1 i n Een kijkje in de keuken van bedrijven in de regio Tilburg L 5 I IE 2013 PAGINA,? .eeTlLfiÜRGSE KOEHIEK - i DONDERDAG Et MAART 2013^ -PAGINA 3 FOTO: PETER LIGTENBERG Esther IJzer - voorzitter te bezoeken. Voor zen. ALLE QRCODES IN DEZE BEDRIJVENRONDE KRANT VERWIJZEN NAAR EEN FILMPJE VAN HET DESBETREFFENDE BEDRIJF EN HUN ACTIVITEITEN OP 24 MAART. TILBURG - Files op een zon dag in Tilburg? Die kans is 24 maart erg groot. Oorzaak: de Bedrijvenronde Hart van Brabant. Een concept dat zijn bestaansrecht op diverse plek ken al ruimschoots heeft bewe- De gehele commissie Bedrijvenronde Hart van Brabant wenst u een ondernemende dag toe! "Toch was het vooral in de beginperiode nog zoeken", bekent IJzer."Het was een gigantische klus. Dat we het voor elkaar hebben gekregen is te danken aan ons hechte en enthousiaste team. De Bedrijvenronde is Als wethouder Economische Zaken weet ik hoe divers ons bedrijfsle ven is. Van grote multinationals tot net opgerichte eenmansbedrij ven en van een verpakkingsbedrijf tot een bedrijf dat voedsel-ingre- diënten maakt voor snoep, ijs en chips; Tilburg heeft alles. De Bedrijvenronde Hart van Brabant biedt een ideale mogelijkheid om op een ongedwongen manier meer te weten komen over de Tilburgse bedrijven. De dag is bedoeld voor volwassenen en kinderen, geïnteresseerden, collega-ondernemers, maar ook voor werkzoekenden. Als u momen teel zonder werk zit en zoekende bent dan is de Bedrijvenronde Hart van Brabant een prima manier om u te oriënteren. Hoe vaak rijdt u niet langs een grote distributiehal op een van de Tilburgse bedrijventerreinen en vraagt u zich af wat daar binnen allemaal gebeurt? Of hoe zien de werkkamers van de wethouders en de burgemeester er eigenlijk uit? En hoe is het om in een trainings- model van een Chinook te zitten? Of misschien hebt u altijd al een rondleiding willen doen in het Koning Willem II stadion. Mocht u een bezoekje brengen aan het Tilburgse gemeentehuis; u bent van harte welkom om mijn werkkamer (nummer223) te bezichtigen. En houd zeker ook de lokale media in de gaten voor informatie. Erik de Ridder Wethouder Economische Zaken g reden dus om 24 maart tussen 11:00 en Je deelnemende bedrijven 1 meer informatie kunt u terecht op www.bedrijvenrondehvb.nl zelfs de economische crisis heeft de Bedrijvenronde’ niet kunnen temmen. De voorzitter prijst in dat kader de deelnemende bedrijven én sponsoren, die zich geenszins door de economische malaise hebben laten afschrikken. Goed gevoel “Ik zit hier dan ook met een Esther IJzer, voorzitter van de wal. "Het idee is werkelijkheic lachend over de Bedrijvenri Ie voorbeelden aan te hal inwoners en het bedrijfsleven z een gezamenlijk feest van te mt ontdekken valt. Dat het concept werkt, is in andere gemeenten en in Vlaanderen reeds bewezen. de steun van de bezoekers wij dat u onze inspanningen «j iet een bezoek aan de deelne- 5 organisaties. tie alvast alle deelnemer Gemeente Tilburg inzet om deze dag heid te maken. goed gevoel", steekt Bedrijvenronde, van :id geworden", zegt zij ironde. Om slechts enke- alen: scholen, gemeente, zijn betrokken om er maken, waarin veel te Genoeg 16:00 de Als laatste toevoeging wil de organisa- »rs, sponsors en g bedanken voor hun ig voor iedereen waar- Bovenop dit alles zijn er nog diverse leuke prij zen te winnen, middels Social Media-acties op Facebook. www.facebook.com/ bedrijvenronde.hartvanbrabant Om deze dag succesvol te maken wordt gerekend op c’ en hopen wij beloont me mende c-- Op zondag 24 maart openen 25 bedrijven in de regio Tilburg de deu ren. De Bedrijvenronde Hart van Brabant wordt voor de eerste keer georganiseerd in Tilburg en omgeving en biedteen unieke mogelijk heid om eens een kijkje in de keuken te nemen in onze geweldige bedrijven. De Bedrijvenronde Hart van Brabant wordt georganiseerd door de Junior Kamer, een organisatie voor jonge ondernemers. Lof Deze editie zal gestart worden met 25 open locaties die belangstellenden een blik achter de schermen gunnen. Soms moest daar stevig voor worden gelob byd, maar soms staat een open dag al op de agenda van een onderneming. Daarnaast alle lof voor de medewerkers van de deelnemende bedrijven. "Je ziet een enorme motivatie bij hen. We hebben het zelfs meegemaakt dat de directie van een bedrijf niet deel wilde nemen, maar alsnog overstag ging ómdat de medewerkers daarop aandrongen", aldus IJzer. In tijden van crisis inspireert de Bedrijvenronde, want tie is in handen van de Junior Kamer Hart van Brabant, commissie Bedrijvenronde. Op de foto van links naar rechts? staand: Marleen Vermeer, Martijn van Gruijthuijsen, Esther IJzer (voorzitter). Geert Friebel, Juan Felipe Munoz. Zittend: Frans Dilven, Germaine Paulusse en Joost van Dijk. Op de foto ontbreken Ralph Thomassen, Jozef Kwinten en Tommy Grein. Op zondag 24 maart begint om 11:00 de Bedrijvenronde Hart van Brabant. Een even eenvoudig maar doeltreffend con cept om jong en oud, werknemer en werk zoekende, gemeente en inwoners kennis te laten maken met de kracht van deze regio, namelijk de mensen en bedrijven. Het instrument is het openstellen van een kleine dertigtal bedrijven met leuke rond leidingen en informatieve activiteiten. Om van de dag een geslaagd evenement te maken is een ieder van harte uitgenodigd om gratis deel te nemen aan de activi teiten en vooral één of meerdere open bedrijven te bezoeken. Laat u verrassen tijdens rondleidingen, demonstraties en (kinder)activiteiten en bovendien maakt u kans op mooie en bijzondere prijzen! zenden bezoekers. Een indrukwekkend aantal, vooral gezien het feit dat het een eerste editie betreft. Het mag duidelijk zijn: de Bedrijvenronde zal in een keer op de evenementenkalender staan van menig inwo ner en een aanvulling zijn voor de regio. Met name door plezier, educatie en trots te verbinden. In deze economisch moeilijke tijden is het juist goed om te laten zien waar de kracht ligt en waar men trots op is. Een betere tijd als het begin van de lente is er dan ook niet om te markeren dat er hopelijk voor iedereen weer een mooie toekomst in het verschiet ligt met een gezonde groei van inkomen en welvaart. Mede daarom zul- len eventuele opbrengsten terugvloeien Hl naar lokale projecten van het goede doel yS van dit jaar, Mooi Zo, Goed Zo. 'W'B een professionele organisatie geworden. Een geolie de machine, die volledig draait op vrijwillige basis. Dat laatste verklaart misschien vooral het succes." IJzer benadrukt: "Wij doen dit niet om er ons brood mee te verdienen. Wij doen dit voor de inwoners-en het bedrijfsleven." In het kader hiervan is dan ook een lokaal goed doel gekozen om de opbrengsten terug te geven in lokale projecten met enthousiaste vrijwil ligers. Het goede doel is Mooi Zo, Goed Zo. Voorafgaand aan de eerste editie worden in de laat ste dagen van voorbereiding nog veelvuldig de kop pen bij elkaar gestoken. Om alles nog één keer door te spreken. Voor de zekerheid. Maar eigenlijk weet de organisatie al dat alles prima op de rit staat voor zon dag, wanneer om 11.00 uur bij Rüttchen het startsein klinkt voor de Bedrijvenronde Hart van Brabant 2013. Stiekem wordt door de organisatie gerekend op dui- De organisatie is in handen van de Junior Kamer Hart van Brabant. Een inmiddels steeds bekender wordende vereniging van ambitieuze ondernemende mensen J die zich geheel belangeloos inzetten voor de Bedrijvenronde. Het doel is dan ook "Learning by Doing" en dan past ook niets beter dan de mouwen op te stropen en een evenement voor iedereen op te zet ten. "Als lokale ondernemende mensen vinden we dat deze regio best wel eens mag laten zien dat hier een sterk bedrijfs leven is met vele prachtige organisaties", aldus Esther IJzer, voorzitter van de organi serende commissie Bedrijvenronde. Naast de Bedrijvenronde organiseert de Junior Kamer ook, een in de regio alom bekende ondernemersprijs, de Beste Ondernemers Visie trofee en is in 2012 gestart met het eerste Drakenbootfestival in de Piushaven. Beide evenementen zullen ook in 2013 weer plaatsvinden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 17