N Lucia, een feest van licht Het regent medailles! Winterkou in Natuurmuseum Brabant Een kelder vol water Een avontuur van A tot Z DAG JD! Alvin en zijn vriendjes maken een cruise 2011 PAGINAL FLUKS 41 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 DECEMBER 2011 I Twee Zweedse meisjes met een bord vol gele saffraanbroodjes. i Hoe overleven de dieren de winter? )urg. E eindic CONTROL ■elend I HH Tilburg numa«Ö 5b rw niwl Mvin en de Chiomunks belanden op een trooisch eiland. Aap en Beer zoeken de mysterieuze schat. FOTO: JAN REINI ER VAN DER VLIET Word jij ook Natureluurs? Kinderboekenmarkt Korvelseweg ;n in onze owroom! Bram Strikwerda wint Groot Kinderdictee jaar was van on- s Huilen Meester mailen naar natureluurs© >m. een ge, Ben jij 1 en kindr ....reep. I tan. Het I lefonisch vi eaters Tilburg. rtjes via www.den- 513-532 85 32. ates, Thomas i, Elze Tichel- es deelne- de Fret- r Kuijper, was er voor Eline de Frefor van Erven, Jayda Brown, Eb man en Tim de Fretes. Zes mers wonnen brons: Rosali c Mathijs Wedemeyer, Badr I Loon, Beau Lijs en Owen Vanitas. Dat zit niet in de speurtocht, maar die kun je natuurlijk ook nog bezoeken! Je vindt het museum aan de Spoorlaan 434 in Tilburg. TILBURG - zaterdag r twondoka Twaalf kindr mee aan het jaar. Bestel je kaart wevorst.nl of bel 01 sekatter getei Denr Lucia Kroatië vieren ze het c op een andere mani Italië is het Lu sinterklaasfees krijgen dan ca. Tilburg - Op zondag 18 december verandert de omgeving van de Kor velseweg in één groot gezellig kerst feest tijdens Winter in Zuid. Er is van alles te doen die dag, zoals optre dens, een grote markt en een voor- leeswedstrijd. Er is ook een gezellige boekenmarkt die dag. Ben jij 12 jaar of jonger? Wil jij je eigen kinderlees boeken ruilen of verkopen? Dan kun je je aanmelden voor een gratis halve kraam. Je mag alleen kinder boeken verkopen. Meld je snel aan via e-mail: kat00029@planet.nl of bel 06-51 30 44 15. - Het regende afgelopen medailles bij de jonge tae- <a's van La Sala Sportclub, “deren uit het team deden iet Yoo Sin taekwondotoer- wijl Dave Seville op zoek gaat naar zijn vermiste sterren, doen de Munks en de Chipettes waar ze goed in zijn: zingen, dansen en er een bende van maken. Maar op het eiland leeft ook nog een andere schipbreukeling, die niets onder doet voor Alvin en de Chipmunks. Samen met hun nieuwe vriendje beleven ze een doldwaas avontuur, vol verrassingen en wijze levenslessen. speciale Lücialiedjes bij gezongen. Ook is het traditie dat elk dorp jaar lijks een eigen 'Lucia' kiest. Tijdens het Luciafeest worden er vaak lus- sekatter (gele saffraanbroodjes) ge geten. Ook in Noorwegen, Finland, lemarken en Ijsland wordt het iafeest gevierd. En In Italië en 1 ook, maar dan lier. In Noord- het Luciafeest een soort van :est geworden, kinderen cadeautjes. Tilburg - Een bijzondere voorstelling op zondag 18 december in theater De NWE Vorst. Hoge Fronten TMG lap speelt dan Heimzee. Het verhaal gaat over een man een kelder die hngzaam volloopt met water. Dan stapt er plotseling een vrouw binnen. willen elkaar graag leren kennen, maar dat is best lastig met zoveel wa ter tussen hen in. En het water blijft maar stijgen. De man denkt dat hij een ramp nodig heeft om iemands held te kunnen zijn. Maar misschien kun je dat ook wel als je gewoon je zelf bent? De voorstelling begint om 15.00 uur en is voor iedereen vanaf 8 tilburg - De winterspeurtocht van Natuurmuseum Brabant is er weer! Je leerde er al van alles over dieren en planten in deze koude periode, maar nu word je er nog slimmer van. En het is nog hartstikke leuk om te doen ook. tilburg - Aap en Beer beleven op woensdag 21 december een avontuur in de studio van Theaters Tilburg. En niet zomaar een avontuur, nee een avon tuur dat begint bij de A en eindigt bij de Z. Daar zitten 24 verrassende letters tussen; letters die mogen, letters die moeten, letters die even pijn doen en leuke letters om bij te lachen. Aap en Beer zijn op zoek naar een mysterieuze schat. Onderweg komen ze de meest uiteenlopende dingen en dieren tegen, allemaal van één lettergreep. De voorstelling is gebaseerd op het boek Aap en Beer van Wim Hofman. Het begint Om 15.00 uur. Bestel je kaartjes via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-543 22 20 of aan de balie van Infoservice Tickets van Theat Dlburg - In de Nederlandse biosco pen draait sinds gisteren weer een splinternieuwe film van Alvin en de Chipmunks. De drie zingende eek hoorns beleven alweer hun derde fcscoopavontuur. Deze keer maken Alvin, Simon, Theodore en de Chi pettes een cTuise, en zoals we van ze gewend zijn veranderen ze het luxe cruiseschip in hun eigen speeltuin. Totdat ze 'chipbreuk' lijden en op een tropisch eiland belanden. Ter- oisterwijk - Wil je weten wat er in de natuur te zien en te beleven is? Neem dan eens een kijkje bij Natu reluurs, de jeugdafdeling van IVN-Oi- sterwijk en omstreken. Alle kinderen in de leeftijd van 7 tot 13 jaar kunnen aan de activiteiten van deze natuur- club meedoen. Een keer per maand op zondagochtend ga je verassend leuke en soms spannende dingen doen. Jaarlijks hoogtepunt is een heus'Natuurweekend'. In 2012 wordt dit weekend op 2 en 3 juni gehouden met als thema: Wild in de natuur. Je kunt het volledige programma van 2012 vinden op www.natureluurs.nl. Op de website moet je doorklikken op de eieren. Voor meer informatie kun je i gmail.cor oen haag - De twaalfjarige Bram Strik werda uit Eelde (Groningen) heeft het Groot Kinderdictee der Nederlandse taal gewonnen. Hij maakte maar vijf fouten. Zaterdag werd het dictee uitgezonden op tv. In totaal waren er zestig deelnemers uit groep acht die in totaal 721 fouten maakten. Gemiddeld werden er twaalf fouten per deelnemer gemaakt, leder jaar schrijft een kinderboekenschrijver de tekst van het dictee. Dit je dat Jacques Vriens (schrijver der meer 'Achtste Groepers NietO. De titel van de tekst: K Jaap vertelt. Het wordt helemaal winters in Na tuurmuseum Brabant! Vanaf 8 de cember kun je er de speciale speur tocht doen waar je ontdekt hoe dieren omgaan met de winter. Weet jij bijvoorbeeld wat vogels graag lus ten als wintervoer? Waar ruikt een waskaars naar (en is dat lekker)? Er is een prachtig filmpje over husky's en je kunt een puzzel leggen over ren dieren. En na afloop kun je proeven hoe een kerstkransje smaakt in het museumcafé (naar meer.Er liggen drie speurtochten klaar: voor kinde ren van 4-6 jaar, voor 7-9 jaar en voor 10-12 jaar. Tip: we hebben tot half januari ook nog een prachtig skelet van de potvis, in de tentoonstelling tilburg - In Nederland vieren we eerst Sinterklaas en daarna het kerst feest. In Zweden wordt op 13 de cember het Luciafeest gevierd, dat is eigenlijk het begin van de kerst periode. Lucia is de beschermheilige van de blinden. Haar naam komt van het Latijnse woord lux, dat 'licht' betekent. Op 13 december gaan in Zweden meisjes in witte kleding met kaarsjes op hun hoofd het gezin en oudere mensen wakker maken en eten brengen. Daar worden dan ook De trotse taekwondoka's van La Sala. nooi en maar liefst elf van hen won nen een medaille. Een zilveren plak

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 29