Streetrace Goirle wil grootste van Nederland worden rw e Zondag uniek golftoernooi bij Prise d'Eau Hl Feest op Roze Maandag, opbrengst naar KWF any NK Skateboarden op herhaling in Hall of Fame SPORT 13 OETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MEI 2013 ILBURGSE KOERIER Tom Meeusen :entrale.nl DAMMEN Herdenking Loon op Zand GOIRLE - Op maandag 20 mei, tweede pinksterdag, staat het centrum van Goirle weer op z'n kop. Dan starten er honder- den mountainbikers, die gaan strijden op een uniek parcours vol hin dernissen midden in het hart van Goirle. it u bij De rale ook ïguliere ;s en che en Belgische vedetten De dag begint met twee kinderwed- realiseren. Het evenement trok vorig jaar ruim 4000 toeschouwers. Bij de de kar Vanr str set company.nl geveer I tastisch Zandbak I geven. J. v.d. Hooft houdt go in beemder Tilburg, r i de organisatie van het evenement is tar getrokken door een viertal ouders. i rechts naar links Ilse Kraai, John van de Lisdonk, John Leenaars en Alwin Tazelaar. Bingo Tilburg - K.B.O. Broekhoven 1 op vrijdag 3 mei een bin- wijkcentrum De Spijker- len, Don Sartostraat 4 in j. Aanvang om 20.00 uur. zelf tijdens dag een bij Net Ladybird Skatepark aan het NS-plein is dit jaar weer het strijdtoneel voor het NK Skateboarden, foto: peter ligtenberg tiiburg - Het NK Skateboarden vindt van 27 tot en met 29 septem ber plaats in Tilburg. Na het succes van vorig jaar is het Ladybird Skatepark aan het NS-Plein ditjaar weer het strijdtoneel voor het NK Skateboarden. Nederlands beste skateboarders laten in september hun vetste tricks zien. Op vrijdag 27 september start de and1- Op zaterdag gemeente Loon op anking v< het Vrede Aanvanc ama voor dit ja«. nen lopen en ze het fonds extra steu nen, moet 35 euro per stuk worden neergeteld. PRDX, Francois, Nowax, Coldcase, Ge nius, Noisemaking Criminals, D-Frenky, Bart Blanche en dj Zany (bekend van Hardbass), Qlimax en Defcon 1 zijn slechts enkele voorbeelden van deejays die hun medewerking aan het evene ment verlenen. Het evenement wordt gehost door Tasha Tunderpussy. De naam'Wat een Kenker Party' houdt volgens Rooijakkers de gemoederen al enige tijd bezig, omdat die aan stootgevend zou zijn. De naam is pre cies om die reden gekozen. Kanker moet bespreekbaar worden, vindt Rooijakkers, en de ziekte moet wor den teruggedrongen. Door kaarten te kopen voor het hardstyle-evene- ment dragen bezoekers bij aan het terugdringen van kanker. Kaarten zijn te koop: www.meroevents.nl. Rondleiding langs bomen in 't Zand Wit aan zet iatie oor jgt u l het klik- elektrische en een zorgingsset loon op zand1 - Op zaterdag 4 mei is er in de gemeente Loon op Zand een herdenking van oorlogsslacht offers bij het Vredesmonument aan de Horst. Aanvang om 19.00 uur. Het thema voor dit jaar is:Vrijheid spreek je af. Het programma begint om 18.30 uur met het verzamelen op het parkeerterrein bij de afslag Horst/Ef- teling. Om 20.00 uur wordt twee mi nuten stilte in acht genomen. spektakel met bovendien veel enter tainment. Wielersport gecombineerd met volle terrasjes, muziek e_n veel ambiance. Dat heeft de organisatie in de vorige twee edities weten te De organisatie gaat voor het hoogste en schakelt daarom een tandje bij. Met medewerking van de gemeen te Goirle hoopt de organisatie het grootste mountainbike evenement ran Nederland te kunnen worden. Op tweede pinksterdag zorgen on geveer 80 vrijwilligers dat er een fan tastisch parcours ligt in hartje Goirle. Zandbakken, houten heuvels, sla- lomstroken en een echt stuk offroad- parcours zijn dan het toneel voor alle wielerliefhebbers. De Streetrace Goirle is een waar Tilburg - Op dinsdag 7 mei geeft Stichting Stadsbomen Tilburg een rondleiding in 't Zand, een wijk die tot stand is gekomen eind jaren 50 en begin jaren 60.Tijdens de wandeling iser aandacht voor de voor deze wijk typische groene hofjes. Daarnaast be kijken de wandelaars ook het groen randeTongerlose Hoef, de Rooi Pan nen, het Westerpark en verschillende straatbeplantingen. Er zullen diverse bijzondere bomensoorten de revue Passeren, waaronder moerbeien, be doodsbeenderenboom, kurkbo men en andere zeldzame soorten. De wandeling start om 19.00 uur bij bet Pauluslyceum op de hoek van de Wandelboslaan en Ringbaan West. Duur: 1,5 tot 2 uur. Ton Smits en Joost Werkhoven zijn de gidsen en de deelname is gratis. Het evenement is mede mogelijk dankzij de grote inzet van een aantal ouders van spelers. In totaal komen een kleine 120 speelsters en spe lers uit Nederland en de ons omrin gende landen aan de start. Er wordt gespeeld in twee categorieën. Een groot aantal spelers uit de nationale jeugdtop is aanwezig en zal een bik kelharde strijd aangaan om de schit terende prijzen. Hieronder zelfs en kele hoofdklasse spelers. In categorie 1 wordt louter gespeeld gezorgd voor Op www.pri- is alle moge- te vinden over het Afterparty De dag wordt afgesloten worden met een afterparty op het Klooster plein, waarbij iedereen onder het ge not van een hapje en drankje terug kan kijken op de derde editie van dit wielerevenement. Meer informatie: www.streetracegoirle.nl Dragqueen Miss Teddy Pedigree Paul overleed op 22 januari van dit jaar aan lymfeklierkanker. Miss Teddy had nog een laatste wens. Ze was druk be zig met het organiseren van verschil lende evenementen,Teddy4KWF, om zo.een groot geldbedrag bij elkaar te krijgen voor het KWF. "Die gaat ze dus zelf niet meer meemaken, maar dat wil niet zeggen dat wij de strijd tegen kanker moeten opgeven", zegt initiatiefnemer Melvin Rooijakkers van Mero Events. 'Wat een Kenker Party'vindt plaats op Roze Maandag in de Heuvel Gallery in Tilburg. De opbrengst van de kaarten gaat volledig naar KWF Kankerbestrij ding en de toegangsbewijzen kosten 15 euro per stuk. Voor vip-kaarten waarmee bezoekers de rij voorbij kun- tilburg - Op zondag 5 mei wordt het Prise d'Eau Jeugd Open golf toernooi gehouden bij Golfbaan Prise d'Eau, Gilzerbaan 400 in Til burg. Aanvang om 08.00 uur. Het toernooi is voor iedereen gratis toegankelijk. Tilburg - Evenementen- en orga nisatiebureau Mero Events wil op Roze Maandag (22 juli) geld inzamelen voor KWF Kankerbe strijding. Daarom organiseert de organisatie belangeloos het hardstyle-evenement 'Wat een Kenkef Party'. Hiermee wil Mero Events de laatste wens en actie van Miss Teddy Pedigree Paul steunen. trijden. Alle kinderen van de basis- cholen mogen gratis deelnemen. Kinderen van 6 t/m 12 jaar strijden om de Rabobank trofee, maar alle kinderen ontvangen éen leuke prijs. Na de kidsrace volgen er wedstrijden voorfunklasse bikers en licentiehou ders. Als klapstuk van de dag zullen deelnemers uit binnen- en buitenland gaan strijden in de Elite/Proklasse. Naast Nederlandse mountainbikers als Jeroen Boelen, Thijs Al, Gerben de Knegt en Michiel van der Heijden zal ook een aantal Belgische vedetten aan de start staan: Bart Wellens, Jan Denuwelaere en Tom Meeusen. Maar de organisatie heeft dit jaar nog meer buitenlandse deelnemers kunnen vastleggen. Speciaal voor deze race zal een aantal Italiaanse mountainbi kers afreizen naar Goirle. door 75 spelers met handicaps van "plus" tot maximaal 6.0. In categorie 2 wordt gespeeld door spelers met handicaps van 10.0 tot 14.5. In deze klasse komen maximaal 39 spelers in actie. Er wordt gespeeld in flights van drie personen. De eerste start is om 08.00 uur. De laatste flight vertrekt omstreeks 13.15 uur. De organisatie heeft een eigen website. sedeaujeugdopen.nl lijke informatie te toernooi. inschrijving en kan het Nederlands skateboardweekend beginnen. Ie dereen kan zich inschrijven. Op deze dag kunnen de skateboarders het terrein verkennen. Op zaterdag zijn de kwartfinales en kan iedereen uit zijn dak gaan op het spetterende NK-feest. Op zondag 29 september wordt het wepkend afgesloten met de halve finale en de finale om het kampioenschap van Nederland. Na 11-17 kwam 26-21 27-22 33-28 43-38 40x7 Anton van Berkel werd op Tl april in de Boulevard opnieuw Brabants sneldamkampioen, voor Toine Brou wers en Edgar Haagh van ereklas- ser Micone. Toine Brouwers, die 2e werd en daarmede ook het recht tot deelname aan het NK sneldammen in Utrecht veroverde, zegde toe dit keer wel mee te doen in Utrecht. Wij missenToine toch wel in dedamring op hoger niveau. In de B-groep werd Willem Berkel- mans eerste dankzij een klokover- winning op mij, doordat ik te lang nadacht over een geplande zet die nu achteraf gezien dam zou ople veren voor Willem. Tweede werd Ri- upassa, die na Twente nu voor PSV Dammen speelt. In de C-groep werd Cees Sterken eerste, nu spelend voor de Amateurs uit St Michielsgestel. Allés bij elkaar was het weerzien be- langrijker dan het spel en ook dat werd niet vergeten uiteraard. Negen ronden lang werd er alles aan ge daan om de tegenstander in het stof te doen bijten. Ookde jeugd komt in actie en als u dit onder ogen krijgt zitten er al diverse ronden op voor Thijs van den Broek in het NK Junioren. Bij de planning is uitgegaan van een strijd om de eer ste plaats tussen Thijs en Martijn van Uzendoorn van DC Gouda. In ronde 9, a.s. zaterdag om 10 uur, ontmoe ten zij elkaar in een rechtstreeks duel in Westerhaar bij damclub Witte van Moort. Ook Jan Groenendijk en Jitse Slump zullen zich niet onbetuigd la ten, hetgeen het damtoernooi alleen maar meer allure zal

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 17