I Gemeentenieuws inderdoorgangen viaduct NS-plein verdiept Zoektocht naar naam voor brug over Piushaven Gemeente wil Sint Janstraat aanpassen Chromalloy blijft open 2 juni Bekendmaking naam jongeren centrum Hilvarenbeek TILBURGSE •TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 MEI 2013 HILVARENBEEK Industrieterrein De Katsbogten Tilburg -srs be- ook TILBURG - De onderdoor gangen bij het spoorvi aduct aan het NS-plein worden sinds afgelopen maandag verdiept. Deze zijn nu niet geschikt voor hoge vrachtwagens. zondag Wethouder Erik de Ridder FOTO: TOMMY FOTOGRAFIE :ht »b- 5017 ie na- Op die tem- aan te passen. Dit maakt veiliger voor zowel de be- (buurt)kir- ernaast wor ig van de speelt temen met gemeente jns werkdagen lonnummer 06- e-mail inez.rasto- Vanaf eind mei wordt ook de Burge meester Brokxlaan aangesloten op het NS-plein. De totale werkzaamhe denduren tot 12 juli en zijn dus voor de kermis klaar. t open, bekend schillen- ishaven. mogelijk om jden over het ALGEMEEN 5 De werkzaamheden begonnen af gelopen maandag aan de westelijke onderdoorgang, die momenteel vol ledig is afgesloten. Deze werkzaam heden duren tot vrijdag 14juni. Van af maandag 17 juni wordt gewerkt aan de oostelijke onderdoorgang. Deze werkzaamheden duren tot vrij dag 12 juli en tijdens deze periode is de oostelijke onderdoorgang vol ledig dicht. De werkzaamheden aan de onderdoorgangen vinden plaats vanaf de kruising Spoorlaan/Heu- velring tot aan de Enschotsestraat. Vanaf maandag 27 mei wordt ook de Burgemeester Brokxlaan aangeslo- Via de internetsite www.piushaven. nl kan iedereen suggesties voor een naam indienen. Ook kan er gestemd worden op namen die al zijn inge diend. Tijdens de officiële opening op 14 juni wordt de naam van de nieuwe brug bekendgemaakt. Normaal gesproken krijgt een brug dezelfde naam als de weg waaraan die ligt. Voor de brug in de Piushaven wordt een uitzonde ring gemaakt. "De brug in de Pius haven is een belangrijke nieuwe verbinding in de stad", zegt D66- wethouder Berend de Vries. "Voor het verkeer, maar ook als 'sociale verbinding' tussen de verse de wijken rondom de Pius Besluit Na het eerste overleg is er vanuit de gemeente regelmatig achter de schermen overlegd met de directie van Chromalloy. Bij die gesprekken waren ook de Brabantse Ontwikke- lings Maatschappij en Midpoint Bra bant betrokken. In die ontmoetingen is aangegeven dat Chromalloy een (hilvarenbeek - Op vrijdagavond 17 mei wordt in het huidige jongeren centrum 't Tref, Holstraat 4 in Hilva- renbeek de naam bekend gemaakt ran het nieuwe jongerencentrum ran de gemeente Hilvarenbeek. Dat centrum wordt op dit moment gerealiseerd door stichting NJC Hil- rarenbeek aan de Bukkum met me- Tijdens de stemavond in februari voor de speelplekken in het nieuwe deel van Groeseind hebben bewo ners aangegeven dat te hard rijden de brommers en fietsers overlast ver oorzaken in de straat. De gemeente onderzoekt of het mogelijk is om deze overlast te voorkomen door de inrichting a de straat ve woners als (buurt)kinderen die willen spelen. Hiernaast wordt bij de plaat sing van de speeltoestellen zoveel mogelijk rekening gehouden met de privacy van de direct omwonenden. Een andere veelgehoorde klacht is overlast door hondenpoep. Over een paar weken legt de gemeente een hondenuitlaatplaats aan in het Sint Pieterspark. De gemeente gaat ervan uit dat de overlast door hon denpoep in de wijk hierdoor ver mindert. Hondenbezitters wordt ge vraagd gebruik te maken van deze mogelijkheid. dit jaar nog voor de bouwvak uit. De speelplekken in de Bisschop de Bergaignestraat en de Sint Nicolaas- straat worden aangelegd als daar de woningen zijn opgeleverd. Voordat de gemeente start met het aanleggen van de speelplekken, ontvangen de bewoners een nieuwe bewonersbrief met meer informatie over deze werkzaamheden. Wie naar aanleiding van deze brief vragen over de uitvoering van de werkzaamheden heeft, kan con tact opnemen met Marco Klessens van de gemeente Tilburg. Hij is op werkdagen bereikbaar via telefoon nummer 013-5428386 en per e-mail via marco.klessens@tilburg.nl. Voor overige vragen kunnen belangstel lenden contact met opnc Inez Rastovac van de i Tilburg. Zij is tijder bereikbaar via telefoc 41663423 en per vac@tilburg.nl. wezenlijk onderdeel uitmaakt van de onderhoudssector in Midden-Brabant en dat het onverstandig is de fabriek te sluiten. De Ridder: "De directie heeft in het telefoongesprek aangegeven op het besluit terug te komen, om dat ze toekomst ziet voor het bedrijf in Tilburg en voor de aerospace- en maintenancesector in Midden-Bra bant. Ik ben blij dat alle druk die de vakbonden, ondernemingsraad en de gemeente Tilburg en partners hebben uitgeoefend, heeft geresulteerd in het terugdraaien van het besluit." Tilburg - Bij de gemeente Tilburg zijn vragen binnengekomen over de inrichting van de Sint Janstraat. Zo is onder meer gemeld dat er overlast is van hondenpoep en te hard rijdende brommers en fiet sers in de straat. dewerking van vrijwilligers en lokale ondernemers. Het belooft een leuke avond te wor den, waarbij alle belangstellenden welkom zijn. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door diverse lokale dj's, zoals: PRDX, Razor Pulse Zero, Authentic en Jake Travis. Aanvang om 21.00 uur. Hgelopen dinsdag werd in het kader van de werkzaamheden aan het spoorviaduct NS-plein het kunstwerk met de titel 'De brug van veleer'-bijnaam de duikplank - weggetakeld, foto: peter ligtenberg tilburg - Chromalloy blijft Dit is afgelopen maandag t geworden. De directie van het onderhouds bedrijf in de vliegtuigsector, dat op industrieterrein Loven is gevestigd, komt terug op een eerder genomen beslissing. In januari besloot ze nog om de deuren te sluiten. Directeur Enrique Hernandez lichtte maandag de nieuwe beslissing toe aan de Til- burgse CDA-wethouder Erik de Rid der (Economische Zaken). Dankzij het terugdraaien van de beslissing lijken 180 mensen hun baan te behouden. De Ridder spreekt van 'geweldig nieuws'. "Ik wil de vakbonden en de ondernemingsraad van Chromalloy feliciteren en complimenteren voor hun inzet", zegt hij. "Zij hebben er keihard voor gestreden en het is suc cesvol geweest. Toen in januari het besluit werd genomen om de fabriek te sluiten, hebben we als gemeente Tilburg ook meteen contact gezoet met de directie. In dat gesprek het ben we heel duidelijk gemaakt dat wij het een onrechtvaardig en onbe grijpelijk besluit vonden." Het bedrijf maakt volgens De Ridder geen ver lies. "Ik ben vooral superblij voor al die werknemers. Door het openblij ven van Chromalloy blijven boven dien veel kennis en kunde behouden voor de aerospace- en maintenance sector in Midden-Brabant." tilburg - De zoektocht naar de naam voor de nieuwe brug over de Piushaven is afgelopen dins dag gestart. Ik roep daarom iedereen op mee te denken over een naam of te stemmen". Mensen die geen internet hebben, kunnen hun suggestie voor een naam ook opsturen naar het infor matiecentrum Piushaven. Het infor matiecentrum is tot en met 31 mei gevestigd aan de Hoevenseweg 2, 5017 AE Tilburg. Vanaf 1 juni is het informatiecentrum te vinden onder in appartementencomplex De Ad miraal aan de Piushaven 3-02, AN Tilburg. Per post ingediende men worden door de gemeente de site geplaatst, zodat ook op namen kan worden gestemd. Stc men op namen voor de brug kan al leen via de internetsite. Vanaf begin juni kunnen Tilburger de brug al te voet en op de fiets be leven. Vanaf 17 juni is de brug o« open voor het autoverkeer. ten op het NS-plein. Deze werkzaam heden duren tot vrijdag 14 juni. Omgeleid Tot 12 juli is het voor auto's alleen mogelijkom vanaf de Spoorlaan rich ting NS-plein/Besterdring te rijden. Dit is mogelijk via de onderdoorgang waar niet wordt gewerkt. Auto's van het NS-plein naar de Spoorlaan wor den omgeleid via de Besterdring en de Molenstraat. Hiervoor wordt de rijrichting van de Molenstraat tijde lijk omgekeerd. Auto's die vanuit de Enschotsestraat komen, kunnen bij het NS-plein alleen maar rechtsaf. Voor fietsers blijft het r in twee richtingen te rijt fietspad. Tijdens de werkzaamheden is het ook voor bussen alleen mogelijk om van zuid naar noord te rijden. Dat betekent dat de lijnen 5 en 6 in noor delijke richting ongewijzigd blijven. In zuidelijke richting wordt lijn 5 om geleid via de Waterhoefstraat. Lijn 6 wordt omgeleid via de Ringbaan- Oost en de Spoorlaan. Voor meer informatie over gewij zigde buslijnen kunnen belangstel lenden kijken op www.veolia-trans- port.nl/brabant. Ook is het mogelijk om te bellen met de klantenservice van Veolia via telefoonnummer 088-0761111. Ontwerpen Tijdens de stemavond zijn drie ont werpen voor de vijf speelplekken gepresenteerd. Via een stemformu- lier konden de aanwezige bewoners meestemmen over de keuze van het uiteindelijk uit te voeren ontwerp. De keuze is gevallen op het ontwerp ‘van Goede Speelprojecten B.V. Dit ontwerp was ook de keuze van de bewoners. Meer informatie hierover is te vinden op www.groeseind.nl (onder'nieuws'). De twee speelplekken in het Sint Pieterspark en de speelplek in de Sint Janstraat voert de gemeente emlR ij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5