1 25 Bobby George even in 'Tuborg' ur Sterrentoernooi turnen met Oranjetop 1 5 5 ESIJ DESTIL TRAPPERS HOVEN KEMPHANEN iS Mister Glitter op jubileumfeest van TDV NK veldrijden jeugd in Moergestel SPORT 19 Ben Provoost, Volendam, 1471 sen: Henk de Witt, Dos, Delft, 1277 ities. ware. door Peter van Oirschot Dartslegende Bobby George weet nog altijd te schitteren, foto: ad de waal stuur dan uw op J. v.d. Hooff DAMMEN Cross Loopgroep Goirle Idenhout. eijden.com Passie Bobby George is nog regelmatig op j van 8.45 >p de zon- START 20:30 UUR wel v kome de\i Willie van Pas." begon laat pas, maar hij jpbaan op te IJSSPORTCENTRUM TILBURG OLD TIME HOCKEY SINCE 1938 www.trappers.nl VRIJDAG JANUARI 5 Op )UW- krijgt jntatie Sociale sport Voorzover bekend bracht George zaterdag voor het eerst een bezoek igef en ne- riaal is sterk en dubbels its groter ge- let wat mak- een 180 te 1. "Verder elers ver- t darten IGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 JANUARI 2013 Tilburg - De landelijke wedstrijdcy- dus turnen bij de heren krijgt dit jaar een opvallende start met een groots opgezet Sterrentoernooi. Hierin komen vrijwel alle bekende Oranjetoppers uit. Op het eerste oog niks, maar ik bleek gooien. Ik leerde al sno het spel en van het publ een erg sociale sport. D( nationaal en iedereen kan het type 501 spelen." kt.mobi tilbuRG - Dartslegende Bobby George (67) bracht afgelopen weekend een bezoek aan Tilburg. De flamboyante Engelsman luisterde zaterdagavond 19 januari het jubileum feest van de 30 jarige Til- burgse Darts Vereniging (TDV) op. 1 vond ik het maar aardig te kunnen snel genieten van “"bliek. Darten is sociale sport. De taal is inter- spel- Het Sterrentoernooi wordt gehou den op zaterdag 2 en zondag 3 fe bruari in sporthal T-Kwadraat aan hetOlympiaplein in Tilburg. In totaal worden éen kleine duizend turners verwacht. De achtste finale vormt het begin van een traject, dat moet leiden naar de nationale bondsfina- les. De hoogste divisies, die strijden Nationaal kampioen Bart Deurloo met een vrije balans aan ringen. Openbare training Epke Zonderland vertolkt een spe ciale rol. Hij laat de toeschouwers genieten van een openbare training, natuurlijk ook aan zijn favoriete rek stok. De Olympisch kampioen gaat daarnaast prijzen uitreiken. Nieuw voor Nederlandse begrippen is ook het beschikbaar stellen van geldprijzen voor de beste drie tur ners per toestel. De achtste finales duren zaterdag van uit Moergestel en Oisterwijk op instuifbasis. Voor de deel- nemertjes zijn MTB/BMX fietsen en valhelmen zijn aanwe zig. Informatie en inschrijven via info@wielrennen-moer- gestel.nl of op het parcours zelf. Deelname is gratis. In de middag, van 13.00-15.45 uur, worden MTB-wedstrij- den georganiseerd voor mountainbikers. Er zijn wedstrijden voor beginners, gevorderden en licentiehouders. Inschrijven kan via info@wielrennen-moergestel.nl onder vermelding van'Crossdag en categorie', of op het parcours Zandstraat in Moergestel. Het inschrijfgeld bedraagt 5,-. De opbrengst van deze wedstrijden komt ten goede aan het Jeugdsport fonds Brabant. De toegang is op beide dagen gratis. Motorrijder Volgens Bobby George is de dart- sport nogal veranderd sinds zijn 8.30 tot 20.30 uur en zondag tot 13.00 uur. Aansluitend op dag vindt dan het Sterrentoernooi plaats, waarvoor zestien turners de lijst staan met de Belg Bram Lol ije als uitzondering. Hierdoor I het toernooi in de eerste preser een internationaal tintje. De verkoop van dagkaarten is aan de kassa van de sporthal. Kinderen t/m 12 jaar beta len 2,50 per persoon; 13 jaar en ouder 4,50 per persoon. pad om evenementen als het jubile umfeest van de TDV op te luisteren. "Ik doe dat voor de fans, niet voor het geld. Het is dan een kwestie van to meet you, not to beat you. De mensen vinden het leuk." Naast darten heeft de dartslegende nog een aantal pas sies. "Naast mijn vrouw Marie zijn dat vissen en het maken van hand gemaakte dartborden. Verder vind ik het leuk om op het land te werken." Ritchie, de zoon van Bobby George, speelt ook darts op hoog niveau. Als jongetje van twee gooide hij al zijn eerste pijlen naar het dartbord. Na een tijdje gestopt te zijn, is George junior weer terug in het dartscircuit. Marie en Bobby George steunen hun zoon zoveel mogelijk, maar vinden dat Ritchie wel op eigen benen moet staan. "We hebben hem nooit ge dwongen om te gaan darten", zegt vader George. "Als klein jongetje volgde hij mij altijd op tv.Tijdens die toernooien probeerde hij verschil lende darters te imiteren. Hij is een goede mix van Marie en mijzelf. Dat wil zeggen: hij heeft alle goede ei genschappen van Marie!" goirle - Loopgroep Goirle orga niseert op zondag 3 februari haar jaarlijkse crosswedstrijden op een afwisselend bosparkoers. Op het Landgoed Gorp en Rovert komen atleten van alle KNAU-categorie- en, inclusief pupillen en junioren aan de start. De cross maakt deel uit van het Midden-Brabant cros scircuit. Recreanten zijn welkom voor een cross over 4600 of 9200 meter. Voorinschrijven kan tot en met zaterdag 26 januari. Meer in formatie: www.loopgroepgoirle. nl/activiteiten. gloriedagen in de tachtic gentiger jaren. Het materi verbeterd en de tripels i op het dartbord zijn iets worden. "Daardoor is he kelijker geworden om gooien", zegt de Engelsman, is de mentaliteit van de spek anderd. In mijn tijd was het erg collegiaal en familiaal. Het klinkt misschien gek uit de mond van ie mand die veel geld heeft verdiend aan de dartsport, maar geld speelt tegenwoordig een wel heel belang rijke rol. Als de sport teveel om geld draait, maakt dat soms veel kapot." Sinds de doorbraak van Raymond van Barneveld heeft Nederland ver schillende toppers voortgebracht. Eén van de favoriete dartsspelers van Bobby George is Brabander Mi chael van Gerwen. "Ik vind het leuk om naar hem te kijken. Hij toont zijn oprechte emoties en dat spreekt mij erg aan. Als het bij hem lukt, reageert hij vaak als een motorrijder die aan zijn stuur rukt. Grappig is dat." De volksheld met z'n gouden ringen en kettingen mag zijn grootste suc- I cessen dan wel geruime tijd achter I zich hebben gelaten. Mister Glitter staat nog regelmatig in de schijnwer pers. Zo geeft George vaak demon straties en maakt hij zijn opwachting j voor promotiedoeleinden. Boven dien is hij commentator bij de BBC I tijdens het officieuze Lakeside WK- i dartstoernooi van de British Darts Organisation (BDO). Bobby George speelde verder diverse kleine filmrol- len en is in eigen land een bekende j tv-persoonlijkheid geworden. Het optreden van de populaire Bob by George viel uiteraard in de smaak tijdens het TDV-feest bij Bet Kolen. De Engelsman kwam op zijn karak teristieke manier op, inclusief cape en kandelaar. Het uiterlijk vertoon kan niet verbergen, dat de kleurrijke entertainer nog altijd weet te schit teren met de pijlen, die hem in het Verenigd Koninkrijk, maar ook in ons land de nodige faam brachten. voor een plekje op het grote NK van juni in Ahoy, stromen in tijdens de kwartfinales. Het Sterrentoernooi vormt op zon dag 3 februari het sluitstuk van het monsterevenement. Vooralsnog ne men aan het evenement zestien tur ners van naam en faam deel. Daaron der bevinden zich bekende namen als Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder, Bart Deurloo, Michel Bletterman, Glenn Smink, Anthony van Assche en Melvin Ornek. Ook jeugdtoppers komen in de arena, waaronder Eu ropees kampioen op sprong Casimir Schmidt. aan Tilburg. "Als ik al een keer hier ben geweest, kan ik me dat in elk geval niet herinneren. Tilburg klinkt me wel bekend in de oren, maar dat komt waarschijnlijk omdat die naam zoveel op Tuborg lijkt. Maar ik ken wat darters die hier uit de buurt •men, zoals Mario Robbe, j Wiel en Benito van de Pa Robert Francis George met darten, op zijn 29e f wist een imposante loopbaan op te bouwen met aansprekende resulta ten. Hij legde bijvoorbeeld twee keer beslag op de tweede plaats tijdens Embassy WK-finales, de voorloper van het Lakeside-toernooi. Verder wist hij verschillende gerenom meerde toernooien op zijn naam te schrijven. Bobby George: "Ik hield vroeger meer van fysieke sporten. Ik maakte in het café kennis met darts. moergestel - Op zaterdag 26 januari vinden aan de Zandstraat in Moergestel de nationale kampioenschappen veldrijden voor de jeugd plaats. Onder auspiciën van de KNWU strijdt de jeugd op het fraaie parcours de Heiberg in liefst 14 categorieën om de nationale titels. Om 1030 uur is de officiële opening. De catego rieën 1 t/m 4 worden voor de pauze verreden.Om ca.13.45 uur starten de wedstrijden voor de categorieën 5 t/m 7. De zondag staat geheel in het teken van de MTB sport. Tussen 10.30 en 12.30 uur worden ctinics voor mountain bikers georganiseerd door Rings. Inschrijven voor de clinic kan via info@rings-goirle.nl. Van 11.00 tot 12.00 uur wor den speciale clinics gegeven voor de schoolgaande jeugd 01. 15-10 37-41 02. 24-47 41-46 03. 10-05 01. 15-10 39-22 02. 10-04 22-28 03. 24-1928-17 Om aan te tonen dat de B spelers hun uiterste best deden om het de A spe lers zo moeilijk mogelijk te maken even dit fragment, dat een kleine ge lijkenis mef het eindspeldiagram van vorige week bevat. Hen speelt hier ook 24-47 en toegegeven, dit is niet eenvoudig te zien na een inspanning van ruim 4 uur dammen. De twee va rianten hierboven laten zien hoe het wel moet en de winst gerealiseerd kan worden. De negende ronde leverde nogal wat negatieve resultaten op. TDV kon thuis de verwachte overwinning op Gorinchem niet bewerkstelligen. De overwinning van de jeugdige Thijs Verboon (902) tegen Jasper Daems (1311) lag hier wel aan ten grond slag. Jasper had geen zet meer zon der in verlies te komen en gaf daar om terecht op in volle stand. Anton van Berkel en Koos van Amerongen konden heel benauwd de schade nog herstellen tot 10-10. Micone liep een zeeperd op in Lent. Had ik hen dan toch moeten waarschuwen over geluidsactiviteiten in hun clublokaal vanachter de bar? Op 26 januari kunnen de actieve- lingen hun hart weer ophalen in de 3e en 4e ronde in de halve finale om het Kampioenschap van Neder land: Ivo de Jong (1338)-Anton van Berkel (1451); Kees van Bakel-Wim Kalis (1354); en Hans Tangelder-J. v.d. Hooff. De 4e ronde vangt aan om 15.00 uur na Zwitserse loting. Jo chem Zweerink leidt hier met 2-4 en heeft in de partij tegen Hein Meyer (1445) wel het nodige te duchten. TICKET VERKOOP] VIDEOTHEEK 'T pleintje, pater van de elsenplein] dierenspeciaalzaak discus dekkers I 1 HEYHOEFPROMENADE I Wit aan zet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 23