Geen boetes voor Gemeentenieuws winkeliers koopzondag <?Letsel Hotel op terrein Kempenbaan-West LETSELBUREAU Inloop voor locatie Zwijsen in Deprez-gebouw Ondergrondse containers in Udenhout Extra budget voor schuldpreventie 5 ALGEMEEN i De Kempenbaan-West met op de achtergrond het St. Elisabeth Ziekenhuis. FOTO: PETER LIGTENBERG 7W.CVt.nl I D Preventieplan In de Wet gemeentelijke schuldhulp- Vervanging containers De ondergrondse containers vervan- gens ver- :hting. rnemers krij- te reageren. Voorzitter Leo Prins van de Udenhoutse dorpsraad en wethouder Roel Lauwerier ver richtten afgelopen maandag de officiële opening van drie ondergrondse afvalcontainers in Udenhout. i van het het eer- iherzienir op het b persoon- t van de vooral overlast lucht- bebou- je ver- temers neld ge- zijn Personenschaderegeling URGSE KOERIB DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 FEBRUARI 2013 -'ectontwik- u inloopmo- belangheb- geven de bekijken, visie TILBURG- De rein Kempenb van een hotel, de uitbreiding van Ziekenhuis mogelijk maken. Voor gratis advies: 013-5470052 of 06-11347927 l.j.noordsij@letselbureau.nl Kijk voor vraag en antwoord op www.letselbureau.nl mr. LJ. Noordsij, register-expert Postbus 2087 5001 CB Tilburg gem« Wie v mingsi mondelinc kan cont lag is de standaard Tcedure c ie op zont leWinkeltij LETSELSCHADE? snelle afhandeling uw eigen letsel-adviseur zonder kosten Tilburg - De gemeente organiseert een inloopmoment voor omwo nenden van de locatie Zwijsen en andere belanghebbenden. Dit vindt plaats op donderdag 7 maart van 16.30 tot 17.30 uur in het Deprez-gebouw aan de Lange Nieuwstraat 172. TILBURG - De gemeente geeft geen gehoor aan 1 de oproep van de Stich ting tegen Verruiming Zondagopenstelling om I ondernemers die zondag I hun winkels te openen, direct te beboeten. gemeente wil op het ter- nbaan-West de vestiging iel, een zorgcomplex en het St. Elisabeth uweigen online dossier 24/7 beschikbaar projec sns het in ien en b: genheid ;rking te plan formeel ter Jd. een De plaatsing van deze ondergrondse containers is de start van een op- timalisatieproject waarbij in totaal op twintig supermarktlocaties in de stad ondergrondse containers worden geplaatst. Dit is één van de verschillende acties die tot doel heb ben om meer afval te sorteren en te recyclen. Informatieavond Veel mensen in het gebied hebben vorig jaar de informatieavond be tte activiteiten zijn gericht op finan ciële voorlichting en advisering in de wijken en in het bijzonder aan fi nancieel kwetsbare bijstandsgerech tigden die bij de gemeente bekend Dit staat in het Preventieplan ildhulpverlening 2013-2016 het college vorige week heeft rastgesteld. In het preventieplan is een aantal nieuwe activiteiten ontwikkeld die specifiek op risicogroepen zijn gericht. In de wijken komen informatiebijeen komsten voor alleTilburgers over the ma's als schulden, slim bezuinigen en De laatste stap is het opleggen van een dwangsom en eventueel ver beuren van de dwangsom. "De Stichting tegen Verruiming Zondagopenstelling heeft bij ons een verzoek ingediend tot actieve handhaving", zegt CDA-wethouder Erik de Ridder (Economische Zaken). "Afgelopen zondag zijn wij hiermee begonnen, conform het verzoek. Het versnellen van de procedure is niet aan de orde. De gemeente hecht eraan dat we ons houden aan de gel dende procedures, dus niet langza mer, maar ook niet sneller. We hopen dat we de verordening snel kunnen aanpassen, kunnen werken aan het herstellen van de onderlinge houdingen tussen de ondernc en ons weer kunnen richten op het gastvrij ontvangen van consumen ten in onze stad." en- nazor plan is Gao meerjaren!; verlening.! ventie draê van financ burgers, zoveel m Het heb, melijk e. sociale stijgir sociaaleconc Toerismebepaling De uitspraak op 1 februari van het College van Beroep voor het be drijfsleven dat de toerismebepaling niet van toepassing is, betekent dat udenhout - Aan de Van Hees wijkstraat in Udenhout zijn af gelopen maandag drie onder grondse afvalcontainers officieel in gebruik genomen. Deepening werd verricht door voor- zitter Leo Prins van de dorpsraad in Udenhout en WD-wethouder Roel I Lauwerier (Schoonhouden stad en II Wijkbeheer). De containers voor I glas, textiel en plastic staan naast su il permarkt Plus. I "De afgelopen jaren ontving de ge il meente veel klachten over het bij- I plaatsen van met name plastic ver- pakkingsafval", zegt Lauwerier. "De I ondergrondse containers die nu zijn geplaatst, bieden uitkomst. Er kan meer afval in, wat zorgt voor minder transportbewegingen. Dit geldt zeker voor de ondergrondse perscontainer voor plastic afval waar veel meer in kan. En voordat deze perscontainer vol is, ontvangt het BAT een signaal via een digitaal meldingsysteem, zodat de container op tijd kan worden geleegd. De ondergrondse containers zorgen in tegenstelling tot de oude containers ook nog eens voor een veel netter straatbeeld." Afgelopen zonde handhavingsprocedure opgestart voor winkeliers die op zondag open I zijnen daarmee de Winkeltijdenwet overtreden. Hiertoe had de stichting een verzoek ingediend. Afgelopen zondag hadden 225 ondernemers I de deuren geopend. Zij krijgen de- 1 ze week een schriftelijke waarschu- I wing toegestuurd. Bij een volgende [overtreding volgt een voornemen tot een last onder dwangsom. De [aangeschreven onderr gen de mogelijkheid 1 zocht. Tijdens de avond zijn vragen gesteld over geluidsov voor bestaande woningen, kwaliteit, de afstand van de t wing tot het Leijpark, de vormgeving van het verkeer, de inrichting van het gebied en de aansluiting op het Le ijpark. Deze vragen zijn beantwoord en de antwoorden zijn opgenomen als bijlage bij het ontwerp bestem mingsplan. De aanwezigen maakten zich met name zorgen over toename van geluidsoverlast, afname van de luchtkwaliteit en de verkeersafwik keling. Deze aspecten zijn allemaal onderzocht en de conclusie is dat aan de wettelijke normen wordt vol daan. Er volgen nu drie procedures. Het is mogelijk om via www.tilburg. nl/ruimtelijkeplannen een ziens wijze in te dienen, maar dit kan ook mondeling. Als de periode voor zienswijzen voorbij is, neemt de gemeenteraad een beslissing over het bestemmingsplan. Binnenge komen zienswijzen worden hierin 'meegenomen. Wie een zienswijze heeft ingediend, ontvangt pr lijk bericht over het besluit gemeenteraad. vragen heeft over het bestem- gsplan of de procedure of een linge zienswijze wil geven, itact opnemen met de heer L. van Grinsven van de gemeente Til burg. Hij is maandag tot en met don derdag bereikbaar via 013-5428261. E-mailen naar leon.van.grinsven@ tilburg.nl is ook mogelijk. er momenteel geen koopzondagen mogelijk zijn in Tilburg, zelfs niet de twaalf reguliere koopzondagen. Dit kan worden aangepast door op 18 maart tijdens de gemeenteraads vergadering de verordening te her stellen en de twaalf koopzondagen mogelijk te maken. De Stichting Tegen Verruiming Zon dagopenstelling vond dat de ge meente Tilburg komende zondag di rect al boetes had moeten opleggen aan winkeliers die dan hun winkels hebben geopend. 'Het moet voor iedereen duidelijk zijn dat illegale openstelling niet langer wordt ge tolereerd. Een langere periode van 'pappen en nathouden' is onverant woord', zo valt in een oproep van de stichting aan de gemeenteraad te le zen. 'Voor ondernemers die ondanks waarschuwingen opnieuw hun win kels openstellen, moet duidelijk zijn dat zij een strafbaar feit plegen. Door hun illegale handelwijze worden de collega's die niet op zondag open zijn, ernstig benadeeld wegt lies van omzet', aldus de stich verlening hebben gemeenten de taak gekregen om in te zetten op het voorkomen dat burgers financiële verplichtingen aangaan die ze niet kunnen betalen. In het Beleidsplan Schuldhulpverlening 2012-2016 zijn de aandachtspunten inzetten op schuldpreventie, op tijd signaleren org benoemd. Het preventie- daarmee gekoppeld aan het jarenbeleidsplan schuldhulp- Het inzetten op schuldpre- aagt bij aan het versterken iciële zelfredzaamheid van iors, zodat financiële problemen :c, mogelijk worden voorkomen, hebben van schulden kan na- jk een belemmering zijn voor ging, omdat schulden de lomische positie kunnen aantasten en sociale uitsluiting kun nen veroorzaken. dere plan was het parkeren hele maal ondergronds gepland. Dit is aangepast naar een half verdiepte parkeergarage die onder het ge bouw komt. De groene verbinding aan de achterkant van het gebouw langs het spoor naar het station blijft hetzelfde. De gemeente en de kelaar willen tijder ment omwonende benden de gelege laatste planuitwerl voordat het f wordt gelege Er wordt een planherziening op gesteld gebaseerd op het bestem mingsplan Spoorzone. Deze plan herziening wordt volgende mand ter visie gelegd. In november vorig jaar presen teerden ontwikkelaar Van de Ven, architect MVSA en de gemeente een nieuw ontwerp voor het kan toorgebouw op een deel van de locatie Zwijsen. Dit ontwerp is de afgelopen maanden verder uitge werkt. Het plan is nu klaar voor de bestemmingsplanprocedure. Het uiterlijk en de hoogte kantoor blijven gelijk. In I Het plan past niet in het huidige be stemmingsplan van de voormalige vuilstort. De gemeente is een proce dure gestart voor herziening van het bestemmingsplan. Als onderdeel van deze procedure mag iedereen zienswijzen (reacties) indienen op het ontwerpbestemmingsplan. Wie behoefte heeft aan een nadere toelichting, is van harte welkom op de inloopavond die op woensdag 6 maart wordt gehouden. Tussen 17.30 en 19.30 uur zijn medewerkers van de gemeente aanwezig in de ontvangstruimte van Stadskantoor 1 om de bezoekers te informeren en vragen te beantwoorden. De ingang is gelegen aan het Stadhuisplein (noordzijde van het gebouw). Twee partijen hebben zich gem« met concrete plannen voor het c bied Kempenbaan-West. Dat z. Van der Valk Hotels en bouwer/ont- wikkelaar Roozen Van Hoppe. Deze laatste wil een zorgcomplex/resort realiseren. Bovendien heeft ook het St. Elisabeth Ziekenhuis nadrukkelijk laten weten op termijn te willen uit breiden richting Kempenbaan. gen de bovengrondse containers voor glas, textiel en plastic. Dit is de eerste locatie waar inwoners ook tex tiel kwijt kunnen in een ondergrond se-container. Al eerder plaatste de gemeente ondergrondse containers voor glas en plastic verpakkingen in de Kreitenmolenstraat in Udenhout (bij supermarkt Emté). omgaan met geld. De gemeente gaat Tilburgse minima individueel bena deren om hen over hun situatie te ad viseren. Zzp'ers wordt een budgetcur- sus aangeboden. Daarmee krijgt deze groep met teruglopende inkomsten of beginnende schulden een extra dienst die hen kan helpen verdere fi nanciële problemen te voorkomen of te beperken. "Problematische schuldensituaties moeten zoveel mogelijk voorkomen worden", zegt PvdA-wethouder Auke Blaauwbroek (Sociale Zaken). "Voor al in deze economisch zware tijden, waarin huishoudens het steeds moeilijker krijgen om rond te komen, willen wij schuldpreventie verstevi gen en gerichter gaan inzetten." Tilburg - De gemeente Tilburg zet ditjaarextrainopschuldpreventie. Vanuit het Ondersteuningsfonds wordt eenmalig een bedrag van 60.000 euro beschikbaar gesteld voor extra preventieactiviteiten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5