s w IA S GEN 013 2 TILBURGSE KOK TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2012 3 kunstbalie theaters tilburg div 25-09 za Meer info pathé, pieter vreedeplein theaters tilburg diverse locaties Meer info? wijkcentrum de back, schout backstraat 33 de nwe vorst theaters tilburg 6 de nwe vorst theaters tilburg de nwe vorst 06-10 div di ITH EKMAN LEÓN GER 2012 ITH KYLIAN RSKI 2012 ITH LEÓN U-LET NDS EATER lokale makers 20.30 dubbele voorstelling 20.30 opmaat dansmaand 20.15 opmaat dansmaand 20.15 Meer info of kaarten bestellen? Op de zaterdagen 29 september en 6 oktober, krijgt winkelend publiek in Goirle, Oisterwijk, de Reeshof en Tilburg Centrum, een proefje van wat Oktober Dansmaand allemaal te bieden heeft. Dansers van Factorium dansen door alle straten met een swingende Dansparade. De vooropleiding dans van Fontys Dansacademie verrast je met een stoere cho reografie van JoshuaTrebi. Er is nog meer te vinden... maar volg daarvoor de Dansparade! openingsavond dansmaand 19.30 urbania 19.00 father father 20.30 Meer info of kaarten bestellen? Meer info of kaarten reserveren? Nicky Becholz Dorien Duysburgh De L’Awentura-avond betekent elke maand weer theater, muziek, circus, performance of beeldende kunst op verschil lende locaties. In De NWE Vorst een speciaal voor deze avond gemaakte dansvoorstelling van Nicky en Dorien, die in 2012 afstudeerden aan de dansacademie in Tilburg. In hun werk zoeken ze de theatrale kanten van dans op. Een Uslands tus sendoortje gaat over een jonge dame in een land hier niet zo ver vandaan, Usland. Ze leerde er eten, drinken, dansen en zingen. Haar beste vriend was een pinguïn. 02 t/m 04-10 Meer info of kaarten reserveren? Meer info of kaarten reserveren? Academie Urban meets Raw Urban Tijdens deze derde.editie van URBANIA, worden verschillende urban dansniveaus gekoppeld, van piepjong tot student, van sportschool tot dans academie. Voorafgaand kunnen de dansers deelnemen aan een urban workshop- traject door een professioneel choreograaf van de voorstelling van Father Father van Don’t Hit Mama (locatie: Fontys Dansacademie, 16.00 - 17.30 uur), 's Avonds zullen de totaal verschillende urban groepen zich meten op het podium van de Studiezaal. De urban af deling van de dansacademie brengt de voorstelling Only Winners and Champions van Niels van der Steen op de planken en er is een all styles battle, waar een geldprijs aan verbonden is. Bezoekers van URBANIA kunnen met fikse korting naar de voorstelling van Don’t Hit Mama in de Schouwburg, waaraan ook Xisco Riboch (Hustle Kidz) meedoet. Na afloop van de voorstelling vindt de finale van de Battle plaats, en start de afterparty. Meer info of kaarten reserveren? t-city kunstbalie/factorium diverse aanvangstijden WO 03-10 zo 30-09 do 04-10 Meer info of kaarten reserveren? di 02-10 vr 05-10 Jburg ^k’-ad modul-dance symposium hele dag Wereldpremière Home for Broken Turns It Needs Horses Ben Duke (modul-dance voorstelling) t Vol zwarte humor en fysiek hoogstaanddanstheater zijn Home for Broken Turns en It Needs Horses een lust voor het oog. Een uitgerangeerd circusduo doet verwoede, steeds wanhopiger pogingen het publiek te blijven vermaken. De betovering is verbroken, ze zijn hun acts vergeten maar de ‘show must go on’. De eerste voorstelling in de piste, de voorstelling erna volgen we ze na hun laatste voorstelling. I Prijswinnend werk uit Engeland! EinbahnstraBe (première) - T.r.a.s.h.- gratis inleiding om 19.15 uur T.r.a.s.h. staat bekend om zijn compromisloze voorstellingen, waarmee het voortdu rend grenzen opzoekt. 'Intens’ en ‘heftig’ zijn de woorden die lang nazongen na de eerste twee delen van de Humanoid Trilogy, die ook in Theaters Tilburg in pre mière gingen. En dan nu EinbahnstraBe: een tragikomische danstheaterperformance met absurde, fysieke en emotioneel beladen scènes. “T.r.a.s.h. verwart en onthutst en het duurt een tijdje voordat alle stof is neergedaald”, aldus het Brabants Dagblad over de vorige voorstelling Safe Absence. Op 21 september is er in De NWE Vorst een openbare repetitie van T.r.a.s.h. De aftrap van Oktober Dansmaand heeft dit jaar nogal een internationaal tintje. Van 2 t/m 4 oktober wordt het modul- dance symposium gehouden in Tilburg met overdag lezingen en workshops voor professionele dansmakers en the aters uit heel Europa en ‘s avonds diverse internationale en lokale voorstellingen. Danshuis Station Zuid organiseert dit jaar het modul-dance symposium en werkt hiervoor samen met het Research Institute, Arts in Society van Fontys Hogeschool voor de Kunsten en S:PAM research centre van de universiteit in Gent. Synopsis Pathé Ballet, La Sylphide - Pathé F Live vanuit Moskou een prachtige voorstelling van het beroemde Bolshoi ballet. In een Schots herenhuis wordt James op de ochtend van zijn bruiloft wakker en ontdekt dat er een prachtige gevleugelde elf voor hem staat. Hij is betoverd door dit visioen en probeert haar te grijpen, maar ze ontsnapt en verdwijnt. www.pathe.nl Dansschool Mai Dinsdag 2,9 en 23 oktober 19.00 - 20.00 uur open balletles voor gevorderden 20.00 - 21.00 uur open balletles voor beginners Of je nu ervaring hebt of niet, bij dansschool Mai draait het om ‘je lekker voelen'. De dagelijkse beslommeringen even vergeten en werken aan een mooie houding en je gezondheid. Kortom, creatief bezig en samen iets moois maken. Recht je rug en doe meer aan een gratis open balletles moderne dans. http://www.dansschoolmai.nl Jlburp bdans Jlburp kans Zaterdag 29 september, 11.00 uur, De Hovel, Goirle Zaterdag 29 september, 14.00 uur, de Lind, Oisterwijk Zaterdag 6 oktober, 11.00 uur, Winkelcentrum Heyhoef, Tilburg Zaterdag 6 oktober, 14.00 uur, Tilburg centrum 05-10 Lloyd Marengo i.s.m. Don’t Hit Mama Hip Hop Huis Dance or die’ is het motto van Don't Hit Mama. Hun dansstijl is geba- seerd op de Afr0-Amer'kaarlse clubdans en samen met Hip Hop Huis en WVdanser/choreograaf Lloyd Marengo maken zij de avondvullende urban dansthe- aterproductie Father Father. Marengo is een begrip in de hiphopscene. Zijn laatste productie, het succesvolle duet Tag, veroverde de Nederlandse podia met ijzingwek- kende breakdance moves. In Father Father keren de dansers uit Tag terug met B-boy ta- lent Menno van Gorp, straatmuzikant/duizendpoot Julio Pimentel en de Tilburgse danser Xisco ^^F Riboch. In deze dynamische voorstelling staat de vraag centraal hoe de vaderfiguur een rol speelt in y je leven, of die nu aanwezig is of juist ver weg. Lloyd Marengo gebruikt de energie, kracht en explosie van de B-boy moves voor danstheater dat ergens over gaat l’awentura: een ijslands tussendoortje 20.00 open balletles gevorderden beginners 19.00 - 21.00 k T.r.a.s.h.: Arno Schuitemaker, Katja Heitmann Anastasia Schwarzkopf (modul-dance voorstelling) T.tBemadette Een sterk en emorioneel dansduet waarin het portret wordt geschetst van de intensieve relatie tussen een man en een vrouw. In roes en verlangen beffen ze schaduwkanten van hun persoonlijkheid die ze nog niet eerder kenden. Arno Schuitemaker: The Fifteen Project onderzoekt de relatie tussen de mens en de tijd waarin we leven. Centraal staat de vraag hoe we ons tot onszelf en anderen verhouden. Tijdens deze ont wapenende en zintuiglijke dansvoorstelling zitje als toeschouwer niet op een tribune, maar deel je het speelvlak met de karaktervolle dansers. Katja Heitmann Anastasia Schwarzkopf: Che-sel-lüch (mit tonlosem 0) Onder het motto ‘het leven is één groot feest' vertolkt choreograaf Katja Heitmann op hilarische wijze de Hollandse gezelligheid. Een humoristische performance op het snijvlak van dans en toneel die uitmondt in een eenzame polonaise. Met gratis kaasblokje en glaasje bubbels ter verhoging van de feestvreugde! - Gezellig! MONO van Danshuis Station Zuid Islandia van La Veronal (modul-dance voorstelling) Tijdens deze Openingsavond van Dansmaand 2012 zie je twee dansvoorstellingen op één avond. Allereerst y MONO van Danshuis Station Zuid in de schouwburg en vervolgens Islandia van het Spaanse dansgezelschap La Veronal in de concertzaal. In het succesvolle MONO, de nieuwste voorstelling van Danshuis Station Zuid, Bh combineert de Israëlische choreograaf Itamar Serussi moderne, industriële muziek met een speelse, luch- tige, maar elegante dansstijl. MONO is genomineerd voor de Zwaan 2012 als ‘meest indrukwekkende dansproductie van het jaar’. Vervolgens is het de beurt aan het Spaanse La Veronal met Islandia. IRF1 Hierin wor(lt de vraag gesteld of het beeld tegenwoordig belangrijker is dan het idee dat verbeeld wordt. Met Usland als metafoor voor een bizarre wereld leidt |KiF de voorstelling ons langs onverwachte plekken. “MONO is een hallucinerende trip naar HHHP een universum dat de sfeer ademt van een animatiefilm, een computergame. Het is een wereld om vol verbazing naar te staren. Brabants Dagblad over MONO Met

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 15