ERT Rob de Nijs .NL Magogo Kerstconcert net Tania Kross Swingende afterparty na concert Mdungu Serious Request driedaagse met Ko de Laat theaters tilburg i ILBURGSE K°ERIt (TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 DECEMBER 2011 CULTUUR 13 UI Doedelzakmuziek van Griff 15,00 Griff >8,00 Tania Kross foto: dik nicolai 95,00 Jubileumkerstconcert De Liederenkring hael Janssens 8 6188 - 17.00 uur Reserveren? www.theaterstilburg.nl of bel 013 543 22 20 Renaissance kerstconcert 'Rob de Nijs weet met warme bariton ook na vijftig jaar nog te ontroeren' de Volks Tweede editie Frisse Oren ILBURG - Niemand linder dan de geliefde lezzosopraan Tania ross is te gast bij Ma ngo Kamerorkest voor et Kerstconcert 2011In oncertzaal Tilburg bren- en zij op donderdag 22 ecember een sfeervol meert in de beste kerst- aditie. itend sur/ ielke zater- F21.00 Theaterconcert Eindelijk Vrij ?ndè afterparty, Global Jsonic Jazzjunkies). igramma met ■*ws, clips en Tilburg De- je en uitbundige ia Kross Kross in '■-ssiek Publieks- I gegaan met 1 op in Parijs, New York en a's als Madame ?n Carmen. De Mat de veelzijdige ezosopraan Tania Ö06 de Edison Klass ijs won, is het snel ar carrière. Ze trad op lenen, Salzburg en Nei aakfe furore in opera'! Jtterfly, La Traviata er ©lijke Kross is gezegend met een isheldere stem, waarmee ze met «grootste gemak wisselt tussen lit, luchtig, zwoel en zwaarmoe- g. Tania Kross: "Ik heb de perfecte am: Kross. Crossen. Ik ben zelf de uisbestuiving van verschillende erelden: een gewoon Antilliaans eisje dat opera zingt." De perfecte rtner voor Magogo in een sfeervol jngu is opgericht in 2003 r altsaxofonist Thijs van ligen en vermengt West- ikaanse dat er r guests opdi programma behelst meer iek. Presentator Frank van uij voorbeeld appers over 1 die met de j van de Top2000 te »n. Griff speelt doedelzakmuziek. Met verder percussie, whistles, mond harpen en vocalen maakt het gezel schap er een magisch midwintér- feestje van. De inspiratie van het trio wordt gehaald uit België, Occitanië, Galicië, Catalonië, Wales, Ierland en Cyprus. Het optreden van Griff is het vierde concert van Groeten Uit Oisterwijk (GUO) dit seizoen. Tickets zijn te reserveren via een link op www.guo.inoisterwijk.nl, van maandag tot en mét vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur via 013-5217220 en op vrijdagavond tussen 18.00 en 20.30 uur aan de balie van Tiliander in Oisterwijk. De laatste tickets ver koopt GUO aan de kassa van Den Boogaard op 17 december in het laatste uur voor het begin van het concert. Tilburg - In Paradox aan deTe- legraafstraat treedt op dag 17 december vanaf uur Mdungu op. Tilburg - Het renaissance koor E21 geeft o.l.v. Peter Cornelissen op zon dag 18 december een concert in de Nederlands Hervormde Pauluskerk, Heuvelstraat 141 in Tilburg. Aanvang om' 16.30 uur. Solisten zijn Eva Em men (sopraan), Jan Janovcik (altus), Peter Cornelissen (tenor) en Stephan van der Maas (bas). De opmerkelijke combinatie met sopraansaxofonist Niek Starmans en trombonisten Me lanie Hendriks en Jeroen Geurts geeft dit concert een feestelijke sfeer. Er worden werken uitgevoerd van o.a. Palestrina, Praetorius, Binchois, Isaac, Jacob Handl, Willaert en Des Pres (kwartet) en Morley. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Livius in de Nieuwlandstraat of te reserveren via e-mail fotografie@paauw.nu. Presentatie Top 2000 in 013 tilburg - Op woensdag 21 decem ber is poppodium 013 aan de Vee- marktstraat het decor voor een typisch Nederland» fenomeen. In een gevarieerd progi live muziek, interview een quiz verzorgen batStad en 013 een avond rond de Top 2000. Het gaat met name over de brug die deze Top 2000 slaat tussen verschillende generaties. Het programma is nadrukkelijk gericht op jong én oud. Aanvang om 20.00 uur. tilburg - In navolging van de succes volle editie van Frisse Oren van vorig jaar, gaan de deuren van 013 op zon dag 8 januari opnieuw open voor alle Tilburgers. Aanvang om 14.00 uur. Veertien Tilburgse organisaties bun delen hun krachten en presenteren een spetterend nieuwjaarsfeest met pop en jazz, wereldmuziek, klassiek en hedendaags gecomponeerde mu ziek, hedendaagse en klassieke dans, toneel, circus, poëzie en cabaret. Ook aan de kinderen is gedacht, Staged wordt voor deze gelegenheid omge toverd tot een waar kinderparadijs. Frisse Oren is voor iedereen gratis toegankelijk. De presentatie is in handen van stadsdichteres Esther Porcelijn. Het volledige programma wordt eind december bekendge maakt, o.a. op website www.013.nl. udenhout - Zangvereniging de Liederenkring uit Udenhout viert op zondag 18 december het 25-jarig jubileum van dirigent Sjef de Leuw met een sfeervol jubileumkerstconcert. Dat vindt plaats om 14.00 uur in de Lambertuskerk aan de Slimstraat 9 in Udenhout. De toegang is gratis, snaar een vrijwillige bijdrage is welkom. tilburg - De Tilburgse schrijver en dichter Ko de Laat komt deze week in actie voor Serious Request, de jaarlijkse inzamelingsactie van 3 FM. De actie is dit jaar bestemd voor moeders in oorlogsgebieden. Ko de Laat gaat voor Serious Request een actiegedicht van maximaal 150 regels schrijven, waarbij zowel par ticulieren als bedrijven per regel een bedrag kunnen bieden. In het kader van deze inzamelingsactie zal er drie dagen lang een programma plaatsvinden in Café Joris, Een keur van artiesten komt op 21 december live zijn opwachting ma ken: Gé Reinders, Thomas Waterreus (Boef en de Gelogeerde Aap), Bertus Borgers (o.a. Herman Brood The Wild Romance en Raymond van het Groenewoud), Nol Havens, Eefje de Visser en anderen. Sommigen van hen zullen worden begeleid door de beste talenten van de Tilburgse Rockacademie, verenigd in de aan stekelijke live-band Norman Kapoy- os &The Swinging Mood Orchestra. Daarnaast zal DJ Gert Gering kunnen putten uit vrijwel alle 2000 nummers uit deze bijzondere hitlijst. Ook zal er een speciaal gecomponeerd lied over de Top 2000 worden gespeeld en gezongen door John Tuerlings en is er kans dat er nog een of meer mystery guests opduiken. Maar het p dan muziei Pamelen interviewt bijvoor een aantal wetenschappers muziek en allerlei zaken samenstelling maken hebber Meer informatie: www.013.nl. )ptreden Oleg Fateev bij BKKC lburg - Oleg Fateev geeft op vrijdag (december van 20.30 tot 21.30 uur «concert in het gebouw van BKKC nde Spoorlaan 21 i-k. Fateev begint concert met Russische muziek van iotariov (kindersuites) en twee so- fa van Scarlatti (een langzame en n snelle). Hij vervolgt met eigen uziek van zijn cd 'Dreams' en daar- ast speelt hij nieuwe stukken. Zijn Piusplein 5 in Tilburg, waarbij ver schillende optredens zullen plaats vinden. Ko de Laat zal elke dag ter plekke aan het gedicht werken, en regelmatig voordragen. De Serious Request-driedaagse begint op 18 december om 15.00 uur, wanneer Ko de Laat voor het koopzondagpubliek de eerste gedeeltes van het gedicht zal voordragen. Op 19 december vindt er vanaf 20.00 uur een speciale avond plaats met diverse acts. Op 20 december zal Ko de Laat vanaf 20.00 uur nog eens het gedicht in zijn ge heel voorlezen. eigen muziek is geïnspireerd op zijn Moldavische roots, gecombineerd met muziek uit andere landen (on der meer Brazilië). Aangezien Fateev heel graag zingt, zal hij ook een aan tal liederen brengen, waaronder een oud Russisch zigeunerlied. Inloop met koffie of thee vindt plaats vanaf 20.00 uur en reserveren is mogelijk via info@kunstdichterbij.nl. Mdur door altsaxofonist Thijs Milligen en vermengt Afrikaanse popmuziek zoals de Senegalese mbalax, de Nigeri- Md F0T0: R0EL DETERMEIER aanse afrobeat en de erfenis van de Malinese griots, met westerse stijlen als jazz, funk en rock. De bandleden komen uit Nederland, Spanje, Luxemburg en Gambia. Met in elkaar grijpende gitaarpatroontjes, duizelingwekkende percussie en stu wende saxriffs maakt Mdungu een eigen stijl. Mdungu's debuutalbum 'Afro Whatl?' kwam in mei 2009 uit en werd in heel Europa uitgebracht door het label Zimbraz, onderdeel van Music Words. Mixedworldmusic.com verkoos dit album tot het beste album van 2009 dat in Nederland is geproduceerd. In Paradox wordt het nieu we album 'The Gambian Space'gepresenteerd. Na afloop van het concert is er nog een swingen Adventures 'Afro Edition', met dj H the Hype (Souls moergestel - In Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel geeft het Belgische trio Griff op zaterdag 17 december vanaf 20.30 uur een optreden. concert waarin 'gekrosst' zal worden in de beste kersttraditie: van Ameri kaanse kerstliedjes in de stijl van Ella Fitzgerald, via Gerswhins American Songbook naar warme, traditionele Engelse Christmas Strings. Dirigent Arjan Tien over het kerstcon cert: "Uiteraard staat de kerstsfeer voorop. Er klinken kerstliederen uit verschillende windstreken (Frankrijk, Amerika, Spaanstalige gebieden) gecombineerd met mooie werken van onder andere Gershwin, Barber en Vaughan Williams. Dit wordt een sfeervolle'feel good'avond." Het concert begint om 20.30 uur. Reserveren van toegangsbewij zen: www.theaterstilburg.nl of tel. 013-5432220. ER JR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 37