‘J Je eigen straatje vegen Hart van Brabant FietsFestijn Crowdfunding verwezenlijkt beeld voor Helga Deen Budget Bazaar sluit Tilburgse vestiging Euroscoop Tilburg viert 5-jarig bestaan met feestweek Jubileumjaar Trappers extra interessant voor seizoenkaarthouders TILBURGSE KOERIE ALGEMEEN 11 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 JUNI 2013 V achterpagina van deze krant. it voor een roei' 09 Cast van'Spijt!' naar Euroscoop TILBURG - IJshockeyclub Tilburg Trappers viert komend seizoen het 75 jarig bestaan. Dit bijzon der jubileum is aanlei ding voor verschillende feestelijke activiteiten, j waarbij zeker de seizoen- I kaarthouders niet wor- Iden overgeslagen. 11 Ron van Gestel FOTO: THIJSFOTOGRAFIE.COM Korvel. Wethouder nthousiast oyer het ;.Ver- <aart- Budget Bazaar heeft veel koopjesjagers mogen verwelkomen. FOTO: PETER LIGTENBERG Feestweek In de week van 22 tot en met j viert EuroscoopTilburg het jüt met een feestweek vol bijzondere voorpremières. Die start op zater- tilburg - Euroscoop Tilburg viert zijn 5-jarig jubileum met een feest week van 22 tot en met 30 juni. 'ort gaat «oopjeswinkel /olgens eigenaar Me c zijn er ve 'or de sluiti aal. "In de 130 juni Jbileum gelijktijdig me melden. Inschrijve kantoor in Tilburg website www.1 TILBUR- funding zetje te van een ber in de de Willem II geplaatst. ande Euroscoop jaar tijd is saantallen houdt jp. Het 3 met 25% antieop de ging Baskets op K Blaauwbroek is ent resultaat. "Winkelen moet een bele ving zijn en daar draagt deze bloe menpracht zeker aan bij." Het beeld 'Verbondenheid' van Margot Homan wordt geplaatst in de Helga Deentuin aan de Willem II straat in Tilburg. ;drag voor september bij «rijgen. Het.Cultuurfonds toegezegd bijdragen ;k te verdubbelen, zo- il nog ruim 7000 euro no- let hele bedrag is al bijna maar iedere bijdrage. Het nieuwe seizoen belooft volgens voorzitter Ron van Gestel veel goeds 'voor het ijshockey in Tilburg. "We I hebben enkele sponsors die in het ju bileumjaar net een beetje extra doen I voor onze club. Ik verwacht daarom dat we een aantal uitstekende bui tenlandse spelers aan kunnen trek- I ken. Dit neemt niet weg dat de na druk blijft liggen op onze spelers van eigen bodem. We blijven ons inspan nen voor onze jeugdopleiding. Zo zal de topsportklas komend seizoen begeleid worden door onze hoofd coach en enkele ervaren spelers van ons eerste team Destil Trappers. We r, dinsdag t/m 0-16:00 uur Duur. jgelijk. liet** lelga Deen meisje uit ipVught brie- jmenten schreef Kees. Het ver- dciiheid die in ^“nsen kan be door een wreed Het staat voor de geestkracht die mensen kunnen opbrengen door zich op andere gedachten te rich ten en zo te trachten de grootste gruwelen te overleven. Voor de afwerking van het beeld is een extra bedrag van 10.000 euro nodig. Er is een campagne gestart willen op korte termijn onze Neder landse kern hebben vastgelegd. En kele jonge talenten stromen door naar de selectie van Destil Trappers." Ron van Gestel verwacht komend seizoen de nodige concurrentie van Flyers Heerenveen,datzich inmiddels al flink heeft versterkt. De voorzitter Speciaal voor de toerfietsers is er op 23 juni zelfs een 90 km toertocht. De tocht op woensdag 26 juni doet ook het Ronald McDonald huis in Tilburg aan. Met consumpties en versnape ringen die u daar gebruikt steunt u dit goede doel. Het fietsfestijn wordt op de laatste dag afgesloten met een feestelijke BBQ. U kunt zich hiervoor jktijdig met uw inschrijving aan- ■-::ven kan via het VW- burg, aan de start of via tct93.nl/hvbff. drie of vier dagen lag hebt u de keuze 30,50 of 70 kilometer. Op 28 juni 2008 openüc u<- Tilburg zijn deuren. In vijf je de bioscoop qua bezoekersó uitgegroeid tot de vierde bioscoop van Nederland. In 2012 ontving Eu roscoop 727.000 bezoekers. Het bi oscoopcomplex telt 12 zalen, alle di gitaal uitgerust, 3 zalen met 3D en 1 zaal met 48High Frames. Op het pro gramma staan niet alleen commerci ële releases, maar ook arthousefilms, opera, rockconcerten en ballet. Te rugkerende events zijn onder meer de Ladies Night, Ukkepuk bioscoop en 50-plusbioscoop. jrg Dezer dagen is de crow- gestart om het laatste geven aan de realisatie i beeld, dat in septem- Helga Deentuin aan straat zal worden Horeca Letterpuzzel Tilburg - Onze Horeca Let terpuzzel van de maand juni is weer door heel veel lezers opgelost. De juiste oplossing is: 'sushi’s'. Een cadeaubon van De Tilburgse Koerier ter waarde van 22,50 euro is ge wonnen door Nelly Beerens uit Loon op Zand. Een ca deaubon ter waarde van 20 euro van Japans Sushi Grill restaurant Sushi Suki aan het Piusplein 55 gaat naar Cindy de Kok uit Tilburg. Van harte gefeliciteerd. gaat er verder van uit, dat ook teams als Den Haag, Geleen en Herentals sterk voor dedag zullen komen. "Het wordt hoe dan ook een enerverend jaar, met een leuke competitie en een fantastisch jubileum", zegt Van Gestel. "Het is in dit jubileumjaar ex tra interessant om in het bezit te zijn van een seizoenkaart. Dat geeft de zekerheid datje erbij bent als we iets speciaals organiseren." Tilburg - De Budget Bazaar in de Heuvelpoort gaat stoppen. Eind juli sluit de koopjeswinkel definitief de deuren. Volgens eigenaar Mark van de Zande zijn er verschillende re denen voor de sluiting van het Til- burgse filiaal. "In de Emmapassage komt binnenkort een vestiging van de Action, ook een koopjeswinkel. Daarnaast hadden we het afgelopen halfjaar te maken met een terugloop van bezoekers. En omdatwe in totaal drie filialen hebben, hebben we be sloten de winkel in Tilburg te sluiten." De Budget Bazaar heeft ongeveer 2,5 jaar in de Heuvelpoort gezeten. In die tijd heeft de winkel veel koopjes jagers mogen verwelkom. "We willen alle klanten dan ook bedanken voor hun bezoek" zegt Van de Zande. Van wege de aanstaande sluiting I Budget Bazaar een uitverkoop hele assortiment gaat weg korting. Zie ook de adverter Tilburg - Op zondag 23 juni kun je i Euroscoop Tilburg kennismaken met d cast van de filmhit Spijt!, naar een boek van Carry Slee. Na afloop van de film kun je vragen stel len aan onder andere regisseur Dave Schram en de acteurs Stefan Collier (Jo chem), Robin Boissevain (David), Rick van Elk (Remco), Gregory Samson (Niels) en actrice Dorus Witte (Vera). Ook delen de acteurs en actrices na het beantwoorden van de vragen handtekeningen uit. De film Spijt! gaat over een jongen die op school gepest wordt. De voorstelling be gint om 16.00 uur en kaarten kan je reser veren via www.euroscoop.nl. Meer dan een portret van Helg Deen is het een beeld dat herinnei aan alle mensen, die door het lot van bun geliefden werden en worden HM gescheiden. Via de website tilburgvoorcultuur. nl kan het publiek nog tot 1 sep tember bijdragen; iedere bijdrage wordt verdubbeld door het Cul- tuurfonds Tilburg. De donateurs hebben recht op unieke tegenpres taties, zoals een setje ansichtkaar ten en een ruim 25 cm hoge versie van het beeld, dat vervaa 4 door de bekende Tilburgse I hares Margot Homan. II Het beeld verwijst naar Hele (1925-1943), het Joodse r,,’. Tilburg dat vanuit Kamp K J venendagboekfragr I aan haar verloofde üOIACl 11 beeldt de verbondenheic gedachten tussen mens I staan, ook al zijn zij dooi ,^■1 lot van elkaar gescheiden. Meer dan naar het gruwelijke lot van Helga Deen en de andere Joodse Tilbur- gers die in de Holocaust werden vermoord, verwijst het beeld naar hoop, jeugd, toekomst en liefde. tilburg - Toerclub Tilburg '93 organi seert van 23 t/m 26 juni een fietsfes tijn door het Brabantse land. Leden van Thebe Extra kunnen, op vertoon van hun lidmaatschapskaart, gratis deelnemen aan dit fietsfestijn. Start en finish zijn bij sportclub Were Di, Moerenburgseweg 6 in Tilburg. Ver trek vanaf 9.00 uur en terugkeer ui terlijk 17.00 uur. U kunt één, twee, fietsen. Iedere dac uittochten van 3C dag 22 juni met een bezoek van 400 kinderen aan de film Verschrikkelijke Ikke 2. Ze mogen de film gratis be kijken dankzij de Johan Stekelen- burg Stichting. Die zet zich in voor kinderen uit gezinnen die onder de armoedegrens leven. Er worden van 12.00 tot 18.00 uur ook oude film posters en -displays verkocht, waar bij de opbrengst in zijn geheel naar de Stichting gaat. Op zondag 23 juni komt de cast van de film 'Spijt!' naar Tilburg. Verder is er op dinsdag 25 ju ni een Ladies Night met de film Love and Honor. Speciale voorpremières zijn er in die week van Catch.44 en World War Z 3D. Op zondag 30 juni kunnen liefhebbers van opera naar een matineevoorstelling van 'Donna Giovanna' van Opera Spanga. De feestweek wordt afgesloten met een Verschrikkelijke Ikke 2 ballonnen wedstrijd: de eigenaar van de ballon die het verst komt, wint een ballon vaart voor twee personen. tilburg - Op zaterdag 15 juni heeft wethouder Auke Blaauwbroek het startsein gegeven voor een ludieke zwerfvuilactie op deTilburgse Linten Korvel en Besterd. Met het uitreiken van de eerste veger en blik aan de initiatiefnemer startte hij de actie 'Je eigen straatje vegen!' "Het is af en toe gewoon een bende op straat. Peuken, papier, verpak kingen, het lijkt wel of iedereen alles gewoon maar laat vallen", aldus initia tiefneemster Brigitte van lersel. Zij wil met deze actie de beide winkellinten schoon maken en houden. "We delen veger.en blik uit aan de ondernemers op Korvel en Besterd en vragen of ze hun eigen straatje willen vegen. Goed voorbeeld doet volgen!" De zwerfvuilactie is onderdeel van een breder initiatief om de sfeer en de uitstraling van de winkellinten verder te verbeteren. De gemeente Tilburg investeerde samen met de Stichting Tilburgse Linten in 52 Han- Korting In de maand juni kunnen mensen een seizoenkaart aanschaffen voor Destil Trappers met een aantrekke lijke korting op de normale prijs.' der kunnen bestaande seizoenka houders zich in juni nog verzekeren van hun huidige tribuneplaats. Als hun betalipg op 1 juli niet binnen is vervalt dit recht en gaat deze tribu neplaats de reguliere verkoop in. Tot en met vrijdag 5 juli is het kan toor van Trappers elke maandag en rijdag tussen 10.00-13.00 uur ge pend voor het aanschaffen van een Jzoenkaart. Tevens kan men op deze dagen terecht voor een plaats- wijziging op de tribune en het afha len van kaarten die al per bank zijn betaald. Kijk voor meer informatie prijzen van seizoenkaarten www.trappers.nl vrij oper seize dage ging i i van k< taald. I over de prijs op website w om dat bedran elkaar te kr.„_. Tilburg heeft tc van het publiek dat in totaal dig is. Van htm. 40% binnen, rr. groot of klein, blijft welkom. ag is a re bij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 11