Huisnummer I p De huurverhoging in 2012 )S D 3 N 3 J De woonbijlage van De Tilburgse Koerier Grasmaaien op zonne-energie ie Hypotheker Tilburg Kunst en bedrijfsleven vinden elkaar in Radiostraat (iedt'7 Jazekerheden' TILBURGSE KOERIEI DONDERDAG 21 JUNI 2012 OPLAGE 111 .800 Automower Solar Hybride van Husqvarna. «roducent ATS rhogi latie 3rwonen.nl of bel nr. 01^3-5352135. ^ekt! ICESSOIRES Tilburg-Per 1 juli mogen de huren met maximaal 2,3 procent omhoog. Maar er zijn verhuur ders die-al dan niet onder voorbehoud- een hoger percentage vra gen. En er zijn dit jaar ook verhuurders die de huurverhoging uitstel len Adverteren in Huisnummer 1? bel 013-5368805 of mail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl ide werkt van een de Woonbond. Daar vindt u ook voorbeeldbrieven. ?n JW ai a> Jb o 3 O) E >nd.nl/huurverho- agaan of een huur- arstel aan alle wet- ?n voldoet. Huisnummer Q j Het kabinet wilde het mogelijk maken om huurders die meer dan 43.000 euro verdienen dit jaar een extra huurverhoging op te leggen van 5%. Vooruitlopend op een wetswijziging is de Be lastingdienst inkomensindicaties aan verhuurders 'gaan verstrek ken. De rechter heeft onlangs bepaald dat deze inkomensindi caties niet gebruikt mogen wor den. Per 1 juli mag daarom geen extra huurverhoging worden gevraagd. Sommige verhuurders stellen de huurverhoging uit om die reden. Anderen vragen toch een huur verhoging van 7,3 Weer ande ren zeggen de extra huurverho ging aan 'onder het voorbehoud dat de wetgeving die dat moge lijk maakt vóór 1 juli van kracht is geworden'. Huurders die daarmee te maken hebben vinden meer informatie op www.gluurverho- fcging.nl een campagnesite van www.woonbon ging kunt nac verhogingsvoor telijke eiser Tilburg - Sinds kort zijn de panden 16,18 en 20 in de Radiostraat te Tilburg voorzien van kleurige graf fiti. De kunstenaar Erik Veldmeijer spoot in opdracht van Van der Wee- gen Bouwgroep een aantal stoere bouwvakkers op de gevels. De figu ren lijken delen van de gevel weg te hakken, waardoor het nieuwbouw project dat Van der Weegen op deze locatie gaat realiseren zichtbaar wordt. “Wij zoeken vaker samenwerking met kunstenaars", zo meldt Van der Weegen."Soms voor een permanent kunstwerk een andere keer voor een tijdelijke invulling." In de Radiostraat wil Van derWeeger extra aandacht voor de nieuwbouw van vijf betaalbare eengezinswo ningen naar ontwerp van Bedaux de Brouwer. Bij elke woning worden twee parkeerplaatsen op eigen ter- tilburg - De Zweedse prouuvcm Husqvarna is de uitvinder van de Automower. De grasmaaier die au tomatisch, zonder supervisie, het gras voor je maait. Ook als je op vakantie bent. Bezwaar Een verhuurder kan elke huurver hoging vragen die hij wil, maar als huurder hoeft u daar niet mee akkoord te gaan. Wilt u bezwaar maken tegen de huurverhoging per 1 juli dan moet uw bezwaar voor 1 juli door de verhuurder zijn ontvangen. Maakt u geen be zwaar en betaalt u de huurverho ging gewoon dan is dat na 1 juli niet meer terug te draaien. U zit dan aan de huurverhoging vast. Voor meer informatie over de huurverhoging en uw rechten als huurder, kunt u bellen met de Huurderslijn, de telefonische ledenservice van de Woonbond. Deze is bereikbaar van ma. t/m. do. tussen 10.00 en 13.00 uur en dinsdagavond tussen 18.30 en 20.00 uur. U moet dan wel lid zijn of worden. vervolgens voeding Daarmee zorgt de rc een mooie, dichte grasr het gazon minder snel I en onkruid. Energie De Automower Solar Hybric uitstootvrij en is voorzien duurzame Lithium-ionenaccu die opgeladen kan worden via zonnepa nelen bovenop de maaier. Dat gaat continu overdag en bij gebrek aan daglicht rijdt de Automower vanzelf naar het oplaadstation om nieuwe (elektrische) energie in te slaan. De maaier (inclusief oplaadstation) is eenvoudig te installeren en snel klaar voor gebruik. Met de bijgeleverde begrenzingskabel bepaal je eenvou dig het 'werkterrein' van de maaier. De kabel kan eenvoudig op het gras oppervlak gefixeerd of ingegraven worden. Bij fixatie op het gazon, ver dwijnt de draad binnen enkele weken in het gazon. Een alarm en pincode helpen om diefstal te voorkomen. De Automower Solar Hybride is geschikt voor gazons tot 2.200 m2. Husqvarna Automowers en de Automower Solar Hybride zijn verkrijgbaar bij officiële Husqvarna-dealers. Meer informatie en verkoopadressen vind je op www. husqvarna.nl. - Maximale zekerheid - We controleren jouw hypotheek voortdurend. Richard van der Meijden: "Iedere klant heeft feitelijk een unieke eigen situatie waar we tot in detail naar kijken. We praten uitvoerig over de wensen en de toekomstverwachtin gen en we kijken naar de daadwer kelijke bestedingsruimte. Daar komt een hypotheekadvies uit dat precies past bij die klant. Op de woning markt is in korte tijd veel veranderd en er gaat ook nog veel veranderen. Daarom is dit een belangrijke zeker heid die we klanten bieden." Als grootste onafhankelijke hypo theekadviesketen van Nederland is De Hypotheker in staat om bij alle geldverstrekkers met wie sa mengewerkt wordt de scherpste voorwaarden te bedingen. Met die geldverstrekkers is afgesproken dat de hypotheek die is geadviseerd nergens anders goedkoper te krij gen is. Richard van der Meijden: "Zo wel op het gebied van topadvies als qua prijs haalt de klant met onze 7 Jazekerheden dus het onderste uit de kan." Alle 7 Jazekerheden en de toelichting zijn te vinden op www. hypotheker.nl/jazekerheden. Stil De automatische grasmaaier op zon ne-energie doet zijn werk op ongelijk terrein en hellingen tot 35%. Wan neer de Automower een obstakel tegenkomt, stopt hij gewoon en kiest een andere richting. Wanneer hij op getild wordt, schakelt hij automatisch uit. Het slimme apparaat maait con tinu: 24 uur per dag en 7 dagen in de week. Met de timerfunctie kun je zelf bepalen wanneer het apparaat maait. Omdat de Automower bijna geen ge luid maakt, kan hij ook's nachts zijn werk doen. Bij iedere maaibeurt ver snippert de robotmaaier het gras en laat de resten achter op het gazon. Deze zogenaamde fijne mulch geeft Punten Niet alleen de huurverhoging, ook de huurprijs zelf is aan een wettelijk maximum gebonden. Als uw huur daar boven ligt of komt te liggen, kunt u actie on dernemen. Dat maximum hangt vooral af van de oppervlakten en voorzieningen in uw woning. Met de online check www.woonbond, nl/puntentelling kunt u controle ren hoeveel punten uw woning heeft, en wat de maximale huur prijs is die bij dit aantal punten hoort.. Controleer De belangrijkste regel voor de huurverhoging per 1 juli is dat uw huur met niet meer dan 2,3 mag worden verhoogd. Er zijn echter meer regels. Zo moet het voorstel 2‘ maanden voordat de huurverhoging ingaat door u ontvangen zijn, en mag de huur mag niet vaker dan 1 keer per jaar verhoogd worden. Ook mag de huur nooit hoger worden dan de wettelijke maximumhuur op grond van het puntenstelsel. Op j aan het gazon, robotmaaier voor smat en krijgt I last van mos Burg - De Hypotheker introdu in de '7 Jazekerheden' in Tilburg. I zijn zeven uitgangspunten in (werkwijze van de hypotheekad- iketen waar klanten op kunnen tenen. Een van die zekerheden is (belofte dat er altijd hypotheek- Bies wordt gegeven dat exact pas- Id is bij de situatie van de klant. I andere 'Jazekerheid' is dat als er I hypotheek wordt geadviseerd Is consument zeker weet dat die botheek nergens anders goedko pe krijgen is. lard van der Meijden, franchise- pier van De Hypotheker Tilburg: [ruim 25 jaar hebben we meer Peen miljoen mensen geholpen It de aankoop van hun huis. Dat p alleen als je klanten harde en “■‘elijke zekerheden kunt geven. ten moeten exact weten wat [van mij en m'n collega's kun- Iverwachten." Daarom introdu it De Hypotheker Tilburg de 7 tekerheden: fcotheekadvies dat exact past Bikomen onafhankelijk Mdelijk en transparant Bezoeken jouw optimale hypo- |ek met de scherpste prijs gregelen alles voor je Een van de nieuwste modellen is de Automower Solar Hybride. Deze ro botmaaier is uitgerust met zonnepa nelen die ervoor zorgen dat de accu steeds wordt opgeladen. Daarmee wordt het elektrisch energieverbruik verminderd en de tijdsduur van de maaiperiodes verlengd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 17