B 2 van 1! ialist ■- Rooij J 5 E TILBURGSE I ITILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2012 7 bibliotheek tilburg 013 poppodium peltpiein Tl pathé, pieter vreedeplein i Theaters de baselaer, hoefstraat 175 bibliotheek centrum fontys dansacademie centrum tilburg /laximaal 41 pathé, pieter vreedeplein koepelhal, spoorzone de nwe vorst theaters tilburg dutch design week, eindhoven div data vr 1 feb ustralian Hove to Move wordt opgevoerd door Nederlands Dans Theater. Deze voorstelling wordt In HD vertoond. Speciaal voor het grote scherm krijg je met 6 HD-camera’s van unieke nabijheid meer dan 50 uitzonderlijke dansers te zien. Het programma Move to Move bevat fet wereldwijd bewonderde werk Silent Screen van Sol León en Paul Lightfoot en een wereldpremière van hun hand. De beroemde Jtaëlische dansmaker Ohad Naharin is sinds vijf jaar terug bij Nederlands Dans Theater met Secus. Para Sempre [‘voor altijd’] danst de zouk, een rustigere variant van de Braziliaanse Lambada. Er zijn Ie stijlen in de show terug te zien: van romantische zouklove tot modem ballet met een vleugje neo-zouk. tijdens Bazouq: het verhaal van een relatie die op knappen staat. 11 t/m 13-10 korte voorstellingen 19.30 fashion for freedom 20.30 move to move (live film) 16.00 Meer dan vijftien internationale breakdancecrews van over de hele wereld komen naar 013 tijdens de Internatio nal BBoy Jam. Zij spelen een rol in diverse showcases, exhibitionbattles, de 2on2 competitie, de kidscompetitie, workshops en panels. Alle competities zijn open van karakter, dus iedereen die wil mag deelnemen. Bezoekers kunnen zelf aan de slag met grafitti, turntablism en skaten, eventueel onder begeleiding van professionals. Kortom, een waanzinnig event waarbij je niet uitgekeken raakt! div di open lessen zumba 19.00 - 20.00 open les merengue en salsa 19.30 - 20.30 18 19-10 pina 3d (film) 16.00 spitz! 20.15 Meer info of kaarten Dansschool Salsa De Mi Salsa en Merengue dans je niet met je hoofd, maar met je gevoel. Je moet het je eigen maken. Het herkenen, voelen en volgen van het ritme zijn de belangrijkste onderdelen van Salsa. Dus veel luisteren, lekker doen, veel oefenen en vooral veel genieten. Tijdens deze open les kun je meedoen en zelf voelen of jij het ritme in je hebt! www.salsademi.nl 'W' z/Urban Dané Theater Modem Het is inmiddels een traditie dat Fontys Dansacademie tijdens Oktober Dansmaand avondvul- lend repertoire in De NWE Vorst presenteert. In het gevarieerde programma tonen de derdejaars studenten fragmenten uit het theatraal uitdagende werk van: Club Guy Roni, Jorge Morro Norbert Servos, Ema Omarsdottir en Nita Liem/Don’t Hit Mama. tdu3 20.30 guerrilla verschillende aanvangstijden ZO 07-10 zo 14-10 wo 10-10 zo 14-10 za 12-10 demo’s - hiphop factory diverse aanvangstijden za 06-10 flo13 12.00 - 21.00 za 20-10 dansdag hele dag za 20-10 12-10 Meer info bart van Meer info s de openingsavond van de Dutch Design Week in Eindhoven is er een speciaal event waarin Dans, Fashion en «samensmelten. Met een audiovisual VJ-performance, wervelende choreografieën en tot de verbeelding spreken- ®twerpen. In dit speciale Fashion for Freedom-event maken diverse dansstudenten van de Fontys Dansacademie "en met gerenommeerde ontwerpers onder begeleiding van choreograaf Marc van Loon een multidisciplinaire die tijdens die avond in première gaat. Binnenkort zie je via facebook.com/fashion.for.freedom hoe je erbij Won show - R-newt: Tilburg- House of Rebels organiseert op vrijdag 26 oktober in de Hall of Fame de eerste ton show OUR WORLD, een show vol entertainment op de catwalk. De ontwerpers laten tijdens Bazouq alvast •ontwerp zien op de catwalk ra - rSf Zaterdag 27 oktober, 12.00 uur (BarBeatz, het demoteam cadetten. In dit team danst ook het duo Sanne VU Sophie. Ze worden getraind door Curtley Mooring in Roosendaal) Wy De Hiphop Factory, de dansschool in Tilburg en Roosendaal waar je terecht kunt voor dans tot rap en alles wat met F hiphop te maken heeft, verzorgt een aantal gratis toegankelijke spetterende optredens in Bibliotheek Tilburg Centrum. De Hiphop Factory is niet zomaar een groep dansers; bij het NK UDO Dutch Open hebben zijn in zowel 2011 als in 2012 de eerste plaats weten te behalen en zijn zij Nederlands Kampioen geworden. tod/www.hiphopfactory.nl Zaterdag 6 oktober, 12.00 uur Zondag 21 oktober, 13.30 uur Vrijdag 26 oktober, 19.30 uur Dansschool Dancelife Dinsdag 9,23 en 30 oktober, 19.00 - 20.00 uur Hou jij ook van latinomuziek en kun je niet stilzitten op het ritme van salsa, mambo, flamenco, merengue öf reggaeton? Dan is Zumba de leukste en zwoelste dansworkout voor jou. Zumba is genieten, lol maken, dansen en aan je lichaam werken op hetzelfde moment. Het accent ligt op het bewegen op vrolijke muziek, waar bij je alle spieren van je lichaam gebruikt. De danspasjes zijn niet moeilijk en je kunt op eigen niveau meedoen. www.dancelife-tilburg.nl Daniela Dance: Tribal Bellydance Is een vorm van buikdans waarin verschillende traditionele invloeden vermengd zijn, zoals de volksdansen uit Egypte, Pakistan, Rajastan en Spanje. Ook in de kleding en muziek zijn deze verschillende achtergronden terug te vinden, zoals veel zilveren au thentieke sieraden, wijde rokken, veel kleur en oude instrumenten als de mizmar. Tribal is in de jaren '80 in Amerika ontstaan en inmiddels wereldwijd populair onder (buikdanseressen. De NWE Vorst i.s.m. Fontys Dansacademie Donderdag 11 t/m zaterdag 13 oktober De guerrilla is een echte must see tijdens Oktober Dansmaand. Eén week lang werken de tweedejaars studenten van Fontys Dansacademie samen met professionele choreografen aan bijzondere, korte dans voorstellingen die zij speciaal maken voor en op een verrassende locatie in de stad. Het winkelende publiek en argeloze voorbijgangers worden verrast door korte dansstukken, soms zelfs geconfronteerd. Stiekem weten «aar deze verrassende locaties zijn? Haal dan op de dag zelf een plattegrondje op bij de balie van De NWE Vorst! Guerrilla wordt gecoacht door choreograaf Arno Schuitemaker. - nsschool Mai in and woman: inspiratiebronnen voor deze korte choreografie zijn het beeld van een volwassen vrouw in de re- ii en de muziek: Comptine D’un Autre Été: l’après Midi van Yann Tiersen bekend uit de film Amélie. W: een stuk op ifeche Japanse drummuziek, waarbij-de dansers veelal geplaatst zijn in de vorm van de letter W. De W van wij. Het ik gaat over de dansgroep zelf. Stoel dans: een dans met stoelen waarbij de dansers bewegen als marionetten. 'fe t Dansdag - Kunstbalie, Fontys Dansacademie Op vrijdag 12 oktober organiseren Kunstbalie en Fontys Dansacademie samen een studiedag voor dansstudenten, dansdocenten en profs. Er.zijn twee programma’s: een voor uitvoerende dansers, een voor docenten. Het volledige rooster, kosten en inschrijfmogelijkheden zijn te vinden via www.tilburgdansstad.nl en www.kunstbalie.nl. swingende bazouq diverse tijden Weer terug in de bioscoop, speciaal voor Oktober Dansmaand, de grote hit van 2011Pina 3D. Pina toont ^^^F de aangrijpende en unieke danskunst van de legendarische Duitse choreografe en danseres Pina Bausch, die ^^^F overleed in de zomer van 2009. De film neemt je mee op het podium van het legendarische ensemble van het J|f Tanztheater Wuppertal Pina Bausch en ook buiten het theater, door de stad en het industriële gebied van Wuppertal - de plek waar Pina meer dan 35 jaar haar creatieve leven leidde. MV. öatifBJli *^*^**Z***V^**w**/Vw**^V*V**AZ*^*^AZV^*^sS'VS**^V^VVW,»V'. ^^^F Ellen ten Damme ?^^^F “Anno 2012 hebben we in dit kikkerlandje weinig vakvrouwen van haar kaliber schreef de Telegraaf naar aanleiding van Spitz! Voor deze spraakmakende show is Ellen ten Damme V een bijzondere samenwerking aangegaan met Scapino Ballet Rotterdam. Onder leiding van artistiek leider Ed Wubbe zijn er choreografieën gemaakt die een prachtige combinatie vormen met haar zelf geschreven songs van het (gouden) album Durf jij? en het nieuwe Het Regende Zon, met teksten van llja Leonard Pfeiffer, Harry Mulisch en Remco Campert. liefheeft' De Groene Amsterdammer

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 19