Gemeentenieuws loon op Zand kiest Twiddus voor textielinzameling Tilburgs eerste elektrisch laadpunt staat in Koopvaardijstraat Ruim 17 miljoen voor verdubbeling Bredaseweg Startersbeurs voor jongeren op arbeidsmarkt ALGEMEEN 5 I 'pm2 R-ZWAAG TILBURG - Het eerste elektrische laadpunt van Tilburg, in de Koopvaar- dijstraat, is afgelopen vrijdag officieel in ge bruik genomen. >9,95 voor is er ïidin- een iuce- t aan jshof- lokale dspro- Wethouder Roel Lauwerier FOTO:TOMMY FOTOGRAFIE Facebook jrs. i om zowel de jm van de stad den", zegt Lauwerier De ver- langrijke >rd. en het milieu. Ook maken zij Ic en regionale werkgelegenheids jecten mogelijk. Met het textiel dat in de inzamelcon tainers wordt geworpen, steunen de burgers niet alleen de kringloop ;ven is om in de tweede helft jaarte starten met de verdub- aantal dit te gemeente i in Tilburg werkzaamheden gedeelte jester Ba- Bloemen van wethouder Berend de Vries (links) voor de aanvrager van het elektrische laadpuntin de Koopvaardijstraat FOTO: PETER LIGTENBERG De eerste textielcontainer is gep (rechts) werpt de eerste kleding i van Baanbrekersmanager Pietei gel om de ..ourgse bin- het stimu- h rijden. Deze comt name ?ktris< >rodu liddelen LOON OP ZAND De werkgev maand bij. I scholingsbuc aanvull Aanvraag 11 'E-rijders' die in het bezit zijn van een I laadpas, kunnen opladen bij alle pu blieke oplaadpunten in Nederland en dus ook bij de Tilburgse oplaad- palen. Deze laadpalen komen er op verzoek van een of meerdere be- I woners uit de omgeving, maar zijn wel voor iedereen te gebruiken. De geldende regels voor parkeerregu- lering zijn overigens ook op de par keerplaatsen voor elektrisch laden van toepassing. Het is nog steeds mogelijk een aanvraag in te dienen voor de plaatsing van een laadpaal. poor meer informatie kunnen be- Blangstellenden terecht op www.til- Wburg.nl/elektrisch. 1 D66-wethouder Berend de Vries van I Milieu feliciteerde afgelopen vrijdag Planning Het strev van dit ja beling. Als eerste moet een bomen worden gekapt. Om compenseren, plant de op verschillende plaatsen nieuwe bomen. De werkza bestaan uit twee fasen: het c vanaf de kruising Burgemees seerd, is nu te vinden op F via http://bit.ly/startersbeur BURGSE KOELDE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 FEBRUARI 201 Tilburg - Met de Startersbeurs denkt de gemeente Tilburg innovatief concept te introdi ren om de jeugdwerkloosheid te bestrijden. De Startersbeurs is bedoeld voor Tilburgse jongeren die zijn afge studeerd, maar nog geen werk hebben gevonden. Het biedt hun de gelegenheid werkervaring op te doen die aansluit bij hun opleiding. De Startersbeurs is bedacht door hoogleraar Ton Wilthagen van de Universiteit van Tilburg. FNV Jong en CNV Jongeren hebben zich bij dit initiatief aangesloten. De ge meente Tilburg werkt de regeling momenteel uit en verwacht deze vanaf april aan te bieden. Tilburg is de eerste gemeente die deze beurs aanbiedt. Andere gemeenten heb ben al aangegeven ook geïnteres seerd te zijn. Jongeren in de leeftijd van 18 tot 27 jaar zonder werk kunnen aanspraak maken op de Startersbeurs. De jon gere zoekt zelf een bedrijf waar hij aan de slag kan. De beurs duurt zes maanden en kent een maandelijkse vergoeding van netto 500 euro. De gemeente compenseert dit bedrag, dat in de plaats van een eventu ele uitkering of studiebeurs komt. 1 ïver draagt 100 euro per Dit bedrag is voor een jdget waarmee de jon gere aanvullende opleidingen kan volgen. De gemeente lanceert be gin april een speciale website voor de gebruikers van de Startersbeurs. Informatie voor jongeren en werk gevers die in de beurs zijn geïnteres- -g te kunnen -drag van 17,5 De provincie voor de eerste fase van de werkzaamheden een subsidie van 7 ton toegekend. Het gaat om een ontwerpbesluit van burgemeester en wethouders. Dit besluit wordt op maandag 18 febru ari voorgelegd aan de Raadscommis sie Leefbaarheid. eplaatst in Kaatsheuvel. Wethouder Gerard Bruijniks ig in de container. Tegelijkertijd ontvangt hij de felicitaties ter Springer. Bouwmeesterplein. In deze parkeer garages kan gratis worden opgela den, maar moet wel het geldende parkeertarief worden betaald. Op basis van de ervaringen met en het gebruik van de laadpunten in deze garages wordt besloten of er in de overige gemeentelijke parkeerga rages- ook oplaadpunten worden geplaatst. ron van Voorst tot Voorstweg tot de Reeshofweg en van de Rees! weg tot aan de Burgemeester Let- schertweg. Om de verdubbeling te kunnen uitvoeren, moet het bestem mingsplan worden aangepast. De planning is logischerwijs afhanke lijk van het verloop van de bestem mingsplanprocedure en grondaan kopen. In mei is er meer bekend over de definitieve planning en de daaruit voortvloeiende verkeersmaatrege len. De gemeente is inmiddels ge start met het voorbereiden van de werkzaamheden en het aankopen van de benodigde grond. Om de verdubbeling uitvoeren, is een bedr miljoen euro nodig. Noord-Brabant heeft i "Een belangrijke stap Reeshof als het centrur goed bereikbaar te houden", WD-wethouder Roel Lc (Infrastructuur Mobiliteit), dubbeling is één van de bek punten uit het coalitieakkoor De Bredaseweg wordt vanaf de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg tot aan de Burgemeester Letschertweg omgebouwd tot een weg met twee keer twee rijstroken. Er komt één vrijliggend fietspad. De weg wordt over een totale lèngte 3,5 kilometer verdubbeld, inclusief vijf kruisingen met verkeerslichten. Bij de Daniel de Brouwerweg wordt ook een kruising aangelegd, zodat ver keer van en naar Amarant veilig de Bredaseweg kan op- en afrijden. Op twee plaatsen komen faunaduikers nder de weg, zodat kleine dieren eilig kunnen oversteken. ij de verdubbeling van de weg i ok aandacht voor kabels en leï gen. Deze liggen nu deels onder het wegdek. Tijdens de werkzaamheden verhuizen de kabels en leidingen naar de berm. Dit moet onnodige verkeersoverlast in de toekomst voorkomen. belangrijke maatregc itkwaliteit in de Tilbu nenstad te verbeteren, is h leren van het elektrisch rijt vorm van vervoer voorko. luchtvervuiling, omdat elek auto's geen uitlaatgassen pre ren. Elektrische vervoersmic produceren bovendien geen geluid. Sinds augustus is het voor inwoners van de gemeente Tilburg mogelijk een aanvraag te doen voor de aanleg van een laadpaal voor een elektrische auto in het openbaar gebied. Aan vragen worden alleen in behande ling genomen als de aanvrager geen mogelijkheden heeft om op eigen terrein een oplaadpunt te realiseren. De komende periode worden in op dracht van de gemeente acht laad palen geplaatst. Behalve in de Koop vaardijstraat zullen die te vinden zijn in de Vendeliersstraat, Bisschop Van Zoesstraat, Magazijnstraat, Wittebol- lestraat, aan het Dudokhof, bij Carré en op het Stadhuisplein. Tilburg - Het college heeft vorige week besloten 17,5 miljoen euro te reserveren voor de verdubbe ling van de Bredaseweg. de aanvrager persoonlijk met het laadpunt vlak bij zijn woning. Het is het eerste oplaadpunt dat volledig is gefinancierd door de gemeente en waarbij de landelijke Stichting e- laad (www.e-laad.nl) heeft gezorgd voor de realisatie. Inmiddels zijn er ook oplaadpun ten aangelegd in de gemeente lijke parkeergarages Tivoli en Louis loon op zand - Kringloopwaren- huis Twiddus, een bedrijfsonder deel van Baanbrekers, is sinds 1 februari textiel aan het inzamelen in de gemeente Loon op Zand. In Kaatsheuvel, De Moer en Loon op Zand komen speciale blauwe in zamelcontainers te staan; die elke werkdag worden geleegd. De ge meente Loon op Zand kiest heel be wust voor Twiddus omdat hiermee niet alleen de kringloop, maar ook de lokale werkgelegenheid wordt gestimuleerd. Eerder kozen de ge meenten Heusden en Waalwijk er al «>or om de textielinzameling door dus te laten uitvoeren. jrkdag maken de chauffeurs iddus een rondje om het tex- deze grote blauwe inzamel- ontainers naar het kringloopbedrijf n Waalwijk te transporteren. Daar vordt het uitgezocht en gereed maakt voor de verkoop in het ngjoopwarenhuis van Twiddus n de Zanddonkweg 14 in Waal wijk. Van textiel dat niet in de winkel verkoopbaar is, worden onder meer 'poetsdoeken gemaakt. Kansen vergroten De opzet van de beurs is jongeren een 'kickstart'te geven op de arbeids markt. Met de beurs krijgen zij de mo gelijkheid in de periode na hun studie al werkervaring op te doen. Veel jon geren vallen nu tussen wal en schip. De Wet Werk en Bijstand (WWB) biedt sinds januari vorig jaar geen ruimte meer om jongeren te ondersteunen als zij nog terug naar school kunnen. De gemeente deelt het uitgangspunt van de regering dat studeren altijd de voorkeur heeft boven een uitkering. Toch kan een jongere die al een op leiding heeft afgerond, meer hebben aan het in de praktijk brengen van zijn kennis dan bij het volgen van een aanvullende opleiding. "De Starters beurs biedt deze jongeren nu de kans om hun kansen op de arbeidsmarkt te vergroten en te verbeteren", zegt PvdA-wethouder Auke Blaauwbroek (Werkgelegenheid). "Omdat ze zelf een werkgever moeten zoeken, ver wacht ik dat actieve en ambitieuze jongeren zich zullen melden voor de Startersbeurs. En dat is voor de werk gevers een aantrekkelijke doelgroep." Door de economische crisis is het uiteraard veel moeilijker geworden om werk te vinden. Met name voor jongeren blijkt het moeilijk om in de huidige tijd een plek op de arbeids markt te veroveren. In oktober vorig jaar is het aantal werkloze jongeren tot 27 jaar in de regio gestegen tot 1.874, ondanks een succesvolle regi onale uitvoering van het Actieplan Jeugdwerkloosheid.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5