Arctic Monkeys op eerste editie Best Kept Secret Arthouse-film blijft leven in Tilburg door'mini-Cinecitta' ieuw muziekfestival in Beekse Bergen Sauwelen in Tiliander NUARI 2013 PAG •PWEC... d De IJslandse band Sigur Rós. 5-DRS ciale themavoorstellingen." Kris Berry foto: hanna Hermans Breder dan klassiek concert Amsterdam Sinfonietta Operafilm in De Symfonie Festival voor blutte studenten Snertconcert in Café Karei TILBURG-Ook al laat de opening aan de Willem ll-straat door technische aspecten nog even op zich wachten, Cinecitta blijft leven in Tilburg. Het heeft in de voormalige Filmfoyer een locatie gevonden waar de art- house-film uitstekend tot zijn recht komt. UID ^75?| rdeelJ Portishead De Britse Arctic Monkeys brengen deze zomer hun vijfde album uit en staan exclusief op Best Kept Secret JlILVARENBEEK - Op 21, 22 en 23 juni vindt in de Jeekse Bergen de eerste editie plaats van muziek festival Best Kept Secret. Arctic Monkeys en Sigur Hós zijn de eerste head line-acts die dat weekend naar Hilvarenbeek komen. Rob van Heen (Directeur Theaters Tilburg) en rechts Paul Vermee (eigenaar Cinecitta) voor 'mini Cinecitta' aan de Schouwburgring in Tilburg. FOTO: WILLEM DE VOLDER. Cinecitta'. De programmering is niet 'mini'. Het hoogwaardige programma omvat wekelijks negentien filmvoor stellingen. Op deze manier kunnen we de liefhebbers van de arthouse- film prachtige producties blijven aanbieden. Dat is ook de grondslag om met Theaters Tilburg een over eenkomst af te sluiten en hier tijde lijk onze intrek te nemen." Door het geringe aantal stoelen zijn er geen sneak previews en ook de goedko pere filmavonden keren voorlopig niet terug. "Wel denken we aan spe- Tilburg - Met de jaarlijkse concertse- rie Breder dan klassiek werkt strijkor- kest Amsterdam Sinfonietta samen met bekende artiesten uit de pop- en jazzwereld. Nu toert het orkest met Wouter Hamel, Ruben Hein en J Kris Berry door Nederland met een programma vol 'soul'. Op vrijdag 11 januari vindt het Breder dan klassiek concert plaats in ConcertzaalTilburg. i Aanvang om 20.30 uur. Met Wouter Hamel, winnaar van de Radio 6 Soul Jazz Award, speelt het orkest hits als Don't Ask en nummers van zijn laatste albums Lohengrin. Zanger en pianist Ruben Hein sleep- te als 'beste artiest Soul' ook een Ra- dio 6 Soul Jazz Award in de wacht. Als pianist van Hans Teeuwen en Pe- te Philly Perquisite stond hij op fes- tivals als Lowlands en het North Sea Jazz Festival. Hij speelt onder andere nummers van zijn cd Loose Fit en eert met het lied Harlem 'soul king' Bill Withers. Kris Berry, door Radio 6 uitgeroepen tot 'Beste Soul Jazz Talent', werd meteen vergeleken met artiesten als Caro Emerald en zelfs Billy Holiday. Naast enkele covers zingt zij nummers van haar nieuwste album Marbles. Bestellen van kaarten: www.theater- stilb 013-5432220, of aan de b Hoogwaardig programma Cinecitta-manager Marie-Thérèse Blomme verschafte na de overhandi ging van de sleutel en de vertoning van de Franse topfilm 'Amour' (Gou den Palm 2012 in Cannes) nog enige uitleg: "We hebben het Cinecitta-ge- voel gecreëerd door de gevel en de inrichting aan te passen. Het zaaltje omvat 43 stoelen en kan het best worden gekarakteriseerd als 'mini- 7’ Tilburg - De Tilburgse blaasorkes- ten SoWhat! en Proost houden op zondag 13 januari het inmiddels traditionele Snertconcert in Café Ka rei op de Heuvel. Diverse orkesten treden deze middag vanaf 15.00 uur op. Naast SoWhat! en Proost spe len onder meer Op Dokters Recept, Koppent en De Restantjes. Het feest duurt tot ongeveer 19.00 uur. Voor elke bezoeker staat er een gratis kop snert klaar. in totaal zullen meer dan 50 acts op diverse podia optreden, waaronder ook alt-J, Portishead, No Age, Swim Deep en SKATERS. De muzikale ont dekkingstocht staat op Best Kept Secret festival centraal. Grotere na men worden afgewisseld door veel pieuwe ontdekkingen uit indie, folk, hiphop, dubstep, rock, electronica of ken mix van stijlen. Tilburg - Vijf studenten van Fontys Academy for Creative Industries heb ben de handen ineengeslagen om een festival op te zetten dat zich richt op Bijna blutte' studenten. Het thema is 'low-budget'. Bijna Blut Festival wordt volgens de ■organisatie gehouden in een voor stu denten financieel moeilijke periode, namelijk januari. Het Sinterklaasfeest, Kerstmis en Oud Nieuw zijn dan net voorbij, en de studiefinanciering komt pas weer op 24 januari. De dag daar voor kunnen ze nog gauw even terecht bij het Bijna Blut Festival. Voor de prijs van 0,99 kunnen studenten genieten van diverse live acts. Zo zullen Little De vil Allstars (party rock metal), Nancy Rocks (pop/rock), Hobo's Hope (folk) en SalariS (hiphop) het podium van de Hall of Fame beklimmen. Naast het di verse muziekprogramma is er een Bijna Blut foto-expositie te zien, verzorgd door studenten Fotografie. Speciaal voor het Bijna Blut Festival gaan zij de ze keer niet te werk met professionele apparatuur, maar met wegwerpcame ra's. Tevens wordt er voor wat winterse versnaperingen gezorgd. Het festival vindt op 23 januari vanaf 19.00 plaats in de Hall of Fame in Tilburg, gelegen in de Spoorzone. Kaarten kunnen worden besteld door een mail met naam en aantal tickets te sturen naar BijnaBlut- Tickets@gmail.com. Kaarten zijn ook verkrijgbaar aan de deur. festival. Landgenoten alt-J wonnen in 2012 de prestigieuze Mercury Pri ze met debuutalbum An Awesome Wave en eindigden bovenaan vrijwel iedere jaarlijst. Sigur Rós bouwde de afgelopen 15 jaar aan een eigenzin nig repertoire dat ook in Nederland grote zalen uitverkoopt. Minstens zo eigenzinnig is Portishead, dat na triphopklassieker Dummy (1994) een eigen koers bleef varen en inmid dels een geheel nieuwe generatie muziekliefhebbers aanspreekt. Ook voor Portishead en Sigur Rós is Best Kept Secret de enige Nederlandse festivalshow deze zomer. De komen de maanden maakt Best Kept Secret festival nog enkele headliners en tientallen nieuwe namen bekend. Online kaartverkoop Wie zeker wil zijn van een plaats, kan via www.cinecitta.nl kaarten on line kopen. Reserveren is helaas niet mogelijk. De kassa's zijn open van maandag t/m zaterdag van 18.30 tot 22.30 uur. Op zondag van 13.30 tot 22.30 uur. De opening van Cinecitta in de Willem ll-straat is door bouw technische problemen vertraagd. De opening wordt eind 2013/begin 2014 verwacht. Voorverkoop Het Best Kept Secret Festival wordt gehouden op het evenemententer rein van Event Centre Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Overnachten kan op het naastgelegen bungalowpark en campingterrein. De voorverkoop van Best Kept Secret festival start maandag 14 januari om 10.00 uur via bestkeptsecret.nl/tickets. oiSTERWUK Theater Tiliander aan de Spoorlaan in Oisterwijk op vrijdag 11 en zaterdag 12 nuari weer het podium voor sauwelaars uit Döllekesgat en Heukelom. Afgelopen week overhandigde Rob van Steen (Directeur Theaters Til burg) de sleutel van het filmzaaltje aan de Schouwburgring aan Paul Ver mee (eigenaar Cinecitta)."Een beetje dubbel", zei Van Steen,"enkele dagen geleden heb ik afscheid genomen van de vrijwilligers van de Filmfoyer en nu sta ik hier met de sleutel voor de eigenaar van Cinecitta." Laatstge noemde prijst de tijdelijke oplossing. "Cinecitta blijft daarmee leven in de stad en de regio." De sauwelaars maken vanuit de ton weer de nodige wetenswaardighe den over bekende en minder be kende inwoners bekend en roepen bijzondere gebeurtenissen in herin nering. Nagenieten kan aansluitend tijdens een feest dat tot in de kleine uurtjes duurt. Voor meer informatie kunnen be langstellenden contact opnemen met Vereniging Samenwerkend Oi- sterwijks Karnaval via 013-5288062 of info@dollekesgat.nl. Ook kunnen ze terecht op www.dollekesgat.nl. tilburg - In De Symfonie aan de Eilen- bergstraat 250 kunnen operaliefheb bers op donderdag 10 januari vanaf 19.00 uur terecht voor de operafilm 'Attila' van G. Verdi. De dvd start om 19.30 uur en is rond 22.00 uur afgelo pen. De entree bedraagt 5 euro.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 15