I 1 JN Tiwos kiest twee winnende projecten armoedebestrijding Guard zoekt mannen en vrouwen met initiatief voor de beveiliging Presenteer uzelf op Tilburgse huizenmarkt Specsavers scout mooiste brillengezicht Brabant in Tilburg Rijbewijskeuring 70-plussers ALGEMEEN 7 TILBURGSE (Advertorial) Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk plein.nl zreent dan ook Klantenraad Werk en Bijstand verhuisd ^0 de voorkant van medicijr jstands- 3 zitten SStf-WI ■HM a TILBURG Werk en Saai van drijven- lanten- i*. onaf- die de »n on- tilburg - Net zoals het afgelopen jaar sponsort Tiwos dit jaar twee projecten 'In de geest van Pater Poels'. komt er in de Iburgse spoor- huizenmarkt. contactlensspecialist van Specsavers Tilburg. ng vov, jraak is t' »urs met C ïnVerklar jikt, en bril gelopen. Ook in de weekenden. Een stage bijna op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Huijsman scout in Tilburg poter an het Jaar'- verkiezing van Spet gevraagd adviseert over bijst zaken. In de Klantenraad WB mensen die actief zijn in diverse maatschappelijke organisaties en klanten die zelf een WWB uitke ring ontvangen. Ook jongeren zijn vertegenwoordigd. i luchthavens, overheidsge- idien om zich op te geven via de website!", aldus Remko van der Wal, opticien en Styliste Kelly Huijsman scout in Tilburg potentiële kandidaat Suzan de Fijter voor de ‘Brildrager van het Jaar'- verkiezing van Specsavers. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstel lingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. Itilburg De nietsvermoedende Su zan de Fijter (18) uit Tilburg werd ^afgelopen weekend tijdens het winkelen overvallen door styliste Kelly Huijsman uit het team van DanieBles. DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 MEI 2013 KOERIER Guard heeft in de I opgeleid. De opleid Bijna alle toegelater werk in de beveiliging. Nog gedacht aan grote sterke mé Ook aan vrouwen in de beveiliging is te net als aan 45 plussers. We moeten werkzaamheden zoals telefoniste, ciërge functies op scholen, baliewe heidsgebouwen, maar ten bij vele soorten ev< Tilburg - In oktober I Koepelhal, in de Tilt zone, een regionale Mensen met verhuis- of verbouw- plannen kunnen in gesprek met de aanbieders van nieuwe woonprojec ten. Ook is er informatie voor mensen die zelf willen gaan (ver)bouwen. De beurs wordt georganiseerd door de makers van tilburgwoont.nl. Op deze website presenteren de bou- loop der jaren honderden beveiligers ■iding is intensief en duurt een half jaar. an cursisten slagen en vinden zeer snel j steeds wordt bij beveiligers lannen. Niets is minder waar. :s steeds meer behoef- ,en hier bij denken aan receptioniste en con- ..nolen, baliewerkzaamheden in over aar ook front- en backstage activitei- i evenementen en winkelbeveiliging. Dit initiatief is drie jaar geleden ge nomen ter gelegenheid van de 80e verjaardag van Gerrit Poels en be doeld om zijn gedachtegoed voort te zetten. Tiwos nam het stokje in 2012 over van de Twern. René Scher- penisse, directeur-bestuurder van Tiwos: "We vinden het belangrijk dat de projecten die we steunen aanslui ten bij de leefwereld van onze bewo ners en partners. Daarom hebben we wederom een oproep gedaan aan de stad om initiatieven in te brengen om'armoede te bestrijden en twee mooie projecten uit de inzendingen uitgekozen." Het project 'meedoen met meer poen' is erop gericht het niet-gebruik Hij of zij wint de felbegeerde titel en een reisje naar New York voor een fotoshoot, geschoten door niemand minder dan internationaal model en Specsavers Face of Fashion 2013 He lena Christensen. De nummer twee gaat er vandoor met een Bongobon voor een weekendje weg t.w.v. 160,-. De nummer drie wint een Bij- enkorf-bon ter waarde van 100,-. Bij inschrijving geeft Specsavers wekelijks -gedurende zes weken- een goed gevulde goodiebag weg aan de kandidaat met de leukste inschrijving. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid t personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, i bouwen, industrieterreinen en evenementen. Bovenc neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. De styliste was voor de Specsavers 'Brildrager van het Jaar'-verkiezing op zoek naar de mooiste brillengezichten van Noord-Brabant. Suzan de Fijter werd in de Specsavers-winkël in Til burg verrast met een fashionable ma- ke-over. Daarnaast maakt zij kans op defelbegeerde titel'Brildrager van het Jaar'. Komende zes weken gaat Spec- savers in heel Nederland op zoek naar dames en heren met Specs-appeal. fantastisch dat er dit weekend al zo'n mooi brillengezicht gescout is in I Tilburg. Dit belooft veèl goeds voor de verkiezing. Uiteraard houd ik mijn I ogen open voor het scouten van nog meer potentiële finalisten uit de om- I geving. Daarnaast wil ik iedereen die erfantastisch uitziet met bril oproepen wers in de regio Tilburg het laatste nieuws over hun plannen. De orga nisatoren komen graag in contact met bedrijven en organisaties die hun diensten of projecten graag tij dens de beurs willen presenteren. Wie op de beurs aanwezig wil zijn of een goed idee heeft om een bij drage te leveren, kan zich melden bij Danielle Geubbels, via danielle@ tilburgwoont.nl. Tilburg - De Klantenraad Bijstand verhuisd naar de Zwanenbergweg 1 op bedr park 't Laar in Tilburg. De KIs raad Werk en Bijstand is een or hankelijke adviescommissie, dit gemeente Tilburg gevraagd en 'Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO niveau I 2 diploma vereist. Dat geslaagden van de Guard opleiding I met dat diploma snel een baan vinden komt doordat de H opleiding tot de meest complete en beste in Nederland I mag worden gerekend. Guard biedt dan ook vele extra I vakken zoals zelfverdediging, AED, parkeerregelaar en EHBO. ale selectie- en adviesdag voor de opleiding MBO be veiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursis ten heeft na het behalen van het beveiligingsdiploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging ge vonden. Ondanks de crisis is de vraag naar beveiligers namelijk nog steeds groot. van armoede-, zorg- en welzijnsvoor zieningen bij GGz cliënten tegen te gaan. Het andere winnende initiatief is 'tante Pollewop kleedt kinderen aan'. Door kledingbonnen uit te rei ken aan gezinnen op bijstandsniveau kunnen ouders mooie gebruikte kle ding bij Tante Pollewop uitzoeken voor hun kinderen. Scherpenisse: "Het zijn alletwee sym pathieke projecten die ervoor zorgen dat mensen die het niet ruim hebben, net wat meer te besteden hebben. Door de manier van benaderen slui ten ze ook goed aan bij de kernwaar den van Pater Poels en Tiwos: sociaal, dichtbij en gedreven. We vinden het daarom terechte winnaars." 2013 is het laatste jaar dat Tiwos projecten sponsort in de Geest van Pater Poels. Tiwos gaat op zoek naar een organi satie die het stokje voor de komende twee jaar wil overnemen. EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld- Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investe- Prijzen Tot en met 28 juni kunnen alle bril dragers vanaf 16 jaar zich inschrijven voor de verkiezing via website www. brildragervanhetjaar.nl en zoveel mogelijk stemmen verzamelen. Het Nederlandse publiek kan stemmen tot en met 8 juli om 9.00 uur. Hieruit komt per provincie een finalist ter- voorschijn en kiest de jury de top-3. De finale vindt plaats op 17 juli in Amsterdam, waar de top-3 een ma- ke-over krijgt. Uiteindelijk kiest de jury uit deze kandidaten de landelijke winnaar. Tilburg - In wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg, wordt vrij dag 7 juni een rijbewijskeuring voor 70-plussers gehouden. De kosten be dragen 30 euro en een afspraak is te maken via 06-85637041Deze keuring is niet voor beroepschauffeurs met CDE. Voor de keuring zijn nodig: een aan it ingevulde Eigen Verklaring, kleine hoeveelheid urine, overzicht ijn’en die u gebruikt, en bril of lenzen. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combineert met een zeer gevarieerd praktijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennis maken met het vakgebied. Ook kan de stage worden in gericht rondom de persoonlijke situatie van de stagiair en kan er tevens op veel momenten in de week stage worden ren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor iedereen met ini tiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de selectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen straf blad hebben. Inschrijven voor de selectie- en adviesdag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7