Rondje Tilburg een begrip in de breedtesport Auke Blaauwbroek bij Rondje Tilburg n. Ringbanen 13 kilometer lang Het jaar 013 Rondje Tilburg in cijfers "fl r.NL Medaille RONDJE TILBURG DONDERDAG 25 APRIL 2013 PAGINA 3 IIL 2013 PAGINA2 deTILBURGSE KOERIER I FOTO:CORNE HANNINK ■I Tilburg. sdirect.nl mButG iïORAGE >urg is daar een Ije Tilburg is in i innoveren op iten." Auke foto tommy fotografie urg is na at cijfers bij een beeld te organisatie: en van Rondje Tilbur ele klus. Zomaar wat evenement om e omvang van de Het team van Rondje Tilburg leeft al maan den toe naar de grote dag. Op 5 mei zal hét sportfeest van Brabant losbarsten. Over tien dagen is het zover: Rondje Tilburg 2013! Bij een uniek evenement hoort een uniek aanden ken. Geheel in stijl van de 13 van Tilburg is er dit jaar de unieke 'Rondje Tilburg 2013 medaille'. Aan het einde van jouw Rondje Tilburg kun je deze prachtige medaille in ontvangst nemen. Zo kun je laten zien dat jij er bij was in het jaar 013. Dat wil jij toch ook? te vernieuwen. De 13 van Tilbi goed voorbeeld van en Rondje 1 staat om ook na 2013 te blijven i het gebied van sportevenement menten gevestigd. Een uniek idee, enthousiaste reacties en een almaar toenemend deelne mersaantal zorgen ervoor datje niet meer om Rondje Tilburg heen kunt. Rondje Tilburg zit in de lift. Aandacht voor de breedtesport is de onderscheidende factor en de kracht achter Rondje Tilburg. Vier sportevenementen op één dag om zoveel mogelijk mensen met een sporthart een Rondje Tilburg te kunnen laten ervaren. Door te kiezen voor breedtesport is Rondje Tilburg hét sportfeest van Tilburg. 5 evenementen op één dag 450 vrijwilligers 170 verkeersregelaars 25 motoren 20 coördinatoren 1500 broodjes 1850 wegbewijzering bordjes 5500 tie wraps 6000 medailles 1500 T-shirts 591 km route uitzetten Rondje Tilburg biedt sportiviteit, gezelligheid, cultuur en saamhorigheid en is daarmee uniek in zijn soort. Dit breedtesportevenement dat in en rond om Tilburg plaatsvindt, geeft een to taalbeleving. Samen met jouw mede sportieve- lingen zo goed mogelijk het Rondje voltooien om vervolgens samen na te genie dag en de geleverde prestatie. M« ïen Miles en de Warandeloop een echte loopstad genoemd Tilburg heeft zich definitief 1 Het zijn écht 13 kilometers Het13kmparcoursisnu officieel gecertificeerd. In de vroege ochtend van zondag 31 maart werd het par cours van de '13 van Tilburg' officieel opgemeten en goedgekeurd. Ben jij de winnaar op deze unieke afstand en zet jij dus een record neer op 'de 13'? Ben jij de eerste Tilburger die de '13 van Tilburg’ op zijn of haar naam weet te schrijven? Schrijf geschiedenis en kom maar op met die snelle tijden! Twee uur voor '13 van Tilburg' Je hebt precies twee uur de tijd om de '13 van Tilburg' af te leggen. Dit bete kent datje gemiddeld 6,5 kilometer puur moet lopen om binnen de tijd te finishen. Dat moet voor elke deelnemer goed te doen zijn, hoewel je natuurlijk zo lang mogelijk wil genieten van het rondje over de Ringbaan. Hoe hard zou je eigenlijk moeten lopen om de eerste winnaarte worden van dé 13? Het jaar 2013 werd gepromoveerd tot het jaar 013. Het jaar 013 is een jaar waarin Tilburgers samen hun geliefde stad op de kaart zetten. Het jaar bestaat uit 13 maanden typisch Tilburgse evenementen. Rondje Tilburg doet natuurlijk mee aan dit initiatief door alleen dit jaar de '13 van Tilburg' te organiseren. Dit unieke hardloopevenement voert over de ringbanen. Deze zijn precies 13 kilometer lang en vormen daarmee de ideale route voor de 13 van Tilburg. Het is dé kans om eens een mooie tocht over de welbekendeTilburgse ringbanen te maken. Op deze manier brengt Rondje Tilburg het jaar 013 op geheel eigen wijze onder de aandacht. Doe jij ook mee aan dé 13? Het organiserer tuurlijk een heli dit bijzondere krijgen van de Ringbaan Oost foto: peter ligtenberg t, geelt mede >ndje voltooien nieten van de Met de Tilburg kon Tilburg al worden. Rondje 'tussen dezeevene- De ringbanen van Tilburg vormden lange tijd I dé stadsgrens op de plattegrond en nog altijd 'omhelst' de ringbaan een groot deel ervan. Ze verbindt Tilburg in alle windrichtingen en er grenzen 18 wijken aan. De ringbanen vormen de langste straat van Tilburg en zijn bij elkaar precies 13 kilometer lang. Deze passende af stand en het jaar 013 waren dé redenen achter de unieke 13 van Tilburg. Wist je dat de ringba nen oorspronkelijk werden bedacht bedacht door Johan H.E. Rückert in 1917? Het werd pas 40 jaar later, rond 1959 voltooid. Destijds deed de Ringbaan Zuid dienst als de doorgaande weg tussen Breda, 's-Hertogenbosch en Eind hoven. Op zondag 5 mei staan er weer een paar duizend enthousiaste sporters aan de start van Rondje Tilburg. Een van die sportievelingen is Auke Blaauwbroek, wethouder sociale zaken, arbeidsmarkt en sport bij de gemeente Tilburg. Blaauwbroek zal op 5 mei met zijn racefiets aan de start staan voor de 100 kilometer. Het sociale aspect van Rondje Tilburg is volgens Blaauwbroek minstens zo belangrijk als het sportieve: "Sport is nou eenmaal een sociale bezigheid. Wat mooi is aan Rondje Tilburg is dat het niet alleen draait om de prestatie, zoals bij andere sportevenementen, maar dat er ook voldoende aandacht besteed wordt aan gezel ligheid en ontspanning voor én na de spor tieve prestatie." Blaauwbroek kiest op 5 mei voor de racefiets. Het wielrennen is voor hem een goede manier om te ontspannen: "Het was altijd een droom om een keer de Tour de France te fietsen", zegt Blaauwbroek lachend. "Ik hou ervan om door mooie landschappen te fietsen. Het werkt ontspannend en je kunt gaan en staan waar je maar wilt." Blaauwbroek is trots op 'zijn' stad: "Denkend aan Tilburg zie ik veel betrokkenheid. Door die betrokkenheid lijkt de stad kleiner dan hij is en heerst er een gemoedelijke sfeer. Ik zie ook innovatie en lef. Tilburg is in staat om zichzelf steeds weer i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 15