KZ0I013 mensen in de rechten Gevarieerd voorjaarsconcert burg in Hilvaria Studio's Presentatie en discussie PvdA over Spoorzone EZIN Politie geeft kijkje achter de schermen v- B C ALGEMEEN 7 De nieuwe gemeenschap. g op het Lilian Scheepens Zeg maar Lilian. Deze week door: mr. M.W.A.M. Scheepens Van afrastering tot kasteelpoort www.kzoadvocaten.nl Activiteiten bij de kapucijnen Lezing bij Crematorium Tilburg )V-chipkaart nenten mag int van l. Meer iumtil- Een bezoek aan het cellencomplex maakt deel uit van de rondleidir FOTO: POLITIE MIDDEN EN WEST B KZ0|Ö13 presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen-, familie- en arbeidsrecht Klijn I Zegers I van Osch advocaten ling. - BRABANT, BART VAN HATTEM i een zoe ken naar een antwoord op de vraag hoe dit leed in je leven is te verzach ten. U bent weer van harte welkom in de Kapucijnenkerk aan de Korvel- seweg. Voorganger is Br. Ed van den Berge. Het koor Switch o.l.v. Mijntje van Daesdonk zal deze viering mede verzorgen. rosenta- Islid Ar- zaken in ■'orzone fiende TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 MAART 2012 HILVARENBEEK - Op zon dagmiddag 1 april om 14.30 uur geven accor- iieonensemble Apollo'77 en Harmonieorkest De Vriendschap Middelbeers een bijzonder concert in de IHilvaria Studio's te Hilva- [renbeek. opvoeden Per 1 januari 2012 is de nieuwe wet aanpassing gemeenschap van goederen in werking getreden. Deze wet brengt onder andere wijzigingen teweeg met betrekking tot de vergoedingsrechten. Ook bij het bestaan van een gemeenschap van goederen kan er sprake zijn van privévermogen. Privévermogen kan aanwezig zijn indien bijvoorbeeld één van de echtgenoten een gift heeft ontvangen waarbij is bepaald dat deze buiten de gemeenschap zal vallen. Dit zijn goederen verkregen onder de zogenaamde uitsluitingsdausule. Provincialeweg 126 - 4909 AM Oosteind T: 0162 - 31 83 1 4 -F: 0162-49 09 58 E: dennishekwerkenPziggo.nl liwww.dennishekwerken.nl Maiaiir éók ümipxsify SNELLE LEVERTIJDEN EN ALTIJD SCHERPE PRIJZEN! joennis I Hekwerken Voor al uw sierhekwerk Sier, spijlen, gaas, dubbel staafmat, draai- en schuifpoorten. 1 J PvdA-gemeenteraadslid Arjan Pronk FOTO: DOLPH CANTRIJN gebouwen die nu al in de werkplaats staan. Iedereen is uitgenodigd om aan de discussie deel te nemen. De nieuwe regeling voor vergoedingsvordering zal ook gaan gelden voor al diegenen die reeds gehuwd waren vóór 1 januari 2012, maar alleen voor die vorderingen die zijn ontstaan na de inwerkingtreding van het nieuwe huwelijksvermogensrecht. Op vergoedingsvorderingen die zijn ontstaan vóór de inwerkingtreding van het nieuwe huwelijkse vermogensrecht, blijft het recht zoals dat gold voor de inwerkingtreding van de wet van toepassing. Wat is het grote verschil? Indien er onder het oude recht één van de echtgenoten privévermogen investeerde in een goed dat behoorde tot de gemeenschap, dan had die echtgenoot recht op een nominale vergoeding. Bijvoorbeeld 10.000,- in 2004 uit privégeld geïnvesteerd in de gezamenlijke echtelijke woning, moest bij de echtscheiding met 10.000,- vergoed worden. Het nieuwe artikel 1:87 van het Burgerlijk Wetboek gaat uit van een ander beginsel: de beleggingsleer. Hierbij wordt rekening gehouden met de waardestijging. De beleggingsleer van artikel 1:87 BW zal nog voor veel rekenwerk gaan zorgen in het kader van de echtscheidingen. Daarom is het van belang om als gehuwden een goede administratie bij te houden, zodat duidelijk is uit wiens vermogen een goed is gefinancierd. Dat voorkomt bewijsproblemen bij de scheiding. don- 10 uur jpoorzo- plaats in het pand an de Melis Stokes- tilburg - De PvdA houdt op derdag 22 maart vanaf 20.3( een bijeenkomst over de S[ ne. Deze vindt r Levensbouw aai traat40. igbus.nl. I Tilburg - Lijden aan onmacht. Zon dag 25 maart om 17.00 uur. Waar lijden wij aan? Rond deze in dringende vraag bezinnen de kapu cijnen zich in deze veertigdagentijd. Wat betekent het als wij lijden aan ontrouw, aan onzekerheid, aan on fatsoen? Op zondag 25 maart is het thema 'lijden aan onmacht'. Er wordt stilgestaan bij het vaak grote ver driet dat voortkomt uit de onmacht die we ervaren als blijkt dat we geen invloed kunnen uitoefenen op bedreigende situatie. We willen J op de vrac is te verzac tilburg/breda - Wie benieuwd is hoe het eraan toegaat bij de politie, kan zich vanaf nu aanmelden voor een rondleiding. De politie Midden en West Bra bant geeft op alle donderdagen, ook in de vakantieperioden, rondleidingen aan groepen van 5 tot 12 personen in het Regiobureau aan de Ringbaan West 232 in Tilburg en het politiebureau Mijkenbroek, Mijkenbroek 31 in Breda. Er is gekozen voor twee grote politiebureaus centraal in de regio. In de kleinere bu reaus valt namelijk niet zoveel te zien. In Tilburg is de regionale meldkamer in de rondleiding opgenomen en in Breda het cellencomplex. De rondleidingen vinden alleen op afspraak plaats. Deelnemers moeten 17 jaar of ouder zijn. Meer informatie en een aanmeldformulier zijn te vinden op www.politiewmb. nl. Na aanmelding vindt er een telefonisch intakegesprek plaats. tilburg - Wibe Veenbaas houdt op maandag 26 maart een lezing bij Crematorium Tilburg. Het is de laat ste in een reeks georganiseerd door het Crematorium Tilburg en Zorg- netwerk Midden-Brabant. Thema is 'Het licht doorgeven: de betekenis van het herbergen van verlies in fa milies.' Aanvang 20.00 uur. De lezing is gratis, aanmelden kan via info@ zmbr.nl. Of bel 013-465 73 55. Adres: Karei Boddenweg 5 in Tilburg, informatie op www.crematoriLburg.nl. ■Solisten zijn de Tilburgse accordeo nist Mike Schoonewagen, Ellen van ■der Staak op klarinet en Bram Bos sier, viool. Het zondagmiddagconcert wordt geopend door Apollo '77. Apollo'77 brengt een programma ten gehore, waarbij de diversiteit van het accor deon in al zijn aspecten naar voren zal komen. Gastdirigent van Apol- o'77 is niemand minder dan Jan van den Eijnden, die zorgt voor de enor me inspiratie waarmee gemusiceerd wordt. Op de lessenaars wérken van L Jules Massenet, Astor Piazzolla, Ted Huggens en Howard Shore. Bram Bossier behaalde zijn meester- diploma als violist aan het Koninklijk Conservatorium van Brussel, waarna hij zijn hogere studies voortzette als altviolist aan het conservatorium _.an Maastricht bij Michael Kugel en aan het conservatorium van Rotter dam bij Vladimir Mendelssohn en zich vervolgens bij het orkest voor de première uitvoering van Victor's Tale van John Williams. Jacco Nefs ar rangeerde dit werk speciaal voor de concertserie Verrassende Ontmoe tingen. Verder op de lessenaars: Hoe down uit 5e suite van Alfred Reed, An American in Paris van Gershwin arr. Iwai en Persis van James Hosay. De Hilvaria Studio's zijn te vinden aan de Goirlesedijk 12b in Hilvarenbeek. Voorverkoop via Spiero Myziek, Wil lem ll-straat 4 in Tilburg, tel. 013- 5423223. Entree: voorverkoop 7,50 en aan de zaal 10.- Meer informatie: www.verrassendeontmoetingen.nl. De avond begint met een prese tie van PvdA-gemeenteraadslic jan Pronk over de stand van za™ de ontwikkeling van de Spoor: en de uitdagingen voor de komt periode. Daarna wordt (in groepen) gediscussieerd over de belangrijkste keuzes die in de ontwikkeling van de Spoorzone moet worden gemaakt en het standpunt dat de PvdA daar bij in moet nemen. Onderwerpen die daarbij naar voren komen, zijn het programma voor de Spoorzone, de invulling van het Van Gend Loos- terrein en het tijdelijk gebruik van de Ron Ephrat. Bossier is momenteel als docent verbonden aan het conserva torium van Gent voor de studierich ting "Master na Master Solist heden daagse muziek". Ellen van der Staak is soliste bij première van Victor's Tale. Het p gramma waarmee Harmonie De Vriendschap zich onder leiding van Dirk van de Weijer zondagmiddag presenteert, is zeer gevarieerd geeft een perfecte dwarsdoorsne van wat de+iarmonie in huis heeft. Begonnen wordt met Windy city ouverture van Johan de Meij. Kla- rinettiste Ellen van der Staak voegt ij de pro- De ig var liddac 1 en lede

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 7