UID ie! rédérique Spigt geïnterviewd in De Nwe Vorst Donselaar f Zaal 16 IE insvoorstelling Isabelle ernaert bijgeboekt gogo presenteert erdance Revisited Nog één keer Luider en Van Swingt in Extase CULTUUR 17 DE TILBURGSE KO ILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 OKTOBER 2012 Frédérique Spigt Isabelle Beernaert foto: fabrics hauwel La Renaissance op zaterdag 13 oktober Luider en Van Donselaar FOTO: ASTRID VERHOEF FOTOGRAFIE van de originele 'k naar Tilburg. vrijdag 12 okto- ifé Extase aan de snopwww. I3.nl. Violiste Zoë Conway v< Riverdance komt ook i Na tien jaar is de cirkel rond voor het duo: van de finale van het Amster dams Kleinkunst Festival naar uitver kochte zalen door heel Nederland. De dames, die ooit zijn bestempeld als 'het Nederlandse antwoord op het Britse duo French Saunders' gaan 'Nog één keer strak'. Het-pro gramma van 12 oktober bevat de grootste hits van dit komische duo, aangevuld met nieuw materiaal. De voorstelling is bestemd voor dames, maar heren zijn zeker ook welkom. Voor meer informatie kun nen belangstellenden kijken op www.tiliander.com of bellen naar 013-5217220. Tilburg - De eerste Zaal 16 Swir avond vindt op ber plaats in Cal Heuvelring. M - Zaterdag 13 oktober het Magogo Kamerorkest haar reeks van zes concerten toen. Het eerste concert is rdance Revisited onder lei- van Magogo's nieuwe diri- Micha Hamel. Speciaal voor “go componeerde Bill Whe- de drijvende kracht achter dance, een Iers muziekstuk, neemt hij Riverdance-sterso- ’Zoë Conway (viool) en Mick an (dans) mee. Europa Hn 1994 kennis met River- tijdens de finale van het liesongfestival in Dublin, ince trekt nog altijd volle 1 op alle continenten. Ma- 1 geeft dit seizoen zes con- nin Concertzaal Tilburg vol Jepunten uit de afgelopen aar. Oude bekenden keren oals Gerard van Maasak- Mathilde Santing. Naast ice Revisited, staan ook Pusicalconcert Broadway To- [en Kerst met Izaline Calister F programma. Ook Magogo f Kids ontbreekt niet in dit rij- rykvoor de volledige concer- Bida op www.theaterstilburg. www.magogokamerorkest. K In Theater De Nwe Vorst de Willem ll-straat is op za- ig 13 oktober vanaf 20.30 Frédérique Spigt te gast sis een nieuwe editie van dgasten'. wordt geïnterviewd door jour- I Leon Verdonschot. Dit gebeurt Ie hand van persoonlijke film-, I en muziekfragmenten. Na af- I van het gesprek verzorgt Spigt koestisch optreden. lérique Spigt werd in de jaren '80 Hid als zangeres van de groep ■ofThe Bullets. Vooral haar an- Bne verschijning en schuurpa- Hstemgeluid vielen op. Door Shlijkvoor haar biseksuaiiteit.uit ■men, werd ze al snel een boeg- |id in feministische kringen. In ■begon de zangeres een solo- IBeen sindsdien heeft ze zeven Haten uitgebracht. Hnformatie is te vi nder IBevorst.nl en www.013 oiSTERWUK Luider en Van Donse laar gaan stoppen. Hun laatste voorstelling 'Nog één keer strak' is op vrijdag 12 oktober vanaf 20.30 uur te zien in Tiliander aan de Spoorlaan in Oisterwijk. Met Ne Me Quitte Pas be- Isabelle Beernaert tot twee een volleTilburgse schouw- I. Gelukkig bleef een vervolg I uit en komt de succesvolle e choreografe terug met adnieuwe dansvoorstelling: emière ervan vindt g 23 november om ouwburg Tilburg. is een heel persoonlijk ver- 10de aan de lach en de on waar ook aan de absurditeit lieven. Een pleidooi om toch positief in het leven te blijven h na elke tegenslag weer vol tracht op te krabbelen. Snvan kaarten kan via www. Blburg.nl, tel. 013-5432220, lie balie van Theaters Tilburg. Het organisatieteam, met oud-me- dewerkers van Theater Zaal 16, is een samenwerking aangegaan met het vernieuwde Café Extase. Dit be tekent dat liefhebbers er één keer in de maand kunnen swingen op mu ziek uit de periode vanaf de jaren '70 tot nu, met de nadruk op wat stevi gere dansmuziek. De avond begint om 21.00 uur en de en tree is tot 2230 uur gratis, claama 5 euro. Na sluiting van Zaal 16 in 2010 von den de bekende swingavonden een aantal maanden plaats in La Vida en werden ze daarna een jaar lang in Bosvreugd gehouden. Begin dit jaar werden organisatoren Eef van Eerdewijk en Marisjca Priemus mede- eigenaren van Café de Plaats. In dat café organiseerden zij twee keer per maand de Swing in de Plaats van Zaal 16. Van Eerdewijk en Priemus zijn niet langer betrokken bij Café de Plaats als mede-eigenaren, maar organiseren nog wel activiteiten in dit café. Een voorbeeld daarvan is ie dere eerste vrijdag van de maand de Swing in de Plaats van Zaal 16. De tweede swingavond in de maand verhuist naar het vernieuwde Extase. De eerste drie maanden nog niet met een vast ritme, maar vanaf januari ie dere derde vrijdag van de maand. Tilburg - Het Tilburgs Mannenkoor La Renaissance gaat een hommage brengen aan de Franse muziek. Dat doet het koor niet zoals hier vorige week abusievelijk vermeld op zon dag 13 oktober, maar wel op zater dag 13‘oktober. Zowel werk van de klassieke Franse componisten als modern werk zal voor het voetlicht worden gebracht in Theaterzaal Fac- torium aan het Koningsplein 11A in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Op het programma staan werken van bij voorbeeld Gounod, Fauré en Gluck, maar ook een nummer van Edith Piaf. Het geheel staat onder leiding van dirigent Carl van Kuijck en wordt mu zikaal ondersteund door Ben-Martin Weijand. Kaarten zijn te verkrijgen bij Jan Kennis, tel. 013-4560148 of e- mail jan-kennis@hotmail.com. nl. Riverdance Revisited begint om 20.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar via www.theaterstilburg. nl, telefonisch via 013-542 22 20 en aan de balie van InfoService Tickets van Theaters Tilburg. PHILIPS, ONTWERP: EVELINE VAN DE GRIEND OPROEP AAN DE BEVOLKING DANSENDE DODEN OP OE WEG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 17