Huvwmcicai. s-| [EN Schot in de roos Spectaculaire Summer Sale bij Kia en Nissan dealer Denissen G- Bijtelling? FT ÉN E TILBURGSE K Uitgave van De Tilburgse Koerier Jaargang 24 nr 27 Donderdag 4 juli 2013 Oplage 112.500 Toyota Auris Touring Sports CPL Tony Vos Summer Sale met veel voordeel bij Nissan en Kia dealer Denissen VANDORST.NL De verkopen van hybride modellen is in Nederland enorm, zeker in verge lijking met andere Europese landen. In de middenklasse zijn vooral sta tionwagons ongekend populair, dus wat als beide stromingen bij elkaar komen. Óat voorspelt veel goeds voor de nieuwe Toyota Auris Touring Sports. TOYOTA VAN DORST TILBURG Uw adres voor nieuwe en gebruikte Toyota's. L50 I F,50 I 50 u 25,- VAN DORST GAAT VERDER DORST Een paar maanden geleden maakten we kennis met de nieuwe Toyota Auris, de tweede generatie van de hatchback die speciaal voor de Europese markt is ont worpen en ook in de Engelse fabriek van het merk wordt gebouwd. Alhoewel het merk het nieuwe model net als voorheen produceert met'een keuze aan benzine- en dieselmotoren, trekt vooral de hybride versie de aandacht en slokt het merendeel van de verkopen voor zich op. Bijtelling Toyota heeft de techniek van de Auris Hy brid zo gemaakt dat een dermate gunstige CO2-uitstoot wordt bereikt (85 g/km), dat de auto dit en geheel vglgend jaar nog valt in de categorie van 14 procent bijtelling. Dat betekent dat als de auto zakelijk wórdt gereden die bijtelling vijf jaar lang geldig blijft nadat het betreffende exemplaar op ucdrijven en garages weten maar al te goed dat vooral particuliere autokopers helemaal op het verkeerde been zijn gezet door het begrip bijtelling. Wie zakelijk een auto ter beschikking krijgt, die krijgt een deel van de nieuwprijs van deze auto ieder jaar bij het inkomen opgeteld en betaalt daarover belasting. Dat is de bijtelling. Het percentage bijtelling is gekoppeld aan de C02-uitstoot van de auto. De autowereld legt op dit moment in hun redame-uitingen zo sterk de nadruk op die bijtelling dat particulieren bij aanschaf van een andere auto ook beslist een model Wjllen met lage bijtelling. Het kost dealers en garages veel moeite om d| klantarvan te overtuigen dat hij ol zij hélemaal niets te maken heeft niet bijtelling. Ook zijn er consumen ten die bij aanschaf van een gebruikte auto een exemplaar zonder BPM wil len hebben. Maar lieve mensen, BPM wordt alleen betaald op-een nieuwe auto, daar heeft u bij aanschaf van een gebruikt exemplaar helemaal niets mee te maken. En dan tot slot nog de wegenbelasting, die gaan we op een enkele uitzondering na vanaf 1 januari allemaal weer betalen, dus daar valt ook niet zoveel voordeel meer uit te halen... van 9790,-. Voor die prijs krijgt u de Vi- sia uitvoering compleet met airco, centrale portiervergrendeling 6 airbags en- zien van de zeer zuinige (gem.ve ECE 4,3 17110 km en krachtige (98-u,„, pk) 1,2 liter compressor motor Kia wijst u de weg met gratis navigatie In de eerste helft van dit jaar steeg het Kia marktaandeel naar 6,5% en daarmee neemt dit merk de 5e plaats in op de verkoopranglijst Dit jaar is Kia 20 jaar in Nederland Daarom trakteert dit sterk groeiende merk op gratis navigatie sy- centrale steem in meerdere modellen. Het voordeel >n voor- op deze 20th Anniversary modellen loopt verbruik daarbij op tot 1595,-. Uiteraard worden (98-din/ alle Kia modellen geleverd met 7 jaar (max.150.000 km fabrieksgarantie en gratis Kia Internationale wegenhulp Wilt u meer weten over de Nissan en Kia modellen en de zeer aantrekkelijke Sum mer Sale dan bent u van harte welkom bij Garage Denissen b.v aan de Kraaiven- straat 18 Te Tilburg. auto elektrisch weg, pas later slaat de motor aan. In 10,9 seconden snelt de Tou ring Sports naar de 100 km/u en zet een bruikbare top neer van 180 km/u. Volgens opgave zou de auto 1 op 27 lopen, maar daarvan weten we inmiddels dat dit niet in de praktijk haalbaar is. Maar rond de 1 op 20 moet met een beetje opletten wel gaan lukken en dat is uitermate gunstig. Uiteraard heeft de auto ook een A-label, ook al wordt de koper daar op geen enkele manier beter van. Dynamiek De 4,56 meter lange wagon heeft een interieurinrichting die in grote lijnen over eenkomt met de vijfdeurs. De auto is ten opzichte van de vorige generatie lager ge worden waardoor het onderstel comforta beler is zonder de stabiliteit en dynamiek negatief te beïnvloeden. De auto komt ruimtelijk over en is qua inrichting zeer Europees. Toyota is daarmee een andere weg ingeslagen. Strakke lijnen voeren de boventoon. Overigens kan de Auris Touring Sports ook met twee benzine (1.3 en 1.6) en twee die selmotoren (1.4 en 2.0) worden geléverd. De 1.3 Comfort begint scherp bij 19.850 euro. Wie gaat voor de 1.6 Aspiration die is 24.720 euro kwijt en dat is bijna gelijk aan de Hybrid in dezelfde uitvoering die 24.750 euro kost. De meest complete Exe cutive komt op 27.840 euro. Geruisloos De aandrijflijn van veel Toyota hybrides is vergelijkbaar is. Ook de AurisTouring Sports heeft de overbekende 1,8 liter benzine die zelf slechts 99 pk levert en een koppel van 142 Nm, zeker niet uitzonderlijk. Maar de elektromotor draagt z'n steentje bij in de vorm van 82 pk en 207 Nm. Bij elkaar op geteld geeft Toyota een vermogen aan van 136 pk en daarmee komt de Auris prima uit de voeten. Volledig geruisloos rijdt de )eze maand heeft Nissan en Kia dealer Sarage Denissen een spectaculaire Sum ner Sale met voordelen op meerdere Kia sn Nissan modellen Het voordeel bij aankoop van een nieuwe Nissan of Kia uit /oorraad loopt tijdens de Summer Sale op tot maar liefst 2460,- fo wordt de ruime en flexibel ingedeeld Nissan Note nu aangeboden v.a. 15.995,- jen voordeel van maar liefst 1700,-. Naast een zeer economische 1,4 liter 16 deppen injectie motor is ook een nog iterkere 110 din-pk sterke 1600cc kracht- jron in de Note leverbaarOok Nissan's raai gelijnd Crossovers, Juke en Qashqai ■naken onderdeel uit van de Summer Sale L Op de spectaculair gestylde Juke geldt peze zomer een voordeel van 1500, en Ivoor Nissan verkooptopper Qashqai loopt pit op tot maar liefst 2200,- voor de ze- Iker compleet uitgeruste 360 versie Deze ■Qashqai is uitgerust met Nissan's Around IView Monitor waardoor u bij het parkeren lop het beelscherm van de navigatie, dmv [4 camera's zicht hebt rondom uw auto ten zeer nuttige optie bij parkeren in de waak kleine parkeervakken De Compacte len zeer zuinige Micra kent het hoogste [Summer Sale voordeelDeze zeer econo- Imische compactklasser (schakeluitvoering [wegenbelastingvrij tot januari 2014) kent reen voorraadvoordeel van maar liefst 12460,-. De eenvoudigste Micra wordt nu faaqgeboden voor een zeer scherpe prijs Heel gemakkelijk laten we ons mee slepen. Als een grote groep mensen om u heen ergens over praat, is het heel gemakkelijk om daarbij aari te sluiten. Dat dit heel ver kan gaan, toonde laatst een documentaire op de TV. Vijf mensen op een rij die al lerhande drankjes moesten drinken en vertellen wat ze proefden. Alleen de laatste persoon in de rij was een echt proefpersoon. Maar ondanks dat ze iets anders proefde, gaf ze toch hetzelfde antwoord als de vier voor gangers. Bij dealerbedrij Verkopers -““ticuliere a t verkeerde I kenteken is gezet. Particulieren profiteren van vrijstelling van de BPM en nog tot het einde van het jaar van vrijstelling van wegenbelasting. Bovendien valt de Toyota gunstig uit in de wegenbelasting na 1 ja nuari, zeker in vergelijking met de diesel stationwagons in hetzelfde segment die ook de felbegeerde 14 procent halen. Technisch is er geen verschil tussen de hatchback en de Touring Sports. De laat ste is echter 30 centimeter langer en heeft uiteraard een aanzienlijk verder doorge trokken dak. Dat levert het nodige extra aan bagagevolume op. De auto heeft on- dec de rolhoes al 530 liter beschikbaar en dat groeit in stappen tot 1.658 liter als de achterbank wordt neergeklapt. In vergelijk met de vorige Auris heeft de huidige gene- ratie de extra accu niet onder de bagage- vloér, waardoor er qua bruikbaar volume geen verschil meer is tussen een gewone benzine en de hybride.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 9