Si i Elastiek gaat-voor gratis festival oe Maar sluit'Glad IJs'touraf in 013 Chelsea Foreman bij Probaat Intiem Festival Mundial in Spoorzone Ijay lyer weer terug in Paradox Muziek-cd met teksten Ad Vinken 1 OJAAP REEDIJK Het Chelsea Foreman Quintet Maar dc TILBURG - De legendari sche Nederlandse band Doe Maar keert op za- Berdag 16 februari terug naar 013 voor het aller- ■lerlaatste optreden van we'Glad ijs'tour. spitst WWW.I weer gecombi- rmert. UIQ ISHI RS earth jesteund het fes- leeft alle zicht. 16) en :t met ingi leas >013 PAGINA! I S nnj >:s!ud J ‘J9AIIZ 31 OT 1 ipnv hilvarenbeek - Zoals eerder bekend gemaakt staat de Hilvarenbeekse Vrijthof in het weekend van 21,22 en 23 juni in het teken van een nieuwe editie van Elastiek. Net als vorige ja- ren zal er weer een breed scala aan muzikanten en acts te bewonderen zijn op het Vrijthof. Het vertrouwde straattheater is ook dit jaar weer aanwezig. Terug bij Elastiek is de invulling van de vrijdagavond met een muzikaal programma. Op zaterdag 22 juni zal aansluitend aan de wandelvierdaag se de feestavond op de Hilvaren beekse Vrijthof los barsten. Zondag draait de hele dag het vertrouwde brede Elastiek programma. Dit jaar wordt de zondag neerd met de Hilverr Elastiek is dit jaar geheel gratis toe gankelijk. Dit betekent dat na de door slecht weer tegenvallende editie van 2012 Elastiek op zoek gaat naar extra donors. Gedragen door de Beekse be volking weet Elastiek zich gesteund door brede sympathie voor het fes tival en haar organisatie en heeft alle vertrouwen in deze actie. Tijdens de carnavalsdagen zullen Elastiekers op pad zijn met eenma lige machtigingen om dit doel te bereiken. Voor slechts 50 steun je Elastiek en draag je er aan toe bij dit zo typisch Beekse feest in stand te houden. Samen met zijn veelgeroemde trio is Vijay lyer uit New York weer terug in Paradox. Vorig jaar nam hij met dit trio het veelgeprezen album 'Accele rando' op en sleepte hij ook prijs na prijs binnen op het Down Beat Inter national Critic Tilburg - Festival Mundial gooit na 25 jaar Leijpark het roer om. Met de verhuizing naar de Spoor- zone keert het evenement terug naar een intieme editie vol veel belovend talent van over de hele wereld. burg In Paradox aan de Tele- aafstraat vindt op vrijdag 8 fe- uari vanaf 20.30 uur een optre- n plaats van het Vijay lyer Trio at Stephan Crump en Marcus Imore. Tilburg - In de serie Thuiskamers presenteert Stichting Kunstprojecten Tilburg op vrijdag 15 februari van 20.30 tot 21.30 uur het concert van het Chelsea Foreman Quintet. Het optreden vindt plaats in de showroom van autobedrijf Probaat aan de Leharstraat 19-21 en het repertoire van deze band is toege- t op jazz. Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht op ir.chelseaforeman.nl. Reserveren voor het concert is mogelijk via info@ kunstdichterbij.nl. nieuw album waarop Doe Maar sa- menwerkt met de top van de Neder landse hiphop scene. Nummers als 'Nederwiet' en 'Doris Day' werden in een geheel nieuw jasje gestoken, een jasje dat laat zien dat de num mers van Doe Maar vandaag de dag nog even relevant zijn als vroeger. Voor de reeks van reünie concerten genaamd 'Glad IJs' keert Doe Maar terug naar de poppodia. Op zater dag 16 februari eindigt de band haar tour op de plek waar het ooit begon; in 013 in Tilburg. Het concert begint om 20.15 uur. Meer informatie: 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg, www.013.nl. Doe Maar begon eind jaren '70 met ken mengeling van Nederlandsta- fe punk, rock 'n roll en een flinke - irörtie reggae. Deze focus op reggae iwam ook terug op het debuutal bum waarmee Doe Maar begin jaren '80 een ware rage ontketende. De mix van ska en reggae op nummers als '32 jaar', 'Is Dit Alles' en 'De Bom' zorgde voor een geheel nieuwe sound. De populariteit van Doe I nam in deze tijd vormen aan die ver gelijkbaar waren met The Beatles in hun hoogtijdagen. Anno nu veroveren de heren van Doe Maar nog steeds de harten van velen. Niet alleen hebben de songs ,de tand des tijds goed doorstaan, zoals te zien en te horen was op de reeks Symphonica in Rosso concer ten, ze spreken zelfs een hele nieuwe generatie aan. In 2012 verscheen een Prijs omlaag De prijs voor een weekend Festival Mundial gaat drastisch omlaag. Het merendeel van de infrastructuur (stroom, water, omheining, overdek king enzovoorts) voor een festival is in de Spoorzone al aanwezig. Zo kan Festival Mundial de productiekosten flink drukken. Een ticket voor Festi val Mundial kost de bezoeker 27,50 euro voor het hele weekend en 17,50 euro voor één dag. Voor de nieuws gierige maar afwachtende bezoeker maakt de organisatie de eerste edi tie van festival Mundial toegankelijk door voor 7,50 euro openluchttic kets beschikbaar te stellen. Hiermee kan de bezoeker meegenieten van de sfeer en het programma in de buitenlucht. Intimiteit brengt I door het terugbrer zoekersaantallen meerdere plekke tieme sfeer. Var klein en van.r»" zijn er tijdens podia te vinden. De programmacommissie werkt op dit moment hard aan de programme ring. Medio februari wordt het pro gramma bekendgemaakt. Voor meer informatie kunnen belangstellenden kijken op www.festivalmundial.nl. Festival Mundial ?ngen van de be- t en het creëren van ;rxxen met elk een in itiërend van groot naar r overdekt naar openlucht >ns Mundial verschillende Door het wegvallen van verschil lende subsidies en sponsors en door stijgende productie- en programme- - ringskosten kwam de druk voor een groot deel op de portemonnee van de bezoeker te liggen, waardoor het laagdrempelige en open karakter van Festival Mundial verloren ging. Ook het programmeren van internationale grote namen zoals Moby, N.E.R.D. en Pitbull kon niet voor het gewenste ef fect zorgen. Festival Mundial dreigde verder verwijderd te raken van haar bezoekers en haar eigen artistieke en idealistische visie. Festival Mundial, dat op 29 en 30 juni plaatsvindt, krijgt dit jaar een meer experimentele programmering. Veelbelovende talenten (muziek, (straat)theater, dans en circus) uit alle windstreken worden verwelkomd op de verschillende podia in de Spoor- zone. De oude NS-loodsen worden omgetoverd tot concertzalen. Van het buitenterrein wordt een stads park met picknickweide gemaakt. Tilburg - Op woensdag 27 februari vindt in de grote zaal van Factorium in Tilburg de live-presentatie plaats van Zo was 't, zo is 't, een cd met tek sten van Ad Vinken op muziek. Het is een eerbetoon aan de naamgever van de Ad Vinken Prijs, de prijs voor de (klein)kunst van de gemeente Tilburg. Later dit jaar zal de cd uit gebracht worden in een beperkte oplage. Ad Vinken was naast ambtenaar ook acteur, regisseur, cabaretier en tekst schrijver. Zijn cultureel erfgoed mag niet verloren gaan en dus komt er 25 jaar na zijn dood een cd met daarop een selectie van zijn werk. Indien u Tilburg en haar cultuurgoed een warm hart toedraagt kunt u hierbij aanwezig zijn. Stuur dan voor 17 februari een email naar info@advin- ken.nl en bezoek website www.ad- vinken.nl. De toegang is gratis. De zaal opent om 19.30 uur en het programma start om 20.00 uur. 'lyer Trio

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 15