Gemeentenieuws 4 Meeste projecten 'Tilburg Knapt Op!' in uitvoering ;el Nieuw Moeder- en Kindcentrum in Matagalpa pers Exit Marieke Moorman in 2014 Het Werkt Café geopend EEK 4L Onderhoud kruising Ba ron iebaa n-Bredaseweg Start samenwerking Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk ALGEMEEN 5 ctie! met ieerd et meer de maal 4 jaar d die u het lidsga. 123 GOIRLE van 9:00-17:30 F 88 i-lijn 100 (lokaal tarief) Wethouder Berend de Vries (links) van Internationale Samenwerking opende vorige week het nieuwe Moeder- en Kindcentrum in Matagalpa. aella.nl iatie met andere actie's de kosten voor de iet centrum en alle Wethouder Roel Lauwerier FOTO:TOMMY FOTOGRAFIE ’meente Tilbi t gestart met jerationele pi- ken bestuur- g en straten drie weken ieente kracht, nschrijven 8:30-22:00ü OOu reserveren) 19:00u ;chot jen te delen helpen L, i of andere De gemeente Tilburg is maandag 25 maart gestart met het vervangen van het asfalt. De planning van deze werk- GOIRLE - Op ben de bun Hilvarenk kend c maken' (PvdA) louder, ook geen kandidaat voor het rekkerschap van de PvdA Til- bij de gemeenteraadsverkie- sn, die dan in maart worden en. het 'na twaalf gemeentepolitiek mooi ge it'. In 2002 werd ze gemeen- dslid en in 2006 kwam ze als Tilburg - De gemeente begint op maandag 22 april met onder houdswerkzaamheden op de krui sing Baroniebaan-Bredaseweg. n-> maandag 15 april burgemeesters van Gc ibeek en Oisten gemaakt dat zij 'w ■n'van samenwerkir Tilburg - Het vervangen van het as falt op de Hultenseweg in de omgeving heeft d vertraging opgelopen. Tilburg - Marieke Moorman stopt volgend jaar als weth< Ze is ook geen lijsttrek... burg t:; J zingen, d gehouder ook kosl werken werking op - zoals de - levert tastt individuele trokken besti emo Infantil TILBURG - Het gaat goed met 'Tilburg Knapt Op!', projecten waarbij lelijke, vervuilde of onveilige plekken worden verbeterd. De meeste worden momenteel uitgevoerd. Dat heeft de gemeente vorige week laten weten. Solliciteren Het eerste Het Werkt Café staat ge heel in het teken van solliciteren. Aan één van de tafels kunnen werk zoekenden met elkaar in contact komen en elkaar helpen bij het ma ken van een cv, een sollicitatiebrief ILBURGSE KOERIER DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 APRIL 2013 matagalpa - D66-wethouder Be rend de Vries van Internationale Samenwerking heeft vorige week het nieuwe Moeder- en Kindcen trum in Matagalpa (Nicaragua) geopend. "goirle uit is het idee ontstaan om een ont moetingsplek voor werkzoekenden te creëren. Het Het Werkt Café biedt de gelegen heid om mensen in dezelfde situatie te ontmoeten, ervaringen te delen, te inspireren en elkaar te helpen bij het vinden van een baan nieuwe uitdaging. Daarnaast wordt op langere termijn jstenverlaging door efficiënter .1 verwacht. Juist de samen- op concrete onderwerpen genoemde proeftuinen tbare voordelen voor de gemeenten, aldus be- tuurders. jongste wethouder in het college van burgemeester en wethouders. De PvdA Tilburg houdt binnenkort verkiezingen om het lijsttrekker schap. Sinds gisteren kunnen kandi daten zich aanmelden en op 12 mei wordt bekendgemaakt wie de in terne campagnestrijdaangaan. Op 5 juni wordt duidelijk wie volgend jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen de niepwe lijsttrekker voor de partij zal zijn. Ook kan in het nieuwe centrum de totale zorg voor en voorlichting aan moeder en kind (tot 4 jaar) worden gebundeld. Het centrum maakt on derdeel uit van een polikliniek en is bedoeld voor normale bevallingen. In het naastgelegen ziekenhuis kun nen vrouwen terecht van wie de be- Niet alleen vindt er onderhoud aan het asfalt en de verkeerslichten plaats, maar ook past de gemeente enkele zaken aan. Zo verdwijnt de moge lijkheid voor autoverkeer vanuit de Reeshof om te keren op de Bredase- weg ter hoogte van huisnummer 476. Verder wordt de strook voor verkeer vanuit de Reeshof om linksaf te gaan richting het centrum (via Bredaseweg) langer. Ook komt er op de kruising naast de oversteekplaats voor fietsers een oversteekplaats met verkeerslich ten voor voetgangers. Het fietspad te genover de benzinepomp krijgt rood asfalt tussen de kruising en het Dol- lardpad. De werkzaamheden worden op vrijdag 3 mei afgerond. De samenwerking gaat van start in een aantal proeftuinen, te weten op het gebied van crisisbeheersing, bijzondere opsporingsambtenaren, werkmakelaars, belastingen en regi straties. Op basis van de ervaringen in deze operationele pilots bekijken de gemeenten op welke taakvelden een uitbreiding en/of intensivering van hun samenwerking mogelijk en gewenst is. Tilburg - Bij Horeca T Kwadraat aan het Olympiaplein wordt op don derdag 25 april om 14.00 uur het Het Werkt Café geopend. I heb- ioirle, rwijk be- 'werk gaan ving. Moorman (42) noemt I jaar gemeentepolitiek weest'. teraads Vaartlaan, daar wordt samen de bewonersgroep nog gestude op het beste ontwerp. In het kader van 'Tilburg Knapt Op!' zijn ook op andere plekken verschillende zaken opgepakt. Tal van kleine klusjes zijn in de omgeving van het Faxxge- bouw uitgevoerd. Er is daar ook flink gehandhaafd op hondenpoep. En in de Nazarethstraat komt vanaf deze week extra beplanting. Voor de actuele stand van zaken over de verschillende projecten in het ka der van 'Tilburg Knapt Op!' kunnen belangstellenden terecht op www. facebook.com/tilburgknaptop. Voordeel Met de start van de open lots verwachten betrekke ders voordeel te behalen voor hun gemeenten: kwal itéitsverbeteri ng op de genoemde dossiers en meer continuïteit in de gemeentelijke dienstverlening doordat medewer kers elkaar ondersteunen en als ach- tervang fungeren binnen de pilots, bijvoorbeeld in geval van ziekte. Slim schakelen Naast deze pilots zijn er al meer dere vormen van samenwerking in de regio, bijvoorbeeld binnen Hart van Brabant. Ook vanwege nieuwe gemeentelijke taken en verantwoor delijkheden op het terrein van de decentralisaties (Jeugdzorg, Parti cipatiewet en de overheveling van taken uit de Awbz naar de WMO). De pilots die de drie betrokken ge meenten nu afspreken beschouwen zij als een krachtige uitwerking van 'slim schakelen en verbinden' zoals verwoord in het provinciaal rapport Veerkrachtig Bestuur West-Brabant: 'Niet de grootte van een geme is bepalend voor de bestuurskr maar de mogelijkheid om slim te schakelen en te verbinden’. Het Het Werkt Café is een ontmoe- 'ingsplatform voor iedereen die op »ek is naar werk. Initiatiefnemers zijn Wendy Edens, Robert Voorn en Marjo Landsman. Zij hebben elkaar I ontmoet in november bij een work- I shop voor startende ondernemers I van het UWV. Ze ontdekten hoe fijn I en belangrijk het is om samen met I 'lotgenoten' ervaringen te kunnen I delen, elkaar te inspireren en samen I te zoeken naar mogelijkheden. Hier aan het braakliggend terrein aan de Mascagnistraat. Niet alleen kreeg dit veel reacties via social media, maar ook werden voor die locatie honderd handtekeningen ingezameld. "Ik ben érg tevreden met het feit dat de projecten in het kader van 'Tilburg Knapt Op!' goed lopen", vertelt WD- wethouder Roel Lauwerier (Schoon houden stad en wijkbeheer). "Het gaat echt om lelijke plekken, waar van buurtbewoners erg graag willen dat ze worden aangepakt." of een goed profiel op social media. Met elkaar zoeken ze antwoorden op verschillende vragen, zoals waar je geschikte vacatures vindt, hoe een goed cv eruitziet, hoe je een sollici tatiebrief schrijft, hoe je je voorbe reidt op een sollicitatiegesprek, hoe je social media bij je sollicitatie kunt gebruiken en wat je allemaal kunt doen om werk te vinden. Verder kun nen ervaringen met elkaar worden gedeeld. Deelname aan het Het Werkt Café is gratis. Consumpties zijn voor eigen rekening. De volgende Het Werkt Ca fés vinden plaats op donderdag 30 mei en donderdag 27 juni. Vertraging onderhoud Hultenseweg zaamheden is aangepast, onder meer omdat de temperatuur de afgelopen weken te laag is geweest voor het aanbrengen van asfalt, zo meldt de gemeente. Afhankelijk van het weer duren de werkzaamheden nu tot vrij dag 24 mei, in plaats van de eerder aangegeven einddatum van 3 mei. Inwoners van Tilburg konden via Fa cebook lelijke, vervuilde of onveilige plekken aanmelden die voor verbe tering in aanmerking komen. Met deze actie wil de gemeente Tilburg I verloedering van plekken in de stad tegen gaan. Van de aangedragen projecten kreeg het viaduct bij de Vaartlaan de meeste likes op Facebook. De werk- I zaamheden aan het voetbalveldje I bij de Dwingeloostraat starten deze week. Over vier weken kan er op dat veldje weer worden gevoetbald. Ook worden een bankje en een prullen bak geplaatst. Deze maand wordt ook gestart met de werkzaamheden valling als riskant wordt gezien. Op dit moment vinden alle bevallingen nog in het ziekenhuis plaats, maar de capaciteit daarvan is beperkt. Meer informatie over de steden band, dé projecten en het centrum is te vinden op www.tilburg-mata- galpa.nl. Drie fasen Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, werkt de gemeente in drie fasen. Tijdens de eerste en derde fase is er in beide rijrichtingen één rijbaan beschikbaar. Omdat de verkeerslich ten zijn uitgeschakeld, is het niet mogelijk om over te steken op de kruising Baroniebaan-Bredaseweg. Ook keren op de Baroniebaan kan dan niet. Tijdens de tweede fase (vrijdag 26 april 19.00 uur tot en met maandag 29 april 06.00 uur) wordt de hele kruising afgesloten om het asfalt te vervangen. Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Burgemees ter Baron van Voorst tot Voorstweg, Dongenseweg, Rueckertbaan en Ringbaan-West. Fietsers worden tijdens alle fasen omgeleid, via de verkeerslichten Warandelaan of de verkeerslichten Gilzerbaan. Projecten Het werk aan het Elise van Calcarpad is al wat langer bezig. Hoewel het pad was verboden voor automo bilisten, reden er erg vaak auto's in. Dat is niet meer mogelijk, de fiets- straat is via een paaltje nu fysiek af gesloten voor autoverkeer. Ook zijn er struiken geplant, zodat de graffiti uit het zicht verdwijnt. Het ontwerp voor de onderdoorgang van de Wil lem Dreeshof-Korvelseweg is klaar. Voor wat betreft het viaduct bij de Het centrum is een belangrijk projèct van de Stedenband Tilburg-Matagal- Pa' gemeente Tilburg, Kompaan en De Bocht, Thebe, het Elisabeth Ziekenhuis, RIBW, Prisma en de Ro taryclub Tilburg hebben zich de af gelopen jaren ingespannen om de realisatie van dit project mogelijk te maken. Mede dankzij verschillende donaties is er in totaal bijna 200.000 euro ingejameld. Het Landelijk Beraad Stedenbanden Nederland-Nicaragua (LBSNN) en de ontwikkelingsorganisatie Hivos verdubbelden het in Tilburg inge zamelde geld. Met het totaalbedrag wordt bijgedragen aan de bouwkos ten van het centrum en de aanschaf van een ambulance en een deel van de inventaris. De Nicaraguaanse overheid draagt c' 1 -------’- exploitatie van he overige kosten. Oe voorziening is volgens de ge meente Tilburg van belang om de relatief hoge moedersterfte in de re gio Matagalpa te kunnen bestrijden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5