I Rode harten voor Rooi Harten De woonbijlage van De Tilburgse Koerier Villawijk bij Berkel-Enschot 'Tiwos is ambitieuze en betrokken corporatie' Alles-in-één gazonmest voor voorjaar en najaar I ij tilburgwoont.nl Liefde is: de zon, jij en ik in de tuin van Rootharten... Liefde is: home sweet home... 2013 PAGINA 8 OPLAGE 1 12.500 DONDERDAG 21 MAART 2013 ?rstede xlgang rde Korting grondprijs energiezuinige sociale woningen TILBURG - Tiwos heeft eind 2012 een 360-gra- den onderzoek laten uitvoeren om te kijken of ze met haar beleidsplan op de goede weg zit. voorde urg ;n Bouw- J te srten Medewerkers De algemene conclusie van het medewerkersonderzoek is dat me- iraen, ne De jont Zool kunnen 1 amheden." we er Hen ze tot voor man ver meer s wordt teerd in www.rooihar 352135. 3 Huisnummer 9 gront Tilbui voor gerealiseerd, an de eerste oop. De prijzen Op de website door bewonersonderzoeken. geen handjes vrij zoek gegaan na; jende energieprijzen en oleerde huizen wordt de g voor veel gezinnen etaalbaar. Dat is een l en die moeten logelijkeen halt Het onderzoek bestond uit een ima go- en medewerkersonderzoek en een externe, onafhankelijke visitatie. Daarnaast houdt Tiwos het hele jaar J' ,_..JUit al deze onderzoeken komt het beeld naar voren van een ambitieuze en betrokken corporatie, die haar ambi ties waar weet te maken. bedrijf. Gelijktijdig met onze zoek tocht verzocht de Ambacht 'sCool (voorheen 100% BOUW) ons om deel te nemen aan een open dag op hun locatie aan de Stappegoorweg. Wij hebben toen voorgesteld niet een "gewone" bedrijfspresentatie te ge ven maar samen met de leerlingen aan de slag te gaan en de harten ter plekke te maken. Het was een leuk proces, er werd goed meegedacht over de materiaalkeuze en de afwer king (de harten moeten langere tijd dewerkers van Tiwos betrokken en tevreden zijn. Tiwos krijgt als werk gever een 8,1 gemiddeld. 98% is er trots op om voor Tiwos te werken, 96% voelt zich verbonden met de kernwaarden sociaal, dichtbij en ge dreven en 95% vindt de werksfeer binnen Tiwos goed. rond de 1.000 vierkante meter. Het project wordt ontwikkeld door de provincie Brabant. Zij bezit er zelf ■nd en ze heeft met de gemeente )urg een overeenkomst gesloten >r de aankoop van gronden van de gemeente. De wijk wordt in fasen o Naar verwachting gaar kavels in 2014 in verkoop zijn nog niet bekend. Op de website van de gemeente Tilburg is er meer over te lezen. Imago-onderzoek Aan het imago-onderzoek deden ruim 400 huurders, maatschappelij ke partners en klantrelaties mee. Bij de vraag welke associaties het eerste bij huurders opkwamen noemden zij onder andere 'betrouwbaar' en 'goe de verhuurder'. Ook'sociaal'en'vrien delijk' kwam veel naar voren. Bij alle respondenten blijkt dat hoe beter men Tiwos kent, hoe beter ze Tiwos beoordelen. Huurders die Tiwos van naam kennen geven een score van 3,5 uit 5. Kent men Tiwos zeer goed dan geven ze een 3,9. Bij maatschap pelijk partners was de score 4,1 als men Tiwos zeer goed kent. TILBURG - Van der Weegen Dou' ontwikkeling vond Valentijnsdag zeer bij de projectnaam Rooi Harte passen om het ongemerkt voorbij te laten gaan. Een woordvoerder van Van der Weegen meldt: "Naast een uitdeelactie in de binnenstad wilden we ook op locatie iets doen. Het idee van de rode Harten op Rooi Harten lag natuurlijk voor de hand, maar omdat het maatwerk was en we zelf i—--i:-jj hadden, zijn we op naar een uitvoerend is mede tot stand gekomen door interviews met tal van belanghou- ders en een grondige analyse van interne documenten en werkwij zen. Gemiddeld scoort Tiwos een 7,3. Van belanghouders krijgt Tiwos een 7,9. De gemeente villawijk in de grote bui- anhout, Ber- tangent rondom bied 'Oostkamer', .-Enschot ligt, wil particuliere laken. Op dit moment werkt zij aan de voorberei ding van het bestemmingsplan. Bijzonder is dat de bouwkavels erg groot zijn. Gemiddeld zijn ze en de leerlingen van Cool konden hun vak manschap demonstreren. Het resul taat mag gezien worden, het is echt vakwerk geworden. De jongens van de Ambacht 'sCool kunnen trots zijn op hun werkzaar 1 1 Van der Weegen verwacht de ge plande woningen op de locatie per 1 april in de verkoop te brengen. Kijk voor meer informatie over het pro ject Rooi Harten op www.rooiharten. nlofbel met013-53f Visitatie Visitatiebureau PwC stelt in haar rapport: "Tiwos is een ambitieuze sn betrokken corporatie die haar maatschappelijke opgave nadruk kelijk en helder in haar strategie verwerkt. De organisatie geeft trots en met een herkenbaar profiel uit voering aan haar doelstellingen en dit wordt door haar omgeving dan ook herkend en erkend. Dit doet Tiwos in een grootstedelijke om geving met alle volkshuisvestelijke uitdagingen die daarbij horen. Dit uit zich onder meer in de nadruk kelijke focus op huurders met een laag inkomen en bijzondere doel groepen en de daaruit voortko mende lage huren. Het gaat Tiwos daarbij niet slechts om het facilite- ren in de woonbehoefte maar ook (vooral) om het bieden van kansen aan bewoners." Het visitatierapport Tilburg Woningcorporaties die bouwkavels kopen van de ge meente Tilburg krijgen korting als ze energiezuinige sociale woningen bouwen. Dat geld voor zowel huur (minder dan 681 euro maandhuur) als koop (minder dan 160.000 euro). De maatregel wordt genomen om de bouw van energiezuinige wonin gen te stimuleren. Omdat dé ener gieprijzen sterk stijgen beslaan deze lasten een steeds groter deel van de totale lasten. Wethouder Berend de Vries van Milieu: "Door de steeds Kansen Directeur-bestuurder René Scher- penisse is blij met de lovende uit komsten: "Als corporatie zijn v voor onze bewoners. We wille kansen bieden om vooruit te ko men in het leven. De basis daarvoor is een goed thuis in een fijne buurt. Daarom richten we ons niet alleen op wonen maar ook op de woon omgeving en projecten die sociale stijging bevorderen. Daarvoor zet ten we maatschappelijk kapitaal in, wat we natuurlijk zo goed mogelijk willen investeren. Uit de resultaten blijkt dat we dat volgens onze om geving goed doen en ook waarma ken wat we zeggen. Het is mooi dat dat gezien wordt." Scherpende gaat verder: "Er blijft altijd wat te verbete ren. Bijvoorbeeld de vastlegging van onze visie bij ons financieel beleid. En, al werken we goedkoper dan de gemiddelde corporatie, we wil len nog meer inzetten op efficiency en kijken of wat we bijvoorbeeld doen in onze wijken ook echt wat toevoegt. Daarnaast scoorden we bijvoorbeeld minder hoog op 'ge dreven'in ons imago-onderzoek dan we verwachtten. We gaan dus kijken hoe we dat kunnen aanpakken. Een ander puntje is de inzet van ons geld. We hebben niet onbeperkt geld en onbeperkte wensen en ideeën. We moeten dus keuzes maken." Bewonersonderzoeken Tiwos houdt doorlopend onder zoeken onder haar huurders. Een maand nadat er een reparatiever- zoek is uitgevoerd, sleutels zijn in genomen of uitgereikt wordt een deel van de huurders gebeld door onderzoeksbureau USP om de service van Tiwos te beoordelen. Nieuwe huurders geven Tiwos een 7,7 voor de service, vertrekkende huurders een 7,8 en voor het proces rond reparatieverzoeken wordt een 7,5 gegeven. Cijfers die ruim boven het landelijke gemiddelde liggen. het resultaat is een mooi, gezond en groen lentegazon. Pokon Gazonmest Plus met kalk be staat uit organisch-minerale mest- korrels die verrijkt zijn met kalk. Je strooit ze in het voorjaar over het gazon. De kalk zorgt er voor dat de zuurgraad van de grond verlaagd wordt. De grond krijgt meer lucht en dat zorgt onder meer voor een bete re waterhuishouding. Bovendien kan het gras kan dieper en sterker worte len. De mestkorrels geven vervolgens voeding aan het gazon en hebben een indirecte werking tegen mos. Het gras krijgt daardoor kracht en een gezonde, groene kleur. De nieuwe Gazonmest Plus met kalk gebruik je slechts één keer in het voorjaar. Wan neer je het ook strooit in het najaar, krijgt het ejazon extra bescherming tegen winterse omstandigheden. Kijk voor meer informatie op www. pokon.nl. BERKEL-ENSCHOT Tilburg krijgt een Nieuwe Warande, het tengebied tussen Uder kel-Enschot en de t’ Tilburg. In het gebii dat dicht bij Berkel-E de gemeente ruimt 200 bouwkavels mogelijk ma moment werkt zij aan de jestemmi iijzonder is dat de verder stijge slecht geïsoli energierekening inmiddels onbet slechte ontwikkeling i we dan ook zo snel m< toeroepen." De korting op de grondprijs door de corporaties geïnveste extra energiebesparing. De corpora ties verwachten de komende jaren honderden woningen te bouwen die voor deze regeling in aanmer king komen. Tilburg - Na de winter zien de mees te gazons er vaak futloos uit. Van een frisgroen tapijtje is dan meestal geen sprake. Om het gazon weer tot leven te brengen, moest je kort verschillende handelingen richten. Vanaf 2013 is dat niet n nodig want groenspecialist Pokon in troduceert een alles-in-één voeding voor het voorjaar en najaar: Gazon mest Plus met kalk. Het nieuwe pro duct is even simpel als revolutionair. Aparte, arbeidsintensieve gazonbe handelingen behoren tot het verle den. "Sterker nog, een mooi gazon is nu een eitje! Zeker na een koude winter heeft het voorjaarsgazon extra kalk en voe ding nodig. Pokon introduceert een alles-in-één pakket voor een stralend lentegazon. Gazonmest Plus met kalk maakt een einde aan een inge wikkelde en tijdrovende gazonbe handeling. In één keer ben je klaar en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 31