V ^SPORT&i gezondheid K 12 7T ZELFVERDEDIGING op huisartsenpost Tilburg Ervaringen J V INSTITUUT VOOR □13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 JANUARI 2012 9 FILBURGSE Ad van Geel, huisarts in Kaatsheuvel T. 06-23416014 □es ïct/es. Krav Maga Security training Kidsafety is een weerbaarheidprogramma dat rwww.albertkeldersportmassage.nl Korvelseweg 155a 5025 JD Tilburg info@zelfverdediging013.nl www.zi013.nl gezondheid 9 Elke 2e donderdag van de maand in De Tilburgse Koerier. een vechtsport. Het programma is bedoeld voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. sen, stoeispelletjes etc. Dat maakt Kidsafety een echte sport waarin je je kunt ontwikkelen. De kinderen werken aan hun conditie, zelfvertrouwen en weerbaarheid en hebben ondertussen veel plezier. Bezoek onze website en plan jouw GRATIS PROEFLES op www.ziO! 3.nl Boksconditie In deze training kun jij je lekker uitleven op de stootzakken en stootpads. Je oefent met echte bokstechnieken, maar dan zonder elkaar te raken en geraakt te worden. Boksen is een van de beste methodes om te werken aan je conditie. Tijdens deze les kun je profiteren van de conditietraining en veelzijdigheid van de bokslessen. We trainen alle spiergroepen zoals de armen, benen, buik, rug en uiteraard veel op het uithoudingsvermogen. Deze les is uitermate geschikt voor men sen die een leuke training willen waar je lekker los kunt gaan en kunt oefenen op verschillende technieken, stootcombina- ties en andere oefeningen uit het boksen, zonder datje blauwe plekken oploopt. Ter kennismaking 20x GRATIS STOEL MASSAGE t.w.v. €13,- werkenof een zelfverdedigingmetl.. de wilt leren dat bij jou past, effectief en relevant is. vond toen ik dienst had. Relatief rus I patiënten met wat griepachtige sekuur. Eén patiënt had een klach"J visseling. is een eenvoudig maar zeer doeltref fend systeem voor zelfverdediging. Het jongeren en ouderen, systeem is er zowel technisch als didac tisch op gericht de cursist op relatief van te werken in situaties onder hoge stress - Er wordt getraind op situaties zoals die zich in de praktijk voordoen - Vechtsportachtergrond is niet vereist van de lesstof blijven de technieken om in te stappen goed hangen. ken (=controle op de grond) profes sioneel ingrijpen bij geweld, werken in een team, wetgeving etc. Deze trainingen geven we al in cursus en workshopvorm. Deze training is tegen- De technieken zijn praktisch, de lessen woordig ook te volgen een doorlopend gezellig en je krijgt gelijk een goede wekelijks programma. workout. Momenteel hebben we 9 groepen voor <rav Maga waarvan twee jeugdgroe pen Je groepend We hebben drie groepen /oor Kidsafety en staan op het punt I deze uit te breiden. Naast Krav Maga s en Kidsafety geven we les in MMA, ftoksensecurity training, vrouwenzelf- werdediging en boksconditie training. open hao indruk onttrei lig en ernstig b Wij geven ook workshops en agres cursussen aan bedrijven en instel lingen? ret lidmaatschap is per maand op zegbaar (geen vaste contracten). Het |s mogelijk om een strippenkaart te kopen. We rekenen geen inschrijfgeld. ^SPORT&j Op deze school kun je terecht als je lekker wilt trainen, aan je conditie wilt korte termiJn naar een hoog peil werkenof een zelfverdedigingmetho- weerbaarheid op te leiden. Het systeem is ontworpen om goed te werken onder zeer stressvolle en nadelige situaties. Krav Maga wordt constant gebruikt en dus getest in een aantal beginners en gevorder- conflictsituaties. De feedback vanuit de praktijk wordt gebruikt om het systeem Zelfverdediging en sociale blijvend te verbeteren en aan te passen weerbaarheid aan de veranderende omstandigheden. De kinderen leren zelfverdediging- technieken maar ook onder andere; Voordelen van Krav Maga omgaan met pestgedrag, omgaan met We gebruiken weerbaarheidstechnie- /ij geven ook workshops en agressie- Technieken zijn eenvoudig aan te leren vreemden, ongewenste aanrakingen en ken uit verschillende vechtsporten, - Technieken zijn gebaseerd op natuur- noodgevallen. maar ook veel opbrenggrepen lijke reacties Bij Kidsafety wordt gericht geoefend op (=controletechnieken) fixatietechnie- - Technieken zijn ontwikkeld om goed een bewuste lichaamshouding, alert heid, preventie en de-escalatie. Ook wordt geoefend op het beleefd en as sertief aangeven van je grenzen. Door herhaling en variatie in het aanbieden Krav Maga, Hebreeuws voor contactge- Sporten, spelen en bewegen vecht, is het officiële zelfverdedigings- Het grootste deel van de les zijn systeem van het Israëlische leger, de kinderen actief bezig met zelfverdedi- Israëlische nationale politie, en andere gingtechnieken, valbreekoefeningen, veiligheidsdiensten, krav Maga wordt trappen en stoten op een stootkus- ook uitgebreid onderwezen op open bare scholen en overige onderwijsin stellingen die aangesloten zijn bij het Israëlische ministerie van Onderwijs. Krav Maga is dé ideale zelfverdedi- gingmethode voor mannen, vrouwen, Werken aan weerbaarheid, de-escala tie, controle en teamwork. doorlopend gegeven wordt net zoals Deze training is met name bedoeld voor mensen die beroepshalve met agressie in aanraking komen. Je leert hoe jé agressie‘kunt voorkomen, de-es- caleren en zo nodig jezelf verdedigen Vrouwenzelfverdediging Daarnaast is er veel aandacht voor het onder controle brengen van de situatie Deze groep is speciaal voor dames. Je binnen het kader van de wet. traint op je eigen niveau in een gezellige en veilige groep met alleen vrouwen. Er wordt getraind op preventie, ont snappen uit benarde posities en in het uiterste geval het uitschakelen van je aanvaller. Er wordt gebruik gemaakt van verschillende technieken uit verschillende zelfverdedigingsystemen en vechtsporten met een gezamenlijk doel: JOUW VEILIGHEID. patiënt mee gaan naar i, als het even kan, zelf het landig. Bel 013-5368805 of mail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl moest immers nu een oplossing komen en wel zo spoedig ielatief rustig was mogelijk. Het valt dan niet mee om het verhaal en bele- tachtige klachten ving daarvan van de dochter te weten te komen. Wie is nu de patiënt, dacht ik. Wie heeft er nu hulp nodig? Ge lukkig had ik bij het onderzoek wat meer mogelijkheden om informatie van de dochter te krijgen, zij het dan wel ónder het toeziend oog van de moeder. Gelukkig viel het allemaal wel mee en konden moeder en dochter met een goed advies (en zonder medicatie) rustig kerstavond gaan vieren. Mocht u, als begeleider met een de dokter, laat de patiënt dan, woord doen. Voor ons wel zo ha Sprakeloos Het was kerstavc het Wel. Vooral j vulden het spreekuur. Eén patiënt had een klacht die zorg de voor de afwisseling. Het was niet zo zeer haar klacht als wel de manier waarop de klacht werd gebracht. Niet de patiënt deed het woord, maar haar moeder. Nu is dat bij kleine kinderen een vanzelfsprekendheid, maar op het moment dat kinderen de leeftijd van zo'n 16 jaar bereikt hebben, is het toch anders. Op kerstavond deed de moe der van een 23-jarige jongedame het woord. Nadat ik een vraag had gesteld, had de moeder al het woord genomen, nog voordat de dochter haar mond open had kunnen doen. Ik kon me niet geheel aan de indruk onttrekken dat de moeder de klachten wel erg stellig en ernstig bracht. Er Zelfverdedigingsinstituut 013 Zi013 is een sportschool in hartje Til burg dat is gespecialiseerd in verschil lende methodes voor zelfverdediging, vechtsport en persoonlijke veiligheid.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 9