bikers B I ter Wandeltocht voor iedereen Sportiefste bedrijf award Wethouder Berend de Vries doet mee aan dé 13 van Tilburg run.nl fel 1 lopen RONDJE TILBURG DONDERDAG 25 APRIL 2013 PAGINA 11 IDJE TILBUfiG FOTO: CORNE HANNINK I FOTO: CORNE HANNINK ien >NZE 6 17 Er is voor ieder wat wils bij Rondje Tilburg. Of je nu een ge- zelligheidswandelaar, ervaren wandelaar of een echte kilome tervreter bent. Rondje Tilburg heeft een aantal routes uitgezet waarmee elke wandelaar prima uit de voeten kan. Berend de Vries FOTO: BEELDVELD/WILFRIED SCHOLTES .2013 PAGINA 10 I DETILBURGSE KOERIER 5 werd bij de -t enthou- presentatie illegemee e ont van het lat over de Rondje Til- snement hebbers van de F mountainbike kunnen los tijdens Rondje Tilburg. Onze mountainbike- experts heeft prachtige routes uitgezet. In het gebied tussen Tilburg, Hilvarenbeek, Poppel en Goirle zijn er drie routes uitgezet. Dit zijn de 25, 40 en 55 kilometer. De routes voeren over mooie paden, langs akkers en bossen. Een supertocht voor de mountainbike fanaat. Het zijn afstanden waar bij je niet alleen kunt geniet van de omgeving, maar het zijn ook afstanden waar je flink je i tanden in kunt zetten. De routes zijn stuk voor stuk uitdagend en mooi. Schrijf je in en maak kans op het winnen van een Specialized moun tainbike ter waarde van €799,-. Naast de fiets die door Sponsor Rings beschikbaar wordt gesteld, krijgt de winnaar een volledige Rings kledingset. Voorwaarde is wel dat jij bij de prijsuitreiking op 5 mei aanwezig moet zijn! Deze mooie mountainbike wordt onder élle deelnemers aan Rondje Tilburg verloot. Iedereen maakt dus kans op deze prachtige mountainbike. Start en finish zijn op het ontmoetings- plein bij T-Kwadraat op Stappegoor. Op dit centrale plein van Rondje Tilburg zijn er muziekoptredens en kan er onder het genot van een hapje en een drankje wor den nagepraat om de mooie wandeldag gezellig af te sluiten met elkaar. De routes leiden u door een aantal prachtige natuur- gebieden. U komt langs Het Groene Woud, het Land van de Leije en de Regte Heide. Voor ieder type loper en voor elke leef tijdscategorie is er een geschikte route te vinden. De wandelroutes zijn uitdagend, maar hebben vooral een recreatief karak ter. Bij iedere route zult u dan ook langs een aantal cafés en bezienswaardigheden komen om de tocht tot een sportieve én gezellige dag te maken. De volgende afstanden kunt u afleggen: 10 km Deze route is geschikt voor gezinnen met kin deren of voor recreatieve wandelaars. De tocht leidt u ten zuiden van het Stappeg- oorgebied door het Land van de Leije. Hier loopt u dwars doorheen om vervolgens weer bij Stappegoor uit te komen. 20 km Deze route is geschikt voor gezinnen met oudere kinderen en voor wandelaars die van wat uitdaging houden. Deze route leidt ook door het land van de Leije, maar gaat daar nog net iets verder omheen om uiteindelijk ook te eindigen bij Stappeg oor. 40 km Deze route is geschikt voor de meer ervaren wandelaar die niet schrikt van een flink aantal kilometers. Deze route leidt u langs de mooiste stukjes van Mid- den-Brabant. Naast individuele inschrij ving is het ook mogelijk om je op te geven als team bestaande uit vijf deelnemers. Het inschrijfgeld van de vijfde deelnemer wordt gedoneerd aan de stichting 'Spieren voor Spieren'. Businessteams kunnen zich ook opgeven! iedereen binnen uw organisatie deelnemen. Teams bestaan uit minimaal 5 en maximaal 7 deelnemers. Na de finish viert u uw sportieve prestatie samen met uw collega's op het Ontmoetingsplein in Stappegoor. Gezel lig na praten met een hapje en een drankje en genieten van de diverse bands en feestelijke 'Tilburgse" sfeer. Als bedrijf kunt u onder andere kans maken op een gratis advertentie in zakenmagazine Netwerk Brabant, een gratis sponsorpakket t.w.v. 1000 voor Rondje Tilburg voor editie 2014 en een interview op de lokale omroep, die tijdens het evenement een live uitzending verzorgt. FOTO: CORNE HANNINK In zijn studententijd roeide hij nog fanatiek. Door het drukke bestaan van Berend de Vries als wethouder van onder andere milieu, wonen en internationale samenwerking schoot het sporten er een beetje bij in. Vol gens DeVries is Tilburg een stad waar dingen kunnen, waar ruimte is voor vernieuwing en waar mensen kansen zien. Het jaar 013 en Rondje Tilburg zijn mooie voorbeelden van vernieuwende initiatieven binnen Tilburg. In het jaar 013 doet DeVries mee aan de speciale '13 van Tilburg'. In het kader van dit jaar 013 wordt er op zondag 5 mei 13 kilometer hardlopen over de ringbanen van Tilburg. Na een periode van weinig sporten is het-nu volop trainen geblazen voor deze unieke afstand. Wel even wennen: "Ik had al een tijd lang weinig of niks aan sport gedaan. De 13 van Tilburg vormde meteen een mooi doel om voor te trainen. Ondanks de drukte en afspraken in de avond weet ik toch nog drie keer per week de tijd te vinden om te hardlopen." De Vries bleef in Tilburg na zijn studie rechten en woont al bijna twintig jaar in de wijk Zorgvlied. De wijkwethouder binnenstad1 presentatie van het jaar 013 direct i siast over Rondje Tilburg. "Na de pr bedacht ik me hoe we met het col! konden doen aan een evenemer jaar 013. Een sportevenement dc ringbanen loopt is een unicum en Ron burg vormde daarmee een ideaal ever om aan deel te nemen." Netwerk Brabant en Rondje Tilburg reiken in 2013 voor de eerste maal de "Award voor het sportiefste bedrijf van Brabant" uit. Met de uitreiking van deze award willen beide organisaties het belang van een gezonde levens stijl voor de individuele werknemer op een gezonde werkvloer benadrukken. Sporten kan als individu maar ook samen met de collega's. Dat is niet alleen leuk, maar sportbeoefening draagt zo ook bij aan de algehele ge zondheid van het bedrijf en de samenhorigheid onder de collega'sOp 5 mei kan men als bedrijfsteam deelne men aan de vele sportevenementen van Rondje Tilburg. Deelnemers hebben de keuze uit hardlopen, wandelen, fietsen of mountainbiken. Door dit brede aanbod kan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 31