H OK Koninginnedag bij Erfgoed Depot schot in de roos in'De drie musketiers' Zang, dans en veel muziek Week van de Amateur Kunst Les hommes libres'bij Bartels Tiliander City Filmhuis n/ arres- Richelieu wordt aangehouden door de musketiers. SAMSUNG ADVERTORIAL Veel lof voor mobiel erfgoed en fantastisch kinderprogramma A SERVICE MOC RANTIEPAS PUWBAAR IE BEKEND AL 10 JAAR ÉN BEGRIP 2007 2009 2008 2009 2006 2008 2010 2007 2010 2004 2008 2010 2003 2007 2008 2007 2001 2010 2012 soisterwijk.nl )e Blaak, liel en het 3 vertrokken aken van r vanaf het E Jeijsen reikte NIEUWE F-SERIE 1OO Hz LED-TV jzondere vermel- té Riel. IDEEL FEERDE kV. '04 3.950,- „„'03 2.350, ™’O3 3.150,- „„'03 3.150,- ...„.'02 3.450,- ot .'Ol 3.250, _'O1 2.050,- '01 2.650,- '01 2.150,- .„..'02 1.750,- „„'01 1.950,- .......'01 1.950,- '99 950,- UID TV - HIFI - MEDIA - HOMECONTROL oog- en oorstrelend Besterdring 87Tilburg Tel 013 5431489 www.bartelstilburg.nl zijn of haar best i mooi mogelijk waren er diver wen, schminken, een >rijs voor de mooiste g). De mooiste oldtimer i ue heer S. Witteveen MEI 2013 PAGINaI riel - Het Erfgoed Depot in Riel heeft Koninginnedag in stijl uitgezwaaid met een aantrekkelijk programma voor jong en oud. De dag verliep vlekkeloos en oogste veel lof van het publiek, dat in groten getale was opgekomen. OISTERWIJK -Theater groep Trappaf uit Oister wijk brengt dit seizoen in Openluchttheater Oisterwijk aan de Gemul- lehoekenweg 147 het wereldberoemde verhaal van'De drie musketiers' van Alexander Dumas. City ig 6 mei hommes Wie zich wil aanmelden voor een lid maatschap, dient een mail te sturen naar receptie@tiliander.com of te bel len naar 013-5217220. Losse toegangs bewijzen voor de film kunnen zowel online als aan de deur worden gekocht. Voor meer informatie www.tiliander. com of bellen naar 013-5217220. ..et prachtig mobiel collectie van het imaast een speciaal et werd een topdag voor de gasten, mede dankzij een topprogramma en de inzet van veel enthousiaste vrijwilligers van o.a. EHBO Riel, scouting De I Oranje Comité Rit Erfgoed Depot. Het kijk-en-doe museum wist honderden belangstellenden naar Riel te lok ken om kennis te maken met erfgoed en de veelzijdige cc Erfgoed Depot. Er was daarr programma voor kinderen. 's Ochtends kwamen de kinderen van basis school De Vonder uit Riel met hun versierde fietsjes naar het Erfgoed Depot. Elk kind had zijn of haar best gedaan om het fietsje zo jk te versieren. In het Kinderdorp »rse activiteiten, o.a. ballonvou- Erfgoed tsl Depot Spullen tussen zolder en museum Kom kijken, vastpakken en beleven! UNG MOGELIJK ter Paletplein 0-18.00 uur dag 9.00-16.00 uur i afspraak. om 19.00 uur begint. Kaarten zijn verkrijgbaar vóór aan vang van de voorstelling aan de kas sa's van het theater of te reserver— via www.trappafmusketiers.punt Hier is eveneens meer informatie te H. van Berkel won de pr oldtimer (Ford Mustang). D in originele staat is van de I uit Tilburg (Eend met strik). Voor de dames was er een leuke prijsvraag over auto-onderdelen. Marjo Graafmans uit Riel had de meeste antwoorden goed en won hiermee een dagtocht van Riel naar de Franse stad Lille. Deze dagtocht is beschikbaar gesteld door het Erfgoed Depot in samenwer king met touringcarbedrijf BBA Tours. Wij feliciteren alle prijswinnaars en wensen hen veel plezier met hun prijs. Verder gaat een speciaal woord van dank uit naar alle spon sors, vrijwilligers en andere medewerkers aan dit evenement, met een bijz ding voor het Oranje Comité Tilburg - In het kader van de Week van de Amateur Kunst stelt de Til- burgse Kunstkring haar atelier gratis beschikbaar voor een expositie. In het weekend van 25 en 26 mei wil men werk exposeren van Tilburgse amateurkunstenaars; beeldhouwers, schilders, tekenaars die nooit in de gelegenheid zijn om te exposeren. luchtkussen en een ranjaclown. De kinderen mochten verder allemaal een ballon oplaten met daarbij een kaartje met hun naam erop. Deze ballonnenwedstrijd werd georganiseerd in samenwerking met De Boerenschuur. Over enkele weken zullen we weten welke ballon het verst gekomen is. De kinderen van De Vonder hadden zich eerder op school al voorbereid op Koninginnedag. De groepen 1 t/m 6 konden aan de slag met een speciale kleurplaat. Leerlingen uit de groepen 7 en 8 konden een nieuw familielid bedenken voor Keesje het Erfgoedbeestje, waarbij de voorkeur uitging naar een vriendje met een rijmende naam. Het mooiste ontwerp wordt uitgewerkt door illustrator Dennis de Bekker, die de mascotte Keesje het Erfgoedbeestje heeft' bedacht en getekend. Na de activiteiten in het Kinderdorp de kinderen onder de klank harmonie Muziek en Vriendschap uit Riel richting Oranjeplein, waar tal van activiteiten plaats vonden. Aan het eind van de gezellige dag werd de j prijs uitgereikt voor het I mooist versierde fietsje 1 voor een jongen en voor I een meisje. De prijs voor I het mooist versierde I jongensfietsje ging naar 1 de broertjes Pepijn en I Thijmen Denissen. Roos Vromans had het mooist I versierde fietsje bij de w meisjes. Zij kregen een .certificaat uitgereikt door illustrator Dennis de Bekker. Dit certificaat geeft hen de gelegen heid om hun kinderfeestje te vieren bij Keesje het Erfgoedbeestje in het Erfgoed Depot. Daarna was het de beurt aan de klassieke bromfietsen. De 9e oldtimer bromfietstoer tocht vertrok dit jaar vanaf het Erfgoed Depot. Juryvoorzitter Jan Cleijsen reikte de prijs voor de mooist gerestaureerde bromfiets uit aan mevr. v.d. Zanden. Jan Verhoeven won de prijs voor de bromfiets, die het meest aan restau ratie toe is. De prijs voor de meest originele bromfiets werd een prooi voor Rien ijkers. liddags arriveerde de bekende njerally bij het Erfgoed Depot. De deelnemers hadden toen al een mooie tocht gemaakt door het grens gebied van Weelde naar Riel. De heer De enige bijdrage die wordt ge vraagd is om gedurende de expositie een aantal uren aanwezig te zijn. Het aantal werken dat belangstellenden kunnen exposeren is afhankelijk van het aantal aanmeldingen. Meer in lichtingen vindt u op website www. tilburgsekunstkring.nl. Aanmelden kan via info@tilburgsekunstkring.nl. vinden. Op het terrein van het thea ter bevindt zich boscafé De Rode Le lie, dat een terras en een speeltuintje eren heeft, waar de kinderen voor en na it.nl. de uitvoeringen zich prima kunnen vermaken. Drie leden van de theatergroep be werkten het verhaal tot een script met liedteksten, waar filmische mu ziek bij werd'gecomponeerd. Regis seuse Maaike van de Brule is al sinds december met de groep aan het repeteren. Ruim veertig spelers gaan 'De drie musketiers' vormgeven. Het is een productie met zang, dans en veel muziek. Op donderdag 9 mei (He melvaart) om 14.30 uur gaat de pre mière van start. Daarna zijn er nog uitvoeringen op de zondagen 12, 19 en 26 mei en op maandag 20 mei (tweede pinksterdag), aanvang tel kens om 14.30 uur. Op zaterdag 25 mei is er een avondvoorstelling die oisterwijk - Bij het Tiliander Filmhuis staat op maandac om 14.30 en 20.30 uur'Les fibres'op het programma. De film is gebaseerd op een waarge- beurd verhaal Hierin wordt de Algerijn se immigrant Younes tijdens deTweede Wereldoorlog door de politie gearres teerd in Parijs. Hij vreest voor zijn le ven, maar als overlevingskans krijgt hij het aanbod om de Parijse moskee te bewaken. Hier raakt hij onverwachts bevriend met de Joodse zanger Salim. Deze overtuigt hem zich aan te sluiten bij het verzet. Ondanks alle risico's keert Younes zich tegen de politie. Iedere eerste maandag van de maand draait in het Tiliander City Filmhuis een film om 14.30 en om 20.30 uur. De programmering bestaat uit de betere films die niet (meer) in het commerciële circuit vertoond wor den en beroemde filmklassiekers. G9, <G 11 MEI! GEOPEND!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 13