VIIVJII ICICI L Denissen Maakt serieus kans IN IMSnelle Chevrolet Aveo N Kia Optima Medio februari in onze showroom Denissen wederom Kia Topdealer ■■MH TILBURGSE Mercedes SL5 AMG Roadster Lees verder op pagina 5 'I jaai Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Jaargang 23 nr 50* Donderdag 5 januari 2012 Oplage 111.800 Kia Optima Koppens (verkoop) krijgen nadrukkelijk de dagelijkse leiding, terwijl Fons Denissen zich nadrukkelijk gaat richten op alle facet ten van klantentevredenheid en marketing Op deze wijze is Garage Denissen klaar voor de toekomst en voorziet men ook voor 2012 weer een gezonde groei. Op de Detroit Autoshow debuteert een snelle versie van de Chevrolet Aveo die al daar onder de typenaam Sonic wordt verkocht. De nieuwe RS-versie beschikt over de van Opel bekende 1,4 liter Ecotec turbomotor die in dit geval een vermogen levert van 138 pk. Het koppel van 200 Nm zorgt mede voor sportieve prestaties. De aandrijving geschiedt uiteraard op de voorwielen en een handgeschakelde zesbak is standaard. De ophanging alsmede de spoorbreedte is aangepast en ook is het uiterlijk wat stoerder gemaakt met grotere wielen, spoilers en een ver chroomde uitlaat. De Amerikaanse versie staat tegen het einde van het jaar bij de dealer. Of en wanneer de auto naar Europa komt, is nog niet bekend. Dat Kia een groeimerk is met zeer sterk op de Europese leest geschoei de modellen, dat is inmiddels wel duidelijk. Een nieuwe loot aan de stam is de grote Optima, een model dat in Korea en Amerika al enige tijd rondrijdt, maar door z'n eigen succes ingehaald in Europa enige vertraging heeft opgelopen. De Optima is een fors bemeten vierdeurs sedan met een lengte van 4,84 meter. Ook dit model komt weer uit de koker van de signchef Peter Schreyer die dit topmodel het typische Kia familiegezicht heeft mee gegeven. De uitstraling is van alle kanten bezien gewoon zeer geslaagd. Limousine Hier en daar roept de auto wellicht wat associaties op, maar het is toch vooral de eigenheid van het model dat overheerst. Waar de grote Kia's en Hyundai's voorheen altijd op dezelfde bodemgroep stonden, is er geen directe overeenkomst tussen de nieuwe Hyundai i40 en deze Kia Optima. De wielbasis van de Kia is met 2,80 meter zelfs forser bemeten en dat is goed nieuws voor de ruimte binnenin en het geboden rijcomfort. Het interieur heeft niemand op de uitstekend zitten^ stoelen te klagen, terwijl de achterbank de eigenschappen van een limousine heeft. De hoofdruimte is behoorlijk, behalve als wordt gekozen voor het 1.595 euro kos tende panoramadak. De -“antisch. voor Kraaivenstraat 18, Tilburg. 013 465 21 OO www.denissen-tilburg.nl uc wnaurc o nog plaats voor een groot '•'-jrenscherm ondermeer benut door het ..-/gatiesysteem. Diesel Kia kiest voor een zeer compleet uitrus tingsniveau waarmee de auto als een echte topper wordt neergezet. Uiteraard horen daarbij een volautomatische airco, cruise control, stoelverwarming- en ven- Jaarlijks onderscheid Kia haar best preste rende dealers op het gebied van klanten tevredenheid en verkoopresultaten met de felbegeerde Kia Top dealer award. Voor de tweede keer in successie kreeg Kia-dealer Denissen de trofee uitgereikt. "Klantvriendelijke serviceverlening is al ruim 56 jaar de basis van ons oer-Tilburg- se bedrijf en zal dat ook altijd blijven", B zo verteld Fons Denissen. “Dat tevreden klanten de basis vormen voor continuïteit 3 hebben mijn ouders mij met de paplepel J ingegeven. Zeker in economisch moei- lijkere tijden blijkt onze klanten op z naar betrouwbaarheid en klantvriendel heid. In de afgelopen jaren hebben i gezonde groei doorgemaakt. Da was 2011 ons meest succesvolle j de lange historie." Voor 2012 heeft Fons Denissen hoge 5“',” ÏSXSXS™55" v°°r ma“ aantrekkelijke prijzen en met zeven jaar p fabrieksgarantie worden geleverd. en natuurlijk vervangende auto's tegen Denissen haalt ook nog even de hoge een aantrekkelijk tarief. klantentevredenheid, het moderne be- Omdat men er bij Denissen heilig van over- drijfspand met hooggekwalificeerde tech- tuigd is dat klantentevredenheid de belang- nici en de lange dienstverbanden van een rijkste peiler van het succes van het bedrijf groot aantal medewerkers aan. Daarbij is, wordt ook de organisatie wat aangepast, horen de gratis klantentaxi en leenfietsen Patrick Diepstraten (aftersales) en Frans eveneens van de partij en de uitstraling Ook lederen wordt gediend door de standaard 18 inch waarbij er in lichtmetalen wielen. Die ogen uitermate zwart verkrijgbaar fraai, maar hebben wel een invloed op landen wel de be- het rijcomfort vanwege de lage banden, fraai beige leer. Het Gelukkig is de vering en demping wel op -14 aan een comfort afgestemd. Al bij al rijdt de Kia jreerd Optima verrassend goed. Lange tijd stap ten we met een bepaalde verwachting in ingen als een Koreaanse auto, maar de Optima is Assist zijn beslist mét de grote Europese spelers in het D-segment te vergelijken. Ook qua be sturing laat de auto geen steken vallen. In eerste instantie komt de Kia Optima op de markt met de 1,7 liter dieselmotor die een vermogen levert van 136 pk. Deze krachtbron kennen we al uit de Hyundai i40 en functioneert uitstekend, maar zet uiteraard geen topprestaties neer. Aanvan kelijk wist Kia te melden dat er een diesel met 20 procent bijtelling van de Optima zou komen, maar dat kon helaas niet wor den waar gemaakt. Het team van de Kia Topdeah en natuurlijk vervangenc een aantrekkelijk tarief. Omdat men er bij De":"“r tuigd is dat klantente ~:l**van he* is, wordt ook de orga Patrick Diepstraten terwijl an een functies worden getoond. Midden boven tilatie, elektrische verstelbare de console is nog plaats voor een groot dersstoel en Keyless Go. ;ur is zeer ruim van opzet. Voorin kleurenscherm ondermeer benut door het bekleding staat op de lijst, land op de uitstekend zittende navigatiesysteem. Nederland uitsluitend r— .ljj- is en andere Europese I lcclt Diesel schikking krijgen over fraai beige „ahoorlijk, behalve als Kia kiest voor een zeer compleet uitrus- navigatiesysteem is gekoppeld 7 voor het 1 595 euro kos- tingsniveau waarmee de auto als een Infinity geluidsinstallatie met geïntegr tende panoramadak. De echte t0PPer wordt neergezet. Uiteraard Bluetooth. beenruimte is gigantisch. horen daarbij een volautomatische airco. Moderne elektrische voorzienin^ )Het dashboard blijkt voor cruise control, stoelverwarming- en ven- parkeersensoren en Lane Keep Assi: [wat betreft uitstraling en [materiaalgebruik dik in lorde. De Europese concur rentie kan met het model ■recht in de ogen worden laangekeken. Fraaie accen- Iten worden gelegd rond ide pook en op het stuur, ■terwijl diverse functies top het stuurwiel kunnen ■worden bediend. Tussea I de toerenteller en snei- Bheidsmeter zit een grote "display waarop diverse BMW520Ï Autotest

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2012 | | pagina 25