KZOO13 DA( »<99 aarten Brekelmans let clubgevoel van ico Jonkers en ÏUAR LBURI www.kzoadvocaten.nl mensen in de rechten Lege gebouwen moeten slaapplekken opleveren 50% TOT 90% GOEDKOPER DAN NIEUW SENIORENBANKSTEL DE TILBURGSE I ILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 FEBRUARI 2012 ALGEMEEN 3 Scheefwonen Maarten Brekelmans fotothijsfotografie.com Rico Jonkers FOTOTHIJSFOTOGRAFIE.COM Jeannine Adriaenssen BIG SONG ww.tcmbigsong.nl Deze week door: mr. A.T.C. Adriaenssen BURG Komend week- worden de kaarten Ichud in de aanloop naar ■lay-offs ijshockey om landskampioenschap. Lie: halve finalisten zijn ■ddels bekend, maar ide paring van HYS Haag, Destil Trappers, Irs Geleen en Eindhoven Iphanen. Belangrijk weekend voor Trappers in aanloop naar play-offs Scheefwonen: het gebeurt steeds vaker de laatste jaren. Reden waarom er een wetsvoorstel ligt om het'scheefwonen'per 1 juli 2012 tegen te gaan. Wat betekent 'scheefwonen'exact? Scheefwonen houdt in dat er een woning wordt gehuurd waarvan de woonlasten laag zijn in verhouding met een relatief hoog salaris. Doordat het lastig is in de huidige tijd een hypotheek te krijgen, blijft iedereen zitten waar hij/zit. Het gevolg hiervan is dat er relatief weinig huurwoningen vrijkomen. En dat heeft weer gevolgen voorde woningmarkt.Om de woningmarkt een boost te geven, is de overdrachtsbelasting vorig jaar al verlaagd. Om het scheefwonen tegen te gaan, is een wetsvoorstel Huurverhoging op grond van inkomen ingediend. Concreet betekent dit voorstel dat sociale huurders met een inkomen boven de 43.000,- een extra huurverhoging krijgen. Met ingang van 1 juli 2012 stijgt de kale huurprijs van huurwoningen met 2,3%. Naast deze 2,3% verhoging kan de huur - ingeval van scheefwonen - nog eens extra worden verhoogd met 5% (totaal kan daarom sprake zijn van een verhoging van 7,3%). Hoe kan een huurprijsverhoging worden doorgevoerd? Een voorstel tot huurprijsverhoging dient aan verschillende voorwaarden te voldoen. Het dient in ieder geval schriftelijk en twee maanden voor de voorgestelde ingangsdatum aan de huurder te worden gedaan. Als het voorstel niet aan de gestelde eisen voldoet, dan blijft in beginsel de eerdere huurprijs verschuldigd, tenzij de huurder door het verzuim niet is benadeeld. Huurders wees bedacht op de aankomende huurprijsverhogingen en verhuurders let op de voorwaarden gesteld aan deze huurprijsverhoging. <*8- Eindhoven - Slttard - Helmond inees Medisch Centrum KZO|O13 presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen-, familie- en arbeidsrecht ;mber is tsen van 5049 NL Tilburg do. t/m za. open 1 eerste eindi- Klijn I Zegers I van Osch advocaten speel ?zier", Tico iMERSONDERWIJ^ Zeg maar Jeannine. Brekelmans en verdediger zijn twee expo esvolle Tilburgse Contact: (013)535 98 58 info@peerke.biz www.peerke.biz «eelde recr oleens zien of deze spon was. Ik ben er zo eiger ngerold en ik heb daar nc i gehad." igte voor A is het HYS Den ngschik- ,em van 'burgers agavond en kun- Zij F cont bliek. Het festival vindt dit van 10 tot en met 16 sept« verschillende locaties in er Tilburg. IN- EN VERKOOP GEBRUIKTE MEUBELS INBOEDELS EN PARTIJGOEDEREN x(^‘ - PASSAGE Tilburg - Incubate is van plan om leegstaande gebouwen in Tilburg om te vormen tot tijdelijke slaap plekken. Het kunstfestival doet dit in samenwerking met architecten bureau Buro 013. gespecialiseerd in complexe klachten 040-244 2859 0492-522 685 013-543 7652 046-451 2728 Vergoeding zorgverzekeraar mogelijk ken." Rico Jonkers ig toegedaan. Hij al mee kunnen trainen crlands ijshockeyteam. 1 proeven, jedaan en Clubgevoel Hoe het seizoen ook afloopt voor Trappers, voor Jonkers en Brekel mans kan het eigenlijk niet meer kapot."We Spelen met veel in Tilburg opgeleide jongens. De verwachtin gen van veel mensen waren voor afgaand aan het seizoen daarom niet zo hooggespannen", zegt Rico Jonkers. "Maar we hebben laten zien dat we als hecht team in staat zijn om net zo'n goede prestaties te le veren als clubs die met veel buiten landers spelen." Maarten Brekelmans valt zijn ploegmaat bij. "We hebben dit seizoen erg goede wedstrijden gespeeld, maar soms was het wat minder. Maar ik denk dat we als team met veel Nederlandse jongens erg tevreden kunnen zijn. Als we deze spelers bij elkaar kunnen houden, verwacht ik dat we in de nabije toe komst een kampioensteam op de been zullen brengen." Als het zover is zullen Brekelmans en Jonkers waarschijnlijk van de partij zijn. Reden om te verkassen is er vol gens het duo niet. Het clubgevoel is groot. "Ik vind dat een zaak van loy aliteit. Ik ben in Tilburg opgeleid en heb het erg naar mijn zin. We hebben veel en fijne supporters en ik sp- hier daarom met extra veel plezie vertelt Maarten Brekelmans. Ri Jonkers laat zich uit in soortgelijke bewoordingen. "Ik heb net als veel andere Tilburgse jongens een groot clubgevoel. Ik kan me haast niet voorstellen dat ik bij een andere Ne derlandse club zou spelen. Trappers heeft veel geld in ons geïnvesteerd. Maarten en ik hebben bijvoorbeeld dankzij Trappers de Tilburgse top- sportopleiding kunnen volgen. Het is nu aan ons om iets terug te doen Vöör de club." jongetje van drie op hetTilburgse ijs. Met een schaatsrekje, dat wel. "Mijn vader speelde recreatie-ijshockey en wilde weleens zien of deze sport iets voor mij was. Ik ben er zo eigenlijk vanzelf ingerold en ik heb daar nooit spijt van De twee Tilburgse talenten kijken wat hun inbreng betreft nu al tevre den terug op het lopende seizoen. Ze kregen aardig wat ijstijd. Jonkers: "Als je veel aan spelen toekomt is dat Winkel: Korvelseweg 159 5025 JD Tilburg di. t/m za. open Tijdens het festival in septer er veel vraag naar slaapplaats bezoekers' uit de hele wereld. Incu bate vraagt Tilburgers tips te geven welke gebouwen hiervoor geschikt zijn. Tilburgers kunnen hun tips tot 1 maart doorgeven via het formulier op http://incu.at/leegstaan of een formulier downloaden op inlog.org, het blog van de festivalorganisatie. goed voor het zelfvertrouwen. En je gaat met sprongen vooruit. Het verschil tussen het eerste en tweede team is erg groot. Het spelen in de eredivisie vraagt fysiek veel meer van spelers. Verder is de handelings- snelheid veel groter. Als je de puck in bezit hebt kun je niet zoals in de eerste divisie even op je gemak rond gaan kijken wat de volgende hande ling zal zijn." Voor beide spelers geldt dat ze klaar zijn om volgend seizoen een nieuwe stap in hun ijshockeyloopbaan te zetten. Brekelmans en Jonkers ho pen snel een vaste waarde te worden in het eerste team Destil Trappers. "Je kunt wel grote doelen voor ogen hebben, maar ik wil allereerst probe ren om een vaste plaats te veroveren in ons eerste team", vertelt Maarten Brekelmans. "Misschien dat ik me daarna kan richten op een plek in hét Nederlands team. Veel verder wil ^vertrouwen Her Maarten Ft vrijdag 20) e I Jonkers (20) zij fen van de succes ■topleiding. Rn Brekelmans, student be- Peconomie aan de Universiteit Tilburg, begon met ijshockey bij in Amerika woonde. "Dat In California. Ik vond schaatsen |en ook de snelheid en de dy- |iek van ijshockey. Ik was toen 9 pen paar jaar later zijn we terug Ren naar Tilburg. Sindsdien fik bij Tilburg Trappers." (Jonkers volgt de studie Sport en pen aan het ROC. Hij stond al als Incubate is een festival voor inde pendent culture. Het heeft een breed programma met veel muziek, beel dende kunst, debat, film en heden daagse dans. Gedreven door artis tieke vernieuwing, brengt Incubate meer dan 250 culturele voorlopers, presenteren zich in een intieme ntext aan een internationaal pu it jaar plaats ptember op an rondom joule B van de tussenronde is pleit beslecht. Eaters Geleen daarin een straatlenc iemphanen. In poule steeds erg spannend. I I staat eerste in de rangs maar voelt de hete aderr pers in de nek. De Tilbi angen komende zondagt oploper uit de hofstad e. bij winst in de reguliere tijd als te in de poule eindigen, waar- het team van Theo van Gerwen SKOerief e halve finales van de play-offs emphanen treft met thuisvoor- in een serie best-of-five. Hierbij tworden aangetekend datTrap- vrijdag eerst nog wel moet zien innen in Heerenveen en dat we ren van uitgaan, dat Den Haag I zondag geen punten meer zal sen. Als de Tilburgers er niet in bn om eerste te worden in hun Bmoeten ze het in de halve fina- bnemen tegen het sterke jen, dat dan bovendien peel heeft. I het ijshockeyseizoen ook af- |t, in Tilburg kan tevreden terug pen gekeken op de prestaties [Destil Trappers. Trainer-coach P van Gerwen is er in geslaagd met relatief weinig middelen [competitief team te smeden, [in plaats is voor liefst zestien in kg opgeleide spelers. Met het jen van de Ron Bertelingschaal Kwalificatie voor de bekerfinale play-offs komen de Tilburgers lekend voor de dag tussen clubs len Haag en Geleen, die zwaar ken op de inbreng van sterke panders uit Noord Amerika en [Europa. ik is de heeft onlangs al met het Nederl. "Ik heb er even aan mogen Ik heb wat trainingen meege gespeeld in de wedstrijd tussen het Nederlands team en de all-stars." Jonkers en Brekelmans beseffen dat ze met hun team voor een belang rijk weekend staan. Om op de plaats in de tussenronde te gén zal afgerekend moeten worden met HYS Den Haag. De kracht van Trappers is volgens het tweetal het teamverband. Brekelmans:"We heb ben een hechte groep. We vormen een eenheid. Als we als team blij ven spelen hebben we zoals eerder gebleken alle kans tegen de indivi duele klasse van Den Haag." "En we moeten ons niet laten verleiden tot onnodige straffen", vult Jonkers aan. "Den Haag is nogal een intimiderend team. We moeten zorgen dat we ons eigen spelletje blijven spelen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 3