■vu iviiiaai 4 GSD iïi oyota breidt Prius uit met plug-in Schakelt cilinders uit I ÏLBURGSE KOEI Ikswagen High Up! n Wie kijkt naar de verkoopstatistieken op de Europese markt, zal merken dat het vooral vijfdeurs auto'? zijn die het meest worden verkocht. Zeker als binnen één model de keuze wordt geboden. Audi lanceert een vijfdeurs variant van de compacte A1 die geheel synchroon met andere modellen van het merk Sportback heet. Jaargang 23» nr 4* Donderdag 26 januari 2012 Oplage 111.800 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato vice 089 irdag )0 uur Interessante voorstellen Audi A1 Sportback Audi Centrum Tilburg Kraaivenstraat 14, Tilburg T: 013 75 00 777 www.audicentrumtilburg.nl IVEN KI er al lang melding een groter accupakket waardoor zo'n 25 zeer gunstig uit, waardoor de CO2-uitstoot “t het bekend maken kilometer volledig elektrisch kan worden daalt naar 49 g/km. Dat is weer goed voor nul procent bijtelling bij zakelijk gebruik. Boven de standaard Aspiration uitvoering levert Toyota deze Prius ook als Dynamic en zeer complete Executive. voor handen en dat is voor een ,_.i dit formaat normaal te noeir™ chterbank kan vervolgens in twee de rden neer geklapt, zodat het geheel -r 920 liter. dt overigens twee mogelijkheden Er is een vierpersoons A1 Sp"'*’ twee zitplaatsen achterin escheiden door een rand kei houders. Daarnaast kar -driepersoons Hen met uiteraard een derde gordel in het midden. In de praktijk zal de voorkeur toch vooral naar de laatste optie gaan. Pro Line Motorisch biedt Audi in de A1 Sportback alle mogelijkheden die we al uit de drie- deurs kennen. Dat betekent dat het pro gramma begint met de 1.2 TFSI die een vermogen levert van 85 pk. Deze versie kost 17.990 euro en dat betekent 560 euro meer dan de bestaande driede - We praten dan over de Attraction uitri»- tingsvariant, terwijl de Sportback ook als Ambition kan worden aangeschaft. Uiter aard schermt Audi ook met de Pro Line uit voeringen waarmee een flink pakket op ties tegen een bescheiden meerprijs wordt ?men. geboden. De krachtigste benzinemotor in ;e de- de stal is de 1.4 TFSI die maar liefst 185 pk voortbrengt en bijzonder sportieve aspi raties tentoonspreidt. Het prijskaartje van deze A1 Sportback gaat dan wel meteen Sport- naar 30.190 euro. in die Binnenkort gaat Audi een nieuwe vari- 1 met ant van de 1,4 liter turbomotor leveren, an de de zogenaamde COD-versie. Die letters staan voor Cilinder on Demand. Worden er constante snelheden gereden of zijn er andere omstandigheden met een lage be lasting, dan schakelen automatisch twee cilinders uit en 'tokkelt' de 1,4 als een 0,7 liter tweecilinder verder met als doel uiteraard een aanzienlijk lager brandstof verbruik. Audi claimt volgens de officiële cyclus zelfs 4,7 liter op 100 km gemeten te hebben. Het effect van de cilinderuitscha- keling is het best te volgen op de display. Het werkt allemaal kinderlijk eenvoudig en als bestuurder heb je er geen omkijken naar. Zodra het gaspedaal wordt aange- deurs. raakt doen alle vier weer meer. De prijs jitrus- van deze Audi A1 COD is nog niet bekend. Deze nieuwe motorvariant staat vanaf juni in de showroom, terwijl de andere versies van de A1 Sportback in februari hun op wachting maken. ‘legd. Opladen gaat via het stopcon- of een laadpaal. Zijn de accu's leeg, neemt de benzinemotor het weer over, e verbruikcydus valt deze toevoeging Uiteraard heeft Audi de driedeurs en Sport back tegelijk ontwikkeld. Dat betekent dat beide auto's wat afmetingen betreft identiek zijn. Toch is er meer gedaan dan alleen maar twee deuren toevoegen. Het profiel toont niet alleen anders door de gewijzigde vlakverdeling, ook is de daklijn naar achteren bij de Sportback wat verder doorgetrokken. Driepersoons Hierdoor toont de auto wat minder bol, maar voegt wel extra binnenruimte toe. dat de Sportback ondanks zijn bescheiden Het zijn vooral de achterpassagiers die lengte, toch volwassener oogt. Uiteraard hiervan profiteren. De hoofdruimte op de biedt de vijfdeurs net als de bestaande achterbank is namelijk toegenomen. Ook carrosserieversie de mogelijkheid om het meldt Audi een lichte groei bij de schou- dak en de raamstijlen in een contrastkleur derruimte en dat komt vooral door iets te laten spuiten. Verder zijn er volop ande- meer breedte op flankhoogte. Grappig is re mogelijkheden om de kleine Audi te personaliseren. Bij een voertuiglengte van 3,95 l meter is een wielbasis van 2,47 meter behoorlijk fors te noe- I men. De vijfdeurs carrosserie i zorgt wel voor een verhoging J van het voertuiggewicht dat I 25 kg hoger ligt en vooral op 270 liter I de achteras steunt. Nu kan de auto van I auto dat goed hebben en valt De achten I er in het rijgedrag niets van len worde I terug te vinden. groeit naar I Profiteren achterpassagiers Audi biedt c van meer ruimte, het baga- achterin. E. gevolume is vrijwel identiek. back met t.._ r Onder de hoedenplank is worden geschr daarin bekerhc klant zonder meerprijs ei bank bestellen met uiter in miz-l/-lnn In z-l limte igiers te op len. O de set door Kia Soul uitget

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 25