VERBOUWINGS ri jambelle0 ADVERTEREN? I k* I 17 januari 15 ILBURGSE KOBE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 JANUARI 2013 Lezingen heemkundekring Tilborch en sus ade Grote vlooienmarkt in Stadssporthal an OPRUIMING i CURSUSSEN workshops •llege.n [l-mex, 2e) m.nl Jambelle Tilburg Juliana van Stol bergstraat 3 5038 AM Tilburg Tel: 013-54211224 I2 mnd) (12 mnd) nnd) I Door r I binatie ^botter I acjwv-l Geef dan nu uw advertentie op: lburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 Workshop Opleiding Verhalen vertellen >e groot we met over hun geschiedt paar maander slotte spreekt Verzamelin geen lid is Kinderboekenschrijver Paul van Loon bij Muziek-ldee Tilburg isdagoch- met een aagt 3,50 jaar hebben Goirleseweg De markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedrat euro. Kinderen tot 10 gratis toegang. Adres: 44 in Tilburg. IRLE loog^^j ntoloog 1 TILBl hal wordt grote vloo.ci dan 250 par verkopen hur Cursus plaatsen? U wilt een cursus plaatsen? Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen, bf kom langs op ons kantoor. ALGEMEEN leerwijzer jHÈ. ■■I cursussen en opleidingen Springlevend ichaamsgerichte training en coaching, Aarie-Louise Willemen, Tilburg. Letter- ijk en figuurlijk in beweging komen, nnerlijke helderheid krijgen over wat IB denkt, voelt en wilt. Inzicht in wat mor jou werkelijk belangrijk is. En je kU\VT I [rijgt tools hoe je dit vertaald naar je Qk iagelijkse leven. We werken met dans, O lontactoefeningen, adem- stemwerk en mindfulness. Kennismakingswork- I ihops Emotioneel Lichaamswerk Dins dag 15 en 22 jan. van 19.30-22.00. en /rijdag 18 jan. van 14.00-16.00. Proefles /oor herstel van spanningsklachten en urn-out woensdag 23 Jan. van 10.00- 2.00 uur. 20 per workshop. Nieuw: LW 3 voor ervaren lichaamswerkers tart maandagavond 28 jan. Proefles Bewegen en mediteren Vrijdag 18 jan. van 10.00- 11.30 €10,- Lessen starten va. 25 jan. Lichaams-gericht coaching i op afspraak. Informatie en aanmelding: www.springlevend.nu 013-53 53 497, 06-3321 3993 TAO-ZEN (www.tao-zen.nl) Zen Meditatie Basiscursus 10 les sen 90 euro in "De Blikopener" in Til burg (www.blikopener.info) Docent: Liesbeth Stoltz tel. 013 - 5219257 Tilburg - DeTilburgse heemkundekring Tilborch'organiseert de komende maan den weer een aantal lezingen. De lezingen worden telkens op de derde donderdag van de maand vanaf 20.00 uur bij Boerke Mutsaers aan de Vijverlaan gehouden. De onderwerpen zijn divers: op donderdag 17 januari vertellen de makers Henk Wittenberg en Danker Jan Oreel van het stripboek'Brabant - daar brandt nog licht' i project. In maart gaat architectuurhistoricus Wies van Leeuwen in op de ienis en het behoud van deTilburgse kerken. Van zijn hand verscheen een »n geleden het boek'De 100 mooiste kerken van Noord-Brabant'.Ten :t in april Boudewijn van de Calseijde, verbonden aan de Historische ling van de KMA, over'de heren van Nassau en hun kasteel te Breda'. Wie s van de heemkundekring, betaalt 4 euro per keer. Yoga voor vrouwen in de overgang middel van een specifieke com- tie van yoga-, adem-, ontspanning en meditatieoefeningen kan je over gangsverschijnselen aanpakken. Het zijn oefeningen die het hormoonstel- - sel positief beïnvloeden waardoor je je een stuk vitaler en blijer gaat voelen, terwijl moeheid, moedeloosheid en overgewicht verdwijnen. Al deze oefe- ningen oefenen we samen zodat je ze aan het eind van de cursus ook echt thuis zelf kunt doen. Deze yogacursus van 16 lessen start op woensdagavond 6 februari 2013 van 19.00-20.15 uur in Yogacentrum Shanti, Kruisstraat 25 5014 HR Tilburg. Lesdata: 6, 13, 20 en 27 febr, 6 en 27 maart, 10, 17 en 24 april, 8,15, 22 en 29 mei, 5,12 en 19 juni '13 Info: www.shanticursussen.nl tel 013-4556032 0627870869 E-mail: hvanjuchem@ziggo.nl Teken en Schildercursussen bor kinderen, jongeren en volwasse- len. Op Academisch niveau-het beste lit jezelf halen. Kleine groep, betalen laar vermogen. Info: www.antonetta- nagie-galerie.nl. Een product van I Jetty Weideveld Cursus Omgaan met emoties In de cursus'Omgaan met emoties'leer je jezelf te bevrijden van emoties waar je nu nog last van kunt hebben, zoals: angst, boosheid, schuld, schaamte, ver driet, afgunst, onzekerheid, twijfel en jaloezie. De negatieve emoties kunnen veel onrust geven en je kunt ze zo sterk ervaren dat ze jouw denken en leven beheersen. In de cursus krijg je hand vatten om met lastige emoties om te gaan en krijg je antwoord op de vol gende vragen: Hoe kan ik mijn emoties beheersbaar maken in het dagelijkse leven? Hoe kan ik rust vinden in het leven van alle dag? Hoe kan ik meer inzicht krijgen in mezelf? Hierdoor leer je jezelf steeds beter kennen en bereik je meer rust en vrede en kun je steeds meer vanuit je hart leven, onafhan kelijk welke vervelende omstandighe den er op jouw pad komen. De cursus wordt gegeven door een ervaren psy chologe in groepen van 3 - 8 perso nen in Goirle. Er wordt een ochtend-, middag- en avondcursus aangeboden. Data dinsdagavond cursus 19.30-22.00 uur: 22 en 29 jan., 5,19 en 26 feb. Data woensdagochtend cursus 9.30-12.00 uur: 23 en 30 jan., 6,20 en 27 feb. Data donderdagmiddag cursus 13.30-16.00 uur: 24 en 31 jan., 7,21 en 28 feb. Het totaalbedrag van de cursus bedraagt 125,00. Voor info en inschrijving: www. omgaanmetemoties.nl of Mariëtte van Kempen-Pillen, telefoon: 06-34133226. Verhalen....wie is er niet mee geworden... In januari starten w de workshop'Kennismaken met verha len vertellen'. In februari starten we de basisopleiding: Verhalen vertellen kun je leren! Voor meer info of aanmelden: www.vertelatelier.nl 5urg - In de Tilburgse Stadssport- it op zondag 20 januari een joienmarkt gehouden. Meer 1 oarticuliere standhouders i .an tweedehands spullen. gen workshops op maat worden verzorgd op het gebied van zang, dans en muziek. Mensen kunnen er bovendien terecht voor een repeti tieruimte, dansstudio's en een ge- luidsopnamestudio. Er zijn diverse volledig ingerichte ruimtes, maar voor bijvoorbeeld blaasensembles zijn ook lokalen te huur. Meer informatie: www.muziek-idee.nl. Tai Chi Chuan Tai chi chuan is een sport die geschikt is voor alle leeftijden, zeker ook voor senioren. Het is een drieledige kunst, namelijk een gezondheidsleer en dus ook een vorm van Qigong. Dit laatste is een oefenleer om je vitale gezond heid zowel van lichaam als geest te verbeteren. Qigong wordt in Chinese ziekenhuizen ook veelvuldig als vorm van therapie gebruikt om chronische klachten te verminderen. Daarnaast is Tai Chi Chuan een leer om je concen tratie en daarmee je mentale prestaties te verbeteren. En tot slot is het van oor sprong een zelfverdedigingleer. In het CNGO ligt het accent de eerste jaren bij het versterken van de gezondheid, de ontspanning en concentratie. Al snel merkje resultaat zoals meer ener gie, beter slapen, sterkere gewrichten en wervelkolom, soepelere spieren, een betere warmteregeling van het lichaam, enz. Er starten in januari twee nieuwe lesgroepen voor beginners, namelijk op donderdag 10 januari om 19.00 uur en vrijdag 11 januari om 19.00 uur. Meedoen is mogelijk tot met februari. Hierna starten er pas weer nieuwe lessen in oktober 2013. De eerste les is altijd een gratis proef les. Bij twijfel kun je na de proefles nog een proefpakket van vijf lessen kopen voordat je beslist over lid worden. Ont dek ook waarom miljoenen mensen in de wereld Tai Chi Chuan beoefenen en ervaar zelf wat het voor jou kan bete kenen. Aanmelden bij onze receptie voor aanvang van je gratis proefles is voldoende. CNGO Groeseindstraat 91 tel. 5770261 Website: www.cngo.nl Vrouwen, Financiën...Regel 't! Laat of liet jij de financiën altijd aan jouw partner over? Vind jij het eng om de verantwoordelijkheid voor de financiën alleen te dragen? Dan is de training Regel 't! iets voor jou! Deze training voor vrouwen versterkt je zelfvertrouwen in geldzaken. Concrete oplossingen worden aangereikt om deze problemen aan te pakken. De dag wordt afgesloten met een persoonlijk profiel en een financieel plan van aan pak. Wanneer: vrijdag 25 januari 2013 09.30-16:30 uur. Feniks, NS Plein 17, www.fenikstilburg.nl Tai Chi - Qigong Ike maandagavond en woens end les in kleine' groepjes, i j idividuele benadering. rww.mariekevandinter.nl Zangontwikkeling Op 30 januari 2013: De nieuwe basis cursus voor zangontwikkeling. 9 groepslessen.eens per 2 weken.op woensdagavond van 19.15 u. tot 21.30u. Vooraf 1 individuele les ter ken nismaking. De cursus is bedoeld voor mensen die graag en met plezier wil len zingen; de mogelijkheden van hun stem willen ontdekken. In de cursus wordt gewerkt aan Ontspanning,ade mhaling(verbinding),klank en liederen/ songs. In liederen en songs werken we aan Melodie, ritme, tekst, betekenis, gevoel en expressie. We zingen geza menlijk en apart, zeker ook meerstem mig! Kosten: Reeks van 10 lessen (incl.1 ind.les): 15Ö euro. Wil je meedoen aan de cursus of wil je inlichtingen bel dan naar Cor Schoonenboom 013 505 4012 (inspreek-telefoon) of mail naar corschoonenboom@planet.nl Vele cursussen In januari en februari zijn er vele work shops en korte cursussen in het CNGO. In massage; voedingsleer; mindfull- ness; cursus afvallen op'Chinese wijze'; voeding en ADHD; workshop thera peutische Qigong; en meer. Zie onze website www.cngo.nl voor informatie hierover. Naast vele korte cursussen hebben we wekelijks meer dan 35 les sen in: Qigong, Yoga, Kung Fu voor volwassenen en voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, Chinese Dans, Zwaard- of Waaiervorm. Ook hierover vindt u alle informatie op website. tilburg - Tijdens de open dagen op 12 en 13 januari van Muziek-ldee, Ringbaan Oost 10 in Tilburg, kan jong en oud genieten van een op treden van kinderboekenschrijver Paul van Loon. Hij zal optreden met muzikanten en docenten van Mu ziek-ldee. Belangstellenden kunnen beide dagen terecht van 11.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Beide dagen zijn er demonstraties op allerlei instrumenten en diverse activiteiten en workshops op het ge bied van dans en muziek. Daarnaast kunt u o.a. genieten van koor Pocket Rockit! en Showband Nieuwkuijk. Zondagmiddag leest Paul van Loon vanaf 14.00 uur voor en vertelt over zijn boeken,^over schrijven en deu ren, waarachter geheime werelden liggen. Samen met muzikanten van Muziek-ldee speelt en zingt Van Loon liedjes, die allemaal met zijn boeken te maken hebben. Na de voorstelling deelt hij met plezier handtekenin gen uit. Bij Muziek-ldee kan iedereen te recht voor lessen gitaar, basgitaar, drummen, zang, piano en keyboard, saxofoon, dwarsfluit, klarinet, viool, trompet en producing. Bovendien kunnen voor onderwijsinstellin-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 19