I iï’ 'KÊP Hl (Snel) Nederlands leren? 7» z Wolharige mammoet in Natuurmuseum tilburg - In Natuurmuseum Brabant gaat on 27 iuni een nieuwe tentoonstelling van start:'Ustijdl'. In deze 'frisse' tentoonstelling word je meegenomen op reis door de laat ste ijstijd. Je maakt kennis met de dieren van toen, zoals de grottenleeuw en de sa- beltandkat Daarnaast leer je over het leven van de Neanderthaler die naast de Cromag- nonmens in staat was om te overlevenin deze zeer ruige tijd. In de tentoonstelling past is ook een model te zien van een van de had bekendste ijstijddieren, de wolharige mam- Verboden voor groepen honden Reis naar een verborgen wereld SERS Een muur vol bloemen op De Bibit €8,95] H lift 1 15 n kan jij onze ‘rn Preparateurs hebben afgelopen zaterdag de mammoet in elkaar gezet. Tn {0,98 {0,60 Dit mag niet overal meer in Lelystad. ZO ROCTILBURG www. ROC TILBURG.nl/nederlandsleren essers.nl Inloopspreekuur, iedere woensdag van 16 -17 uur, Gershwinstraat 10 Meer info: Infopunt, tel. 013 - 539 70 10 De cursus Nederlands voor middelbaar en hoger opgeleide volwassen anderstaligen start weer. Startmomenten: augustus 2013 en januari 2014. \LTUD I/F/7SI VOORRAAD:\ MK komt in een geheimzinnige wereld terecht. D 0,60. VARIATIE IN WINKELS. N BARBECUE’ :hool de Petteflet esteld om te gaan irt het om oud en I aarom zijn we op die het leuk vindt gen tuintjes. Wil jij I liniëren? En kun jij nen met kinderen] vacatures voor *r, secretaris en Kijk voor meer Nineties op www. acatures. tmee. meld je aan (0131 1,69 ST €0,70 TILBURGSE KOERIE» --DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 MEI 2013 Leerlingen van de Bibit bezig met de muurschildering die 7 bij 7 meter groot is. lan en heb jij taan? Dan vind jij Izijnsmedewerker i het schilderen. Je dersclub en bent jezellige sfeer. moet. De mammoet is ongeveer 3,5 meter hoog en 6 meter lang. Onlangs hebben de preparateurs het dier in elkaar gezet De geleefd. Ze leefden op de uitgestrekte gras steppe, die van het uiterste oosten van Sibe rië tót Engeland in het uiterste westen liep. De wolharige mammoet was goed aange- t aan het droge en koude klimaat.. Hij een relatief kleine lichaam, kleine oren en sterke beharing. De nieuwe anima tiefilm Epic neemt je mee naar een ver borgen wereld, zoals je nog nooit eerder hebt gezien. Epic gaat over de strijd tussen goed en kwaad in het bos. Het meisje MK H (Amanda Seyfried) gaat bij haar excen trieke vader wonen, I die gelooft dat er J kleine wezentjes in zijn tuin leven. Ze komt erachter dat hij j gelijk, heeft: de tuin is namelijk het domein van de goedaar- I dige Queen Tara en haar Bladervolk. De boosaardige Boggans proberen echter de macht over het bos te grijpen. MK wordt op magische wijze naar deze andere wereld getransporteerd. Daar moet ze samenwerken met een bont gezelschap om I -hun en haar eigen wereld te redden. W de honden. Die groepen honden zijn meestal van uitlaatbedrijven. Dat zijn bedrijven die overdag de honden uitlaten van mensen die daar zelf geen tijd voor hebben. Er wordt voor de bedrijven ge zocht naar andere plekken waar ze de honden kunnen uitlaten. Ook in andere steden klagen mensen vaak over grote groepen honden in de bossen. ting BIK Collectief. Deze groep men sen maakt regelmatig kunstwerken op schoolgebouwen. Het schilderij is vvel 7 bij 7 meter groot. De schildering heeft ook met de naam van de school te maken. Bibit is een Indonesisch woord en betekent kiemplantje. En dat past natuurlijk perfect bij de bloeiende bloemen van de muurschildering! de rechter onder rtekent dat een rrsteunt bij de ennretmeerthuis, ling. Het contact rmgangsregeling. nderen van hun ze hun ouders of m leuke uitstapjes oer bij gevaarlijke i ervaring in het ele inzetbaarheid Jeel (vier uur) per j i, affiniteit met de /an een auto met :en verklaring van Dan is dit een zeer I I Wil je in Lelystad met meer dan drie hondén de bossen in, dan I kan je zomaar een boete krij- I gen. Na de zomervakantie mag I je in twee bossen in de stad met I maximaal drie honden lopen. De I maatregel is ingevoerd, omdat veel mensen bang zijn van de I grote groepen honden die in de I bossen rondlopen. Ook worden I dieren soms doodgebeten door tilburg - Daar word je nou vrolijk van: een prachtige beschilderde muur vol bloemen op je school. De leerlingen van basisschool De Bibit in de Reeshof kunnen elke schooldag van deze bloe menzee genieten. De leerlingen van groep 7 en 8 hébben van 14 tot en met 26 mei hard gewerkt aan de muurschil dering. Dat deden ze samen met stich-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 35