Oisterwijk krijgt nieuw kunstevenement Timmermans Groente en Fruit steunt Alpe d'HuZes Studenten starten kringloopwinkel in Tilburg Koninginnefestival Korvel compleet Kroningsfeest DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 MAART2013 ALGEMEEN 7 URGSE KOERIER René Timmermans (midden) met de deelnemers aan de Alpe d'HuZes. Door Petra Jansen EKO-Keurmerk certificaat voor EkoPlaza [ledub „^1 vrijdag- informatie CURSUSSEN workshops Tel. 01 MS, •STERS TILBURG - Een uit de hand gelopen afstudeerproject levert Tilburg een nieuwe kringloopwinkel op. keuze erechtjes. i diverse ast ook nese htjes. 0 uur) o. €21,50 1 €23,50 €11,50 www.ekoplaza.nl jrmerk.nl. 0 uur) ,50 €11,50 houdt iiloop- veghel Onlangs werd in Bussum het EKO-Keurmerk certificaat uit gereikt aan EkoPlaza Formulema- nager Geert-Jan Smits. Met 62 su permarkten is EkoPlaza de eerste keten die het EKO-Keurmerk mag voeren. en Jop var d'HuZes. beide ol den. I i hedendaagse zoekt of verschil burgse roc-studenten (23) en Casey Helmer De twee Tilbt Ruben Signer (19) zijn de initiatiefnemers van een op één )k Lotje, Mé Bij Kunstpunt Oisterwijk worden in verband met de hoge beveiligingskosten buiten geen grote kunstwerken geplaatst, zoals hier bij Oisterwijk Sculptuur. FOTOZTEKST: JORIS VAN DER PIJLL/OISTERWIJKNIEUWS.NL jisthe nu, een, klanten ële status ie doelstelling SPEC31 AL Uw maat is ons probleem! voert de bezoekers langs verschillen de plekken in het dorp, waarmee de organisatie er ook voor zorgt dat de bezoekers zich verspreiden en zowel winkeliers als horeca in het gehele centrum profijt kunnen hebben van deze extra recreatieve aandacht. Alle activiteiten zijn voor iedereen gratis toegankelijk en er worden activiteiten georganiseerd voor de Oisterwijkse scholen om kennis te maken met mo ttooi aanbod Mindfulness Woensdagavond 10 april (19.30 - 22.00) en vrijdagmiddag 13 april (15.00 -17.30) start in Centrum Bewust Bewe gen een Mindfulness training. De trai ning biedt gelegenheid te groeien in het leven. Prijs: slechts 250 Euro. Infor matie: Jop van Oeveren 06 49634493 bewustbewegen@online.nl www.centru m bewustbewegen .n I Spullen doneren De winkel gaat in april open, maar er kunnen nu al spullen gedoneerd worden. Dat kan op woensdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. De winkel zal geópend zijn op ~!!Jen zaterdagmiddag. Meer informatie op www.stichtinggoede- renhulptilburg.com. Schouwburgrmg 125 Tilburg Tel. 013-5426847 «ww.ggtilburgfnl - gspecial@xs4all.nl ma. gesloten - do. koopavond Cursus plaatsen? U wilt een cursus plaatsen’ Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. Of kom langs op ons kantoor. Inloopochtend stomadragers Tilburg - De stomavereniging hc dinsdag 26 maart weer een ink ochtend voor mensen met een stoma en hun partners. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 12.00 uur bij de aula van het St.Elisabeth Ziekenhuis. Info: Nico Kat, tel. 06-51304415. Enkele kunstateliers, lokale kunste naars en de voormalige organisatie van het Kunstplein Oisterwijk richt ten een nieuwe stichting op om kunst in Oisterwijk levendig en laag drempelig te houden. Het evene ment dat van 5 tot en met 20 mei op de agenda staat, vormt dan ook een verdere uitbreiding op het Kunst plein Oisterwijk, dat vorig jaar werd gehouden in een leegstaand pand aan het Lindeplein. Dit jaar is het de bedoeling meerdere leegstaande panden, maar ook winkeletalages en buitenlocaties in het centrum, te vul len met kunstwerken van zowel lo kale als internationale kunstenaars; bekend en minder bekend talent. Het moet een veelzijdig evenement worden met schilderijen, beelden, staatkunst, straattheater, dans, gra fische kunst, installaties, glaskunst en keramische kunst. Een kunstroute Tilburg - Timmermans Groente en Fruit houdt de komende tijd een bij zondere actie ter ondersteuning van het evenement Alpe d'HuZes. In de winkel is een speciale Alpe d'HuZes- salade te koop. Van elk bakje dat word verkocht, gaat 50 cent naar het goede doel: KWF Kankerbestrijding. De beklimming van de Alpe d'Huez vindt plaats op 5 en 6 juni. Deelne mers gaan op één dag zes keer de berg op. Ook Lotje, Marleen, Janneke Geen winstoogmerk Volgens Ruben is de nieuwe winkel de enige zonder winstoogmerk. Sa men mettweedehandswinkel PortA- gora, die toevallig in dezelfde straat is gevestigd op nummer 133. "La Poubelle, onderdeel van Diamant, moet bijvoorbeeld-winst maken", legt Ruben uit. "Dat maakt dat de spullen voor mensen met een laag inkomen best duur zijn. Voor die doelgroep is er wel een voedselbank, maar nog geen winkel waar je voor weinig geld spullen voor in huis kan kopen." Tilburg-Ookdit jaar wordt Koningin nedag gevierd op de Korvelseweg. Het bekende festival vindt plaats op dinsdag 30 april van 10.00 tot 17.00 uur. Koninginnedag op de Korvel is één groot feest met diverse attrac ties en optredens, presentaties van goede doelen, deelnemende win keliers, maar ook ondernemers van buitenaf. Vanwege de troonswisse ling zullen er diverse plasma-scher- men staan, met op het Korvelplein een groot LED-scherm, met daarop Wie is Maitreya? In alle grote religies bestaat het idee van verdere openbaring door een toe komst Leraar. Deze wereldleraar voor het komende tijdperk is reeds onder ons en verschijnt geleidelijk in de open baarheid. Verschillende godsdiensten verwachten Hem, elk onder een eigen naam. Allemaal namen voor hetzelfde individu: de Heer Maitreya Hij is ech ter geen religieus leidsman, maar een leraar in de ruimste zin van het woord. Hij stimuleert de samenwerking tussen de vele ideologische partijen en spoort ons aan tot goede wil en samen-delen. Hij wijst ons de weg uit de huidige crisis en zet het handelen van de mens hierin kracht bij. "Wanneer de mensen beseffen dat alleen samen delen de gekoesterde denkbeelden van vrijheid en rechtvaardigheid tot leven zal bren gen, zullen ze beginnen aan een trans formatie van de samenleving die alles wat ze zich tot nu toe hebben voor gesteld, te boven gaat". Maitreya komt niet alleen maar is het oudste lid van een groep die in het Oosten bekend staan als de Meesters van Wijsheid. Voor meer informatie over Maitreya en zijn leringen nodigen wij u uit op onze lezing op woensdag 27 maart in wijk centrum De Coppele, Prunusstraat 69 te Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur, deur open 19.30 uur .Toegang: gratis. Meer informatie: www.sharenl.org Mindfulness Het Zuiderkwartier, Wassenaerlaan 38, Tilburg biedt een nieuwe activiteit aan; een 8 weekse Mindfulness cursus op donderdag 9.30 - 10.45 uur 4 euro per les. Het is een effectieve 8 weekse cur sus om meer rust en balans in je leven te krijgen. Naar een methode van Jon Kabat-Zinn. Aan de hand van eenvou dige oefeningen die gemakkelijk in het dagelijks leven zijn in te passen. Con tact: Denise Rombouts yogadocent, Mindfulness trainer 06-28097070 "an Abeelen fietsen voor Alpe js. Zij doen mee omdat hun suders aan kanker zijn overle- Het team moet minimaal 10.000 euro ophalen om mee te mogen rij den. René Timmermans wil hen als groot fietsliefhebber graag steunen. De salade is de komende maanden nog te koop in de winkels aan de Heyhoefpromenade en de Wester- markt in Tilburg. Een bakje van 250 gram kost 1,99 euro. de live-beelden uit Amsterdam. U hoeft dus niets te missen. Wilt u van uw overbodige spullen af, maar viste u achter het net bij de Meimarkt? Op de Korvelseweg is er nog volop ruimte voor de vrijmarkt. Breng uw (overbodige) spullen aan de man en boek nu een plaats op de Korvelse vrijmarkt. Ga naar www.kor- vel-winkelstraat.nl en klik op Groots Koninginnefestival. Hier vindt u aan meldformulieren voor de vrijmarkt, ook voor kinderen. Gratis registreren Bezoekers van Stichting Goederen hulp Tilburg moeten zich wel (gratis) laten registreren en bewijzen dat zij tot de doelgroep behoren. Zij moe ten daarvoor bijvoorbeeld een pas van de voedselbank of een bewijs van Sociale Zaken kunnen tonen. derne en hedendaagse kunst. De stichting zoekt op dit momenj contact met verschillende initiatie ven, waaronder de organisatie van Oisterwijk Sculptuur (dat dit jaar niet wordt georganiseerd) en bijvoor beeld De Lind 4 om de samenwer king op gebied van kunstevenemen- ten te bevorderen. Meer informatie is te vinden op www.kunstpuntoisterwijk.nl. OISTERWIJK - In navolging van het vorig jaar georga- niseerde Kunstplein Oister wijk komt er dit jaar een groots kunstevenement, verspreid door het centrum van Oisterwijk. Djt gebied, zo hoopt de organisatie, moet een'kunstpunt'voor de regio worden. Wie is Jezus? Waarom is de wereld zoals die nu is? Wie is Jezus volgens mensen en vol gens Hemzelf; is de Bijbel betrouw baar?; Hoe was Jezus als mens, als leraar, en waarom moest Hij sterven? Wat betekent dit voor jou en mij? Op 28 maart start de workshop waarbij we samen op zoek gaan naar antwoor den op deze vragen. De avonden- (7) beginnen om 20:00 uur tot ongeveer 22:00 uur. Voor meer informatie kun je contact opnemen met: José Bertens: 013-5701390 of 06-42925127 Roel van Vucht: 06-10325629 nieuwe kringloopwinkel in Tilburg: de Stichting Goederenhulp Tilburg. De winkel aan de Goirkestraat 16.1a opent in april en is uitsluitend be doeld voor mensen met een laag inkomen. Afstudeerproject De kringloopwinkel is eigenlijk een uit de hand gelopen afstudeerpro ject van de twee studenten Sociaal Maatschappelijk Dienstverlening. Voorlopig gaan zij verder met de kringloopwinkel. "Het zou natuur lijk geweldig zijn als de winkel over 40 jaar nog bestaat; al ben ik zelf dan niet meer bij betrokken", aldus Ruben. Het keurmerk is gebaseerd op het aandeel biologische producten, dat minimaal 90% van het totale assor timent moet zijn, en een aantoon baar duurzame bedrijfsvoering. De volgende stap voor EkoPlaza is een 100% biologisch assortiment. EkoPlaza Formulemanager Geert- Jan Smits startte ruim vier maanden geleden aan het certificeringtraject. Nu dit geslaagd is, zijn de EkoPlaza's geïnspireerd om nieuwe stappen te zetten in hun streven naar het verder bereikbaar maken van biolo gisch eten. "Als biolögisthe super markt willen we, juist nu, een veilige haven zijn voor onze klanten en dat heeft nu een officiële status gekre gen. Onze volgende doelstelling is om van een assortiment met 90% biologische producten naar 100% te gaan. En daar zijn we inmiddels druk mee bezig." Om het duur- zaamheidsbeleid te optimaliseren is EkoPlaza onlangs een academie gestart om medewerkers de kans te geven zich verder te specialiseren op het gebied van veilige en biolo gische voeding. Meer informatie: en www.eko-keurr ima)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7