N ihï ‘We spelen de /fi mensen recht in hun ziel’ I Meezingen met het Brabant Duo en Jo Hoogendoorn <EN senioren den: IJK *eks[ ’om I ijn! I '’Ï’J’h. Lezersonderzoek 11 van X Pa' l‘’cc°rde°"> \L ER 3 Jo Hoogendoorn DLL ORT N 4L RATH <\RK <\GIE XI mer tje I als ider 18.00 uur jna Jra- ILBURGSE KOERIER lOETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 13 JUNI 2013 ën Bertens meer Ze zijn graag geziene gasten in menig verzorgingshuis en wijkcentrum. Met hun nostalgische muziek laten ze vroeger tijden herleven. Het Brabant Duo en Jo Hoogendoorn hebben beiden een enorme staat van dienst opgebouwd met ‘ouderwetse muziekskes’. TEKST: ANITA VAN HASSEL an, maar af en toe een extra- kan er dankzij de optredens wel van af. Groot scherm Dinsdag 18 juni is in ont moetingsruimte De Drie hoek (Gendringenlaan 179) op groot scherm de film Life of Pi te zien. Dinsdag 25 juni wordt er de musical Annie vertoond. Aanvang beide keren: 19.30 uur. Kaarten a €2,50 zijn al te koop. Seniorenacademie Het najaarsprogramma van HOVO Brabant Senioren academie is bekend, onder meer de cursussen die op de Universiteit van Tilburg gegeven worden. Ook zijn er nog plaatsen vrij op de korte cursussen van de Zomeracademie. Informatie/brochure: web site www.hovobrabant.nl, tel.(013)4668119, e-mail info@hovobrabant.nl. twee geliefden waren vier jaar verloofd, aan het sparen voor hun uitzet, en stonden op het punt een woning toegewezen te krijgen. Harrie: “En toen zei ze tegen mijn moeder dat het afgelopen zou zijn met de mu ziek na ons trouwen. Toen ik dat hoorde, zei ik dat ze dan maar in d’r eentje in dat huis moest gaan wonen, want deze jongen ging niet mee.” Bril op bed Sterke verhalen zijn er genoeg i al die optredens van zowel Br bant Duo als Jo Hoogendoorn. Bij beiden is er wel eens iemand tijdens het optreden gestorven, en het Brabant Duo trad ooit op in een crematorium. Harrie: “We hebben ook eens in een pas gerenoveerd verzorgingshuis in Rucphen gespeeld. Het zag er allemaal heel netjes uit. Een van de dames vroeg of ik haar ka mer wilde zien en nam me mee naar boven. Na het optreden kon ik mijn bril niet vinden. Die was hij bij het rondkijken op het bed van die mevrouw gevallen. De directeur grapte toen dat we beter niet meer konden komen, omdat we met die oudjes het bed in doken.” Tijdens een optreden van Jo Hoogendoorn is er wel eens een loodzware speaker van het verzor gingshuis naar beneden gekomen, “Recht op een mens z’n kop.” Doorgaan Een leven zonder muziek is voor de drie heren onbespreekbaar. Zelfs met het plannen van de vakantie houden de heren van Brabant Duo rekening met de optredens. Wil heeft er zelfs eens een vakantie voor laten schieten. “Mijn kinderen von den dat maar raar. Dan ben je met pensioen en kun je nog niet weg wanneer je wilt.” De nu 78- jarige Wil gaat het volgend jaar langzaam afbouwen. “We spe len veel tijdens de carnaval en de kermis, dat wordt te veel”, legt Harrie (71) uit. “Als Wil min der vaak gaat optreden, pak ik mijn oude hobby weer op: dj-zanger Harrie de Brabant optreden.” Ook Jo Hoogendoorn denkt nog lang niet aan stoppen. “Hoe lang ik nog door ga? Nou zo lang ik de teksten nog kan onthouden, ik er nog van geniet en zie dat de mensen van mijn optreden genieten.” Voor de partners van het Bra bant Duo was het niet altijd gezellig, vertelt Wil. “Je had vroeger twee kaoj baone, ober en muzikant. Die waren name lijk nooit thuis. Ik ben vroeger veel weggeweest: de hele dag aan de slag als schilder en dan ‘s avonds en in het weekeinde optreden. Maar tegenwoordig spelen we alleen nog in de mid dag. Dus ik hoor ze niet meer klagen.” De muziek was van grote in vloed op de partnerkeus. Joke, de verloofde van Harrie moest daarom het veld ruimen. De T contourdetwern Uitgave: ContourdeTwern E seniorenwijzer@contourdetwern.nl T (013)5839999 Veel weg Jo Hoogendoorn is 69 jaar en neemt tegenwoordig niet alle optredens meer aan. Zijn vrouw Marianne heeft altijd de knop pen van de muziekinstallatie bediend, maar is tegenwoordig chronisch ziek. “Marianne zat altijd aan de knöpkes. Samen op pad, dat was gezellig. Nu ben ik alleen en ligt zij thuis op bed.” In de avonduren optreden is er dus niet meer bij. Behalve dat ene feest van een voetbalvereniging dat al drie jaar besproken staat. “Ze wilden zeker weten dat ik zou komen”, lacht Jo. vals. “Elk dorp had een festival. En in België kon je er geldprij zen mee winnen. Soms won ik, soms verloor ik, bijvoorbeeld van Sandra Reemer. Rijk ben ik er niet van geworden. Eigenlijk kost deze hobby me geld.” Voor hem is het plezier het be langrijkst. Zolang het publiek en hijzelf nog genieten, denkt Jo niet aan stoppen. Ook het Bra bant Duo zou niet zonder hun muzikale hobby kunnen leven. “Maar”, zegt Wil eerlijk, “Het is vijftig procent liefhebberij en vijf tig procent poen.” Niet dat de mannen er van kunnen rondko- Meer op www.ouderenactief.nl Scootmobielcursus Het Tilburgs Overleg Ge handicaptenorganisaties (TOG) organiseert op 20 juni een scootmobielcursus met een theorieles en een praktijkonderdeel. Tijd: 9.30 tot 15.30 uur. Plaats: het Rondetafelhuis (Handel- laan 40). Kosten: €5,-. Op geven: tel. (013) 4686165. Mishandeling In Nederland worden jaar lijks 200.000 ouderen mis handeld: niet alleen licha melijk of geestelijk, maar bijvoorbeeld ook door fi nanciële uitbuiting. ANBO- afdeling Tilburg organiseert donderdag 20 juni een voorlichtingsbijeenkomst over ouderenmishandeling. Wat kun je doen als je ver moedt dat er iets ‘rrtet pluis’ is? De bijeenkomst in het pand Levensbouw (Melis Stokestraat 40) begint om 14.00 uur. Het gemiddelde rapportcijfer van de lezers voor deze pa gina is een 7,5. Dat blijkt een enquête die eind vorig jaar ge houden is. Daaraan deden 117 van de 600 aangeschreven 60-plussers in de gemeente Tilburg mee. Slechts twee van hen gaven een onvoldoende, allebei een vijf. Verder waren er vooral zevens en achten. 85,5 procent van de inzenders vindt de Seniorenwijzer nut tig. Vier op vijf respondenten zijn van mening dat Senioren wijzer er goed uitziet. Ruim de helft van de geën quêteerden leest deze pagina elke keer. Een grote meerder heid (84 procent) vindt de Se niorenwijzer goed leesbaar. Bijna twee derde typeert de pagina als ‘interessant’, 40 procent als ‘degelijk’. Een op de twintig heeft weleens actie ondernomen naar aanleiding van een artikel. omwas en tijdens het strijken. Ik zong zelfs tijdens mijn werk bij PTT Telecom. Soms bleven de mensen dan even luisteren.” Hij noemt zichzelf een liedjes zanger en geen troubadour. “Dat is zo beladen. Bij een trou badour moet je luisteren. En ik vind het ook leuk als mensen herkenbare liedjes meezingen. Ik wissel hei een beetje af. Eerst een meezinger dan een luister liedje. En ik zing in het dialect: prachtig, dat Góols dialect! Maar daar moet je geen diepere betekenis achter zoeken: ik doe het gewoon graag.” Jo Hoogendoorn zong als kind al in verschillende koren en deed vanaf zijn negentiende mee aan talentenjachten en songfesti- W ijftien jaar geleden K kwam Harrie Simons W op het idee om sa- u men met “de beste W accordeonist van Tilburg”, Wil van de iPut, een duo te beginnen. Col- lega-muzikanten gaven hen inog geen drie maanden samen, Imaar ze treden nog altijd op en [ruzie is er nooit. ■fimpel JDe sterke kant van het Brabant iDuo is dat ze live spelen, zon der orkestband. Wil: “Een vast (repertoire hebben we niet, we 'kunnen overal op inspelen. Als Ier iemand een verzoeknummer heeft, kunnen we dat meteen in- 'zetten; het komt zelden voor dat we een nummer niet kennen.” Nederlandstalig, jaren zestig, Franse chansons, kerstliedjes, maar ook bijvoorbeeld Frans Bauer: ze draaien er hun hand niet voor om. Harrie: “We zitten al zo lang in het vak. We heb ben het allemaal al een keer ge zien. In een oogopslag zien we welke nummers het best zullen aanslaan.” Ooit stonden ze met zijn twee tjes in popcentrum 013. Dat was een van de hoogtepunten. iMeestal treden ze op in verzor gingshuizen, bij ouderenver enigingen en de Zonnebloem. I Harrie: “We spelen inderdaad simpele muziekskes voor ou deren. Maar in die vijftien jaar, met optredens van Eindhoven Hot Roosendaal, hebben we nog nooit een klacht gehad. Dus laat ons maar leuke, simpele muziek maken. We spelen de mensen recht in hun hol.” “Dat is geen vieze opmerking hoor”, vult Wil aan. “Hij bedoelt dat we recht in hun ziel spelen.” Munne witpen [Wie een bezoekje brengt aan Jo Hoogendoorn in Goirle, kan er niet omheen: de zanger die door het hele land bekend werd met Daor komt munne witpen \®n begint spontaan te zingen. I“lk zing de hele dag, tijdens de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 11