n I I nfe I ££5 F Internationaal bsd kunstproject Slow Burn M in Spoorzone IN I Ml Ul( iPRIL j DOCI BEFWIÖUR I; i TEMPUR CHALLENGE Zondag 26e editie Truck Tour Tilburg BURGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 APRIL 2013 ALGEMEEN 3 Drempel Een werk van Peter Buggenhout (Belgie). FOTO: PETER LIGTENBERG TEST EN VIND UW PERFECTE MATRAS Aldert van der Burg Vlooien- en antiekmarkt lein! ein.nl KAIÜ REISKUSSEN aatwerk is de kracht JanVayne bij Muziekzaak Grasveld jcialist in Rooij TILBURG -In 2013 richt Fundament, bekend van Lustwarande, haar aandacht op de actuele herontwikkeling van de Tilburgse Spoorzone. Zandkuilstr. 23 - Poppel (B) - www.poppelsmeubelhuis.com ^Open: maandag t/m zondag 10.00- 18.00u - dinsdag gesloten^ Esbeek 's Ochtends om 8.00 uur begint de )RD LEIN.NL k 20% gratis op onze bekroonde schoenen! Actie loopt t/m 29 april 2013. gens der i op zaterdi o.a. het k’ Gigantische ruimtes Slow Burn vindt plaat lige locomotiefhallen ruimtes, ontworpen voor "■Quality beds by Coenen MA^^RmSMSs LIGTVOET SHOES Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel Koninginnedag zijn wij gesloten. LBURG ats in de vóórma an uit 1933. Deze —or het on- jf ment gratis toegankelijk, terugtredende overheid is langer mogelijk. De toegang volwassenen bedraagt 12,50 De ingang is via NS-FT bewegwijzering naar Openingstijden: woer.. dag, Hemelvaartsdag maandag van 11.00-1/ informatie: www.slowu Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be ^)pen: maandag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uurdinsdag gesloten^ de stoet te lang en de organisatie ervan te groot. Bovendien wordt alles door vrijwilligers uitgevoerd. Zo'n 240 motorrijders begeleidên vrijwillig de colonnes en sluiten de verkeerspunten af, ook rijden er wa- is van het Rode Kruis mee. Ver is een groot aantal vrijwilligers dag en zondag belast met klaarmaken van lunchpak- HILVARENBEEK - Op zondag 21 april ore varenbeekse Konh Concordia van 1839 een vlooien- en antiekmarkt op het parkeerterrein van sportpark De Roodloop aan de Tilburgseweg in Hilvarenbeek. Deze markt duurt op beide dagen van 11.00 tot 16." Door de is dat niet voor aagt 12,50 euro. >-Plein 3. Volg de aar gebouw 78. ?nsdag t/m zon- ,ag en Pinkster- '-17.00 uur. Meer lowburn.nl. Tilburg - Op zondag 21 april vindt te 26e Truck Tour Tilburg plaats. Maar liefst 278 vrachtwagens rij- ten die dag in colonne door de wigeving van Tilburg. derhoud van treinen, in totaal ruim 15.000 m2, worden voor het eerst voor het algemene publiek ontslo ten. Kunstwerken, bezoekers en hun stemmen lijken geleidelijk te ver dwijnen in de gigantische ruimtes. De dertien werken vormen sahien met de locatie en de bezoekers een onlosmakelijk geheel. Meestal zijn exposities van Funda- g bij DB Schenker luijbregts/Bakker l 'rijven stellen hun 1 jeloos ter beschikkinc _,tocht van ongeveer "”t door Tilburg en aar is er een ander en hedendaagse kunst is'tijd'beslist geen nieuw thema, maar sinds het nieuwe millennium is het weer erg actueel. Al die hedendaagse kunst werken leveren een bijdrage aan ons voortschrijdend inzicht in het begrip 'tijd'. Tijd is als het ware een veen brand, a slow burn. De plannen voor de Spoorzone zijn nog lang niet definitief, o.a. als ge volg van de. economische crisis. Er heerst als het ware een onvoorziene chaos, die niet per se negatief is, maar kan leiden tot een broedplaats effect, waar geleidelijk en tamelijk onvoorspelbaar nieuwe activiteiten ontstaan. Slow Burn toont voor het meren deel nieuwe werken, die speciaal voor de expositie gemaakt zijn, ge combineerd met een aantal recente bestaande werken, die nog niet of nauwelijks eerder in Nederland te zien waren. Honderdvijftig jaar na de start van de bouw van de NS Werkplaats vindt hier van 6 april tot 23 juni de inter nationale expositie Slow Burn - an index of possibilities plaats. Slow Burn is het eerste internationale project in de Spoorzone en speelt daarom een pioniersrol. De expositie stelt twee thema's centraal, die ken merkend zijn voor ontwikkelingen in de hedendaagse kunst als ook voor spoorzones: tijd en entropie, ofwel geordende chaos. Als er iets kenmerkend is voor een spoorzone is het wel het begrip'tijd'. Het reizen, het passeren maar ook de historie van de monumentale in dustriële architectuur roepen dit be griponmiddellijk op. In de moderne o zaterdag 20 en organiseert de Hil- linklijke Harmonie Tilburg - Op zaterdag 20 april or ganiseert Muziekzaak Grasveld, Poirterstraat 4-4a in Tilburg, een gastoptreden van niemand minder I dan Jan Vayne. Hij zal spelen op een Steingraeber Söhne vleugel. H j PianistJan Vayne heeft improvisa- I tie tot een ware kunst verheven. I Of het nu om klassiek repertoire gaat of populaire hedendaagse muziek. Het is een bijzondere be levenis om naar zijn virtuose pi- anospel te kijken, maar bovenal te luisteren. Tussen 12.00-16.00 uur zal hij voor u zijn geweldige Improvisaties laten horen. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. Tja, dit wordt weer een stukske in de categorie 'klein leed'. Maar ik kan het gewoon niet laten om het op deze plek in de krant te hebben over de kruising van het lepenpad met de Beukenstraat. De gemeente stuurde in februari een bewonersbrief met de me- dedeling dat het plateau waar de kruising zich op bevindt, door een drempel wordt vervangen. Zo zouden automobilisten op de Beukenstraat worden gedwon- gen om af te remmen en fietsers op het lepenpad veilig voor te laten gaan. Hartstikke goede actie van de gemeente, zou je denken, want volgens de schrij- ver van de bewonersbrief waren er in het verleden verscheidene ongevallen gebeurd. Dat geloof ik graag. Ik fiets zelf al jarenlang vaak over die kruising en vorig jaar was ik een keer getuige van de lancering van een fietsster. j Zag er akelig uit. Gelukkig waren de ambulance en de politie snel ter plaatse. Zelf heb ik er jaren geleden als automobilist ook een keer een spatbordje van een fiets aangetikt, toen het weer en daardoor het zicht slecht waren. Dat liep gelukkig iets beter af. Maar goed, dat zou nu allemaal anders worden. De drempel zou de verkeersveiligheid op die plek verbeteren. Alleen moest eerst het verkeer vanwege de werk- zaamheden ongeveer tweeën- halve week woeden omgeleid. Een paar weken terug kwam ik er weer eens. Verrek, schoot het door me heen, ze hadden die kruising toch verbouwd? Waarom zie ik in feite geen en- kei verschil met de kruising zo- als die er vóór februari lag? Nog eens gekeken, maar toen kwam ik toch echt tot de conclusie dat er gewoon helemaal niks is ver- anderd! Je scheurt er met je auto waarschijnlijk nog net zo gemak- kelijk overheen als vóór de werk- zaamheden. Hebben we hier echt belasting voor betaald? Ik heb er nog even over gebeld met een woordvoerder van de gemeente, want dat wil een en ander nog wel eens verduidelij- ken, maar deze keer werd ik er niet wijzer van. Hoe zit dat? Oké, dit geval vormt uiteraard nou niet bepaald aanleiding om direct het aftreden van ver- keerswethouder Roel Lauwerier te eisen, maar merkwaardig is dit toch wel. Volgens mij is het er nog net zo gevaarlijk als vóór de werkzaamheden. Dus blijven uitkijken daar, automobilisten en fietsers. De Truck Tour Tilburg is een schit terend evenement met een lande lijke uitstraling, voor zowel mensen Wt een verstandelijke beperking sis voor vrachtwagenchauffeurs. De Stichting TruckTourTilburg is hoofd- zakelijk aangewezen op steun van Itet bedrijfsleven en particulieren, öe bedrijven stellen hun vrachtwa- 9ens en brandstof ter beschikking, 1 leveren hun bijdrage voor onder andere het gebruik van materiaal, de 1 wchpakketten, de attenties voor deelnemers of gewoon een I sponsorbijdrage. Vrijwilligers Evenals in de afgelopen jaren was er weer een groot aantal inschrij vingen; ongeveer 450 deelnemers ruim 300 vrachtwagenchauffeurs I nebben zich aangemeld. Er is echter een limiet met betrekking tot het aantal vrachtwagens, anders wordt dag op Industrieterrein Katsbogten in Tilburg bij DB Schenker en bij van Gebr. Huijbregts/Bakker Logistiek. Deze bedrijven stellen hun terreinen belangeloos ter beschikking. De dagtocht van ongeveer 90 kilo meter gaat door Tilburg en omstre ken. Elk jaar is er een andere route. Om 10.00 uur vertrekt de stoet in vier colonnes met tussenpozen van een kwartier. Het eerste deel van de route leidt naar de stopplaats, waar tussen de middag wordt geluncht. Dit jaar heeft transportbedrijf A. van Dommelen aan de Notelstraat in Es beek hiervoor zijn terrein gratis ter beschikking gesteld. Tijdens de stop is er volop live mu ziek van diverse zangers en bandjes. De discoverlichting wordt verzorgd door Ultra Sound en verder is Van Geel Roadshows aanwezig met zijn promotietrailer. Om 14.30 uur ver volgt de stoet zijn route om onge veer om 16.45 uur weer op het Indu strieterrein Katsbogten in Tilburg te arriveren. De route van de Truck Tour Tilburg kunt u lezen op onze website www. tilburgsekoerier.nl ketten, het vullen van cadeautasjes voor de deelnemers, het inrichten van de stopplaats, het koffiezetten en het regelen van het verkeer op de vertrek- en stopplaats. Iedereen wil maar al te graag de deelnemers de dag van hun leven bezorgen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 3