is BT Habidrome - van de gouden keien - begint een begrip in goed wonen te worden Joni Kc I II I* IS BB B B B| B I syntrusi ochmeo 6 ADVERTORIAL Een oudere i jan De Stadswachter Tilburg Koen van Hoeckel oprichter en geestelijk vader Habidrome jroot- :te DONDERDAG 31 JANUARI 2013 DE TILBURGSE KOERfc>E TILBURGSE KI ll Onderscheidend keurmerk Wat onderscheidt een Habidrome-woning van andere goede woningen? “Heel veel!", lacht de enthousiaste Van Hoeckel. "In de afgelopen jaren hebben we uitgebreid onderzoek gedas naar wat de kritische woonconsument nu wérkelijk wenst. Al die wensen hebben we vertaald naar een vuistdik handboek - een Programma van Eisen - en dat handboek wordt jaarlijks tegen het licht gehouden op basis van periodiek onderzoek onder onze cliënten. Immers, woonwensen zijn veranderlijk en oók bouwtechnische mogelijkheden worden steeds uitgebreider en hoogwaardiger. Voor, tijdens en na de ontwerp- en realisatie fase van woningen toetsen we of aan alle voorwaarden van het Habidrome-keurmerk wordt voldaan. Mensen die dus een Habidrome^gecertificeerde woning kopen of huren, weten precies waar zij aanspraak op kunnen maken.” Herinnert u zich de kolossale gouden keien nog die ineens opdoken in Tilburg, Eindhoven en Vught? Aanvankelijk was het een raadsel wie daar verantwoordelijk voor was, maar uiteindelijk wist de pers de ‘dader’ te ontmaskeren. Dat was Koen van Hoeckel, die het avontuur met de gouden keien op touw had gezet ter promotie van het vernieuwende woonconcept Habidrome. Inmiddels is onder dit label de bouw van start gegaan van een prachtig appartementcomplex in hartje Tilburg. Een mooi inoment om Koen van Hoeckel nog eens te laten vertellen waar Habidrome nu precies voor staat en waar woning zoekenden met specifieke kwaliteitswensen zich op kunnen verheugen. e alles is nag< van karakteristi j bestudeert, ziet .inderdaad c acht. "De pluspunten zijn vaal Over werkelijk alles is nagedacht Wie de lange lijst van karakteristieken van een Habidrome- woning bestudeert, ziet .inderdaad dat over werkelijk alles is nagedacht. "De pluspunten zijn vaak niet eens direct zichtbaar, maar des te meer merkbaar", stelt van Hoeckel. “Om een voor beeld te geven. Trappen in trappenhuizen en woningen zijn aan weerszijden voorzien van leuningen. De wandbevestiging van de leuningen bevindt zich aan de onderzijde, zodat men er zijn vingers niet aan kan openhalen. De leuningen lopen bovendien door tot voorbij de laatste trede, wat meer houvast geeft. De treden zijn breed en diep; de trap is 'lui', zoals dat heet. En dan heb ik het alleen nog maar over de details waar met betrekking tot de trap over nagedacht is! Met dat vergr glas in de hand hebben we naar alles in en rónd de perfect Habidrome-woning gekeken." DEN HAAG met pe maakte ze dat ze ga Alexande de nieuw Beatrix is den, dus doorgew re mense op 30 af haar mot gend jaai dag in p De Konii 27 april, Alexandt de feestt omdat 2 bedrijvei handig ging. Zij adverter den van TILBURG - Z mee wilier toneelvoon kans. Het lijk op zoel de 10 en 1 in de tone, Dad'. De vo schap vroe ling serverc aan het pu real estate finance Vastgoedbelegger Syntrus Achmea gelooft In Habidrome Achmea is één van de participanten in Habidrome. Peter Appeljan, directeur Woningbeleggingen geeft graag uitleg. "Het is een sterk concept omdat het met een toekomstgerichte blik is ontwikkeld. Als woon consument weet je op een bepaald moment in je leven wat je wilt; zo lang mogelijk zelfstandig blfjven wonen, optimaal comfort en allerhande services en voorzie ningen binnen handbereik. De groep die tot dergelijke woonwensen komt, wordt de komende decennia steeds groter. Dat vraagt om een goed en divers woonaanbod. Habidrome draagt op doordachte wijze bij aan die diversiteit. Daar investeren wij graag in. Wij hebben vertrouwen in de ontwikkeling van de stad Tilburg. Met toevoeging van de 61 huurappartementen in het complex De Stadswachter hebben wij inmiddels meer dan 450 woningen in Tilburg in onze portefeuille. Wat ons betreft mag dat aantal nog worden uitgebreid. Door het hele land zijn we volop bezig met het ontwikkelen van en beleggen in toekomstbestendig wonen. Als grote belegger namens pensioenfondsen is het tenslotte onze plicht óm vóóruit te kijken." Voor jong en oud “Habidrome staat voor het nieuwe wonen met blijvend comfort voor jong en oud. Ten onrechte wordt soms gedacht dat het om seniorenwoningen of zorgwoningen gaat, maar dat is een veel te beperkte definitie. De woningen die we met Habidrome voor ogen hebben, kennen een voorzieningenniveau, afwerking en woongenot die beslist ook voor dertigers en veertigers aan trekkelijk zijn. Maar het voordeel is inderdaad wel, dat wanneer je er rond je veertigste komt wonen, je dertig jaar later niet hoeft te verhuizen. De woning en dienstverlening bewegen met je mee." “Habidrome is een innovatieve consumentenorganisatie op het gebied van comfortabel en toekomstbestendig wonen. Wij voeren een eigen kwaliteitskeurmerk. Alleen woningen die aan ons uitgebreide en kritische eisenpakket voldoen, komen in aan merking voor het Habidrome Certificaat”, vertelt de oprichter en geestelijk vader Van Hoeckel. "Het mooie van onze organisatie is dat we onafhankelijk zijn. Het belang van de bouwer of project ontwikkelaar is niet ons belang. Habidrome is er om de belangen van de woonconsument te behartigen. Wij ontwikkelen, verhuren of verkopen niet zelf. Wij kennen een keurmerk aan woningen toe, bewaken de daarbij behorende kwaliteitseisen en we zorgen voor goede dienstverlening aan huurders en eigenaren." ‘Prototype Habidromer’ Hoe kwam Koen van Hoeckel pp het idee voor Habidrome. "Deels uit eigen belang, dat durf ik gerust te bekennen. Ik ben het prototype Habidromer: kinderen de deur uit, bruisend van energie, redelijk kritische woonconsument en nadenkend over de toekomst. Ik heb 25 jaar in de gezondheidszorg gewerkt, waarvan vele jaren als directeur van een grote thuiszorg organisatie. Meerdere malen per jaar ging ik met een verzorgende mee 'het veld in' en kwam dan regelmatig in wonjngen die - bouwkundig gezien - het woongenot ernstig in de weg stonden. Ook zag ik veel eenzaamheid. Ik constateerde een grote kloof tussen het bestaande woningaanbod in Nederland en de werkelijke en toekomstige behoefte. Op een dag nam ik ontslag - ik was 49 jaar en dacht: 'het kan nog net!’ - en ging als zelf standig ondernemer nadenken over wonen en dienstverlening voor de toekomstige woonconsument. Zo werd Habidrome geboren. Ik zie een mooie toekomst voor dit concept en inmiddels velen met mij. De belangstelling is groot. Al zo’n vijfduizend, mensen uit het hele land hebben ons verzocht hen te informeren over Habidrome-woningen die gerealiseerd gaan worden." Blijvend woongenot op alle fronten “Om nog wat zaken te noemen: Habidrome-woningen bevinden zich altijd op loopafstand van belangrijke voorzieningen, ze hebben ruime en goed verlichte toegangswegen, een eigen parkeerplaats, ruime vertrekken zonder drempels en een buiten ruimte waar je met zijn zessen kunt eten. De buitenruimte is bovendien voorzien van'elektriciteit en verlichting. In de woning kan probleemloos worden gemanoeuvreerd met kinderwagen of rolstoel. Badkamer en keuken zijn luxe en ruim en men heeft een binnen- en buitenberging. Habidrome-woningen zijn bouwkundig voorbereid op toekomstige wensen en technologie: bij elke parkeerplaats kan in een handomdraai een stroomvoorziening voor een elektrische auto worden geplaatst. Huurders en kopers kunnen op basis van een voordelig abonnement en afhankelijk van hun wensen gebruik maken van diensten zoals woning- en tuinonderhoud, catering aan huis, administratieve support en gezondheidsdiensten. Zo kan ik nog wel even doorgaan; de kwaliteitsstandaard is hoog, omvat alle denkbare aspecten en kan worden aangepast zodra wensen en mogelijk heden veranderen.” Bouw De Stadswachter in Tilburg Aan het Piusplein in het gezellige centrum van Tilburg is in 2012 de bouw van start gegaan van het fraaie appartementencomplex met parkeerkelder De Stadswachter. Naar verwachting worden de 61 ruime huur- en 30 koopwoningen in de tweede helft van 2014 opgeleverd. De woningen zijn ontworpen en worden gebouwd volgens de normen van het Habidrome Certificaat. Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht op de websites: www.hurenindestadswachter.nl (huurwoningen), www.destadswachtertilburg. nl (koopwoningen) en bij de makelaars die op deze sites vermeld staan. Kijk ook op en www.habidrome.nl. Ook kunt u zich aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Dan bent u als. eerste geïnformeerd over wanneer bijvoorbeeld de verhuur van start gaat, de indeling van de appartementen en de huurprijzen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 6