o i IR -I Transformatie Spoorzone vastgelegd in foto's Bi Gespot op de markt? Stem op je favoriete archiefstuk Nieuw parkeerterrein Were Di in september Nieuw bibliotheekconcept JEB in cultureel centrum Elckerlyc straks ongeveer 20.000 boeken, dvd's, tijdschriften en kranten, meer geactualiseerd en afgestemd op de behoeften van de klant. Bovendien gaat de Bibliotheek meer exempla ren van populaire titels inkopen. Ook deze bestsellers zijn gratis te leen voor bibliotheekleden. IRGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 AUGUSTUS 2013 ALGEMEEN 5 bijna an de HILVARENBEEK geme met ing Zilveren legpenning Jos de Pont Inrichting park Hoogvensestraat i online s in de op 1 kiezir bijzor lectie NS-f trur stellir Alle Bezoekster Niama van Festival Mundial 2013: "We hadden al in december een kaartje gekocht voor Festival Mundial, we wilden er perse bij zijn. Het kleinschalige, de sfeer trekt me heel erg aan. Ook de industriële omgeving vind ik heel bijzonder; gaaf om te dansen op een plek waar ooit 1.300 mensen werkten." foto: gerdien wolthaus paauw Naast een 1 overzicht'" nieuwde u I collectie J:_ op de behoef I bibliotheek gé gebifcv u c ook vee net als toér burgers zijn veel ipoorzone moet een gebied wor den waar we trots op kunnen zijn." eigentijdse inrichting en chtelijke indeling, biedt de ver- de bibliotheek een actuelere tie die nog meer is afgestemd behoeften van de klant. En de gaat ruimer open. De ver- zindt eind augustus plaats, otheek krijgt een nieuwe in waar de te lenen materialen iminentere plek innemen. wordt onderverdeeld in an- 2ul- io virvj een gre schrijven. De I meer de opric de mr. J.H. de De penning burgemeester dens de vierir verjaardag var augustus. TILBURG - Met het recent Igepubliceerde eerste deel van de fotodocu- mentaire 'Volg de Spoor- zone/On the wheels of time' brengt fotograaf [Gerdien Wolthaus Paauw de stedelijke ontwik keling van deTilburgse Spoorzone in beeld. sportver- ;t huidige zorgt onvei- Spoorzone Spoorzone Tilburg is een gebied Van 75 hectare langs een lint van t 3 kilometer in het centrum var iting in 1988. gereikt door sordanus tij- antigste >nt op 3 site, smartphone app. Facebook, Twitter en gekoppeld aan Google Streetview). Het is een initiatief om historische foto's via het internet toegankelijk te maken. Iedereen kan historische plaatjes aan Histo- rypin toevoegen. De foto's worden op een wereldkaart (Google Maps) geprikt. Met een muisklik kun je de foto's in groot formaat bekijken. Met de koppeling aan Google Streetview kunnen oude foto's over de actuele streetview foto's worden geprojec teerd. Sinds de start van de site in juni 2010 zijn er wereldwijd al duizenden foto's op de website geplaatst. Histo- rypin vraagt musea en archieven om hun fotocollecties aan de site toe te voegen. cultureel centrum zitten met meer dere partners kunnen we veel ruimer open zijn. Bovendien biedt dit ons de kans om samen met anderen een goed aanbod neer te zetten voor de Hilvarenbeekse gemeenschap." Uit een gesprek met de s™ eniging is gebleken dat het >>u terrein onoverzichtelijk is. Dit volgens de gemeente voor onvei lige situaties, met name voor de vele jeugdleden die per fiets of lopend naar de sportvereniging komen. Ook omwonenden hebben er last van. "Reden genoeg voor de gemeente om het terrein aan te pakken", zegt wethouder Roel Lauwerier (Infra structuur M o bi I iteit). "Als gemeente stimuleren we kinderen om te gaan sporten. Het is natuurlijk belangrijk dat dit veilig kan, zeker bij een club met zoveel jeugdleden als Were Di. Met de aanleg van het nieuwe par keerterrein voorkomen we gevaarlij ke situaties en verminderen we ook hilvarenbeek - De Bibliotheek Hil- varenbeek gaat niet alleen ver huizen naar het cultureel centrum Elckerlyc, maar voert tegelijkertijd een nieuw bibliotheekconcept in. Tilburg - Jos de Pont heeft de leg penning van de gemeente Tilburg ontvangen voor zijn jarenlange en gepassioneerde inzet voor museum De Pont. Het succes van het museum is voor een groot deel aan hem toe te schrijven. De heer De Pont is onder meer de oprichter en voorzitter van ,e Pont sticht g werd uitge ter Peter Noc ing van de zever an de heer De Por Op twaalf vaste locaties maakt ze in de periode van 2013 tot en met 2016 ^Mjaarlijks een opname. Deze fotos, ^■aangevuld met historisch materiaal Sen hedendaagse portretten, wor Sden op de wereldwijde online com- mumtv Historypin gepubliceerd. Via Sdeze 'timescapes' kan iedereen de transformatie van de Spoorzone vol- ^Bgen. Door de koppeling met Google Streetview is het mogelijk de histo- rische en actuele situatie over elkaar I te leggen (zie bit.ly/15Q3A5F). Samenwerking Gerdien Wolthaus Paauw raakte ge fascineerd door de Spoorzone toen izij in 2011 een fotoserie maakte over de spoorwegmannen van Nedtrain fl en hun werkplek op de oude NS Werkplaats. "Op 1 oktober 1863 liep 'gansch Tilburg' uit om de eerste of ficiële trein uit Breda aan te zien komen Tilburg telde toen 17.000 ^^S inwoners en het gebied rondom ^et station was leeg. Met mijn foto's van het gebied de komende vier jaar hoop ik ook veel mensen te active leCtioR ren' net als toen", legt Gerdien uit. "Tilburgers zijn veel te bescheiden. 0eS< I Historypin Historypin is een wereldwijde o «^«■community rond geschiedenis ^S breedste zin van het woord iweb Ruimere openingstijden Daarnaast kent de vernieuwde biblio theek na de heropening veel ruimere openingstijden. Deze verruiming wordt mogelijk door het invoeren van zelfbediening op bepaalde uren. Tij dens deze 'zelfservice uren' is er geen bibliotheekmedewerker aanwezig en kunnen klanten zelfstandig materia len zoeken, lenen en terugbrengen. "De wensen van onze klanten veran deren," vertelt Marie-José Frederiks, Regiomanager Bibliotheken van ondermeer de Bibliotheek Hilva renbeek. "Klanten willen de keuze hebben uit een ruim en actueel as sortiment en naar de bibliotheek gaan wanneer het hen uitkomt. Op de nieuwe locatie van de Bibliotheek Hilvarenbeek spelen we daar op in, geheel in stijl van het landelijk biblio theekconcept. Doordat we nu in een ingen Nederland. deelnemende archieven pre senteren vanaf 1 oktober 2013 hun 'Stuk van het Jaar' op www.onsdna. nl/stukvanhetjaar. Archieven laten door deze verklezingsactie zien welke interessante, vreemde, mooie, spannende en bijzondere archief stukken zich in hun depots bevin den. De hele maand oktober kan het publiek stemmen op hun favoriete archiefstuk. Bij de afsluiting van de Maand van de Geschiedenis wordt de winnaar, het'Stukvan het Jaar', op ludieke wijze bekendgemaakt. stad. Het loopt van het Van Gend en Loosterrein in het westen tot aan het >-plein in het oosten van het cen- jm. Het voormalige NS-terrein aan de noordkant van het station van Tilburg vormt het hart van de Spoor- zone. Van 1868 tot 2011 werkten generatiesTilburgers er aan locomo tieven en treinen. In de hoogtijperi- ode rond 1920 werkten er ruim 1.300 arbeiders. Op dit moment worden de gebouwen gebruikt voor eve nementen, jongerenactiviteiten en (tijdelijke) bedrijfsvestiging. Tussen het industriële erfgoed en nieuwe architectuur krijgen evenementen, ondernemerschap en vernieuwing de ruimte. In 2017 moeten twee op leidingen van Fontys Hogescholen en de 'Bibliotheek van de Toekomst' er hun deuren openen. Dit gebied ontwikkelt de gemeente samen met VolkerWessels in de vorm van een Publiek Private Samenwerking. tilburg - De gemeente start op 12 augustus met de werkzaam heden voor het inrichten van het park aan de Hoogvensestraat. Op 3 april heeft de gemeente het definitieve ontwerp van de inrich ting van het park gepresenteerd. Door de aanbestedingsprocedure was het niet mogelijk om voor de zomervakantie te starten met de werkzaamheden. De werkzaamheden vinden plaats van maandag 12 tot en met vrij dag 30 augustus. Het voetpad in het park wordt bestraat en het park wordt omsloten door een hekwerk. In het hekwerk zit een poort, zodat het park ook afgeslo ten kan worden. De evenwichts- balk blijft staan. En naast het voetbalveld komt een klimtoestel. Voor de kleinere kinderen komt er een wip, glijbaan, draai- en veertoestel. Het park is tijdens de werkzaam heden niet toegankelijk voor publiek. tilburg - De gemeente wil in sep tember starten met de aanleg van een nieuw parkeerterrein bij om- nivereniging Were Di Tilburg. Onze fotograaf maakte op de Besterdmarkt, M een van de weekmark- rf ten in Tilburg, deze foto. I De omcirkelde persoon I wint hiermee 10 waar- I debonnen a 5,-om I op deTilburgse markt I te besteden. De prijs I kan afgehaald worden I bij de Marktmeester, I herkenbaar aan zijn I uniform (Neem wel I even deze krant mee). I Ook bent van harte welkom op deTilburgse I weekmarkten! I Wie weet wordt u ook I 'gespot'. I Tilburg, van alle markten thuis tilburg - Regionaal Archief Tilburg is 1 augustus gestart met een ver ing voor het mooiste of meest andere archiefstuk uit de col lectie. In de maand augustus kan iedereen stemmen via de Facebook- pagina van het archief. Dit gebeurt in aanloop naar de landelijke online verkiezing 'Stuk van het Jaar', in ok tober tijdens de Maand van de Ge schiedenis. Landelijk doen hieraan ruim dertig archieven mee. Medewerkers en vrijwilligers van het archief droegen hun favoriete stuk aan voor de voorverkiezing. Daaruit kwam een selectie van tien stukken, waarop in augustus gestemd kan worden. Een Middeleeuwse akte be kend als 'de sjoelbak', de muurkan ten uit de jaren '80, een film uit het Maria Gorettihuis, een aandoenlijke foto van 'Onnozele kinderen', een brief over een lijk in de boterhal en nog veel meer passeert in augustus de revue. Om de paar dagen komt er een nieuw stuk op het weblog en de Facebookpagina en kan er 'geli- ked'worden. Eind augustus gaat het winnende archiefstuk, het stuk met de meeste'likes) door naar de lande lijke verkiezing in oktober. Het prijkt dan naast vele andere historische juweeltjes tijdens de Maand van de Geschiedenis op www.onsdna.nl, de site van de gezamenlijke archiefin- nog eens de parkeeroverlast voor de omwonenden behoorlijk." Momenteel bestaat het terrein vooral uit puin en zou het zich in erbarme lijke staat bevinden. Daarom gaat de gemeente het terrein bestraten en voorzien van een goed afwaterings- systeem. Daarnaast komt er één in- en uitrit voor auto's aan de kant van Koningshoeven. Fietsers en voetgan gers kunnen via de Usclubweg naar de sportvereniging. Dit zorgt voor een betere verkeersafwikkeling, meer veiligheid voor fietsers en minder overlast voor de omwonenden. De werkzaamheden starten in septem ber van dit jaar. "Het nieuws dat er eindelijk een oplossing komt voor de urgente parkeerproblemen voor We re Di Tilburg en haar omwonenden werd met luid applaus ontvangen tij dens de informatieavond voor leden", aldus Aart van Stiphout, bestuurslid Accommodatie van Were Di Tilburg. I huizing vii De Bibliot richting i een veel prominentere plekinnemer De collectie wordt onderverdeeld i werelden zoals Liefde Leven, Spar hend Actief en Literatuur Cu tuur. Ook kinderen krijgen hun eigen wéreld. Kids 0-8 en Kids 8-12. Voor de oudere jeugd is er Young. Bovendien wordt er in de bibliotheek een ware ('markt' gecreëerd waar bezoekers overheen kunnen struinen op zoek naar een goed boek. De enorme leestafel biedt alle ruimte om een J krant of tijdschrift te lezen of rustig te studeren of werken. De collectie wordt flink vernieuwd. De Bibliotheek Hilvarenbeek biedt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5