I H :n II c Gemeentenieuws H uizend alarmsystemen Q voor inwoners Tilburg F Tilburg wil glasvezel naar alle huishoudens Orde op zaken in Stokhasselt en Vlashof )isterwijk werkt aan aantrekkelijker centrum ALGEMEEN 5 TILBURG h.nl OISTERWIJK Officiële opening Oisterwijk 800 AG ARI 0 UUF ;rs- iliers, rland Burgemeester Peter Noordanus FOTO: PAUL VOORHAM is, en Burgerparticipatie "Een initiatief als Alert4Hc het aantal wor gemeente Tilbu gemeester Peter burg. "Wat is om dit nie KM CDA-wethouder Erik de Ridder FOTO: PETER LIGTENBERG hoogte van het bedrag is nog niet bekend. Aanbieders van breedbandnetwer ken of breedbanddiensten die actief zijn in de regio Tilburg, kunnen rea geren op de open marktconsultatie. De inzendtermijn sluit op maandag 13 februari. lome dringt '«'oninginbraken in de .iiourg terug", zegt bur- Peter Noordanus van Til- daarnaast belangrijk iet alleen met politie ILBURGSE KOeJ’E TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 26 JANUARI 2012 Voorkomen is beter dan verzekeren' jjl WILBURG - Gemeente flllburg, verzekeraar HBhta^jInterpölis en de Politie Midden en West-Brabant Rellen duizend Uert4Home-alarmsystemen beschikbaar voor Ie inwoners van Tilburg. Tilburg - De gemeente Tilburg wil alle woningen aansluiten op een glasvezelnetwerk. Marktpartijen worden uitgenodigd te investeren in de aanleg. De totale investerin gen bedragen 80 tot 100 miljoen euro. moeid van 3.258.000 euro. In een po ging dit terug te dringen, hebben de verzekeraar, de gemeente, de Politie Midden en West-Brabant en de geza menlijke meldkamer 112 de handen ineengeslagen. Oisterwijk OISTERWIJK TILBURG mebelasting in te voeren. De Kamer van Koophandel heeft een bijdrage geleverd aan de opstartfase van het centrummanagement. Nu Oisterwijk de ambities daadwerke lijk waar gaat maken, biedt de KvK opnieuw ondersteuning. Dit met een tweede bijdrage uit de Stimule ringsregeling Centrummanagement Brabant. Berry Welten, vice voorzitter KvK Bra bant, reikte onlangs de bijbehorende cheque van 10.000 euro uit aan Frits Knibbeler (Vereniging Oisterwijkse Winkeliers), John Cornelissen (Hore ca Nederland afdeling Oisterwijk) en wethouder Joost Wagenmakers. De Stimuleringsregeling behelst naast een financiële bijdrage ook inhou delijke ondersteuning en coaching om het proces succesvol te laten verlopen. Van links naar rechts Frits Knibbeler, Berry Welten, John Cornelissen en Joost Wagenma kers. FOTO: DIRK KREIJKAMP centrum en de gemeente willen via centrummanagement gezamenlijk het économisch klimaat van het Oi sterwijkse centrum verbeteren, zo dat het er weer prettig wonen, wer ken, ontspannen en verblijven is. lij Alert4Home wordt in het geval an een inbraak met één druk op de pop hulp ingeroepen van buurt- lewoners en tegelijkertijd de ge meenschappelijke meldkamer 112 ealarmeerd. jodra het alarmeringssysteem een beweging in de woning registreert, rijgt de bewoner een oproep op Ijn telefoon. De bewoner kan op dat Soment meeluisteren naar wat er in Ie woning gebeurt. Als hij onraad Brmoedt, waarschuwt de bewoner iet één druk op de knop buurtbe- I oners en de meldkamer van 112. I uurtbewoners wordt gevraagd de ingeving van de woning in de ga in te houden. De gegevens van de 1 uurtbewoners zijn voor de meld- amer 112 en politie van cruciaal j elang. Deze vergroten namelijk de akkans van de inbreker. I arig jaar vonden 1.629 inbraken I laats in de gemeente Tilburg. Ver- akeraar Interpolis berekende dat I aarmee een schadebedrag is ge- De gemeente pakt fraude en mis standen aan en kijkt waar extra maatschappelijke ondersteuning nodig is. De acties beginnen vol gende maand en duren tot de zo mervakantie. "We pakken de pro blemen aan om het wonen prettiger te maken", legt PvdA-wethouder Jan Hamming (Wijkimpuls) uit. "Met de wijkimpuls bieden we ondersteu ning om te zorgen dat inwoners een baan krijgen, of een diploma halen op school. En we bestrijden armoe de. Maar fraudeurs en overlastver oorzakers pakken we hard aan. Dat doen we met het interventieproject dat nu gaat lopen." Fraude De acties zijn bijvoorbeeld gericht op het terugdringen van illegale bewoning, fraude met uitkerin gen, overlast en misstanden in de wijk. Alle partijen leggen hun ge gevens bij elkaar en die bestanden worden met elkaar vergeleken. In- "Glasvezel biedt vele digitale moge lijkheden voor bewoners, bedrijven, instellingen en overheden", zegt CDA-wethouder Erik e Ridder (ICT glasvezel). "Het is de toekomst. Maar om dit voor alle inwoners van onze gemeente toegankelijk te maken, is een stevige investering nodig. Er zijn oriënterende gesprekken geweest met bedrijven of er interesse bestaat om te investeren in een stadsdek- kend netwerk. Die interesse is er. De ze bedrijven geven wel aan belang te hechten aan de samenwerking met de gemeente en bijvoorbeeld woningbouwcorporaties." De totale investeringen moeten wor den opgebracht door de markt, maar om de slagingskans van het project voor de investeerder te vergroten, is het voor die partij van groot belang dat de gemeente bereid is om een malig geld beschikbaar te stellen. De Tilburg De gemeente Tilburg gaat samen met andere handha- vingspartijen extra acties uitvoe ren om de leefbaarheid in Stok hasselt en een deel van de wijk Vlashof te versterken. da. Iedereen is welkom. Het 800-jarig bestaan van onze ge meente wordt een heel jaar lang gevierd door de ruim 26.000 inwo ners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De stichting Oisterwijk 800 coördineert het jubileumjaar. Meer informatie op www.oister- wijk800.nl. 1 Oisterwijk STERWUK - Oisterwijk gaat werk laken van centrummanagement n de ambities voor het centrum i realiseren. De samenwerking issen de ondernemers (indu- ef horeca en vastgoed) en de emeente moet leiden tot een ■•antrekkelijker centrum met een firterke regiefunctie. terventieteams komen bij iemand aan de deur als bijvoorbeeld de gegevens tegenstrijdig zijn. Dat gebeurt op verschillende dagen in het komende halfjaar. Ook zijn er dagen bij waarop met name de politie en Belastingdienst boe tes uitschrijven en geld innen voor bijvoorbeeld niet betaalde motorrijtuigenbelasting. "Fiscale fraude en sociale zeker heidsfraude pakken we hard aan. Net als illegale tewerkstelling en daarmee samenhangende misstan den", zegt Hamming. "Met veroor zakers van overlast zoeken we naar oplossingen. Tegelijkertijd zijn de interventieteams ook alert op men sen die hulp kunnen gebruiken. Als zij vinden dat een huishouden on dersteuning kan gebruiken, schake len zij daarvoor de juiste instanties in." Partners van de gemeente bij deze acties zijn RCF - Kenniscentrum Handhaving, Politie, Vreemdelin genpolitie, Sociale Dienst, Sociale Inlichtingen- en Opsporingsdienst, Belastingdienst, Arbeidsinspectie, Uitvoeringinstituut Werknemers verzekering, Sociale Verzekerings bank en het Openbaar Ministerie. oisterwijk - Op 25 februari 1212 kreeg Oisterwijk stadsrechten van Hertog Hendrik I van Brabant. Op exact die zelfde datum, maar dan 800jaar later, vindt de officiële opening plaats van een bijzonder jubileumjaar. Het pro gramma van die dag is nog even een verrassing, maar noteert u alvast za terdag 25 februari 2012 in uw agen- Openbaar Ministerie te doen, maar ook om samen te werken met de pu- bliek-private partijen." Noordanus wil met Alert4Home vooral de bewoners van de gemeente Tilburg aanspre ken om samen met de eigen omge ving meer te doen aan de veiligheid. "Dit systeem vergroot niet alleen het gevoel van veiligheid maar ook de saamhorigheid in buurten. Een mooie vorm van burgerparticipatie." Geestelijk vader van Alert4Home is politieman Ad Koemans, van wie In terpolis het systeem vorig jaar kocht. "Wij zijn van mening dat voorkomen beter is dan verzekeren", zegt direc teur Jack Buckens van Interpolis."Na tuurlijk vergoeden wij inbraakschade na een dergelijk misdrijf, maar niet alles is te verzekeren: wij zijn nooit in staat om de emotionele impact te verzachten die een inbraak met zich meebrengt. Het gevoel van onveilig heid in je eigen huis. Vreselijk. Dat willen wij onze klanten besparen. Daarom doen wij er alles aan om mis drijven als inbraak te voorkomen." Alle bewoners uit de gemeente Tilburg die belangstelling hebben voor Alert4Home, kunnen zich aan melden via de site www.interpolis. nl/alert4home. Het alarmeringssy steem kost 100 euro (50 euro voor klanten van Interpolis met een in boedelverzekering). Daarna betaalt de koper maandelijks 15,42 euro abonnementskosten. Meer informa tie hierover staat op de website van Alert4Home. >e Kamer van Koophandel Brabant Bikte tijdens de ledenvergadering pn Koninklijke Horeca Nederland <HN) afdeling Oisterwijk ter onder- teuning opnieuw een cheque van 0.000 euro uit. In 2010 ontving Oi- terwijk al een stimuleringsbijdrage an de KvK om de gezamenlijke pibities, activiteiten, de organisa- pstructuur en de financiering te hderzoeken en vast te leggen in Fn Plan van Aanpak Centrumma- pgement Oisterwijk. Tijdens een Weenkomst eind november 2011 I het plan voorgelegd aan de on- Imemers die vervolgens unaniem fbben ingestemd met de uitvoe rig van het plan. te betrokken partijen zijn zich er an bewust dat Oisterwijk een goed pago heeft, leuke speciaalzaken en pn goed horeca-aanbod. Maar zij fcn tegelijkertijd de aantrekkelijk- Pid van het kerngebied afnemen h willen dan ook de regiofunctie versterken. De ondernemers- ^^Breniging Oisterwijkse Winkeliers, J Koninklijke Horeca Nederland afdeling Oisterwijk, de vast- ^■ledeigenaren in het Oisterwijkse Promotieplan Centrummanagement in Oisterwijk gaat nu concrete vormen aanne men. De plannen bevatten onder meer de oprichting van Stichting Centrummanagement Oisterwijk, een promotieplan met als thema "De parel op onze kroon" en het instellen van meerdere werkgroepen. Verder worden er voorbereidingen getrof fen om een ondernemersfonds in te stellen. In de toekomst worden uit dit fonds de gezamenlijke activitei ten betaald. Het is de bedoeling om nog dit jaar voor het centrum recla-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 5