Ivy van den Heuvel: 'Den Haag is een sluwe ploeg r ra Toekomstteam Trappers ontvangt Den Bosch S Prijsuitreiking met Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel SPORT 15 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 MAART 2013 JRGSE KOERIER Theo Voorspuy, Gorin them 1304 Door Peter van Oirschot Ivy van den Heuvel geeft zijn Friese tegenstander Jeroen van Olphen het nakijken, foto: thijsfotografie.com tijdens uitvoc Brons Bregje Hultermans begir Stapi DAMMEN Yes-R i een en: 'ing n :elom.nl TILBURG - Destil Trappers is er ten koste van de Friesland Flyers in ge slaagd, om zich te kwa lificeren voor de finale van de play-offs om het kampioenschap van Ne derland. AANVALLER VINDT SEIZOEN PAS ECHT GESLAAGD BIJ KAMPIOENSCHAP er: Jig iek /rij A/d onze er ser dat i Casey Vanschagen FOTO: THUSFOTOGRAFIE.COM Haag veel ir sluwe pk die erg r de counter. te breng“r penaltysf ie Friezen (5-4). Ier 4 van 1 en voor tijc ar Eindhoven jvel terug op ig aanzijn appers.'lk beiden in Kunstr ting wi stimuleren. Wil je ook leren schaatsen neem dan een proefles bij TKV en meld je aan op via website www.tilburgse-kunst- rij-vereniging.nl. het bestuur van Stichting trijden Nederland. Deze stich- vil het kunstrijden in Nederland siete speL... landse ijshock vel graag eens de slag gaar Dat wordt s buitenlandse com[ er niet beter op. I clubs toch vaak vo' nen. Maar ik zit ua ik heb het in Tilburg uitste) mijn zin.' gen wapenen." De serie best-of-five om het lands kampioenschap begint op vrijdag 15 maart in Den Haag. Zondagavond 17 maart.om 19.00 uur staat in het IJssportcentrum Tilburg de tweede wedstrijd op het programma. Puike prestatie Ivy van den Heuvel kijkt met veel ple zier terug op het Chris Verwijst Toer nooi. "Ik vond het als jongetje mooi om dat toernooi te bezoeken, maar het was nog mooier om er te spe len. Als Nederlandse ijshockeyspeler groei je op met het Chris Verwijst Toernooi. Ik heb als speler vier keer meegedaan, drie keer in de kleuren van Tilburg Trappers en één keer met het Nederlands team. Ik ben met Trappers één keer derde geworden, een puike prestatie voor ons als club- team. We verloren in de halve finale van Zwitserland, onze enige neder laag. De eerste-keer dat ik meedeed onder 23 jaar. Na twee jaar keerde Ivy van den Heuv het oude nest. Hij is nu bezig tweede seizoen bij Destil Trap ben hier echt op mijn plek. Trappers ?nomen. Maar heeft een stabiele organisatie en veel trouwe supporters. En ik krijg de kans om met mijn vrienden in de eredivi sie te spelen." Zoals bijna alle Neder- :keyers zou Van den Heu ns in het buitenland aan an. “Maar ik ben realistisch, steeds moeilijker. In veel ipetities wordt het Bovendien kiezen k voor Noord-Ameri ka lt daar niet mee, want akend naar Het Chris Verwijst Toernooi kent opnieuw.een aansprekend deelnemers veld met de nationale U16 ploegen van Engeland, Oostenrijk, Hongarije en Nederland, en de teams Pinguïns Moskou, Edge Prep USA, Mannheim Jung Adler en Destil Trappers. Vrijdagavond 22 maart vindt vanaf 19.30 uur de officiële opening plaats met zoals ieder jaar een spectaculaire show vol muziek en ijssport en een spannend duel van 'thuisploeg' Destil Trappers. Speciale gast tijdens de openingsmanifestatie is rapper Yes-R. De overige duels vinden elke wedstrijddag plaats vanaf 08.00 uur, terwijl I de finales op zondag 24 maart vanaf 11 .OO.uur op het programma staan. Kaarten voor de openingsavond zijn tot woensdag 20 maart gratis ver krijgbaar via de link http://ticketpoint.nl/nl/evenement/97/chris-verwijst- openingsceremonie.html Trofee Ivy van den Heuvel volgde de ijshoc- keyopieiding in Tilburg. Niettemin debuteerde hij in het seizoen 2006- 2007 in de eredivisie als speler van de Amstel Tijgers. “Van mijn 13e tot mijn 17e heb ik voor Trappers ge speeld. Dat ik naar een andere club ging werd mij door sommigen in Til burg niet in dank afger voor mijn ontwikkeling als speler is het goed geweest om die stap te zet ten", zegt Van den Heuvel. Na drie seizoenen Amsterdam te kende de 1,87 meter lange aanvaller in Eindhoven. In dienst van de Kemp hanen won hij de BennieTijnagelTro fee voor de beste Nederlandse speler Van den Heuvel hoopt binnenkort af te studeren aan de Johan Cruyff Uni; versity. Maar voor het zover is wacht de strijd om het landskampioen schap tegen HIJS Den Haag. "Ik ben tevreden met het winnen van de be ker en het halen van de finale van de play-offs, maar voor mij is het seizoen pas echt geslaagd als we kampioen worden. Dat is niet eenvoudig. Den heeft een goede ploeg met individuele klasse. Het is ook een Joeg. Ze hebben veel spelers makkelijk scoren, vooral op Daar moeten we ons te- Beslissend Veel deelnemers aan het Chris Ver wijst Toernooi hebben later een mooie ijshockeyloopbaan opge bouwd. De Amerikaanse goalie Rick DiPietro bijvoorbeeld, die in de NHL furore wist te maken bij de New York Islanders. De doelman kwam in 1995 ‘!!J*tjs het Chris Verwijst Toernooi mt voor de Boston Barons. Dichter bij huis zijn er veel deelne mers aan het Chris Verwijst Toer nooi, die zijn doorgedrongen tot de nationale top. Eén daarvan is Ivy van den Heuvel (24) van Destil Trappers. De aanvaller was in de zojuist gespeelde halve finale van de play-offs één van de beslissende spelers in zijn team. In de eerste thuiswedstrijd tegen de Friesland Flyers op vrijdag 8 maart wist de geboren Bosschenaar in de verlen ging het belangrijke sudden victory doelpunt te scoren (5-4). Een dag later wist de nummer 4 van Trap- pers dertien seconden voor tijd de tuburg - De finale om de KNSB Cup 2013 kunstrijden werd georgani seerd door de Tilburgse Kunstrij Vereniging (TKV) en verreden in het IJssportcentrum Tilburg. In de cate gorie Proms heeft Lenne van Gorp namens TKV goud gehaald en Emy Langenberg wist op een keurige vijfde plaats te eindigen. De genodigden van TKV, Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel, hebben de prijzen namens TKV uitgereikt en de kinderen en ouders waren na tuurlijk supertrots. De voormalige toppers Sjoukje en Joan dragen het kunstrijden nog altijd een warm hart toe en scouten de talenten en kijken hoe ze talenten verder kunnen hel pen op weg naar de top. Ze zitten Een groot aantal van de Tilburgse én Friese ijshockeyers, die zorgden vooreen indrukwekkende en bijzon der spannende halve finale, hebben met elkaar gemeen dat ze als junior hebben deelgenomen aan het pres tigieuze Chris Verwijst Toernooi in Tilburg. De 37e editie van dit interna tionale toernooi voor junioren onder 16 jaar vindt plaats van vrijdag 22 tot en met zondag 24'maart in het IJs sportcentrum Tilburg. eindhoven - In de Theo Koomenlaan in Eindhoven werd op zaterdag 9 maart het NK judo -15 jaar gehouden. Namens sportcentrum Jan de Rooy uit Goirle was Bregje Hultermans in de klasse -63 kg goed op dreef. Zij wist haar eerste twee partijen in winst om te zetten door tweemaal houd greep. In de halve eindstrijd stokte de opmars even. Bregje kwam de mat op en vergat even waarvoor ze kwam en voor ze het wist lag ze op haar rug. De strijd om de bronzen plak pakte zij echter voortvarend aan en Bregje won opnieuw met houdgreep. 2-2 op het scorebord te brengen. In de daarop volgende penaltyshots wisten de Tilburgers de Friezen op nieuw te kloppen. En dinsdagavond tekende Van den Heuvel voor de empty net goal, waarmee hij zijn team in veilige haven bracht (5-3). aan het Chris Verwijst Toernooi was de Sloveen Anze Kopitar één van onze tegenstanders. Hij speelt nu in de NHL voor de Los Angeles Kings, de laatste winnaar van de Stanley Cup." tuburg - Het Toekomstteam van Destil Trappers speelt op zondag 17 maart in het IJssportcentrum Tilburg een promotie-degradatie- wedstrijd tegen de Red Eagles uit 's-Hertogenbosch. Het gaat om het tweede duel in een serie best- of-three. De winnaar van de serie komt volgend seizoen uit in de ijs hockey eerste divisie. De verliezer speelt dan in de promotiedivisie. In het eerste duel in Den Bosch moest het team van trainer-coach Casey Vanschagen bij een stand van 3-3 elf seconden voor tijd nog een tegendoelpunt incasseren. De winnende treffer voor Red Eagles werd gescoord door routinier Leo van den Thillart (4-3).’ De wedstrijd van het Trappers Toekomstteam begint zondag om 14.15 uur op Stappegoor. Het jonge team kan dan alle steun gebruiken van de Tilburgse ijs- hockeyfans. De toegang is gratis. Als Trappers er in slaagt om een derde en beslissende wedstrijd af te dwingen wordt die op zondag 24 maart om 21.00 uur gespeeld in 's-Hertogenbosch. Fred Roedolph, Dordrecht, 1153 Na 6-11? kwam 29-24 20x29 39-33 28x39 25x34 43-39 34x32 37x6 met winst voor wit. Als zwart i.p.v. 6-11 vervolgd zou hebben met 3-8 ziet u de volgende mogelijke variant: 30- 24 07-11 35-30 13-19 24x02 20-24 02x32 24x42 37x48 28x46 Tijdens de afgelopen kwalificatie toernooien is de kwalitatief goede nieuwe NK junioren lichting goed doorgedrongen tot de top. Wouter Sipma eiste in de noord-oostelijke helft de eerste plaats op met 8-12, de hoogste score van de twee ge lijkwaardige toernooien. Bert Aal- berts, ook WK junioren, kwam via de TPR en met de score 8-10 ook bij de finalisten voor het komende NK, dat van vrijdag 5 t/m zaterdag 13 april in Steenwijk gehouden zal worden. In Schiedam eindigde Jo chem Zweerink als eerste met de score 8-11 2. Hein Meijer 8-11 3. A. v. Berkel 8-11 4. Ron Heusdens 8-10; de laatste ook met een hoge toernooi prestatierating. Combinaties als bovenstaand komen niet al te vaak voor, maar zij zijn wel gevoelig voor degene die hem om de oren krijgt. Als zwart de 2e variant had gekozen zou hij een dam op 46 als resultaat hebben kunnen verkrij gen bijvoorbeeld. In Huissen wordt op 16 maart de derde barragewedstrijd om de Ne derlandse clubdamtitel gespeeld, Huissen-Volendam. Gezien de vorige ontmoeting Volendam-Huissen 12- 8 bestaat de mogelijkheid dat een nieuwe reeks barragewedstrijden gehouden zal moeten worden. In de finale van het NK 2013 ontmoet Anton verder Baljakin, Boomstra, Pim Meurs en Michiel Kroesbergen. Met een persoonlijke rating van 1215 valt Bert Aalberts ver uit de toon met de overi gen die allen boven de 1400 uitkomen. J.v.d.Hooff

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 19