I A VOETBALHELD 2012... ZZZ a@QÖ@ (Vachten op nieuwe voetbalhelden EK Topschutters Huntelaar en Van Persie staan op scherp Roefus ge middag. ‘'tntirates EK KOERIER DONDERDAG 7 JUNI 2012 PAGINA 3 IBURGSE KOERIER AG 7 JUNI 2012 mei DOOR ADDO SPRANGERS Ie Gamma) NL >fus.nl Elke EK voetbal levert zijn eigen helden op. De Nederlandse exponenten daarvan zijn die van de lichting 1988 die triomfeerde tijdens het EK voetbal in Duitsland. De namen Marco van Basten, Ruud.Gullit en Frank Rijkaard klinken voetballiefhebbers nog altijd als muziek in de oren. meer variat onze winkel apje neerd leerd (saus verkleedkleding leze dag (aa$ orkids.nl. De kin-[ r/dakterras var PipForKids. ppen terwijl de aal een hapje Arjen Robben die de voorbije tijd bij Bayern München nadrukkelijk zijn visitekaartje heeft afgegeven. Dat laat ste geldt uiteraard ook voor Robin van Persie (Arsenal) en Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04). In dit dodelijke duo beschikt Van Marwijk over de topschutters van de Premier League en Bundesliga. per stuk €1.10 €1.20 €1.20 €0.65 €1.10 €1.20 KLAARGESTOOMD Adel verplicht en dus gaat het Nederlands elftal, verlie zend WK-finalist tijdens het WK in Zuid-Afrika twee jaar geleden, naar Polen en Oekraïne met als doel de Euro pese titel te veroveren. Stiekem hopen de Oranjefans dat daarbij Nederlandse voetbalhelden geschiedenis gaan schrijven. De spelers hebben we daarvoor wel in huis, zo is de algemene opinie. Waarom zou het bijvoorbeeld niet het EK kunnen worden van Wesley Sneijder en Ibra him Afellay. Beide heren kunnen, hersteld van langdurig blessureleed en bij respectievelijk Internazionale en FC Barcelona weer klaargestoomd voor het nieuwe seizoen, immers fris en monter aan het EK beginnen, daar waar ^J| andere spelers een vaak slopend en langdurig seizoen achter de rug hebben. De ogen zullen ook gericht zijn op aanvaller tot luur 013-5451260 it 176 met super* ngino, Retour, z. 'nderkleding. ADVIES Over wie van de beide spitsen moet spelen, woedt al weken een levendige discussie. Waar de één vindt dat bondscoach Bert van Marwijk een keuze moet maken tus sen de twee goalgetters, is de ander ervan overtuigd dat het opstellen van beide topvoetballers de meest voor de hand liggende keuze is. Aan het scoringsvermogen van de spitsen ligt het niet. De populaire Van Persie is met 30 doelpunten topscorer in Engeland, terwijl Huntelaar met 29 doelpunten Duitsland aan zijn voeten heeft lig gen. In de persoon van 'The Hunter' beschikt Van Mar wijk bovendien over de meest trefzekere speler van de EK-kwalificatie. Huntelaar zette tijdens de kwalificatie wedstrijden maar liefst twaalf doelpunten op zijn naam. Schalke 04-trainer Huub Stevens gaf de bondscoach al vast maar het ongevraagde advies om zowel Van Persie als Huntelaar in de frontlinie van het Nederlands Elftal te posteren. Van Marwijk zal de suggestie van Stevens voor kennisgeving hebben aangenomen. De eigenzinnige bondscoach kennende zal hij zo nodig even gemakkelijk de altijd zwoegende Dirk Kuijt in de Nederlandse aanval laten opdraven. Wil de echte voetbalheld opstaan? Natuurlijk-zijn er ook in andere landen nationale helden aan te wijzen. Wat te denken van het Deense nationale elf tal dat in 1992 'out of the blue' het EK voetbal in Zweden wist te winnen? Denemarken had zich niet weten te kwa lificeren voor het toernooi, maar werd op het allerlaatste moment opgeroepen om toch mee te doen. Joegoslavië moest zich door de verschillende binnenlandse oorlogen namelijk noodgedwongen terugtrekken. Weggeplukt van de diverse stranden verbaasde het Deense 'campingelf- tal' vriend en vijand door vrolijk Europees kampioen te worden. Nog altijd genieten spelers als doelman Peter Schmeichel en de aanvallers Flemming Povlsen, Lars El- strup en Brian Laudrup in hun land een bijkans onsterfe lijke status. Nog een sprekend voorbeeld is Michel Platini, tegenwoordig voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. Als aanvoerder leidde hij het Franse nationale elf tal hoogstpersoonlijk naar de finale én triomf tijdens het EK voetbal 1984 in Frankrijk. De gracieuze middenvelder Platini deed dat op onnavolgbare wijze. Met maar liefst negen doelpunten, nog altijd een toernooirecord, ont popte hij zich tot dé man bij 'Les Blues'.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 23