbaar uit het regionale programma 'Leisure Boulevard'. De subsidie komt voort uit de bestuursovereenkomst 'Sa men Investeren', die de provincie Noord-Brabant en de grootste vijf Brabantse gemeenten hebben ge sloten. Belangrijke voorwaarde voor de subsidie is dat de gemeente een zelfde bedrag investeert en de uit- Minder parkeerplaatsen Tijdens de werkzaamheden rondom het appartementencomplex Ka lenbergplaats zijn hier minder par keerplaatsen beschikbaar. Daarom wordt op het terrein waar de nieuwe winkels moeten komen, een tijde lijke parkeerplaats aangelegd m« betonplaten. Hier kunnen ongeveer honderd auto's parkeren. Het fietspad over de Kalenbergplaats wordt vanwege de uitbreiding van het winkelcentrum verlegd. Tijdens de werkzaamheden worden de fiet sers omgeleid via de Heyhoefdreef en Huibevendreef. Zodra het winkel centrum klaar is (waarschijnlijk in het tweede kwartaal van 2015) gaan de fietsers via de Kasterenlaan fietsen. De gemeente vervangt de boven grondse containers voor glas, textiel en plastic door ondergrondse con tainers op drie nieuwe locaties. Tijdens de werkzaamheden aan de rotonde is de Heyhoefdreef een week afgesloten tussen de Kalen bergplaats en de Hillegomlaan. Er wordt een omleidingsroute voor het verkeer ingesteld. In de Kasteren laan komt een nieuw riool. Tijdens de werkzaamheden daarvoor is de Kasterenlaan ongeveer drie weken afgesloten vanaf de rotonde tot aan het Kalenbergpad. De aannemer kondigt volgens de gemeente beide afsluitingen tijdig aan. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, vinden de werkzaamhe den in fasen plaats. De aannemer heeft toestemming om indien nodig van 07.00 tot 22.00 uur te werken, ook in de weekenden. De meest actuele planning en een overzichts kaartje is te vinden op http://open- barewerken.tilburg.nl, via de com plete index. Als eerste moet de aannemer op de Kalenbergplaats alle bomen op parkeerterrein verwijderen en verhogingen afgraven. Hier ko men kabels en leidingen en nieuwe parkeerplaatsen in verband met de uitbreiding van het winkelcentrum. Als een van de laatste werkzaamhe den plant de gemeente hier nieuwe bomen en groen. De omgevingsver- gunning voor het kappen van de bo men is inmiddels verleend. Er komt een nieuwe aansluiting voor het parkeerterrein op de rotonde Kasterenlaan-Campenhoefdreef- Heyhoefdreef. Momenteel liggen de woningen gepland, achter de wonin gen aan de Goirleseweg ongeveer 410. Ten noorden van het Olympia- plein is een grote supermarkt voor zien met een maximale oppervlakte van 4.500 vierkante meter. Ook be staat de mogelijkheid voor een com merciële ruimte van 1.500 vierkante meter voor horeca of dienstverle ning. Aansluitend op de voorzienin gen die er al zijn, zoals T-kwadraat, de Ireen-Wüst-ijs ontwikkelt Stapp de gemeente zo 1 vollere De ont voering van deze fase nog dit jaar plaatsvindt. "Het is een schoolvoor beeld van de social innovation waar wij voor staan", zegt programma manager Leo Beckers van Midpoint Leisure Boulevard. "We investeren in evenementen en recreatie, maar ook in sociale veiligheid, economi sche groei en gebiedsontwikkeling. 'Innovatief verbinden'zijn de sleutel woorden. De verbinding van water en land, van stad en buitengebied, van stadshart en stadswijken eindelijk de verbinding tuss< woners en bezoekers." Onder het motto'Piushaven, Levend Podium van Tilburg' moet de Piusha ven van een voormalige industriële haven naar een veelzijdig en leven dig woonwerkgebied transformeren met als grote kracht het water. In 2020 dienen 1.500 nieuwe wonin gen aan het water te zijn en moet het bruisen van de nieuwe creativiteit en bedrijvigheid. Met de aanleg van het havenpark worden de anderhalve ki lometer lange oevers opnieuw inge richt. Daarmee wordt Piushaven het natuurlijke hart van de stad. Dit collegebesluit is een ontwerp besluit en wordt voorgelegd aan de raadscommissie Vestigingsklimaat op 26 augustus en aan de gemeen teraad op 9 september.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5