ieb toont Taal van Tilburg N! ïs TTT Theaterproducties met nieuw stuk Sleepwater presenteert nieuwe cd in Moergestel eugdkoor Souvenir 15 jaar DE TILBURGSE Dixieland In de bibliotheek zijn onder andere oude interviewfragmenten te bekijken en beluisteren. Jeugdkoor is klaar voor het lustrumconcert. Sleepwater foto: inpetto fotografisch; chris van den bijgaard Nieuwe jamsessie in Extase isessie in van het ies- iles, janiseertZar ledingbeu *an 1O.i van Tilburg Dag op 1 al uitverkocht. Vanaf ook het nieuwste bc Tilburg - Een nieuwe jams Tilburg door studenten Conservatorium en de Rockacade mie van Fontys Hogeschool voor de Kunsten: de Indrinksessie. Tilburg - Theat spelers is omg« terproducties, i nieuwe werkwi, stuk op het reper 16 november is af 17 november is joek van Ed Schil- stergezelchap Toren- jedoopt in TTTThea- met bovendien een /ijze en een nieuw sertoire. UIQ BURG - De hele maand rember staat de Taal van burg centraal in de bibli- 'leek aan het Konings- jn. Met een gevoelige ponstelling over het Til- L: verrassend, grappig, ■jsterend, herkenbaar eerzaam. anotten en Livius voor 12,50. Meer informatie over het project op www. taalvantilburg.blogspot.com. lêlgoed- en kinderkledingbeurs Ien - Op zondag 11 november orgj een grote speelgoed- en kinderkk ieweg 1 in Diessen. Deze beurs duurt var sng en Vriendschap uit Die ïurs in Partycentrum Hercule 100-13.00 uur. irkeur van veel j- t permanent te eniging. 16 november gaat "Wel- tilburg - Op zóndag 11 november verzorgen de dixielandorkesten Li- metree Seven en Toetsie Foetsie een optreden in de ontmoetingsruimte van wijkcentrum Heijhoef, Kerken bosplaats 3 in Tilburg. Het program ma duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De een om aan haar man te ont snappen, de ander (aanvankelijk) als steun en toeverlaat. Het bos blijkt een curieuze ontmoetingsplaats. De onverwachte afloop is hilarisch en tragisch tegelijk. Reserveren: kaartjes-ttt@ziggo.nl. De nieuwe naam is gekozen, omdat TTT zich voortaan op- en openstelt als productiehuis. Naast de kern groep van leden kunnen spelers au diteren om tijdelijk mee te doen met een productie. Zelfs kunnen buiten staanders met plannen komen voor producties. TTT speelt hiermee in op de voorkeur van veel jongeren om zich niet permanent te binden aan een verer... Op vrijdag Deze maandelijkse muzikale avond vindt plaats in het nieuwe Café Extase aan de Heuvelring. De eerste editie is op donderdag 8 november en begint om 2130 uur. Deuren open 21.00 uur. Op het programma staan een mini concert van een gelegenheidsbe- zetting en een vocal jam session, waarbij de muzikanten al jammend populaire nummers van diverse ar tiesten voorbij laten komen. Gezel ligheid, samenwerking, spontaniteit en een kwalitatief goede muzikale invulling moeten de formule voor deze nieuwe avond vormen. Een gelegenheidsband speelt op 8 no vember een 'Female Rock Tribute to Pink No Doubt'. Andere data om te noteren, zijn de donderdagen 13 de cember en 17 januari. tijd een enorme ontwikkeling te heb ben doorgemaakt. De songs hebben gewonnen aan zeggingskracht, maar zijn nog steeds onmiskenbaar Sleep water: melodieus, melancholisch, in tens, hypnotiserend. Op 9 november wordt sunwritten in Den Boogaard of ficieel gepresenteerd, waarbij een keur aan gastmuzikanten zijn opwachting zal maken. Kijk op.www.sleepwater. nl voor meer. Sleepwater info en om alvast in de sfeer te komen. kom in het Bos" van Alex van War merdam in première in het theater van Kunstbalie, Ringbaan Oost 8 in Tilburg. Het is de eerste productie die volgens de nieuwe opzet tot stand is gekomen na het succesvolle "Kaatje is verdronken" vorig seizoen. "Wel kom in het Bos"staat onder regie van Mariëtte Haazen en begint om 20.15 uur. Op 17 november (20.15 uur) en 18 november (14.30 uur) wordt "Wel kom in het Bos" in hetzelfde theater gespeeld. "Welkom in het Bos" is een zeldzaam luchtige Van Warmerdam. Deze mix van sprookje, satire en klucht gaat over de lasten van de lust. Twee vrouwen zijn het bos ingetrokken. ders, hetTilburgs ABC-boek'Van Aaj- kes töt Zaandkèül', verkrijgbaar. Het is te koop bij Boekhandel Selexyz-Gi- Wg - Het Souvenir Jeugdkoor top 11 november het vijftienja- bestaan. Dat wordt luister bijge ef een concert in de theaterzaal Factorium in Tilburg. Aanvang 1430 uur. Aansluitend is er een )ie voor oud-leden en medewer- van het koor. «s het concert zingt het koor Ierandefe zes werken, die speci- voor het jeugdkoor zijrf geschre- door de Tilburgse componisten Hes Clement, Arjan van Baest, svan den Brand, Harry Swinkels, ran van der Sanden en Berrie nans op teksten van Jace van de tDeze werken zijn in opdracht teven, omdat het jeugdkoor samenstelling kent die tamelijk is in de korenwereld. Naast ^tadsmuseum deed in 2012 Btig onderzoek naar de Taal van Irg, samen met een waaier aan Kers. Aanleiding voor 'Taal van lirg'waren de dialectkaartjes die Etadsmuseum kreeg van taal- Iner Wil Sterenborg. Doel was een Ite slaan tussen vroeger tijden findaag de dag. Activiteiten wa ler veel: van een tekstorgel tot Bandelingen, van woordkaart- Bt serieus onderzoek. En de re ien? Die mogen er zijn. Laat je bten over de Tilburgse jonge- bal anno 2012, geniet van oude ■iewfragmenten, schrik van Bititeksten, kijk naar foto's van (Tilburgse linguistic landscape en kom de bedenksels van Tilbur- P als Ferry van der Zaande, Nick larth, rapper Timmietex en de ioneger. De slotmanifestatie Taal moergestel - Op vrijdag 9 novem ber presenteert sleepwater in Den Bogaard aan het Sint Jansplein 5 in Moergestel haar nieuwe album sunwritten. In het voorprogram ma speelt de band The Kitchen Sessions. Aanvang om 20.30 uur. De toegang is gratis. Het van oorsprong Udenhoutse Sleepwater is een band van uiter sten. De stilte van het platteland klinkt in de muziek door, maar ook beklemming en paranoia vanuit de grote-stadskrochten dringen zich onmiskenbaar op. Pastorale rust en opzwepende gitaarrock wisselen el kaar onvoorspelbaar af. Sleepwater, bestaande uit Ad Op- stals, Wil Opstals, Ernst van Nieuw- burg en Martin de Ruijter, bracht in 2011 haar titelloze debuutalbum uit. Dit album toonde de potentie van de band en de muziek, die zich ergens in het niemandsland tussen alterna tieve rock en indie pop beweegt. Sunwritten, het tweede Sleepwater album, verscheen in oktober 2012. Daarop laat de band horen in korte sopranen, mezzo-sopranen en alten heeft het koor ook mannenstem men. Behalve het jeugdkoor zal ook de opleidingsklas acte de présence geven. Na de pauze zingt het Souve nir Jeugdkoor liederen uit de musi cals die de afgelopen jaren scenisch zijn uitgevoerd. In de voorbije 15 jaar hebben be hoorlijk wat zangers en zangeressen bij het Souvenir Jeugdkoor gezon gen. Oud-leden krijgen tijdens het concert de gelegenheid om mee te zingen met het Slotkoor. Zangers en zangeressen die mee willen zingen en/of de reünie willen bezoeken kunnen dat per e-mail laten weten: sjkreunie@live.nl. Kaarten voor het concert kunnen worden besteld via website www.souvenirkoren.nl. N

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 15