gillis go I Ml rf Vampierzusjes in de bioscoop Mobiel geboortekaartje stond langs de weg in de buurt van Tilburg. Op de sloopauto, die blauw is geverfd, staat de naam van een jonge tje: Dean Marco, geboren op zondag 28 juli. Zelfs het nummerbord draagt zijn naam. Bovenop het dak staat een ooievaar in een nest van takken. De vader van de nieuwe spruit is lasser van beroep en vindt het leuk om met oude auto's te werken, vandaar deze mooie'geboorteauto'. Kweekhamburger smaakt echt naar vlees Insectensnacks op het menu Klaar-over mag geen high five geven FLUKS 7 :jes! Smullen van sprinkhanen. DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 AUGUSTUS 2013 IRGSE KOERlEi Wat zou jij kiezen: een ouderwetse ham burger of een kweekhamburger? Al zit er wel minder smaak aan, orn aat er geen vet in zit. Als de kweek hamburger in de winkel komt, is hij waarschijnlijk even duur als echt vlees, of goedkoper. Steeds meer mensen voelen zich smeren metzonnebrandcrème. Want ja, vampieren hebben een hele bleke huid. Maar wat nog het vervelendste is: ze hebben geen vrienden of vrien dinnen en moeten voortdurend op passen dat ze zichzelf niet verraden. Want piemand mag te weten komen dat ze vampiers zijn. Dat betekent: alleen 's nachts vliegen, geen ge bruik maken van superkrachten en niet langs het plafond lopen. Dan blijkt de nieuwe buurman ook nog een vampierenjager. Dean Marco, anderhalve week oud, op de arm van zijn moeder Sophie voor de speciale geboorteauto. De auto werd door zijn vader Ad bedacht en gemaakt. FOTO: PETER LIGTENBERG berkel-enschot - Heb jij wel eens insecten gegeten? De kinderen van de BSO's uit Berkel-Enschot (Kinder opvang Humanitas) mochten insec tensnacks proeven tijdens een gave campingweek. Op het menu ston den sprinkhanen en meelwormen. De sprinkhanen werden gedoopt in de chocolade en op een stokje ge daan. Een hele leuke variant op de Als er vroeger ergens een kindje werd geboren, plaatsten de ouders soms een kleine advertentie in de krant om dat aan te kondigen. Tegenwoordig laten ouders op andere manieren blij ken hoe blij ze zijn met de geboorte van hun zoon of dochter. Bijvoor beeld door een ooievaar in de voor tuin te plaatsen, of een bord voor het raam te hangen. Maar het kan nog gekker: dit 'mobiele geboortekaartje' I Ben jij fan van de boekenserie 'Vam- I pierzusjes'? Dan is de nieuwe film I over de zusjes vast ook iets voor I jou! De zusjes Dakaria and Silvania I Tepes, 12 jaar oud, zijn allebei half- I vampiers. Hun moeder is een ge- I woon mens, hun vader is een echte I vampier. Na jaren in Transsylvanie te hebben gewoond wil moeder nu wel eens in Duitsland wonen. Daar zullen de meisjes moeten wennen aan het gewone mensenleven. Overdag naar school, zonnebrillen op en altijd maar gewone chocoladefondue dus. Het smaakte naar chocolade met nootjes! De meelwormen werden in een cho- colademalletje gedaan en daarover heen goten de kinderen chocolade. Vervolgens gingen de insecten een dagje de koelkast in. De volgende dag smulden de leerlingen van heer lijke meelwormenbonbons. Zou jij ook insecten durven eten? r steeds meer mensen voelen zich schuldig als ze een stukje vlees eten. Ze vinden het bijvoorbeeld zielig dat daarvoor een dier is geslacht. Of ze maken zich zorgen over de omstandigheden waarin veel var kens, koeien en kippen leven. Daar naast is vlees eten slecht voor het milieu. In de toekomst kunnen deze mensen misschien toch zorgeloos een lekker gehaktbal of biefstukje eten. Er is nu namelijk een kweek hamburger. Die is gekweekt in een laboratorium. Gisteren werd het eerste exemplaar gepresenteerd. De hamburger is ontstaan uit een klein stukje weefsel, dat is wegge haald bij een koe. Volgens mensen die de bijzondere burger geproefd hebben, smaakt hij echt naar vlees i en ook Geen high fives meer voor Roger.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7